Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2018., 22:44   #5821
Je li netko koristio nesto od California Gold Nutrition?
__________________
Coffee, chocolate, men... Some things are just better rich.
royal blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 00:49   #5822
Quote:
Tallyy kaže: Pogledaj post
Uskoro nema više online kupnje bez PDV-a - od 1.1.2019. PDV će se plaćati i na robu jeftiniju od 160 kn koja se naručuje iz zemalja koje su izvan EU.


Gamad i na ovo su morali uvesti porez.
ček malo ne kužim ovo?

Znači npr. ja kupim nešto u vrijednosti 125 kn i na to će mi Amerikanci zaračunati njihov porez ili će mi naši zaračunati porez od 25% kada dođe na poštu? Bez obzira što je ispod te granice od 22 eur/160 kn.

Znači samo PDV ili će još šta nakalemiti na to?

Jesam dobro shvatila? Malo sam
Lady of leisure is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 12:42   #5823
Quote:
Lady of leisure kaže: Pogledaj post
ček malo ne kužim ovo?

Znači npr. ja kupim nešto u vrijednosti 125 kn i na to će mi Amerikanci zaračunati njihov porez ili će mi naši zaračunati porez od 25% kada dođe na poštu? Bez obzira što je ispod te granice od 22 eur/160 kn.

Znači samo PDV ili će još šta nakalemiti na to?

Jesam dobro shvatila? Malo sam
Naši će nam zaračunati PDV i carinu vjerojatno. Nema više ni te siće koju smo uzimali bez PDV-a Tako da trebamo kupovati dok još možemo
Tallyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 20:55   #5824
Quote:
Tallyy kaže: Pogledaj post
Bojim se da će biti onaj scenario koji će biti najgori po nas Eu je skužila da gubi ogromne novce i na tim malim iznosima. Sve su to oni izračunali, pa će nas opaliti kako god okreneš. Ne budu oni mislil na to da smo svi sretni i zadovoljni, samo Money, Money, niš drugo
Zato bi se EUnija u nekom relativno kratkom roku mogla raspast i to mi je jedina utjeha. Šljiviš (nad)državu koja se ne brine o zdravlju svojih građana i koja proklamira EU dviju brzina. Pa da netko u SAD-u na službenim razinama proklamira tako nešto, već bi, slikovito rečeno, visio naopačke.

Mislim da će se čak i nakon uvođenja sveopćeg PDV-a na išta što nije iz EU, svejedno isplatiti kupovati s iHerba. Ovdje je postalo nemoguće nabaviti b-kompleks tablete da svaka ima po sto miligrama, a neki poput mene živnu tek sa 200mg. E pa ja ne planiram ni u ludilu kupovati po istoj cijeni EU tablete od po 50mg b-kompleksa kad iz USA mogu dobit po istoj cijeni ili nešto višoj tablete ili kapsule od 100mg.

Osim naravno ako se ""pametnjakovići"" ne domisle pa na pdv+manipulativne troškove ne nametnu još i carinu. Ali time će si svejedno pucati u nogu jer će procvasti šverc kojekakvim dodacima prehrani jer ljudi se nekako moraju liječit, ak ako zabranjuješ uvoz onoga, uvoz onoga; pa još onda reguliraš doze koječega, čim drugim to sve može uroditi doli švercom.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 23:51   #5825
a šta je sa onim ugovorom šta su potpisali ( ili još nisu, znam da je bilo neke rasprave) EU i SAD ( transatlanska slobodna trgovina ili kako se već zove). Šta ne bi po tome trebalo biti da se mi mali ljudi oslobodimo te granice od 22 eur i da kao bude po američkom do 2000 usd nitko te ne pita ništa?

ili ja to samo sanjam i živim u oblacima da se tako nešto dogodi kod nas?

ako će stvarno to uvesti taj PDV na sve živo onda se vraćamo nazad u YU doba i kontrola svega i svakoga i deri građane na ribež da što više uzmeš. Pa nismo valjda do toga došli?!

A kao EU je napredna i želi konkurirati SAD-u.
Lady of leisure is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 00:19   #5826
Quote:
royal blue kaže: Pogledaj post
Je li netko koristio nesto od California Gold Nutrition?
ja osobno nisam, ali taj brand spada u kućni brand iHerb-a tako da je to njihovo. Tako barem vele na iherb-u.

Isto kao što VitaCost ima svoj kućni brand, kao i mnogi ostali online veliki trgovci kao npr. Swansonvitamins, PureFormulas, LuckyVitamin...

Uglavnom fora je u tome da kućni brand bude jeftiniji od poznatih brandova.

Pitanje je jedino tko ustvari radi za iherb California Gold Nutrition proizvode?

Moj savjet je uvijek gledaj koje sastojke ( npr. vitamin A da bude beta karoten, b12 da bude methylcobalamin, folna da bude L-methylfolate, cink, da bude kelatirani zinc glycinate, selen da bude L-selenomethionine, željezo da bude kelatirani oblik iron bisglycinate, vitamin D3 bolje nego D2, magnezij da bude magnesium citrate ili još bolje kelatirani bisglycinate, kalcij isto calcium citrate, da ima vitamin K,Vitamin E da bude D-alpha tocopheryl succinate, D-alpha tocopherol ili još bolje Mixed Tocopherols, itd...)

I gledaj šta još ima dodanog kao filere. Izbjegavaj titanum dioxide u vitaminima i ostalim suplementima u širokom luku.

ja recimo uzimam multivitamine od Life Extension Two Per Day, 120 tableta. Posebno uzimam kelatirano željezo, magnezij citrat čisti parh, kalcij citrat čisti parh te vitamin c čisti prah, folna isto posebno od Life Extension 1000 mcg, cink kelatirani, selen L-selenomethionine. ( ja dojim još uvijek pa ako ne uzimam vitamine osjećam se kao krepana mačka)
Lady of leisure is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 01:11   #5827
Hvala na odgovoru! Copy pastam sve savjete. gledam njihov kolagen u prahu koji je dosta jeftiniji od ostalih pa ne znam sto bih...
__________________
Coffee, chocolate, men... Some things are just better rich.
royal blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 10:16   #5828
Počeli su slati reklamne letke u paketima?
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 10:26   #5829
Quote:
Ti-ana kaže: Pogledaj post
Je li itko ikad uspio komunicirati s dostavnom službom vezano uz svoj paket s iHerba? Prema tracking broju pošiljka mi je u Hrvatskoj od 15.12., a ja svoj paket još nisam dobila. Zovem poštu; oni mi kažu da to još nije proslijeđeno njima, neka zovem DHL. Iz DHL-a mi kažu da to nije njihova služba, da trebam zvati DHL Global Mail. Na tom broju mi se nitko ne javlja i ženska iz DHL-a mi kaže da niti ona nikad nije s njima komunicirala i to je jedini broj koji ima.

Je li itko uspio razgovarati s tom misterioznom službom i saznati što je s njihovom pošiljkom?
Kad mi se to desilo, pošiljka je došla u poštu, nisu mi ostavili obavjest o prispjeću i nakon 5 dana su vratili paklet iherbu.
Možeš otići u poštu i tamo im sjest na kičmu da pregledaju dostavne liste jer naravno da ti je rekla u pošti da nije proslijeđeno njima jer nema tracking broj ni ništa i ne da joj se tražiti po listama.
Paket ti je sigurno bio u pošti i vraćen je.
Da je na carini, ne brini, već bi dobila čestitku od njih, ažurni su kad traže pare.
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 12:53   #5830
Quote:
royal blue kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru! Copy pastam sve savjete. gledam njihov kolagen u prahu koji je dosta jeftiniji od ostalih pa ne znam sto bih...
Kolagen nisam nikada još koristila.

Ali kako ti ja radim kada trebam nešto uzeti a ne znam ništa o tome.

Google pa upišem na engleskom npr. What is the Best Collagen pure powder, what ingredients should not be in collagen, collagen side effects, how to use collagen, what is collagen type 1, type2 and type 3..... i tome slično.

Pa se prema tome orijentiram.
Lady of leisure is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 14:03   #5831
Znam osnovne stvari o kolagenu, ali nemam dovoljno znanja da skuzim imaju li proizvodi stvarno neke beneficije. Obicno znanstvena istrazivanja naprave sami proizvodaci pa sam uvijek malo skepticna. inace prije kupnje pogledam na labdoor-u ranking, ali nemaju sve kategorije koje meni trebaju.
__________________
Coffee, chocolate, men... Some things are just better rich.
royal blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 20:30   #5832
Našla sam dva znanstvena rada tu i tu o kolagenu ( na engleskom) . Linkovi od ncbi.edu.gov su uvijek znanstveni
Njihovi članci / istraživanja su jako popularni ( google ih voli recimo kada se piše nekim članak pa ako se navode linkovi za istraživanja najbolje je uzimati njihova istraživanja/ linkove jer ih google smatra vjetodostojnim.) I samim time članak dobiva bolju poziciju na google pretraživaču. To su znanstvana istraživanja plaćena državnim ( government education) novcem .

Ima tu isto o kolagenu, knjiga napisana smo o tome.

Upiši u google collagen edu.gov i vidjet ćeš znanstvene radove i koliko ih ima.

Zadnje uređivanje Lady of leisure : 23.01.2018. at 20:45.
Lady of leisure is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 11:25   #5833
Prije nekoliko godina sam kupila neki kolagen u prahu. Mislim da se čak radilo o nekom domaćem proizvodu. Brijala da će se taj prah rastopiti u tekućini poput cedevite. Koja zabluda. Prah se u čaju/vodi pretvarao u neku gustu smjesu. Možda je to normalno i ok, ali mene je toliko frustriralo da sam bacila pola kutije i više nisam nikad kupovala kolagen u prahu. Niti u nekom drugom obliku.
Royal Red is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 20:11   #5834
Quote:
Lady of leisure kaže: Pogledaj post
Upiši u google collagen edu.gov i vidjet ćeš znanstvene radove i koliko ih ima.
Hvala

@royal red, mislim da je to normalno. Pretvori se u zelatinu pa se mora brzo popiti. Nisam jos nijedan kolagen probala pa ne znam detalje o nicemu.
__________________
Coffee, chocolate, men... Some things are just better rich.
royal blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 21:11   #5835
Jedan trik za te suplemente koje kupite čiste, znači smo prah. Uzmite si i prazne kapsule 00 ( ja imam doma paket od 750 kom) su najveće i žlicu dozator, na kojoj piše točno koliko ima grama kad je napuniš ravno, kao ovo tu i onda si mjericom u drugu žlicu, za juhu recimo, stavim prah i napunim kapsule i tako ih progutam sa vodom/ sokom. Jer mi se neda piti razmućeno u soku kalcij, magnezij i vitamin c, okus je bljak i jako kiselo.

I jeftinije je kupovati čisti prah, em nema filera u njemu kao u gotovim kapsulama, em uzmeš koliko ti točno treba.

Tako i starijem klincu davam čisti prah magnezij citrat, kalcij citrat i vitamin D3 mješavina, u kapsule napunim i on popije bez problema, jer razmućeno u soku je koma okus. I davam mu isto multivitamine od Life Extension-a, ali samo jedu tabletu dnevno.
Lady of leisure is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 21:12   #5836
Quote:
royal blue kaže: Pogledaj post
Hvala
Drago mi je da sam ti barem malo pomogla.
Lady of leisure is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 22:33   #5837
Lady of leisure, već sam ti jednom napisala: zabranjeno je stavljati kod za popust u potpis ili igdje drugdje na forumu.

Često si na temi pa ne znam kako ti je promaklo.

Modovi, budući da nitko ne reagira, znači li to da i mi ostali sad možemo bez problema stavljati svoje kodove?

Odlično!

Evo onda i moj kod za popust: LZP296

do 31. 1. uz njega ide 10% loyalty credita!
__________________
“Just because you’re offended, doesn’t mean you’re right.” – Ricky Gervais
IG: *livin' la vida low carb*
jjinxie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 12:02   #5838
Zabranjeno je stavljati ovako kako si ti stavila.

A sama riječ popust ne znači apsolutno ništa, jer može se odnositi i na web stranicu i na tvoju prodaju polovne ili nove robe itd.

Već sam ja dobila upozorenje za direktno stavljanje koda u potpis i naznačeno da je za iherb. I ispravila sam to.


Edit:

Sad sam vidjela da si imala raspravu sa njima na početku teme o tome. I kao i uvijek kod nas dvostruka mjerila.

A bacila oko i na Kozmetiku prodaje/kupujem tamo se pak može sve reklamirati, bez posljedica. Divno

Zadnje uređivanje Lady of leisure : 25.01.2018. at 12:32.
Lady of leisure is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 17:01   #5839
Jeste dobili e-mail od iHerba gdje piše da od 01.02. kod za popust od 5% više neće važiti za postojeće kupce, već samo za nove kupce koji prvi put kupuju na iHerbu. Baš su bezobrazni. Toliko o njihovom Rewards programu.


--------------------------
Quote:
royal blue kaže: Pogledaj post
Je li netko koristio nesto od California Gold Nutrition?
Ja jesam. Imam tri-četiri proizvoda od njih. Sve super.
Pinkapica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 18:44   #5840
Jel vam stižu paketi uredno u zadnje vrijeme?? Pitam zbog situacije u HP-u, tamo vlada najblaže rečeno kaos, paketi se gube ili dosta kasne.
Doctor Octopus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:21.