Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2010., 22:45   #1
Dokaži makroevoluciju i zaradi 7 tisuća kuna !!

Danas sam prvi put i slučajno imao u rukama časopis BOOK za studeni.
(Časopis košta 15 kuna i ima ga na svakom kiosku .U podnaslovu piše -Časopis za promicanje kršćanskih vrednota.)

Na str 29 naletio sam prolistavajući na vrlo zanimljiv izazov -natječaj :

(on glasi otprilike ovako (navodim po sjećanju )

'' Onom čitatelju koji pošalje u redakciju časopisa jedan jedini znanstveni dokaz za makroevoluciju ili dokaz kako su darwinistički procesi omogućili postanak života redakcija časopisa obavezuje se isplatiti sedam tisuća kuna!! ''

Nisam pronašao na netu link na ovaj časopis pa za sada evo link na njihovu reklamu na fejsbuku i kratak filmić na ovaj iznenađujući izazov:


http://www.facebook.com/pages/Split-...24871380887703
--------------------

Postavljaju se pitanja :

-Da li će se netko javiti na ovaj izazov ?
-Postoji li uopće znanstv. dokaz za makroevoluciju ?

ili neki dokaz o postanku života.
(koliko je meni poznato nitko ne zna kako je nastao život na zemlji
pa su što se toga tiče njihovih 7 tisuća kuna su sigurni ali zna li itko postoji li
ijedan dokaz za makroevoluciju

-Kako bi ste vi nepobitno dokazali makroevoluciju i zaradili 7 tisuća kuna tj. koji je po vama najveći dokaz za makroevoluciju?
5600 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 23:18   #2
da bi to imalo smisla trebalo bi neko neovisno tijelo koje ce procjenjivati sto je, a sto nije dokaz. Kad govorimo o promjenama koje zahtjevaju milenije normalno da ne mozemo isto duplicirati u laboratoriju, dakle svi dokazi su posredni i oni ce ih jednostavno odbaciti
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 23:53   #3
Riječ je o zamci ili temeljnom nepoznavanju materije za koju se nudi nagrada. Naime, teorija evolucije ne bavi se nastankom života, nego njegovim mijenama. Evo ti i dokaz kojeg traže, pa zaradi dinar i plati rundu: "Vjerujem u (makro)evoluciju!".
__________________
Siniša
sdespoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 00:21   #4
koje degradiranje znanosti i laprdanje
Lord Lancaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 10:46   #5
Quote:
5600 kaže: Pogledaj post
.... ili dokaz kako su darwinistički procesi omogućili postanak života redakcija časopisa obavezuje se isplatiti sedam tisuća kuna!! .....
--------------------



Bolje bi bilo da autor članka skupi 7000 kuna i utroši ih na ponovno školovanje. Ako je uopće išao u školu. Po ovom rečenom, sumnjam
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 15:01   #6
Darvinizam jest degradiranje znanosti. To je puko obožavanje teorije koja se agresivno nameće pomnom selekcijom dokaza. Povijest darvinzima je povijest filtriranja empiričkih dokaza i marginaliziranja znanstvenika koji su imali drskosti svojim objektivnim znanstvenim radom upućivati na fundamentalne nedostatke te teorije.

Zato bi vama koji darvinističkim "hereticima" predlažete da se idu školovati predlažem da se upoznate s poviješću evolucijske teorije, ljudima koji su je promovirali, dokazima koje su ignorirali, karijerama koje su uništavali i političkim ozračjem koje se tom teorijom željelo (i uspjelo) ostvariti. Ono što se može naći u udžbenicima je propaganda. Svi krunski dokazi makroevolucije su, blago rečeno, dvojbeni i u potpunosti rezultat iznimno slobodnog tumačenja i agresivnog političkog utjecaja.

Vama koji se želite doista informirati o istinskoj prirodi darvinizma, počnite s jednim vrlo važnim imenom: Alfred Russel Wallace. On je suosnivač evolucijske teorije. On je zajedno s Darwinom objavio znanstveni rad kojim se teorija obznanila i ta se teorija u početku zvala Darwin-Wallace teorija. No ubrzo ga je povijest uspješno potisnula iz kolektivnog sjećanja. Zašto? Zato što je, za razliku od Darwina (koji je, usput, svoju teoriju koristio za znanstveno utemeljenje svoga ekstremnog rasizma) Wallace nije prihvaćao svoju teoriju kao dogmu. Njegova istraživanja su išla dalje od onoga što se u samom začetku zacementiralo u svijesti moćne znanstvene zajednice kao jedino istinito glede nastanka života na Zemlji i čovjeka. On je kritizirao postupke te znanstvene zajednice kojima je potpuno onemogućavala bilo kakvu raspravu o dokazima koji upućuju na starost ljudske rase koja je daleko veća nego što se to danas agresivno nametnulo kao nepovrediva istina (100 000 - 200 000 godina).

I, kao najveća hereza, Wallace je otišao tako daleko da je svojim objektivnim i iscrpnim znanstvenim istraživanjima dokazao utjecaj duhovnoga svijeta na evoluciju (da, ljudi, i duhovnost može biti predmetom empiričkih istraživanja, i ne, Wallace nije bio religiozan). U očima darvinista koji su svojom premoćnom teorijom željeli ukloniti svaku mogućnost postojanja Boga ili bilo čega drugoga izvan percepcije materijalnoga svijeta, to je bila najveća hereza. Zločin čak. Zato većina ljudi nema pojma tko je Wallace, iako bi bi za njega trebali podjednako znati kao i za Darwina, koji se promovira kao junak koji se bori protiv zadrtosti.

Ukratko, Wallace je bio pravi znanstvenik!!

Kad neka teorija postane dogma, znanost umire! I to se već dogodilo. Znanost treba biti potraga za istinom, a ne za potvrđivanjem nečijih teorija, koliko god one odgovarale nečijim niskim strastima. I ne treba uvijek vjerovati znanstvenicima na riječ. Treba se sam informirati i pogledati u pozadinu njihovih tvrdnji. Začudili biste se što biste našli.
klonirano is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 20:15   #7
koji kurac je darvinizam
__________________
The internet is place where religions come to die.
Human90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 22:38   #8
bolest

Šalim se.

Gledao sam prije neki dan na National geographic dokumentarac gdje se skupina znanstvenika malo zabavila o postanku života na zemlji, iz vode.

Koliko sam razumio postoje najnovija saznanja da postoji mogućnost da život uopće nije morao nastati iz vode.
Ne znam baš , evo tražim po webu al nema ništa o tome


Evo,VIDEO
__________________
Occamova ostrica - od svih objasnjenja, usvojiti najverovatnije. Dakle, IQ rezultat ti je nizak jer si glupa.© Skot

Zadnje uređivanje Mr.Monden : 14.11.2010. at 22:51.
Mr.Monden is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 23:53   #9
Quote:
Mr.Monden kaže: Pogledaj post
bolest

Šalim se.

Gledao sam prije neki dan na National geographic dokumentarac gdje se skupina znanstvenika malo zabavila o postanku života na zemlji, iz vode.

Koliko sam razumio postoje najnovija saznanja da postoji mogućnost da život uopće nije morao nastati iz vode.
Ne znam baš , evo tražim po webu al nema ništa o tome


Evo,VIDEO
Zasto je morao nastati na zemlji.To je jedan od kljucnih misterija,nastanak zivota je logicno neobjasnjiv,u jednadzbu moras uvrstiti stvoritelja i sl.Ali necemo skretati s teme,to je evolucija.Pa cuo sam da u muzejima imaju pregrsti kostiju bica koja su bili prelazni oblici,neznam jeli to istina.
BRZII is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 00:06   #10
Quote:
BRZII kaže: Pogledaj post
Zasto je morao nastati na zemlji.To je jedan od kljucnih misterija,nastanak zivota je logicno neobjasnjiv,u jednadzbu moras uvrstiti stvoritelja i sl.Ali necemo skretati s teme,to je evolucija.Pa cuo sam da u muzejima imaju pregrsti kostiju bica koja su bili prelazni oblici,neznam jeli to istina.
kako to mislis da je nastanak zivota logicki neobjasniv .. zivot postoji znaci morao je nekako nastati(znamo da nije oduvijek tu) .. logika nema veze s tim.
I nije morao nastati na zemlji .. nedavno sam u jednom casopiso da su provedena neka istrazivanja i da je moguce da je prvi zivot nastao u zraku .. detalje nemam ali zanimljiva hipoteza.
__________________
The internet is place where religions come to die.
Human90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 03:52   #11
Quote:
Human90 kaže: Pogledaj post
koji kurac je darvinizam



ma podignu malo tiražu, dobiju besplatnu reklamu i to je to...
__________________
people who get up early in the morning cause war, death and famine
LazySod is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 11:38   #12
Quote:
klonirano kaže: Pogledaj post
Zato bi vama koji darvinističkim "hereticima" predlažete da se idu školovati predlažem da se upoznate s poviješću evolucijske teorije, ljudima koji su je promovirali, dokazima koje su ignorirali, karijerama koje su uništavali i političkim ozračjem koje se tom teorijom željelo (i uspjelo) ostvariti......
Autoru članka poručujem da se ode školovati jer u rečenici koju sam kvotao povezuje TE i postanak života, dok se ona ne bavi postankom već razvojem života

Postankom života se bave abiogeneza i panspermija.

Čudi me što ti kao veliki poznavatelj povijesti evolucije nisi to primjetio
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 11:45   #13
Quote:
Mr.Monden kaže: Pogledaj post
bolest

Šalim se.

Gledao sam prije neki dan na National geographic dokumentarac gdje se skupina znanstvenika malo zabavila o postanku života na zemlji, iz vode.

Koliko sam razumio postoje najnovija saznanja da postoji mogućnost da život uopće nije morao nastati iz vode.
Ne znam baš , evo tražim po webu al nema ništa o tome


Evo,VIDEO
Mislim da sam to gledao prije mjesec dana. Ono kada je frajer pokušao napraviti neki pokus za nastanak života u vulkanskim stijenama.

Baš bi htio napisati odgovor za ovaj časopis, ali kaj kad neću dobiti pare... prevaranti. I čudno mi je kako se zovu "kršćanski" časopis, a Crkva priznala evoluciju...
Slade is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 12:59   #14
darwin je pomiješao realnu i postojeću prilagodbu bića okolišu s hinduističkim vjerovanjima o reinkarnaciji bića kroz razna tijela i pripadajućem napretku duha. da li namjerno ili slučajno, ne znam. uglavnom, ta su baljezganja odgovarala u to vrijeme britanskom imperiju, koji je morao opravdati zašto baš oni - englezi - vladaju nad svom silom raznih naroda diljem svijeta. a odgovor im je eto dao darwin - zato jer su oni - englezi - najsposobniji, najciviliziraniji, najnapredniji, najjači, najljepši i najpametniji na svijetu i svi bi trebali biti kao oni, t.j. upravo oni. dok drugi trebaju odumrijeti. dio prirodno, a dio naravno uz englesku pomoć.
diogeneš is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 14:57   #15
Quote:
sdespoto kaže: Pogledaj post
"Vjerujem u (makro)evoluciju!".


njima bi to trebalo biti dosta, a ako nije, onda: klik
__________________
pridruzite se akciji "Pedofilija", posaljite mail za prikazivanje dokumentarca "Deliver us from evil" na nekoj od HR TV postaja, HR titlovi. (Suma Sumarum)
slaven0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 15:05   #16
dakle , traze se dokazi za "teoriju evolucije" , a traze ih oni koji sami nisu u stanju podastrijeti niti jedan jedini dokaz za svoje tvrdnje, koje stavljaju kao fundamentalne

ili oni imaju naprimjer fotografije starca duge bijele brade , koji se zabavlja radeci figurice od blata i upuhujuci u njih zivot??
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 15:12   #17
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
dakle , traze se dokazi za "teoriju evolucije" , a traze ih oni koji sami nisu u stanju podastrijeti niti jedan jedini dokaz za svoje tvrdnje, koje stavljaju kao fundamentalne

ili oni imaju naprimjer fotografije starca duge bijele brade , koji se zabavlja radeci figurice od blata i upuhujuci u njih zivot??
ima ih "starac duge bijele brade". ali prije će to biti nekaj poput holograma
diogeneš is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 18:23   #18
Quote:
Human90 kaže: Pogledaj post
kako to mislis da je nastanak zivota logicki neobjasniv .. zivot postoji znaci morao je nekako nastati(znamo da nije oduvijek tu) .. logika nema veze s tim.
I nije morao nastati na zemlji .. nedavno sam u jednom casopiso da su provedena neka istrazivanja i da je moguce da je prvi zivot nastao u zraku .. detalje nemam ali zanimljiva hipoteza.
Ajde ti meni logicno objasni kako je iz zemlje mogla nastati stanica logicno,znanstveno,zasad ne postoji objasnjenje.
BRZII is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 19:15   #19
Quote:
5600 kaže: Pogledaj post
Postavljaju se pitanja :

-Da li će se netko javiti na ovaj izazov ?
-Postoji li uopće znanstv. dokaz za makroevoluciju ?
Sumnjam. Bilo je i na ovom forumu sličnih ispada, i svio koji su im pokušali objasniti (i ja sam bio među njima) su brzo odustali jer je teško nešto objasniti nekome tko jednostavno ne želi slušati. Traže nekakve fosilne dokaze, onda im daš fosilni dokaz, onda traže još jedan fosilni dokaz, pa im daš i to, onda traže još jedan između i tako unedogled. Traže prijelazne fosile daš im jedan školski primjer kao što je razvoj prema današnjim konjima, pa to brzo zaborave i traže nešto drugo, pa im nije jasno nešto, to objasniš, ali ne prihvaćaju objašnjenje i to traje dok netko ne izgubi strpljenje, ne odustane ili ne počinje trolati, i manje ili više uvijeno vrijeđati


Ja, morbidangel, dam 7000 kuna ako netko dokaže "biblijsko" stvaranje kroz relativni kratak vremenski period, Boga, ili da mehanizmi na kojima se temelji današnja teorija evolucije ne vrijede.
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 22:26   #20
Quote:
BRZII kaže: Pogledaj post
Ajde ti meni logicno objasni kako je iz zemlje mogla nastati stanica logicno,znanstveno,zasad ne postoji objasnjenje.
ajde ti meni logicki objasni kakve to veze ima s evolucijom
__________________
The internet is place where religions come to die.
Human90 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:50.