Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2017., 02:42   #1241
Moji frendovi su trenutno na Baliju, došli su prekjučer a ostaju do ponedjeljka. Odsjeli su u Sanuru.
Taj vulkan tamo trese već par tjedana, ljudi govore da je erupcija vrlo vjerojatna, ali možda je ni neće biti, to stvarno nitko ne može predvidjeti...
Navodno da je frkovito do 20-ak km od vulkana i taj najbliži dio su već poodavno evakuirali, no ljudi koji su dalje na otoku baš i nisu toliko zabrinuti jer smatraju da u slučaju erupcije neće biti toliko zahvaćeni... sve ovisi u kojem smjeru će puhat vjetar i nositi pepeo i dim, aerodrom će možda biti u potpunoj funkciji a možda i zatvoren ako će vjetar sve nositi na tu južnu stranu.
Kiša... e, pa monsoon session je, treba je očekivati svaki da, ovi moji govore da im je i jučer i prekjučer padalo na Baliju po cijeli dan... i kod mene u Singapuru pada već par tjedana skoro svaki dan, neki put samo pljusne po sat-dva, ali ima dana da pada od jutra do mraka, to ovdje ne možeš predvidjeti... bilo je zima da kišu nismo ni osjetili, ali evo ima i ovakvih zima da doslovno pljušti svaki dan tjednima, to nema pravila.... znam da je to bed nekome koji dođe na par dana jer od kišurine puno toga se ne može obići, ali eto u ovo doba godine (Oct-Feb) to je vrlo nepredvidivo.
AndrejaB. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 10:27   #1242
Danas je na flightradar24 objavljeno da je otkazano par letova u Denpasaru zbog lagane erupcije vulkana.
Mushmula is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 11:37   #1243
Jutros je vulkan 3x dimio, svaki put sve višlje bacajući pepeo.... Za sada aerodrom funkcionira, jedino su neki letovi otkazani jer bi trebali ići preko zračnog prostora gdje vjetar nosi pepeo...
http://www.straitstimes.com/asia/se-...ime=1511655398
AndrejaB. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 02:21   #1244
Denpasar aerodrom totalno zatvoren do daljnjega!!

http://www.dailymail.co.uk/news/arti...ort-close.html
AndrejaB. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 13:23   #1245
Dobar dan ljudima dobre volje. Imam jedno pitanje. Jel moguce nac let za Bali do recimo cca 350 eura? Pratim cijene letova ali bas i ne padaju nesto previse. Hvala na odgovoru unaprijed!
__________________
-
Narikača is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 13:49   #1246
Za koje datume?
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 14:02   #1247
Ljeto 2018. Recimo od sredine srpnja.
__________________
-
Narikača is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 16:14   #1248
Ispod 350€ usred sezone? Pa to već graniči s error-fareom. Doduše, zbog ovog sranja s vulkanom nije isključeno da bude dobrih prilika. Kod Qatarovih akcija zna se naći za 400-500.
zgdust is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 16:39   #1249
400-500 eura je isto ok cifra. Vjerovatno tamo necu placat spavanje pa mogu toliko iskesirat za kartu. Al ono, ako moze jos jeftinije, zasto ne pratit cu Qatar isto pa kaj bude. Znaci jeftinije su karte van sezone? Al monsuni i to
__________________
-
Narikača is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 17:01   #1250
Strpi se ca. mjesec dana. U siječnju Qatar obično ima akciju za putovanja tijekom cijele godine pa možeš kombinirati.

A smještaj se na Baliju može naći vrlo jeftino, pogotovo ako nisi izbirljiva.
zgdust is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 17:11   #1251
E super, hvala na info za akcije. Sve ostalo, spavanje i hranu imam prakticki sredeno. Samo me karta zabrinjava.

Tenks!
__________________
-
Narikača is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 07:53   #1252
Quote:
Narikača kaže: Pogledaj post
400-500 eura je isto ok cifra. Vjerovatno tamo necu placat spavanje pa mogu toliko iskesirat za kartu. Al ono, ako moze jos jeftinije, zasto ne pratit cu Qatar isto pa kaj bude. Znaci jeftinije su karte van sezone? Al monsuni i to
Nikada nisam vidio kartu za bali ispod 450 eura. Negdje oko 500 je jako dobra cijena. E sad pitanje je i odakle krećeš, ako ideš iz Bud Vce ili Ljubljane treba uračunati i dodatne troškove, tako da ne treba gledati na avio kartu samu za sebe nego na cijeli aranžman..

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
__________________
Das Leben ist zu kurz, um schlechten Wein zu trinken

Život je prekratak da bi pio loše vino
marioxp is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 11:35   #1253
Evo mene da osvjezim temu.
Dakle, mjerkam Bali za ovu godinu, tijekom srpnja i kolovoza. Znaaaam sve, ali slobodno vrijeme diktira sugavi posao za koji go koristimo samo u tom razdoblju. E sad, u potrazi sam za kartom i bas se neki dan spustila na 610 evra. E sad, zgrabit ili pricekat jos?. Najsretnija bi bila da bude 500-55O eura, svaki euro mi je bitan. Naravno, procitala sam cijeli forum, sve kaj ste pisali i preporucivali. Do one Kute i Nuse mi nije ni najmanje, iako smo u 30-ima ne brijemo na pijankice i tako to (kaj se tice Kute) a Nusa mi mirisi na to way expensive. Baza bi nam bila Ubud mozda cak i 6-7 dana (isli bi na dva tjedna cca). Cackam po e-bookingu, i ne znam, ne cine mi se prestrasne cijene. Gledam srednju kategoriju, nikakav luksuz nam ne treba jer namjeravamo landrat. E sad, kud iz Ubuda? Jos se lose snalazim na karti Balija. Za onaj Sanur netko pise lijepo, netko pise fuj, vise ne znam Mozda bi 2,3 dana bili negdje blize obali-iako, s obzirom da nismo surferi, i da, prije netko pocne zvocat da more bas i nije da cemo plutat, to mi je jasno. Evo, ako mozete savjetovati, bila bih zahvalna.
Nekako sam si zamislila da nam je Bali u odnosu na Tanzaniju, Sri Lanku, Dominikansku (to su nam isto bile opcije) ipak povoljnija destinacija.
queen n is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 14:26   #1254
Quote:
queen n kaže: Pogledaj post
Evo mene da osvjezim temu.
Dakle, mjerkam Bali za ovu godinu, tijekom srpnja i kolovoza. Znaaaam sve, ali slobodno vrijeme diktira sugavi posao za koji go koristimo samo u tom razdoblju. E sad, u potrazi sam za kartom i bas se neki dan spustila na 610 evra. E sad, zgrabit ili pricekat jos?. Najsretnija bi bila da bude 500-55O eura, svaki euro mi je bitan. Naravno, procitala sam cijeli forum, sve kaj ste pisali i preporucivali. Do one Kute i Nuse mi nije ni najmanje, iako smo u 30-ima ne brijemo na pijankice i tako to (kaj se tice Kute) a Nusa mi mirisi na to way expensive. Baza bi nam bila Ubud mozda cak i 6-7 dana (isli bi na dva tjedna cca). Cackam po e-bookingu, i ne znam, ne cine mi se prestrasne cijene. Gledam srednju kategoriju, nikakav luksuz nam ne treba jer namjeravamo landrat. E sad, kud iz Ubuda? Jos se lose snalazim na karti Balija. Za onaj Sanur netko pise lijepo, netko pise fuj, vise ne znam Mozda bi 2,3 dana bili negdje blize obali-iako, s obzirom da nismo surferi, i da, prije netko pocne zvocat da more bas i nije da cemo plutat, to mi je jasno. Evo, ako mozete savjetovati, bila bih zahvalna.
Nekako sam si zamislila da nam je Bali u odnosu na Tanzaniju, Sri Lanku, Dominikansku (to su nam isto bile opcije) ipak povoljnija destinacija.
Za početak koje su ti gradovi ok kao polazišna točka?

Koliko si fleksibilna što se tiče dana u tjednu kada krečeš i varčaš se?

Ovo gore jako diktira cijenu avio karata ako kažeš da letiš jedino iz Zagreba i to u određene datume onda je cijena od 610 eura povoljna.

Ako vas ide više povoljnije je otići autom do nekog grada radi jeftinije karte ali ako ideš sama onda nemaš s kim dijeliti trošak transporta tako da ili češ si komplicirati s vlakom autobusom ili češ ići iz najbližeg grada.

Ubud je smješten centralno i super je praktički za sve izlete. Možda je jedino za Tanah Lot je jednostavnije doći iz Sanura ali i od tamo imaš 2h vožnje.

Sanur je OK,a i imaš more, ali Ubud ima neku posebnu vibru.

Bali ti nije ništa jeftiniji od Sri Lanke tu su negdje. Meni je na Sri Lanci bilo super kao i na Baliju. Koliko sam proučavao Tanzanija je totalno neka druga priča, mora se biti puno oprezniji tj. paziti na svaki korak i čini mi se da te svi deru ko sansku kozu a o cijenama safarija da i ne pričam.
__________________
Das Leben ist zu kurz, um schlechten Wein zu trinken

Život je prekratak da bi pio loše vino
marioxp is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 17:05   #1255
Quote:
marioxp kaže: Pogledaj post
Za početak koje su ti gradovi ok kao polazišna točka?

Koliko si fleksibilna što se tiče dana u tjednu kada krečeš i varčaš se?

Ovo gore jako diktira cijenu avio karata ako kažeš da letiš jedino iz Zagreba i to u određene datume onda je cijena od 610 eura povoljna.

Ako vas ide više povoljnije je otići autom do nekog grada radi jeftinije karte ali ako ideš sama onda nemaš s kim dijeliti trošak transporta tako da ili češ si komplicirati s vlakom autobusom ili češ ići iz najbližeg grada.

Ubud je smješten centralno i super je praktički za sve izlete. Možda je jedino za Tanah Lot je jednostavnije doći iz Sanura ali i od tamo imaš 2h vožnje.

Sanur je OK,a i imaš more, ali Ubud ima neku posebnu vibru.

Bali ti nije ništa jeftiniji od Sri Lanke tu su negdje. Meni je na Sri Lanci bilo super kao i na Baliju. Koliko sam proučavao Tanzanija je totalno neka druga priča, mora se biti puno oprezniji tj. paziti na svaki korak i čini mi se da te svi deru ko sansku kozu a o cijenama safarija da i ne pričam.
Pa sad, za 500 eura bi otišli i u Sloveniju, Mađarsku, Italiju. Iako, ako bi se radilo o 50-ak eura razlike, vjerojatno bi odustali od kombinacije, zato jer nam je pola h do našeg Plesa, pardon FT-a. Idemo samo nas dvoje.
Za Tajland sam bila ubola 500 eura iz Zga Quatarom - raaaaj
Da, da, za Tanah Lot i još jedan, Iss, ne mogu se sad sjetiti a doma sam zapisala, sam vidjela da su udaljeni ali na istom potezu.
Ma, uključila sam si alert za price drop pa me ništa ne alerta već sigurno tjedan i pol. Iako, kad računam, nije ni tih 610 eura jaaaako puno, ali ako ide niže, zašto ne?! E sad, meni shopping o kojem se svi raspisuju nije napet, nimalo, ono da za suvenire, saronge i tak to ali zato rižina polja, pa trek na vulkan, pa slapovi, pa hramovi jesu. Ono jahanje po jadnim slonovima mi je isto big no. Iskreno, većina vas piše uzmi si drivera i s njim se pogodi - ali kaj kad neću znat ni koliko je vožnje do tamo di smo se uputili ni kolika je ok cijena, teško je to provjeravat, a na licu mjesta vršit preračune iz rupija u eure pa eure u kune pa podijeli sa dva. Pakiram i dva malo jača digitrona
queen n is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 05:38   #1256
Pa skini si aplikaciju za currency converter i to je to.
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 12:54   #1257
Quote:
queen n kaže: Pogledaj post
Pa sad, za 500 eura bi otišli i u Sloveniju, Mađarsku, Italiju. Iako, ako bi se radilo o 50-ak eura razlike, vjerojatno bi odustali od kombinacije, zato jer nam je pola h do našeg Plesa, pardon FT-a. Idemo samo nas dvoje.
Za Tajland sam bila ubola 500 eura iz Zga Quatarom - raaaaj
Da, da, za Tanah Lot i još jedan, Iss, ne mogu se sad sjetiti a doma sam zapisala, sam vidjela da su udaljeni ali na istom potezu.
Svakako si gledaj karte do Kuala Lumpura, Singapura ili Jakarte pa odatle uzmeš Air Asiju.

Nemožeš mjeriti cijene avio karata za Bangkokom s Denpasarom. Bangkok je gotovo uvijek među najjeftinijima dok Denpasar je u gornjem vrhu.

Ja sam išao iz BUD za KUL a onda sam uzeo posebno Malaysia Airlines do DPS. To je bila uvjerljivo najjeftinija opcija u tom trenutku. Sve skupa sam platio ispod 500 eura po osobi dok iz Zagreba nije bilo za ispod 1000 eura po osobi.

Još uzimaš najskuplji dio godine za kupnju avio karata LJETO
__________________
Das Leben ist zu kurz, um schlechten Wein zu trinken

Život je prekratak da bi pio loše vino
marioxp is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 12:17   #1258
mi smo letili iz venecije, venecija-jakarta i singapur -venecija povratak za 400 eura, a jakarta-denpasar imas za 30 eura po smjeru. pa ak ti pase venecija, provjeri i tu opciju
anovi1971 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 12:56   #1259
Quote:
queen n kaže: Pogledaj post
Evo mene da osvjezim temu.
Dakle, mjerkam Bali za ovu godinu, tijekom srpnja i kolovoza. Znaaaam sve, ali slobodno vrijeme diktira sugavi posao za koji go koristimo samo u tom razdoblju. E sad, u potrazi sam za kartom i bas se neki dan spustila na 610 evra. E sad, zgrabit ili pricekat jos?. Najsretnija bi bila da bude 500-55O eura, svaki euro mi je bitan. Naravno, procitala sam cijeli forum, sve kaj ste pisali i preporucivali. Do one Kute i Nuse mi nije ni najmanje, iako smo u 30-ima ne brijemo na pijankice i tako to (kaj se tice Kute) a Nusa mi mirisi na to way expensive. Baza bi nam bila Ubud mozda cak i 6-7 dana (isli bi na dva tjedna cca). Cackam po e-bookingu, i ne znam, ne cine mi se prestrasne cijene. Gledam srednju kategoriju, nikakav luksuz nam ne treba jer namjeravamo landrat. E sad, kud iz Ubuda? Jos se lose snalazim na karti Balija. Za onaj Sanur netko pise lijepo, netko pise fuj, vise ne znam Mozda bi 2,3 dana bili negdje blize obali-iako, s obzirom da nismo surferi, i da, prije netko pocne zvocat da more bas i nije da cemo plutat, to mi je jasno. Evo, ako mozete savjetovati, bila bih zahvalna.
Nekako sam si zamislila da nam je Bali u odnosu na Tanzaniju, Sri Lanku, Dominikansku (to su nam isto bile opcije) ipak povoljnija destinacija.
Mi smo bili na Šri Lanci i Baliju i mogu ti reci da su cijene u Šri Lanci jeftinije. Meni osobno je Šri Lanka bila bolja jer nema toliko puno turista i puno više smo se povezali s domačinima. Mogli smo si priušiti i sve izlete i svaki dan doručak i ručak na plaži a katkad i večeru uz naravno kavu i sok na plaži i to za max 50 USD po danu za nas dvoje. Inace komotno možeš proći i za 30 USD po danu za dvoje ako nešto kupiš u dućanu pa tipa doručak jedete doma a ručate na plaži i za pokoju cugu. Bali nije bio skup ali je definitivno bio skuplji od Šri Lanke.
__________________
" ne daj mi da vidim ovo nije svijet za nas... "
Chocollina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 14:49   #1260
Bok društvo, putujemo na Bali početkom 4 mjeseca na 7 dana
Znam , malo vremena ali šta je tu je

Pokušavam složiti okvirni plan izleta pa pomagajte

Pošto smo smješteni u Kuti(znam sve, čitala sam cijeli forum) onda bi barem jedan veći diio dana htjeli provesti u Ubudu,
pa sam mislila kad smo već tamo otići u monkey f., tržnica, muvati se po središtu, otići u pura taman saraswati , Goa Gajah, i taman ayun. Predvečer otići u tahan lot.

Drugi izlet: tegalalang+ hramovi gungun kawi, pura agung besakih,ulun danu beratan

E sad mi bi još negdje ubacili uluwatu i elephant safari, ili možda neki poludnevni još organizirati.


Sad kolko je to izvedivo, nemam pojma.

Svi prijedlozi su dobro došli.

Hvala!
irena irenčica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:52.