Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.12.2017., 10:52   #281
Sad pokušavam rezervirati kartu za sutra, i javlja "nepoznatu pogrešku". Zna li tko koji bi mogao biti uzrok tome?
Također, kakvo je trenutno stanje s kupovanjem preko Tiska? Sjećam se da m je, kad sam išao kupiti kartu krajem 7. mjeseca, rečeno da oni to do daljnjeg ne prodaju...
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 16:01   #282
^^evo ja upravo kupio kartu (zg - firenza) i nikakvih problema ili grešku mi nije izbacilo
chichano is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 18:11   #283
Inače, moram se osvrnuti na izrazito retardiranu situaciju na AK ZG, gdje su na jedna vrata u podnožju zgrade zalijepili plakat za Flixbus, pa je onda unutra u jednoj prostoriji isto plakat za Flixbus, na šalteru isto, ali se radi o običnoj mjenjačnici koja s prodajom karata veze nema.

Također, zna li itko zašto se nikad ne može unaprijed saznati na kojem peronu stoje njihovi busevi? Svaki put se neizmjerno naživciram zbog toga.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 23:04   #284
Pozdrav!
Sutra prvi put putujem s Flixom u Njemačku pa me nešto zanima.
Vezano za prtljagu - piše 1 kom ručne prtljage i 1 kom putne. Što spada u tu ručnu? Je li to onako mali koferić koji se nosi u avion ili je to neki ruksak?

S obzirom da se vraćam avionom (ryanair) planiram uzeti malu ručnu prtljagu (koferić) ali gore nosim više stvari (nego što ću nositi nazad) tako da mi ne stane sve u taj mali koferić. Znači, moram li ja nadoplatiti torbu jer je koferić putna ili imam pravo još i na tu putnu?
Nadam se da se kuži što je pisac htio reći..
__________________
Čudno je kako je malo potrebno da budemo sretniji, a još čudnije kako nam često baš to malo nedostaje...
DraMaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 08:58   #285
DraMaRi sve ti piše na Flixbusovim stranicama https://www.flixbus.hr/usluge/prtljaga, ali da ti bude lakše, evo:
Quote:
Tvoja karta općenito omogućava besplatno nošenje
  • jednog komada ručne prtljage (maks. 42 x 30 x 18 cm, maks. 7 kg)
  • 1 komad putne prtljage (maks. 80 x 50 x 30 cm, dopuštena su neznatna odstupanja uz najveći zbroj svih strana od 160 cm, maks. 20 kg)
Zbog sigurnosti je važno da ručnu prtljagu spremiš u pretince za prtljagu iznad svojeg sjedala kako se ne bi blokirali evakuacijski putovi. Svoju prtljagu označi imenom i adresom kako bi se spriječila njezina zamjena. Pri spremanju svoje prtljage u prtljažni prostor radu će ti pomoći naši ljubazni vozači.
O dodatnoj prtljazi i ostalome, više na linku kojeg sam ti postavila.
__________________
Bohemian rhapsody - Queen
holaquetal is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 10:05   #286
Hvala na trudu, sve sam ja to procitala prije.
Zanima me iskustvo iz prakse. S obzirom da moja rucna prtljaga odstupa od tih dimenzija za 1-2-3 cm.
__________________
Čudno je kako je malo potrebno da budemo sretniji, a još čudnije kako nam često baš to malo nedostaje...
DraMaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 22:36   #287
Quote:
DraMaRi kaže: Pogledaj post
Hvala na trudu, sve sam ja to procitala prije.
Zanima me iskustvo iz prakse. S obzirom da moja rucna prtljaga odstupa od tih dimenzija za 1-2-3 cm.
Ne radi nitko dramu oko toga , ionako ćeš tu torbu držati ispod sica ili među nogama.
__________________
Perfection
Pistons4ever is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 12:45   #288
Evo upravo se vozimo iz Rima u Anconu
U utorak smo išli obrnutim smijerom.
Pošto je put bio last minute odluka tako je i karta za Rim bila dan prije pa je plaćena 45,80€ za dvoje. Natrag sam rezervirala kad smo stigli u Rim pa je samo 25,80€ za oboje.
Vrlo zadovoljni, bus vozi oko 4ipo sata, stajanje radi 4 puta tamo, 3 sad natrag, ali samo par minuta za izlaz/ulaz putnika. Ne pravi klasičnu pauzu. Sjedala udobna i prostrana (muž je 2m/100kg, ne buni se), svako sjedalo ima utičnicu. Ima WC, al ne znam stanje, nisam koristila. Oboje imamo veću putnu torbu-ruksak, njegova je ispod sjedala, moja je stala iznad, nismo ništa predavali dolje, dovoljno je mjesta. Sjeli smo oko srednjih vrata, WiFi je odličan iako nam u Italiji i nije potreban, al eto, bolje da ga ima
U oba smjera je bus pun.
Iz Ancone je krenuo 10min prije, ali u aplikaciji svakako piše da se treba doći barem 15min prije, iz Rima po rasporedu.
Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 12:28   #289
Jel su im svi busevi tako prostrani ? Imam brata dvometraša koji bi išao sa Flixom al ga je strah da se ne polomi . Da li su neka sjedala u busu extra prostrana , sa dodatnim mjestom za noge ??

Hvala
maya0101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 13:16   #290
pozdrav, ima li netko onaj flixbus voucher za popust od 39 kn/5€ s ograničenim rokom trajanja što ga dijele naveliko ili prilikom putovanja ili ovako po gradovima, a da mu ne treba? imao sam ih 5 i ostali su mi u busu, a dobro bi mi došli
ying69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 12:24   #291
Kakva su vam iskustva sa stajanjem na granici? Sutra putujem za Sloveniju i u srijedu nazad za Zagreb. Ako nas zaustave na putu prema tamo mi ne smeta, ali nadam se da neće raditi probleme pri povratku jer mi je jako stisnut raspored.

Svega sam par puta putovala busom preko granice i to prije ulaska u EU pa ne znam kakva je praksa.
__________________
Njegovi udovi su godišnja doba, njegovi zglobovi mjeseci i polumjeseci, njegova stopala dani i noći, njegove kosti su zvijezde, njegovo meso su oblaci.

BBast is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 10:48   #292
Uvijek racunat na barem sat vremena dulji put

Sent from my A0001 using Tapatalk
Futsal Dinamo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 15:01   #293
Quote:
BBast kaže: Pogledaj post
Kakva su vam iskustva sa stajanjem na granici? Sutra putujem za Sloveniju i u srijedu nazad za Zagreb. Ako nas zaustave na putu prema tamo mi ne smeta, ali nadam se da neće raditi probleme pri povratku jer mi je jako stisnut raspored.

Svega sam par puta putovala busom preko granice i to prije ulaska u EU pa ne znam kakva je praksa.
Kolega je to ukratko dobro objasnio. U gustim situacijama uvijek racunaj na najgore i na bar sat vremena kasnjenja.

Mislim da je u ovo doba godine oke i da bi ti moglo stic na vrijeme, ali za vrijeme ljeta je katastrofa zbog ogromnog broja turista sa Bliskog istoka i mogucih izbjeglica (vidio na vlastite oci trilijun puta do sad dok sam putovao u Madjarsku i cim sam vidio da je netko iz cudnovite zemlje znao sam da ce se put oduljit ) . Isto tak u pravilu nasu granicnu policiju u pravilu nije briga tko ulazi u zemlju i daleko je manja kontrola s nase strane.
Tak da bi ja bio optimist, ali se pripazi i pripremi da je sve moguce.

Kad sam iz Beca putovao u Zagreb Flixbusom imali smo problema bas na slovenskoj granici jer su nas vozili nekakvi slovacki cigani koji su doslovce pokusali prokrijumcariti nekog lika (tako mi se bar cinilo) koji se sakrio pod sjedalicu , uz naravno fenomenalan engleski nase granice policije i njihov jos fluentniji english ....To je bilo krajem 9. mjeseca.

Imam bogato iskustvo sa putovanjem busevima prek granice i uvijek racunam na najgore
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 22:52   #294
Upravo pokušao kupiti kartu, i dobijem ovu poruku:
Quote:
Zbog dostavljenih podataka morali smo odbiti tvoje plaćanje. Molim te, odaberi drugu metodu plaćanja ili dostavi druge podatke o kreditnoj kartici. (AD04)
Njima na stranici kao mogući razlozu si navedeni:

Quote:
Podaci s kartice pogrešno su uneseni
Nema dovoljno sredstava
Prekoračeno je ograničenje za plaćanja na internetu
Kartica je istekla
A znam da nijedno od ovoga nije točno.
U čemu je onda problem?
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 10:12   #295
Jedino tvoja banka zna, ako si sve dobro naveo. A da nazoves i pitas, mozda imas nesto ograniceno.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 11:41   #296
Upravo sam uspješno kupio avionsku kartu od 170€ - nakon što više puta nisam uspio kupiti Flixbusovu kartu - tako da nije problem ni u tome...
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 12:51   #297
Imas internet bankarstvo?

Sent from my A0001 using Tapatalk
Futsal Dinamo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 14:42   #298
Quote:
Futsal Dinamo kaže: Pogledaj post
Imas internet bankarstvo?

Sent from my A0001 using Tapatalk
Da.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 03:24   #299
Onda ne znam. Meni s karticom na kojoj nemam internet bankarstvo nekad hoce, a nekad nece

Sent from my A0001 using Tapatalk
Futsal Dinamo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 06:50   #300
Imaš li PayPal? Ja sam PayPalom plaćala...
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:40.