Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2017., 11:13   #8941
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Čovjeće božji daj se sredi....pa jesi li ti normalan?
još u slučaju Blaškić žalbeno vijeće je zaključilo da su Ahmići bili legitiman vojni cilj
Quote:
The Appeals Chamber considers that the trial evidence does not support the Trial Chamber’s conclusion that the ABiH forces were not preparing for combat in the Ahmici area. In addition, the Appeals Chamber notes that additional evidence admitted on appeal shows that there was a Muslim military presence in Ahmici and the neighbouring villages, and that the Appellant had reason to believe that the ABiH intended to launch an attack along the Ahmici-Santici-Dubravica axis.( 687 ) Consequently, the Appeals Chamber considers that there was a military justification for the Appellant to issue D269.
i to u sklopu legitimne naredbe za napad u općini Vitez, što uključuje i Ahmiće.
Ahmići su bili legitimni vojni cilj, zbog prisustva čete od 85 vojnika ABiH i naoružanih seljana (kako ih naziva ICTY) te upućenog pojačanja od 30 vojnika ABiH koji su zajedno trebali presjeći jedinu komunikaciju između Busovače i Viteza koja prolazi ispod Ahmića, koji su bili uporište ABiH za tu ofanzivnu operaciju !

http://oi49.tinypic.com/30w8mrs.jpg
Slika sa planiranim napadnim pravcima ABiH preko Kubera prema Ahmićima i Putišu za presjecanje komunikacija Busovača-Vitez- Travnik.

Brdo Kuber sa strateškom komunikacijom prema Zenici dominira nad vitalnom i jedinom komunikacijom HVO-a. Dakle to je dominantna kota od strateške važnosti za obje armije, posebno HVO.
Pogledajte opet kartu, od Ahmića do vitalne komunikacije je cca 1 km i Ahmići su izdignuti te dominiraju nad komunikacijom! Dakle, od Zenice do same komunikacije i Ahmića je sve u rukama AbiH !
Pa sad razmislite jesu li Ahmići legitimni vojni cilj !

Dakle u Ahmićima je bila ABiH i prijetila presijecanjem komunikacije posebno stoga što su preko Kubera bili povezani sa Zenicom !
čak i da ABiH nije planirala presjeći komunikaciju , operacija HVO za napad na vojno uporište ABiH bi bila potpuno legitimna.


To je ista mitologija kao da i Stari most nije bio legitiman vojni cilj.
hr1u00 is offline  
Old 08.11.2017., 13:22   #8942
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post

Smrad od Račana ...

Dok smo mi imali psihičkog bolesnika Tuđman Franju...

Velike ličnosti koje će povijest pamtiti..
Nivo tvoje komunikacije dokazuje da si frustrirani kreten sa viškom slobodnog vremena.
Zbegecani is offline  
Old 08.11.2017., 13:22   #8943
Bravo hr1u00, UZP pada gotovo sigurno i svakome je jasno da je prvostupanjska presuda smješna i neodrživa.
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Old 08.11.2017., 13:29   #8944
Jedno kratko upozorenje budući su neki već dobili ozbiljne kartone - postoji golema razlika između spominjanja činjenice da je nešto bio legitimni vojni cilj i negiranja činjenice da se na tom mjestu dogodio težak ratni zločin. Jedno ni na koji način ne poništava drugo. Bilo kakvo negiranje ovog ili bilo kojeg drugog ratnog zločina nosi minimalno 500 bodova.
KLCCLK is offline  
Old 10.11.2017., 08:49   #8945
Razmjeri neznanja, nezainteresiranosti , dezinformiranosti i izmanipuliranosti HR javnosti u slučaju HZHB/HRHB i sudbine bh hrvata u ratu na prostoru BiH , kao i njihove prevažnosti za RH su zapravo nevjerovatno zastrašujući.
Jednako vrijedi i za ovaj staljinistički postavljen pravni slučaj.

jel itko ikad vidio/čuo u npr. mainstreamu (bilo medijski bilo politički) podatak o
- 14 400 hrvata koji su prošli kroz 330 logora ABiH
- 50 hrvata kojima je vjerski-ritualno odrubljena glava od strane ABiH
- s prostora pod nadzorom Armije RBiH protjerano 529.000 "nebošnjaka", dominantno hrvata
- da je Ustav SR BiH dopuštao regionalno povezivanje općina u zajednice radi ostvarivanja zajedničkih interesa i potreba
hr1u00 is offline  
Old 11.11.2017., 10:21   #8946
Slazem se da je pretuzno kolika je dezinformiranost i neznanje

Ono sto boli jos vise je nezainteresiranost drzavnih tijela za educiranjem i upoznavanjem o istom

Nasa uluga u BiH je generalno kljucna za opstanak te drzave i najpozitivnija, a mi sami (pa i drugi) seremo po nama
__________________
"Life", said Marvin, "Don't talk to me about life"
I ja bih marasovca nazad
Grugru is offline  
Old 11.11.2017., 13:19   #8947
Quote:
Grugru kaže: Pogledaj post
Slazem se da je pretuzno kolika je dezinformiranost i neznanje

Ono sto boli jos vise je nezainteresiranost drzavnih tijela za educiranjem i upoznavanjem o istom

Nasa uluga u BiH je generalno kljucna za opstanak te drzave i najpozitivnija, a mi sami (pa i drugi) seremo po nama
bas ...vani je izdano minimalno dvadesetak knjiga koje tvrde suprotno ...tj tudman pocinje suradivat tek pod pritiskom amerikanaca

Zadnje uređivanje Gruzija : 11.11.2017. at 14:40.
Gruzija is offline  
Old 11.11.2017., 14:58   #8948
Quote:
hr1u00 kaže: Pogledaj post
još u slučaju Blaškić žalbeno vijeće je zaključilo da su Ahmići bili legitiman vojni cilj
ma je li ... stavi tu rečenicu na koju se pozivaš* a ne vlastite "zaključke", koje nemaju veze sa stvarnošću.

sve je legitimni cilj no to ne podrazumijeva hladnokrvnu egzekuciju nenaoružanih civila /nevažno je li dijete ili žena/
nije bilo nikakvih "provokacija" iz Ahmića

to ti i prosvijetljeni ratni zločinac Kordić Dario može potvrditi

* znam da ne poznaješ engleski pa ću tebi biti kamarde jer ti to zaslužuješ
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Old 11.11.2017., 15:03   #8949
Quote:
Zbegecani kaže: Pogledaj post
Velike ličnosti koje će povijest pamtiti..
Nivo tvoje komunikacije dokazuje da si frustrirani kreten sa viškom slobodnog vremena.
sve krivo zbigecani trebaš se prišmajhlati mojim postovima za inteligentne, a ne za one koje izgleda podržavaš, pa ne možeš shvatiti što piše jer su pisani njihovim jezikom (tako su me učili da sa svakim razgovaram na njegovom jeziku). .. jedino će sam se prevaril v tebe iz tvog upisa

I biti ću slobodan obzirom da si "novi" i pojasnim tvoje promašenosti

nisu nikakve ličnosti /a ne samo nevelike/nego bezlični podli i pohlepni gubitnici koji su mogli postati "besmrtnici"

nisam kreten nego ultra kreten

nemam vremena nego samo momente

i pri kraju - što izaziva mreškanje u tvojoj bonaci
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Old 12.11.2017., 16:09   #8950
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
ma je li ... stavi tu rečenicu na koju se pozivaš* a ne vlastite "zaključke", koje nemaju veze sa stvarnošću.

sve je legitimni cilj no to ne podrazumijeva hladnokrvnu egzekuciju nenaoružanih civila /nevažno je li dijete ili žena/
nije bilo nikakvih "provokacija" iz Ahmića

to ti i prosvijetljeni ratni zločinac Kordić Dario može potvrditi

* znam da ne poznaješ engleski pa ću tebi biti kamarde jer ti to zaslužuješ
Ne bi se štel mešati i podržavati hladnokrvne egzekucije bilo koje strane. No dali je nešto hladnokrvna egzekucija ili se radi o kolateralnim žrtvama ratnih zbivanja na terenu treba utvrditi sud.

I onaj NATO pilot koji je gađao u Srbiji 1999 onaj vlak sa civilima koji je nailazio na most je isto tako hladnokrvna egzekucija, jer je avion mogao naraviti jedan krug i doći 20 sekundi kasnije i srušiti taj most raketom, ali nije, a NATO je namjerno ubrzao video snimku i dokazivao kako taj pilot nije nikako mogao spriječiti događaj koji se dogodio i u kojem su hladnokrvno ubijeni civili koji su putovali na posao i đaci koji su se prevozili u školu. I nisam likovao nad ubijenim pripadnicima države i naroda koji su vršili par godina ranije agresiju na moju državu i njezine stanovnike, nego me je bilo sram takvog postupka profesionalnog NATO pilota i cijele ekipe koja je iza toga stajala, a epilog toga je da i dan danas nitko za tu hladnokrvnu egzekuciju nesretnih putnika tog vlaka nije odgovarao, što ne znači da ovi u Hagu ako su krivi ne trebaju za ono za što su odgovorni odgovarati, ako im se nedvojbeno dokaže odgovornost.

I ne treba mi poznavanje bilo kojeg jezika da znam što je to hladnokrvna egzekucija.
krekre is offline  
Old 12.11.2017., 21:07   #8951
osvrt:

Quote:
Grugru kaže: Pogledaj post
Slazem se da je pretuzno kolika je dezinformiranost i neznanje

Ono sto boli jos vise je nezainteresiranost drzavnih tijela za educiranjem i upoznavanjem o istom

Nasa uluga u BiH je generalno kljucna za opstanak te drzave i najpozitivnija, a mi sami (pa i drugi) seremo po nama
... pa i "njihova država" za našu.
Bilo bi daleko teže da je Karadžić uspio u svom naumu i dogovoru sa Bobanom ...
No umjesto da neprijatelj tvog neprijatelja bude prijatelj neki su se očigledno vrlo dobro sprijateljili sa neprijateljem da pohlepno oduzmu dio teritorija jedne države.
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Old 13.11.2017., 08:48   #8952
Osoba koja prati rad ICTY tužiteljstva i Suda od prvog dana i sve predmete važne za Hrvatsku rezonira ovako

Quote:
(...) u bošnjačkim središtima BiH (Sarajevo, istočni Mostar) ovih dana organizirana je završna turneja ostataka ostatka tužiteljstva Haaškog suda, predvođenih glavnim tužiteljem Sergeom Bramertzom, i tužiteljem u predmetu “hrvatska šestorka” Kennethom Scottom (...)
Nekadašnji “balkanski mesar”, kako su ga nazivali zapadni mediji, general Ratko Mladić, postao je sasvim nezanimljiv za bošnjačku politiku.
Bošnjačka politička i obavještajna elita već dvadesetak godina radi na tome da i preko sudskih procesa utvrdi muslimansko/bošnjačku dominaciju u Federaciji BiH i dovrši etničko čišćenje Hrvata iz središnje Bosne.

(...)
Moguće je da žalbeno vijeće potvrdi prvostupanjsku presudu o udruženom zločinačkom pothvatu, uz eventualno smanjenje kazni. Ali to bi bio vrlo neugodan presedan za sve buduće ratove i za vojne intervencije u svijetu. Po tom modelu samo se izbroje mrtvi, pobroje zločini i krivnja hijerarhijski podijeli: najviše predsjedniku, zatim ministru obrane i zapovjednicima vojske i tako niže.
Za Hrvate u BiH ponavljanje prvostupanjske presude bila bi poruka da međunarodna zajednica želi njihov kraj u BiH: jer baš svaki zapovjednik HVO-a i svaki dužnosnik Herceg- Bosne iz ratnog vremena, prema tom standardu imaju u startu zajamčenih deset do dvadeset godina zatvora, vojnik pet do deset pred sudovima u BiH…. A ionako su manje-više svi zapovjednici HVO-a pod istragom, ako nisu već optuženi i osuđeni.
Ali takva presuda bi se mogla koristiti i obrnuto – za diskvalifikaciju dosadašnjeg rada Haaškog suda. Zato nekako ne vjerujem u potvrđivanje zločinačkog pothvata iz prvostupanjske presude. A čini se da ne vjeruje niti sam Kenneth Scott.

(...)
Moguće je da žalbeno vijeće napravi neku novu pravnu bravuru pa ukine udruženi zločinački pothvat, i “propiše” neke kazne optuženima po zapovjednoj odgovornosti. To je opcija koja se kao mogućnost trenutačno vrti u hrvatskom javnom prostoru. Kao, malo bi se nagodili i dogovorili. Ali ne znam kako bi žalbeno vijeće to moglo učiniti, osim politički “odokativno”.
Naime, žalbenom se presudom presuđuje presudi, a ne činjenicama i djelima, utvrđuje se samo je li ta presuda pravno drži vodu. A hrvatska šestorka je presuđena samo na temelju sudjelovanja u udruženom zločinačkom pothvatu, ne i za zapovjednu ili individualnu odgovornost.
Ako nema zločinačkog pothvata, onda nema krivnje.

(...)
Ali postoji za žalbeno vijeće elegantan i politički neutralan izlaz iz ovakve presude: utvrditi da nije postojao udruženi zločinački pothvat i ukinuti presudu.
Nisam baš sigurna da bi žalbeno vijeće moglo utvrditi da niti jedan od optuženih nije kriv ni za što što mu se stavlja na teret. Ali zato može osloboditi optužene od udruženog zločinačkog pothvata i preporučiti lokalnim sudovima da utvrde postoje li osnove za individualnu ili zapovjednu odgovornost (nap. hr1u00 - to je ovaj mehanizam ICTY za zatvaranje Suda, koji će logistički podupirati domaća pravosuđa u završavanju onoga što ICTY nije stigao)
To bi značilo osloboditi “šestorku” ali premjestiti nastavak pravno-političke bitke u Sarajevo, Mostar i Zagreb. Koliko čujem, već su podnesene neke nove kaznene prijave protiv Jadranka Prlića i Brune Stojića u Sarajevu. Kao da se nešto sluti.

Zadnje uređivanje hr1u00 : 13.11.2017. at 08:59.
hr1u00 is offline  
Old 13.11.2017., 13:05   #8953
Sad malo o indoktrinaciji osnovnoškolske djece pod kapom haškog tužiteljstva, bošnjačkih unitarista i bivših pripadnika ABiH., koja se odvijala neki dan u Mostaru (jednom dijelu Mostara , točnije)

Haški tužilac Kenneth Scott je zajedno sa 600 učenika mostarskih osnovnih škola spustio cvijeće u rijeku Neretvu, a sve pod velikim transparentom "PRAVDA ZA MOSTAR 29.11.2017."

Dakle, tužioc haškog Tužiteljstva
1) dovodi u pitanje presumpciju nevinosti za konkretni slučaj Starog mosta
2) ne poštuje postojeću nepravomoćnu presudu
3) potiče dio javnosti na činjenje pod 1. i 2.

I što sad reći o tom staljinističkom predmetu koji sudi "raznim, drugima i neimenovanima na svim nivoima", čak i mrtvima, te "pravnom" sklopu koji negira osnovne postulate civiliziranog prava i to iz osobe jednog od glavnih pravnika Tužiteljstva ?

Zadnje uređivanje hr1u00 : 13.11.2017. at 13:15.
hr1u00 is offline  
Old 14.11.2017., 20:56   #8954
osvrt:

Quote:
hr1u00 kaže: Pogledaj post
To je ista mitologija kao da i Stari most nije bio legitiman vojni cilj.
Nisi uspio odgovoriti na postavljeno pitanje u kojem je jasno kako nemaš pojma o engleskom jeziku, kao i u ovoj tvojoj opetovanoj budalaštini jer nitko ne tvrdi kako Most nije legitiman vojni cilj. Lijepo sam ti odavno napisa kako je sve legitiman vojni cilj.

Ono što tuđmanoidi i sljedba ovih zlikovaca tvrdi kako je Most korišten za vojne svrhe što je totalna laž (poput snajpera u Zagrebu) i tvrdnje da ga nije ova hulja Praljak "srušio" nego protivnička strana.
Sa "pojašnjenjima" za kretene ...

Ista je priča i sa Ahmićima gdje nije bilo vojnih jedinica osim HVO-a.
Zna se, iste laži da se prikrije pljačka Hrvatske i njenih građana.
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Old 14.11.2017., 21:03   #8955
Quote:
hr1u00 kaže: Pogledaj post
Sad malo o indoktrinaciji osnovnoškolske djece pod kapom haškog tužiteljstva, bošnjačkih unitarista i bivših pripadnika ABiH., koja se odvijala neki dan u Mostaru (jednom dijelu Mostara , točnije)

Haški tužilac Kenneth Scott je zajedno sa 600 učenika mostarskih osnovnih škola spustio cvijeće u rijeku Neretvu, a sve pod velikim transparentom "PRAVDA ZA MOSTAR 29.11.2017."

Dakle, tužioc haškog Tužiteljstva
1) dovodi u pitanje presumpciju nevinosti za konkretni slučaj Starog mosta
2) ne poštuje postojeću nepravomoćnu presudu
3) potiče dio javnosti na činjenje pod 1. i 2.

I što sad reći o tom staljinističkom predmetu koji sudi "raznim, drugima i neimenovanima na svim nivoima", čak i mrtvima, te "pravnom" sklopu koji negira osnovne postulate civiliziranog prava i to iz osobe jednog od glavnih pravnika Tužiteljstva ?
Žalosno je što opet huliš, lijepo je napisano kako nije utvrđeno da su nevini nego je slučaj odbačen jer se nisu pojavili tenkisti HVO-a koji su gađali Most po zapovjedi nadređenih. Imaš i link na temi koji sam ti odavno stavio Ostavio Praljak u amanet da se ruši kada on stiže u Zagreb. Praljak Slobodan nesposoban za vojni rok i da išta suvislo napravi i stvori ...pljačka i rušenje to je njegovo životno djelo.
Znači tenk HVO-a, zna se ... ubiješ izvršitelje da se ne zna naručitelj ...

i je 6 zlikovaca kao šest Republika, "omaž" ... no jedan je dovoljno odslužio od njih po mojoj procjeni. Sve ostalo je doista poražavajuće za pravdu.
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Old 16.11.2017., 06:42   #8956
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
Ne bi se štel mešati i podržavati hladnokrvne egzekucije bilo koje strane. No dali je nešto hladnokrvna egzekucija ili se radi o kolateralnim žrtvama ratnih zbivanja na terenu treba utvrditi sud.

I onaj NATO pilot koji je gađao u Srbiji 1999 onaj vlak sa civilima koji je nailazio na most je isto tako hladnokrvna egzekucija, jer je avion mogao naraviti jedan krug i doći 20 sekundi kasnije i srušiti taj most raketom, ali nije, a NATO je namjerno ubrzao video snimku i dokazivao kako taj pilot nije nikako mogao spriječiti događaj koji se dogodio i u kojem su hladnokrvno ubijeni civili koji su putovali na posao i đaci koji su se prevozili u školu. I nisam likovao nad ubijenim pripadnicima države i naroda koji su vršili par godina ranije agresiju na moju državu i njezine stanovnike, nego me je bilo sram takvog postupka profesionalnog NATO pilota i cijele ekipe koja je iza toga stajala, a epilog toga je da i dan danas nitko za tu hladnokrvnu egzekuciju nesretnih putnika tog vlaka nije odgovarao, što ne znači da ovi u Hagu ako su krivi ne trebaju za ono za što su odgovorni odgovarati, ako im se nedvojbeno dokaže odgovornost.

I ne treba mi poznavanje bilo kojeg jezika da znam što je to hladnokrvna egzekucija.
Sada si izašao iz sivog u forumu pa ti mogu odgovoriti, ali sivo (magla) je oko tvoje logike jer ta dva slučaja nemaju apsolutno nikakve veze počevši od toga da Praljak Slobodan laže da nije srušio Most. .. ameri su priznali ...

Potom diskrepancija oko toga da znaš što je hladnokrvna egzekucija a prije toga tvrdiš da to treba utvrditi sud ... Pasivizirani svi rezidenti tog sela ... koji su bili gubitci prilikom tog napada /inače jedna žena je bila ubačena u rasporenu kravu ... "navodno" /

i na kraju post na koji si se javio nije usmjeren prema tebi nego prema hr1u00 koji se pravi pa namjerno laže ili doista nema pojma o engleskom jeziku pa je slučajni lažljivac u prolazu ... vidiš da nije sposoban odgovoriti da potvrdi svoje tvrdnje koje su u razini bulažnjenja i zaštite zlikovaca koji su u Hagu ...
to je najveći problem .. laži zbog laži ... 2nd

ps 20 sekundi je više nego dovoljno da mu raketa završi u repu ...
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Old 16.11.2017., 06:51   #8957
O čemu vi diskutirate?
http://poskok.info/wp/jos-jedna-pric...isu-pronadeni/
Jeste li ikad čuli za ovo?

Armija je ovdje gađala igralište jednog toplog dana na kojem je bilo 20 hrvatske djece i pobila 8 djece, dan danas nemaju pravo na spomen ploču, mediji bošnjački koje financiraju Hrvati ovo neće ni spomeniti a nikada nitko neće odgovarati iako ovakvo nešto je lako provjeriti jer postoje zapisi.

Kako je reagirao zapad? Došli su zapadni mediji i prikazali to kao zločin Hrvata, još gore je što je obitelj ovih masakrirana i u Križanečvom Selu od Armije.
Armija je etnički očistila više Hrvata nego Srbi.

Evo vam kvalitetan graf o odnosima zločina:
http://poskok.info/wp/dobro-dan-viso...-u-3d-prikazu/
deder is offline  
Old 17.11.2017., 08:20   #8958
Quote:
deder kaže: Pogledaj post
O čemu vi diskutirate?
http://poskok.info/wp/jos-jedna-pric...isu-pronadeni/
Jeste li ikad čuli za ovo?

Armija je ovdje gađala igralište jednog toplog dana na kojem je bilo 20 hrvatske djece i pobila 8 djece, dan danas nemaju pravo na spomen ploču, mediji bošnjački koje financiraju Hrvati ovo neće ni spomeniti a nikada nitko neće odgovarati iako ovakvo nešto je lako provjeriti jer postoje zapisi.

Kako je reagirao zapad? Došli su zapadni mediji i prikazali to kao zločin Hrvata, još gore je što je obitelj ovih masakrirana i u Križanečvom Selu od Armije.
Armija je etnički očistila više Hrvata nego Srbi.

Evo vam kvalitetan graf o odnosima zločina:
http://poskok.info/wp/dobro-dan-viso...-u-3d-prikazu/


pitaj Tuđman Miroslava što je poduzeto, a članak nema nikakve veze za pravdanje osvjedoćenih zlikovaca i bandita iz Haga no plasiran na "vrijeme"

ako pogledaš članak

http://poskok.info/wp/jos-jedna-pric...isu-pronadeni/

Granata je pala pored stola za kojim su sjedila djeca. I Milkino troje djece, Sanja, Milan i Ivan. Milan je na mjestu poginuo.


Dok su još kupili tijela djece, iz Mahale, udaljene tek koju desetinu metara, pod kontrolom takozvane Armije BiH, čuli su se povici veselja i odobravanja: „Spremili smo vam salate Ustaše, eto vam Herceg Bosne“.

Od te granate, „made in Holland“ i poslane od „nevine“ Armije, poginulo je ukupno osmero djece.


nažalost upravo takvi poput tebe raspiruju mržnju, da li namjerno ili su plaćeni od razbojnika i gore navedenih zlikovaca ili jednostavno neuk i neupućen ili čudnih mentalnih propozicija a možda opijen evrodomoljubljem ... takozvana armija BiH? Pa kako se zvala onda regularna armija ili vojska države BiH? HVO?
ili desetak metara udaljena "fronta" ....

procjena iz ovih detalja - postoji mogućnost kako je netko od djece donio bombu (a ne granatu) iz aktivne obrane HVO-a ...
baš čudno što nije napravljen očevid ... svi su činili zločine i nema opravdanja no neki su činjeni iz namjere, a ne iz "osvete" ...

trebao bi se pitati zašto se počelo ratovat,i a daleko su bitnije laži kojima ovi zlikovci iz Haga opravdavaju ratne zločine koji su počinjeni njihovim zapovjedima .. adresu imaš Tuđman Miroslav ... i o vukovarskoj djeci ... ali nije tema ovdje.
rat je nemilosrdan ...znaš "sve je legitiman cilj" tvoj posivljeni drug je to potvrdio ...
nije jedini

26. 06. 1993.
https://sarajevo.co.ba/sjecanje-masa...karevoj-ulici/

Tog dana granata ispaljena sa srpskih položaja u okolini Sarajeva je ubila sedmero djece.

no taj zlikovac Mladić je tužen ...

zašto Hrvatska nije ništa poduzela oko ovog slučaja iz Viteza kojeg navodiš ... ne pitaš se? Piše ti prilično dobro pojašnjenje gore ...
__________________
I would call it

Zadnje uređivanje saugaro : 17.11.2017. at 08:33.
saugaro is offline  
Old 17.11.2017., 10:25   #8959
Što je točno sporno? Naveo sam primjer tzv Armije BiH kako je jednog sunčanog dana gađala igralište sa djecom i kako nitko nije odgovarao za zločin i kako je zapad to predstavio kao zločin Hrvata.
Zašto uspoređuješ to sa Sarajevom i zašto opravdavaš zločin? Evidentno je da je tzv Armija planski ovdje poubijala djecu i ne vidim čemu usporedba sa tim žrtvama, imao si i po Osijeku desetine mrtve djece ali ne u ovim okolnostima planski da su pobijena kao što je počinila tzv Armija BiH.

Armija je počinila genocid nad Hrvatima Srednje Bosne i to sve nakon Vance Owenovog plana kojeg su priznale Grude kao i Sarajevo, HVO i Armija do tog plana nisu imali problema a nakon plana ste počeli napadati hrvatske enklave u tim ofenzivama i čistiti Hrvate jer protiv Srba niste mogli ništa.

Ne vidim što je sporno?
Meni je sporno samo to tvoje pojašnjenje oko RH, RH je do prije 2 godine podržavala gaženje i cipelarenje Hrvata u BiH, pa jedan vaš ratni zločinac iz Bugojna koji je postao ministar je pripadnicima HVO-a ukidao prava i to sve nakon platforme koju ste stvorili izbacivajući stranku za koju glasa 90 posto Hrvata.
Dan danas se sudi Hrvatima po zakonu iz 2001 kao i Srbima a Bošnjacima i tzv Armiji se sudi po zakonu iz Jugoslavije gdje nema kolektivne odgovornosti.
RH treba reagirati i sankcionirati zločince iz tzv Armije BiH
deder is offline  
Old 17.11.2017., 10:52   #8960
širiš laži deder

https://hr.wikipedia.org/wiki/Masakr_u_Vitezu

Video snimak tog stravičnog događaja, zbog brutalnosti, nije htjela objaviti nijedna inozemna TV mreža.

i "tvoj" nepotpisani članak

http://poskok.info/wp/jos-jedna-pric...isu-pronadeni/

Mjesto stradanja djece je snimljeno kamerom, a za nekoliko dana, na švicarskoj televiziji gledaju snimke sa objašnjenjem da se radi o mjestu gdje su „Hrvati pobili muslimansku djecu“.

vidjelica iz međugorja ... nije primjereno pisati no ti širiš laži i propagandu za zlikovce i ratne zločince ...
ja sam potpuno uvjeren iz priloženog kako se radi o bombi HVO-a za aktivnu obranu preventivnim napadima, kojom su se djeca "igrala" ... budimo grubi i emocionalno nehumani jer sve vrišti od nelogičnosti i opsjena
da je 120 mm minobacač zbog preciznosti (desetak metara dalje su "ljuti neprijatelji") i iz prve pogodio (!?) teško da bi bilo preživjelih
nemaš ama baš ništa osim podizanja tenzija i tvog ispraznog trabunjanja . .
a ja sam hrvat za razliku od tebe Hrvata tako da ti netko pročita jer sa svoja trenutna 23 posta (nadam se da znaš brojeve) dokazuješ epsku polupismenost tuđmanoida bez memorije - sve ti piše u prethodnim postovima pa se probaj skoncentrirati prije nego što "odletiš" ... nisu ti pročitali naslov teme?

pobogu pa prošlo je gotovo četvrt stoljeća, a još se nisu neki opametili ...
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:23.