Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2017., 14:25   #1
Koliko stvari radite po planu?

Iz već prijašnjih razloga,a i mislim da se ipak radi o nekoj psihologiji stavljam temu ovdje-za modove

Možda bi prije evenualnog odgovora trebali sami malo proanalizirati,jer na prvu vjerovatno nitko neće reći/priznati,ali mislim da dosta nas ipak planski radi puno stvari.

Svi mi vidimo oko sebe,i sami većina to radimo,idemo u točno vrijeme na posao.Tipa krećemo u 6:30 iz stana,7:20,13:20.

Čak,da malo skrenem s teme,mogu osobno dosta ljudi prepoznati po stilu vožnje i autu kako voze,promjena brzina...vjerovatno to rade sve da i ne prate.

Ono što me fascinira kod nekih ljudi kad sam malo primjetio to (jbg takav sam,volio bi da nisam) da rade apsolutno sve po planu.

Uz spomenuti odlazak na posao,vožnja auta,pa do točno određeno vrijeme za polazak i odlazak u kupnju.Planirano vrijeme odlaska na kavu i planirano vrijeme za provesti kavu s nekime...

Mnogi u poslu cijene moju perfekciju,ali moram priznati da mi je to malo ,ipak malo spontanosti ne škodi.

Kako vi stojite
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 14:35   #2
Ja također planiram većinu stvari (dobro ne baš sve), ali sam prisiljen konstanto mijenjati planove, tj modificirati ih po trenutnom stanju. Tipa, planiram upisati njemački ove godine, ali nemam trenutno novaca da platim tečaj pa ću ga upisati nagodinu. Od nekih planova potpuno odustanem jer vidim da previše trebam uložiti u to truda i vremena a ne nemam neke koristi od toga. (npr. htio sam istrčati maraton, da bih završio na rekreativnom trčanju po 8 km svaki drugi dan). Ali planiram skoro sve, dane, tjedne, mjesece, godine...samo kažem ne ide mi sve po planu ali unatoč tome planiranje smatram korisnim.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 16:06   #3
Praktički ništa. I malo me sram zbog toga.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 16:40   #4
Meni se svidja izreka: Ako zelite nasmijati Boga, ispricajte mu svoje planove.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 17:33   #5
Quote:
Diego Rivera kaže: Pogledaj post
Ja također planiram većinu stvari (dobro ne baš sve), ali sam prisiljen konstanto mijenjati planove, tj modificirati ih po trenutnom stanju. Tipa, planiram upisati njemački ove godine, ali nemam trenutno novaca da platim tečaj pa ću ga upisati nagodinu. Od nekih planova potpuno odustanem jer vidim da previše trebam uložiti u to truda i vremena a ne nemam neke koristi od toga. (npr. htio sam istrčati maraton, da bih završio na rekreativnom trčanju po 8 km svaki drugi dan). Ali planiram skoro sve, dane, tjedne, mjesece, godine...samo kažem ne ide mi sve po planu ali unatoč tome planiranje smatram korisnim.
Dobro,ovo su uglavnom neke želje što spominješ (novogodišnje odluke ) i nisam fan toga.

Ovdje govorim o nekom životu,gdje je svaki dan planiran do minuta praktički.Nekako mi je to

Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Meni se svidja izreka: Ako zelite nasmijati Boga, ispricajte mu svoje planove.
Ne čitaš pažljivo
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 17:46   #6
Naravno da treba planirati, barem stvari koje uključuju druge. Nismo sami na svijetu pa da nam je sve dostupno kad i di mi želimo.
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 22:37   #7
ne planiram praktički ništa

budim se po inerciji 20-30 minuta prije 7, odrađujem šprancu jutarnju i oko 8 8 i 5 sam na poslu, i onda se odvije 9 sati rada, onda završim u birtiji, neplanski popijem više neg mi je bilo u planu potrošit, pa dođem do kvarta, pa na kvartu rešavam kaj treba rešit sve isto neplanski jer se iz dana u dan tako zgodi, pa neš jedem pa zaspem između 11-2 ovisno kolko sam umoran i ubiven, i tako bude dan drugi

bilo je vremena kad sam planiro stvari, kad sam imo planove, pa sam se naučio i empirijski si dokazao da se planova nikad ne držim, držim se samo rutine, i rutina se i mjenja svakih godinu dve, ali planovi ne, jer se ne ostvare

imam i sad planova, ovih onih, planiram otič živit malo simo, radit malo vamo, planiram uč u ovo počet ono, sve su to neki planovi, znam da od njih neče niš bit

zapravo, pokušavam se prešaltat na onu logoku iz evanđelja, brini se za danas sutra če mislit samo na sebe

jedini zajeb je izač iz jučer, jer jučer je vječno
kor-im is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 22:42   #8
Ja konstantno pravim to do liste i planove koje onda uredno kršim i ignoriram. Stalno sam u nekim krajnostima ali rijetko kad išta u mom životu ispadne onako kako sam zamislila. Ne znam koji smajli staviti.
Klosta is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 23:44   #9
sto je to plan?
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 01:41   #10
planiram onoliko koliko je nužno za realizaciju, stvari koje uključuju druge ljude; konkretno ne više od 10 -15 dana unaprijed
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 10:01   #11
Quote:
Tomgold kaže: Pogledaj post
Ono što me fascinira kod nekih ljudi kad sam malo primjetio to (jbg takav sam,volio bi da nisam) da rade apsolutno sve po planu.

Uz spomenuti odlazak na posao,vožnja auta,pa do točno određeno vrijeme za polazak i odlazak u kupnju.Planirano vrijeme odlaska na kavu i planirano vrijeme za provesti kavu s nekime...

Mnogi u poslu cijene moju perfekciju,ali moram priznati da mi je to malo ,ipak malo spontanosti ne škodi.

Kako vi stojite

Užasno a ponajviše za osobe koje žive sa takvim ljudima, koji nemaju mogućnost niti popišat se kako treba a da nisu sjeli na šolju, potegnuli papir ili pustili vodu na točno propisani način. U njihovom svijetu sve savršeno funkcionira, a drugi ljudi bi radije radili čitav dan u polju nego obavili običnu nuždu u takvom zahodu...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 15:18   #12
Davno sam prestala radit detaljne planove, ali volim radit popise. Just for fun .
Lažan osjećaj produktivnosti i to .

Imam neki okvirni plan, ali sa ogromnim rupama iliti bez puno detalja tako da i dalje može proć ona "bit će što bude".

Mislim da mi nijedan plan nije baš do kraja uspio. Ne na duge staze i ne kad bi se radilo o velikim stvarima.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 17:35   #13
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Davno sam prestala radit detaljne planove, ali volim radit popise. Just for fun .
Lažan osjećaj produktivnosti i to ..
I ja volim raditi popise, od raznih listi za nove početke do top 9ipol najdražih vrsta sladoleda, nekako me smiruju i uljuljkavaju u (lažni) osjećaj sigurnosti i životne kontrole.
Klosta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 17:49   #14
zivim takav zivot u kojem plan ne postoji. u mom zivotu vlada slucaj. i ne fraziram. nego, naprosto znam o cemu pricam.
gajto gazdanov is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 21:10   #15
desktop mi je konstantno pun zabilješki i podsjetnika na stvari koje moram obaviti u narednih par dana. znači, otvorim novi notepad ili word dokument, nazovem ga po onom što trebam napraviti i ostavim ga na zaslonu jer ću ga tamo sigurno uočiti. ponekad uopće ne vidim pozadinu koliko ih se nakupi. iskreno, ne znam kako bih funkcionirao bez toga.
seskal is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 22:41   #16
Ne radim planove (niti popise) jer ako nešto isplaniram, pa se to ne uspije ostvariti, to me isfrustrira. Ovako živim "bez brige i bez pameti" i puno mi je bolje tako.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 23:29   #17
Planovi su super. Ali malo fleksibilnosti ne skodi.
__________________
Bring on the misunderstanding!
Hostija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 19:11   #18
Volim sve isplanirati. Ne cijeli dan ali učenje, izlaske vani, kuhanje, odlazak u menzu i to da.
Mozda malo i pretjerujem oko toga, recimo planski volim znati dan prije izlazi li se na neku lokaciju, ne volim kasniti. Krecem uvijek onoliko koliko mislim da je dovoljno da stignem na vrijeme. Isto tako sto se tice pripreme hrane, sve je u zabiljeskama bez minimalnog odstupanja. Planiram npr. kada cu se javiti osobi (ako je vezano za neku ozbiljnu stvar), vodim se onime -spava/ne spava/vani je. Ne volim kad mi netko bane s porukom u zadnji trenutak idemo na neko mjesto. Volim se spremiti na miru bez paničarenja. Jedino kad se opustim je odlazak u prirodu. Tek onda me bas briga za sve.
krypteria is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 11:08   #19
puno toga planiram, npr. svaki radni dan mi je isti, buđenje u 6, ustajanje poslije 7, doručak i spremanje na posao, 8-16 posao, nešto pojedem, pročačkam po internetu i obavim što si zacrtam, nakon 18 malo druženje s familijom, oko 20 večera, i poslije opet imam vrijeme za sebe, internet i tv, usput radim nešt na kompu i poslije 23 u krevet, nekad i poslije 12

nekad si isplaniram i što ću raditi za vikend i najviše me zasmeta kad mi netko uleti u plan, a ne možeš odbit, jer "moraš" udovoljit drugima, neznaš kad ćeš ti njih trebat, to me totalno izbaci iz takta i 2 dana sam sjeban ako ne uspijem napraviti što je bilo u mom planu i sve se poremeti, ali svaki jebeni dan pon-ned ja imam alarm u 6 i nema mi boljeg od opuštanja uz muziku do 7-8-9
weasley is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 22:45   #20
Imala sam ja svoje faze lažnog osjećaja produktivnosti, popisa, sistema. Jednom jaaaaako davno sam čak otišla u toliku krajnost da sam popisala u exelu što bih ja sve zapravo htjela u danu obaviti, te što od toga se može komprimirati a što ne (npr posao, spavanje ne) i napravila formulu koja je izbacila raspored što i kada. Onda sam jedno kraće vrijeme kružila ja i moje aktivnosti kao elektronski oblak oko nepomične stabilne jezgre koju je činio moj dragi na kauču ispred TV. To mi je pomoglo da uvidim apsurdnost pokušaja. S vremenom sam se i ja pretopila u jezgru.... elektronski oblak je ispario.

Tijekom vremena toliko mi se planova izjalovilo, kardinalnih i banalnih, i toliko me to isfrustriralo sve skupa da sada svako planiranje zaobilazim u širokom luku. Ne iz frustracije nego zato što shvatih da to jednostavno nije za mene. Ne, hvala. Znam što namjeravam i što bi bilo u idealnom slučaju, i onda puštam da se stvari odvijaju svojim tempom.

A ovaj primjer sa satom nema šanse. Nikada nisam imala osjećaj za vrijeme i otkad sam se pomirila i prestala ratovati sa satom, puno bolje se osjećam.

Inače imam u ideji taj jedan idealni dan s rasporedom što i kada ali još ga nikada nisam doživjela. Imam alarme na mobitelu ali unutarnje vrijeme uvijek prevlada.

@weasley, nisam shvatila razlog zašto puštaš da drugi raspolažu tvojim vremenom, zašto ih ne uračunaš u svoj raspored onda kad to tebi odgovara? Zašto je bed da se ljudi naviknu da ti već imaš plan i svoj život? Pa ti sigurno nikad ne bi nekome uletio u njegov plan. Neka se tijekom tjedna zakazuju za slijedeći vikend, ili onaj iza, ili onaj iza. Što ima veze. Čovjek tako i tako ima tako malo meraka u životu i šteta je od toga odustajati zbog nekog "moranja".
san.ja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:25.