Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.12.2017., 00:20   #2561
Quote:
fotoguru kaže: Pogledaj post
Da i ne. 50-200 m4/3 zaista bi bio kao 100-400 na full frame. Ali na APSC 100-400 je 160-640. Znači na m4/3 bi trebao 80-320 da zoom opseg bude isti kao sa 100-400 na APSC.
Mislim da nema tako jakih zoomova za APSC ili m4/3. A FF su svi podjednake veličine/težine.

https://www.bhphotovideo.com/c/produ...100_300mm.html

https://www.bhphotovideo.com/c/produ...ries_lens.html
agw is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 13:29   #2562
Pošto mi treba za m4/3 fotić, pitanje postavljam ovdje.

Ima li kod nas negdje za kupit nosač fotića za remen planinarskog ruksaka?

Može biti gore u visini ramena da je na dohvat ruke.

Nije težak, ali ipak bi bilo ugodnije da je zakvačen, a ne da skače po prsima.

Može preporuka i sa ebaya, alija,....

Hvala
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 11:57   #2563
do 3500 kuna

Pozdrav grupi,

tražim fotić do 3500 kuna za potrebe slikanja djece ( 4,7,9, a možda bude još ... ) i istraživanje/igranje za mene, a da ne bude velik.
Bilo bi odlično da fotić ima funkciju time lapse.
Kod fotića ne trebaju mi WIFI, NFC i ostale điđemiđe, bitno mi je da su fotke što bolje.
Gledao sam na njuškalu, ali nema velike ponude plus strah me je da mi netko nešto ne uvali jer sam početnik, no za dobru cijenu bih se upustio u rizik.

Gledajući po njuškalu, tražio sam

sony a6000 ( nema opciju time lapse ) no cijena je uz to prevelika 3900 kn
Olympus OM-D E-M10 ( cijena i nedostatak istih na njuškalu )
Olympus PEN
SONY ILCE-5000LB crni kit (A5000) ( u njuškalu 2100 kuna ali je u Splitu ... )

Na kraju sam našao za 3100 kn u extremdigitalu
Olympus PEN E-PL7 fotoparat kit (14-42mm EZ objektiv), silver pa si mislim njega uzeti, al bi bilo dobro da mi netko kaže je li to OK cijena za takav fotić.
( mada postoji sumnja da ga i nemaju jer sam zvao neke druge web trgovine koji su ga stavili da ga imaju, pa su na kraju rekli da ga nemaju ... )

Obično sam uspoređivao fotiće preko stranice cameradecision.com i prema njima pokušavao dokučiti što da kupim.

P.S.Bitne stavke. Cijena ( do 3500 kuna ), kvaliteta fotke i time lapse opcija.

P.P.S. Jel time lapse puno troši aparat Pitam jer svi stavljaju broj okidanja, a pošto imam namjeru stavljati da mi fotić radi slike svakih sekundu pa u trajanju cca. koliko izdrži baterija, zanima me je li to "opasno" po aparat?

Puno hvala
pprrppaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 11:58   #2564
Quote:
ExCenTric kaže: Pogledaj post
Pošto mi treba za m4/3 fotić, pitanje postavljam ovdje.

Ima li kod nas negdje za kupit nosač fotića za remen planinarskog ruksaka?

Može biti gore u visini ramena da je na dohvat ruke.

Nije težak, ali ipak bi bilo ugodnije da je zakvačen, a ne da skače po prsima.

Može preporuka i sa ebaya, alija,....

Hvala
Vidio sam to pred neko vrijeme, kolega planinar je imao na tome zakačenog Panasonica GF1, kaže da je preporod za planinarenje.
Uzeo je random model s eBaya, oko 15-20 US$ ga je došlo.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 13:29   #2565
Gx80?
osibk is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 13:50   #2566
Quote:
pprrppaa kaže: Pogledaj post
Bilo bi odlično da fotić ima funkciju time lapse.
To možeš dobiti i pomoću eksternih timelapse triggera s eBaya - ako fotić ima ulaz za remote trigger.

Quote:
pprrppaa kaže: Pogledaj post
Na kraju sam našao za 3100 kn u extremdigitalu
Olympus PEN E-PL7 fotoparat kit (14-42mm EZ objektiv), silver pa si mislim njega uzeti, al bi bilo dobro da mi netko kaže je li to OK cijena za takav fotić.
( mada postoji sumnja da ga i nemaju jer sam zvao neke druge web trgovine koji su ga stavili da ga imaju, pa su na kraju rekli da ga nemaju ... )
E-PL7 je skroz korektan fotić - ni po čemu poseban, korektno će odraditi svoj posao.
Cijena je skroz okej, za novi uređaj, u dućanu.

Quote:
pprrppaa kaže: Pogledaj post
P.P.S. Jel time lapse puno troši aparat Pitam jer svi stavljaju broj okidanja, a pošto imam namjeru stavljati da mi fotić radi slike svakih sekundu pa u trajanju cca. koliko izdrži baterija, zanima me je li to "opasno" po aparat?
Shutteri su elektromehaničke naprave koje se upotrebom troše, nisu vječni, svaki shutter ima svoj predviđeni vijek trajanja, svako okidanje fotke ga smanjuje, pa ako više fotkaš, potencijalno ćeš ga prije "potrošiti", pa samim time intenzivno timelapsanje definitivno nije najzdravija radnja koju možeš raditi s fotićem. E sad, obično je taj predviđeni vijek negdje oko 100k okidanja, ali može se desiti i da rikne puno, puno kasnije, ali i daleko ranije.

Ako pretpostavimo da radiš timelapse sekvence od 1000 fotki, i da će ti shutter izdržati tih deklariranih 100k okidanja, imaš fore za 100 sekvenci, uz pretpostavku da ti treba 3100 kn za zamjenu fotića, dolazimo do zaključka da imaš investiciju od 31 kune po sekvenci. Svaki put kad okineš sekvencu od 1000 fotki, spremi 31 kunu u kasicu, pa ako rikne na 100k ćeš imati taman love za novi fotić.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 13:53   #2567
Quote:
pprrppaa kaže: Pogledaj post
P.S.Bitne stavke. Cijena ( do 3500 kuna ), kvaliteta fotke i time lapse opcija.
Quote:
osibk kaže: Pogledaj post
Gx80?


To je definitivno bolji fotić od E-PL7. Evo i link na oglas.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 14:57   #2568
Panasonic G9 je nasljednik G7, 80 ili je to klasa za sebe posto mi po cijeni vise ide u ovo drugo
robee is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 16:53   #2569
TY

Hvala za odgovore,

očito time lapse otpada kao opcija ... na mobitelu xperia prastara p to je bilo puno jednostavnije ( jeftinije ) preko app

Oglas mi je malko nerazumljiv, kontaktirao sam tipa, pa će mi on valjda pojasniti ...

eto sada gledam i gx80
pprrppaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 23:45   #2570
nemoj odustati, mora biti neki model s electronic shutterom, ako FZ1000 ima oba pa biraš, valjda ima i neki skuplji Panasonic model (LX100 recimo ima)

Zadnje uređivanje krbo : 23.01.2018. at 00:01.
krbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 11:01   #2571
Pa ima gx80, ne znam zašto uopće traži dalje
osibk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 11:43   #2572
jel ovaj

Jel to ovo?

https://edigital.hr/kompaktni-fotoap...v-crna-p481246

tražim taj gx80 al nema, jesam li dobro zaključio da je to lumix gf9


Panasonic GX850 Key Specs

Announcement Date: 2017-01-04
16MP - Four Thirds CMOS Sensor
ISO 200 - 25600 ( expands to 100)
Micro Four Thirds Mount
3″ Tilting Screen
10.0 fps continuous shooting
3840 x 2160 video resolution
Built-in Wireless
269g. 107 x 65 x 33 mm
Also known as Lumix DMC-GX800 / Lumix DMC-GF9

Ako je može li pitanje kakva kartica ide u njega, jel može ovako nešto?

Kingston Secure Digital Micro 32GB SDXC Class10 memorijska kartica + SD adapter 170 kuna?
ili trebaju biti neke skupe?

I opet hvala

P.S.

Jel ovo odgovara mojim potrebama ( elektronski shuter?)

canon m3 sa karticom, zaštitom 3390 kuna

https://www.anigota.hr/ducan/canon-d...-kit-9694b074/

sa cash back popustom dođe 200 tinjak kuna manje od gf9 jer dobijem i karticu i ...

Zadnje uređivanje pprrppaa : 23.01.2018. at 11:57. Reason: dodatak ponude
pprrppaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 13:24   #2573
Quote:
pprrppaa kaže: Pogledaj post
Ne. GX80 je klasu iznad GX800.

Quote:
pprrppaa kaže: Pogledaj post
tražim taj gx80 al nema, jesam li dobro zaključio da je to lumix gf9
Ne, GF9 = GX800 = GX850.
GX80 je klasu jači model, s više fičra, i potpuno drugačijeg izgleda, nisu niti približno slični.

Quote:
pprrppaa kaže: Pogledaj post
Ako je može li pitanje kakva kartica ide u njega, jel može ovako nešto?

Kingston Secure Digital Micro 32GB SDXC Class10 memorijska kartica + SD adapter 170 kuna?
ili trebaju biti neke skupe?
Bilokoja Class 10 SD kartica će raditi.
Također, nastoji izbjegavati microSD kartice i adaptere, nikad nisam imao pozitivnih iskustva s time - dešava se da se mala kartica pomakne u adapteru i fotić izgubi kontakt.

Uzmi kvalitetnu, brzu SD karticu, i nećeš imati problema - osobno preferiram SanDiskove UHS-I kartice, radije ću uzeti bržu a manju karticu, nego obrnuto. Dodaj još i USB3 SD card-reader i iskrcavanje kartice na komp će ti trajati zapanjujuće kratko - ofkors, ako imaš dovoljno brz disk u kompu i USB3 port.

Quote:
pprrppaa kaže: Pogledaj post
Jel ovo odgovara mojim potrebama ( elektronski shuter?)

canon m3 sa karticom, zaštitom 3390 kuna

https://www.anigota.hr/ducan/canon-d...-kit-9694b074/
Nastoji izbjeći Canonove mirrorlesse starije od M5 - autofokus im je grozomoran, test strpljenja i čista frustracija za korištenje. Usprkos 6 godina prednosti koje Canon M3 ima nad prvom generacijom Panasonicovih mirrorlessa, taj M3 i dalje autofokusira značajno sporije od npr. Panasonica GF1. Kasniji modeli, M5 i noviji, su značajno bolji, razlike sad više nema.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 16:26   #2574
Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post


To je definitivno bolji fotić od E-PL7. Evo i link na oglas.

Hm? Javio mi se čovjek, to je za Olympus OMD, a cijena za GX80 je poprilično iznad mog budžeta ili opet nešto krivo

Canon sam prekrižio
pprrppaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 17:22   #2575
Quote:
pprrppaa kaže: Pogledaj post
Hm? Javio mi se čovjek, to je za Olympus OMD, a cijena za GX80 je poprilično iznad mog budžeta ili opet nešto krivo
Hm, izgleda da sam ja načisto zabrijao da Toni prodaje GX80, a zapravo prodaje E-M10.

E-M10 je stariji, ali generalno jedino bitno kaj mu fali u odnosu na GX80 je nešto malo lošije tražilo i 4K video s pripadajućim 4K foto-modovima. I to kaj izgleda ko SLR - al to je već individualno. Ono kaj je bitno su mount i senzor, koji su identični u oba, tak da je i kvaliteta slike s istim objektivima gotovo identična.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 21:06   #2576
Rezime potrage :)

Eto nakon par dana dopisivanja čini mi se da sam opet na početku ili možda korak dva dalje od kupnje lol

Sada mi je barem jasno da ako želim time lapse onda moram tražiti fotoaparat koji ima opciju elektronički okidač.

Jasno mi je da ne bih trebao uzeti canon jer nemam dovoljno novaca za one koji su dobri.

Tiha patnja je preskup OM-D E-M10 Mark II ( izgled i performanse ), na njuškalu bi za polovni dao do 3000 kuna al u super stanju, no nema ih. Novi je sa 4400 kuna van budžeta.

Prioriteti su i dalje:
cijena do 3500 kuna
male dimenzije
mirorrless
time laps opcija s elektroničkim okidačem ( jel to ima epl 7)

The E-PL7 offers a '0-second' anti-shock system (hidden and not engaged by default) which completely elimiates the problem by using an electronic shutter to start the exposure just after the physical shutter has opened.



I opet, puno hvala za trud, i dalje sam spreman za poslušati koji savjet.

P.S. Gledam taj EPL7 u edigitalu i nigdje ne piše dobije li se bljeskalica uz njega ( trebalo bi .... ), postavio sam im pitanje prije par dana i jos nema odgovra ... sve u svemu, njuškam po njuškalu svakodnevno pa možda nešto iskoći kakav GX80 :klap:
pprrppaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 13:18   #2577
evo link za gx80

https://www.njuskalo.hr/dslr-fotoapa...oglas-24387304
asimov is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 13:52   #2578
Quote:
asimov kaže: Pogledaj post
Aha, dakle ipak je bio i GX80 po oglasima, nisam lud!

Super cijena, jedino kaj uz to još fali i objektiv. No, s druge strane, ima i toga po Njuškalu, npr. ovo...
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 19:37   #2579
Ja čekam malo cijena da padne pa uzimam gh5. Odlučio sam se fiksirati na m43 sustav.
osibk is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 22:22   #2580
Ja sam kupio GX80 cim je izasao 2016 i koristio godinu dana i to je fenomenalan aparat sa hrpom opcija.
Posebno su mi se svidjeli oni 4K photo modovi iz kojih se izvuku 8MP fotke.
Prodao sam aparat jos proslo ljeto i dodje mi da ga opet kupim jer u medjuvremenu nista pametno nije izaslo.
Jedina zamjerka koju sam imao na taj aparat je kuciste izradjeno od plastike i jeftin dojam koji ostavlja.
Ja sam se razmazio sa GM1 koji sam imao prije i GM5 koji sada imam koji imaju magnezijska kucista i ostavljaju premium dojam...nema veze sa kvalitetom slike, ali meni je i to bitno...ne mogu si pomoci.
Zao mi je sto su odustali od te serije i ono sto bih ja zelio vidjeti je aparat poput GM5 sa 4K videom i svim tim opcijama iz GX80.
Onaj GX850 bi kao trebao biti nekakav nasljednik GM5, ali to je takav plastikaner da nema sanse da to uzmem...i nema tipki i direktnih kontrola na tijelu aparata kao kod GM5 ili GX80.
ocean77 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:45.