Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2013., 08:42   #1
Kako kupiti robu preko ebaya i kasnije ju uvesti u trgovinu?

Dobar dan.

Dakle imamo trgovinu vec duzi niz godina i sada bi nam se neke stvari isplatilo narucivati preko ebaya (naravno).

E sad neznam nista o tome osim naruciti preko ebaya. Pa ako mi mozete objasniti.

Dakle prvo kako ide sa carinom posto ce biti veci iznos od onog koji je bez carine?

A mozda i najvaznije pitanje mi je kako uvesti u trgovinu? Dali se od njih dobije normalan racun koji sluzi za uvodjenje?

Molim pomoc.

Hvala.
Hrvoje_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 10:04   #2
Mene ova tematika također zanima, ako netko ima iskustva u vezi ovoga, neka kaže koju riječ i pomogne nam malo...
Znači kako slijedi procedura, a valjda nekakva postoji, od e-baya pa do vlastite trgovine i prodaje.
Kako stoje stvari sa garancijama u tim slučajevima također.
__________________
to đeki čen, poludiiii <> sva prava pridržana
verik is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2013., 20:57   #3
Mi smo do sada radili kupovinu kao i da kupujemo kod napih dobavljača.
Imamo otvoren poslovni paypal račun, koji glasi na tvrtku i koji je povezan sa našom visa electron karticom od našeg transakcijskog računa u banci
Račun od ebay-a tretira se kao bilo koji drugi ulazni uvozni račun.
Razlika je u carini i pdv-u po uvozu.
Ukoliko je iznos mali, najcesce ce vam postar donjeti paket na adresu firme direktno. U tom slucaju sami morate obracunati PDV po uvozu, isto kao da recimo registrirate com domenu preko nekih stranica.
Ukoliko je iznos veci, pri stizanju posiljke u HR, pošta ce vam uruciti poziv da imate posiljku na carini, te cete od njih dobiti svu kompletnu dkumentaciju za uvoz i placanje pdv-a, troskove carinjenja i ostalo. U ovom slucaju nemorate samo obracunavati PDV po uvozu jer ce vec biti obracunat od strane špeditera.
Robu koju narucujete za daljnju prodaju knjizite najnormalnije kao i da ste kupili od nekog domaceg dobaljaca, jedino se mijenja konto dobavljača, nije 2200, vec 2201 (ovisno o kontnom planu) Dobavljač iz inozemstva.
Sto se tice zatvaranja dobavljaca, u nasem slucaju, uplata se skida direktno sa ziro racuna i kod knjizenja izvoda klasicno se zatvara uplata dobavljacu
rufusdoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 19:37   #4
Hvala ti puno na objašnjenjima, unijela si mi malo nade...pozdrav
__________________
to đeki čen, poludiiii <> sva prava pridržana
verik is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 23:33   #5
Quote:
rufusdoo kaže: Pogledaj post
Mi smo do sada radili kupovinu kao i da kupujemo kod napih dobavljača.
Imamo otvoren poslovni paypal račun, koji glasi na tvrtku i koji je povezan sa našom visa electron karticom od našeg transakcijskog računa u banci
Račun od ebay-a tretira se kao bilo koji drugi ulazni uvozni račun.
Razlika je u carini i pdv-u po uvozu.
Ukoliko je iznos mali, najcesce ce vam postar donjeti paket na adresu firme direktno. U tom slucaju sami morate obracunati PDV po uvozu, isto kao da recimo registrirate com domenu preko nekih stranica.
Ukoliko je iznos veci, pri stizanju posiljke u HR, pošta ce vam uruciti poziv da imate posiljku na carini, te cete od njih dobiti svu kompletnu dkumentaciju za uvoz i placanje pdv-a, troskove carinjenja i ostalo. U ovom slucaju nemorate samo obracunavati PDV po uvozu jer ce vec biti obracunat od strane špeditera.
Robu koju narucujete za daljnju prodaju knjizite najnormalnije kao i da ste kupili od nekog domaceg dobaljaca, jedino se mijenja konto dobavljača, nije 2200, vec 2201 (ovisno o kontnom planu) Dobavljač iz inozemstva.
Sto se tice zatvaranja dobavljaca, u nasem slucaju, uplata se skida direktno sa ziro racuna i kod knjizenja izvoda klasicno se zatvara uplata dobavljacu
uh oodlične vijesti, već danima tragam za ovakvim postom....
pronašla sam par zanimljivih stvarčica koje bih voljela kupovati preko e-bay-a, i naravno prodavati dalje....
E sad par pitanja pošto vidim da ste upućeni, koji vid obrta bi po vama bilo najbolje otvoriti za takvo poslovanje, znači isključivo bih prodavala robu koju netko naruči, bez nekog velikog skladištenja i zadržavanje, radilo bi se o malim količinama.... ovo bi bio moj dodatni vid zarade i dodatni posao, stalno sam zaposlena u jednoj tvrtki i imam slobodnog vremena....pa bih voljela povećat svoj obiteljski budžet
jabubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 23:46   #6
Quote:
jabubi kaže: Pogledaj post
uh oodlične vijesti, već danima tragam za ovakvim postom....
pronašla sam par zanimljivih stvarčica koje bih voljela kupovati preko e-bay-a, i naravno prodavati dalje....
E sad par pitanja pošto vidim da ste upućeni, koji vid obrta bi po vama bilo najbolje otvoriti za takvo poslovanje, znači isključivo bih prodavala robu koju netko naruči, bez nekog velikog skladištenja i zadržavanje, radilo bi se o malim količinama.... ovo bi bio moj dodatni vid zarade i dodatni posao, stalno sam zaposlena u jednoj tvrtki i imam slobodnog vremena....pa bih voljela povećat svoj obiteljski budžet
Pozdrav,
dali mi možeš poslati odgovor na ovo tvoje pitanje, naravno ako ti je netko odgovorio jer i mene zanima ista stvar. hvala ti.
boihr82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 08:19   #7
Mene zanima kako prodavati proizvode na ebyu ali kao poduzeće, ne fizička osoba. Zna li itko išta o tome?Hvala
mala shmizla is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 19:48   #8
Trebao bi dosta stvari kupiti preko ebaya na firmu (doo)
Neznam dali sam dobro skuzio, dovoljno je napraviti paypal racun na ime firme i tekuci racun od firme i to je to. Nece biti nikakvih problema oko izdavanja racuna od ebaya na firmu i poreza.. ne razumijem se bas najbolje u to, pa bi mi trebala pomoc.
__________________
There is no good or evil: only power and those too weak to seek it.
lord_voldemort is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:47.