Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2017., 22:29   #101
Mozes zujati slobodno po sumama i prirodi.
Za ostalo ne znam, vjerovatno mozes iznajmiti na mjesec dva neki smjestaj ne vidim razlog zasto ne bi mogao.
MarkoJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 20:20   #102
Thumbs up Aviokarte...

Malo da podignem temu jer me ova destinacija iznimno zanima...aviokarte iz Venecije jako povoljne

http://www.putoholicari.rtl.hr/sejse...od-458e-38002/
dino555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 12:00   #103
Sejšeli su mi treća lokacija u koju planiram putovati od početka godine i aktivno radim na smještaju.Hoteli su mi skupi pa mi je vjerojatno izbor preko airbnb iako sam prvi pogled primjetio da i tamo ima paprenih cijena. Odlučili bi se za apartman da si možemo sami klopu pripremiti jer smo na žalost primorani izbjeći restorane. U planu su tri otoka po 4 dana, lagana šetnjica i izležavanje na plaži. Svaka daljnja preporuka i savjet je dobrodošao. Plan putovanja je cca od 25.3. tako da moram odlučiti relativno brzo.

Zadnje uređivanje Robertdeniro : 14.01.2018. at 12:02. Reason: dodao sam: ''u koju planiram putovati''
Robertdeniro is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 13:39   #104
Mi se jučer vratili.

Karte smo uzeli preko Qatar-a, bili smo tamo 7 dana noči. 4 noči na Mahe, 3 na Praslinu. Smještaj smo rezervirali preko bookinga (ako te zanima link za 10 posto pupusta mi javi), noč oko 70e za dvoje. To su takozvane self catering vile, na Praslinu smo bili u hitelu z doručkom. Sve smo organizirali sami, tako da ako te još nešto zanima pitaj.

Hrana u dučanima je kao kod nas, imaš i Spar na Mahe. Nismo bili pa nemam pojma za cijene, mi smo kupovali u lokalnim dučanima. Imaš ih na svakom koraku. Ili kupi ribu uz cestu pa si sam pripremiš, jeftina je. Mi smo jeli u take away restorančičima, ok hrana za normalnu cijenu.

i da, na Mahe smo uzeli rent a car i pičili naokolo, a na Praslinu smo uzeli auto prvi da, ostalo javni prijevoz. Išli smo na izlet brodom na Curiouse.
altermama is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 14:40   #105
Kakvo vam je vrijeme bilo?
Inace se period od 15.12.-15.02. ne preporuca zbog mogucih kisa.
noldo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 16:38   #106
Vrijeme je i mene malo brinulo, po kalendaru bi trebalo biti kisno doba. Kisa nam je padala ( pljuskovi) samo zadnji dan, ostali dani super. Znalo je biti oblaka ali bista strasno, taman da nije prvruce. Jedino je u zraku visoka vlaga ali to je tako u tropima.
altermama is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 21:02   #107
Hvala altermama ... jučer sam rezervirao karte (nisam kupio) ali opet iz privatnih razloga moram odgoditi navedeni termin. Žao mi je radi toga ali mi se Sejšeli čine doista jako izazovna destinacija. Ako imaš volje, napiši malo više detalja. Ja sam proučio sve detalje i našao još jučer preko booking.com jako dobre i pristupačne hotele. Meni se čini 7 dana/noćenja ići na tako daleku destinaciju whow ... uz jat lag, to mi je malo vremena i to ne bih .... ako može koja fotka, to bi bilo super Čini mi se poslije Australije jedina destinacija s kojom nemaš brige sa turistima, vriskom, galamom i sličnim. Daj malo dojmove ... thx !
Robertdeniro is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 22:23   #108
Kakav jetlag??
Samo je 3h vremenska razlika?
noldo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 08:35   #109
Samo su 3 sata unaprijed, nema nikakvih problema s time. Mi smo bili 7 boci, taman nam je bilo, nismo bas za izlezavanje na plazi, volimo ici naokolo a otocici su maleni, Mahe predjes u 3 dana, Praslin u jedan ha ha... nismo bili na La Digue, kazu da je tamo ono bas mirno, a mirno je i na Praslinu.
Turista stvarno nema puno, svaki tren se moze pronaci skroz prazna plaza a sve su predivne. I na onim razvikanima je bilo najvise 20-30 ljudi. A ogromne su.

Vidjela sam da je trenutno nekakva akcija za karte iz Italije ( mislim da Venice, mozda Milano) pa tko voli...
altermama is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 16:38   #110
Koliko ste plaćali npr ručak ili večeru? Gledala sam na trip advisoru i u onim kao jeftinim pizzerijama na jelovniku piše da jedna pizza košta oko 100 SR, što bi bilo, ako se ne varam, oko 60EUR.

Može li se naći normalan fast food? Kakve su cijene u dućanima i ima li dućana uopće na La Digue i Praslinu?

Što mislite bi li bio dovoljan džeparac za dvoje cca 3500kn za 8 dana. Ništa luksuzno naravno, ali da se normalno jede.

Hvala unaprijed
belena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 18:08   #111
100 SCR = 6€
A temu procitaj, zaista nije velika, i naci ces hrpu informacija i cijena.
noldo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 10:44   #112
Quote:
belena kaže: Pogledaj post
Koliko ste plaćali npr ručak ili večeru? Gledala sam na trip advisoru i u onim kao jeftinim pizzerijama na jelovniku piše da jedna pizza košta oko 100 SR, što bi bilo, ako se ne varam, oko 60EUR.

Može li se naći normalan fast food? Kakve su cijene u dućanima i ima li dućana uopće na La Digue i Praslinu?

Što mislite bi li bio dovoljan džeparac za dvoje cca 3500kn za 8 dana. Ništa luksuzno naravno, ali da se normalno jede.

Hvala unaprijed
Mi smo samo prvi dan išli u restoran, i to neki bezveze. Ručak za dvoje 450kn. Ništa posebno. Ali ništa drugo nije radilo, nedjelja je bila.
Inaće smo jeli u take awayima, tamo je obrok 3-4e po osobi. Sasvim pristojno. Svaki srijedu je na plaži Beau Valon kao neki sajam, ima svega pa i hrane po jako pristupačnim cijenama. To je lokalna kreolska hrana - odlična. Mi smo za 7 dana potrošili (2 odrasle osobe) oko 3000e sa svime (aviokrate (i lokalne), hrana, smještaj, rentacar,izleti(koji su jako skupi)...

Da se razumijemo - Sejšeli nisu jeftini ali da se može proci jeftinije, može se. Pogotovo s hranom, izletima, ako se ne uzima renta car(javni prijevoz sasvim ok funkcionira i jeftin je); smještaj je druga priča, njemu je cijena kakva je. A nema tamo hostela i jeftinih soba, jednostavno nema pa moraš ici na skuplje.
altermama is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 11:06   #113
Quote:
altermama kaže: Pogledaj post
Mi smo samo prvi dan išli u restoran, i to neki bezveze. Ručak za dvoje 450kn. Ništa posebno. Ali ništa drugo nije radilo, nedjelja je bila.
Inaće smo jeli u take awayima, tamo je obrok 3-4e po osobi. Sasvim pristojno. Svaki srijedu je na plaži Beau Valon kao neki sajam, ima svega pa i hrane po jako pristupačnim cijenama. To je lokalna kreolska hrana - odlična. Mi smo za 7 dana potrošili (2 odrasle osobe) oko 3000e sa svime (aviokrate (i lokalne), hrana, smještaj, rentacar,izleti(koji su jako skupi)...

Da se razumijemo - Sejšeli nisu jeftini ali da se može proci jeftinije, može se. Pogotovo s hranom, izletima, ako se ne uzima renta car(javni prijevoz sasvim ok funkcionira i jeftin je); smještaj je druga priča, njemu je cijena kakva je. A nema tamo hostela i jeftinih soba, jednostavno nema pa moraš ici na skuplje.
mi smo oko 3k € za 2 tjedna potrosili(javni prijevoz, take awayevi, bili i na izletima)
Weah23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 22:55   #114
kumovi smo frendovima i zeljeli bi im pokloniti karte za sejsele, planiraju medeni mjesec u svibnju, znate li da li je to OK termin za putovanje na sejsele, da li je bolji pocetak ili kraj svibnja te gdje kupiti karte unaprijed hvala na pomoci
medisecer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 15:38   #115
najbolji period pocetak maja. more je najmirnije i najvise je suncanih sati...
japjapjap is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 08:58   #116
Dakle, vratismo se jučer, 10 dana i bilo je bomba!
Ukratko: uzeli apartman kod Anse a la Mouche i posto je tamo mrtva zona sto se tice plaza i kupanja (velika je oseka), vec drugi dan odlucili uzeti rent a car (u sklopu smjetaja dobili ga za 35 eur na dan). Smjestaj nas je dosao oko 600 eur.

Vrijeme odlicno, prognozirali kisu vecinu vremena ali bilo je suncano uglavnom. Onda kada bi nas uhvatila kisa (koja traje max pola sata), autom pobjegli na drugu stranu otoka i eto sunca.

Plaze - preeeedivne, ajme majko koja ljepota Prosli ih skoro sve (osim na sjeveru Beau Vallon, jer je tamo lanac hotela jedan do drugog pa se bas nismo htjeli ici "guzvati" s turistima).

Hrana - u restoranima cijene kao kod nas, mozda malo skuplje. Tu i tamo naletite na koji take away i za male pare dobijete dobar obrok. Uglavnomza rucak jeli u restoranima a za veceru si u apartmanu pripremali.

Cijene u trgovinama - dvostruke: jedne za domace, druge za turiste (koje su naravno skuplje). Uzeli ono najosnovnije cisto da imamo nesto za prigristi.
Cigarete skupe za poluditi (Marlbroro cini mi se cca 70 kn), zato nitko na otoku ne puši, uglavnom turiste mozete vidjeti s cigaretom u ruci

Trgovina ima stvarno na svakom koraku, vidjela sam da neke rade cijeli dan (pa cak i nedjeljom).

Prijevoz - preporucam rent a car jer je jednostavnije i komotnije, ides i dodjes kad ti se prohtije. Dok nismo dosli na Mahe, planirali smo da cemo sve obilaziti pjeske ili biciklom, kao "ma blizu je to...", kad ono : turbo uske ceste, brdovito za poluditi, zavoji jedan do drugog (idealno za rally ), domaci voze kao ludjaci (pogotovo busevi).... brzo smo se predomislili. Ali nije nam bilo zao tih para koje smo dali za rentu. Cijena benzina je cca 8 kn/l.

Izleti - odlucili se za cjelodnevni izlet na Praslin i La Digue. Cijena: cca 170 eur po osobi, ukljucen i buffet rucak (evo, jedino za ovo smo se "razbahatili" sto se tice novca jer smo to bas zeljeli vidjeti). I bilo je super!

Eto, za sad toliko. Ako nekog jos nesto zanima, javite seee !

Idem se sad deprimirati....
Gravity Grave is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 13:16   #117
Šteta što niste išli na Beau Valon, pogotovo srijedom jer imaju tamo kao neki sajam - dodju lokalni ljudi iz cijelog otoka, postave štandove, ima svega po povoljnim cijenama..mi smo tamo probali sve otočke specialitete, samo ideš od štanda do štanda. A riba...njemsi.
altermama is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 14:43   #118
Znam, zbog toga mi je jedino zao da nismo isli...ali dobro, sta je tu je. Tjesim se da cemo se mozda jos jednom vratiti za koju godinu...
Gravity Grave is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 15:47   #119
ljuboran kad cujem za otoke. jel ima tko da mi kaze okvirnu razliku izmedu madagaske i sejla?
__________________
ljudi sto citaju nemaju nikavu viziju. gubljenje vremena
dden is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 19:30   #120
Quote:
dden kaže: Pogledaj post
ljuboran kad cujem za otoke. jel ima tko da mi kaze okvirnu razliku izmedu madagaske i sejla?
Sejšeli su više civilizacija. Madagaskar je više prava Afrika.
altermama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:52.