Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2018., 14:15   #1
Pozitivna iskustva s antidepresivima

Nakon godinu dana muke s paničnim napadajima prilikom prezentacija na poslu i važnih sastanaka te krpanja problema Xanaxom u takvim situacijama, prije 3 tjedna sam se odvažila na odlazak kod psihijatra te su mi dijagnosticirani fobični anksiozni poremećaj i panični poremećaj, a propisana terapija mi je Citram 10 mg (od 2,5 mg pa povećanje) + Xanax po potrebi.

Uzimam Citram kao što je prepisano (Xanax sam uzela samo 2 puta po 1 mg u ta 3 tjedna), i od aktivne, otvorene osobe baš iznimno zadovoljne svojim životom sam se u 3 tjedna pretvorila u nekog tko samo spava i kome se apsolutno ništa ne da. Osim toga, imam dojam da mi je puno toga oduzeto - ne mogu više nakon posla otići popiti pivo (jer kao ne bi trebalo piti alkohol uz SSRI), nema izlazaka (jer u 10 spavam:/), a panikica je i dalje tu kao i dok nisam pila ništa. Možda sam mrvicu smirenija, ali ništa više od toga.

Znam da je rano govoriti, ali ne vidim baš ništa pozitivno u ovoj priči pa bih cijenila pozitivna iskustva, čisto za ohrabrenje

Je li itko nakon terapije escitalopramom uistinu bolje? Bez povrata simptoma nakon prekida terapije? Kad ste počeli osjećati napredak, i koliko su vam terapije trajale?

Hvala svima!

Zadnje uređivanje teranino : 22.01.2018. at 14:41.
teranino is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 14:49   #2
Quote:
teranino kaže: Pogledaj post
Nakon godinu dana muke s paničnim napadajima prilikom prezentacija na poslu i važnih sastanaka te krpanja problema Xanaxom u takvim situacijama, prije 3 tjedna sam se odvažila na odlazak kod psihijatra te su mi dijagnosticirani fobični anksiozni poremećaj i panični poremećaj, a propisana terapija mi je Citram 10 mg (od 2,5 mg pa povećanje) + Xanax po potrebi.

Uzimam Citram kao što je prepisano (Xanax sam uzela samo 2 puta po 1 mg u ta 3 tjedna), i od aktivne, otvorene osobe baš iznimno zadovoljne svojim životom sam se u 3 tjedna pretvorila u nekog tko samo spava i kome se apsolutno ništa ne da. Osim toga, imam dojam da mi je puno toga oduzeto - ne mogu više nakon posla otići popiti pivo (jer kao ne bi trebalo piti alkohol uz SSRI), nema izlazaka (jer u 10 spavam:/), a panikica je i dalje tu kao i dok nisam pila ništa. Možda sam mrvicu smirenija, ali ništa više od toga.

Znam da je rano govoriti, ali ne vidim baš ništa pozitivno u ovoj priči pa bih cijenila pozitivna iskustva, čisto za ohrabrenje

Je li itko nakon terapije escitalopramom uistinu bolje? Bez povrata simptoma nakon prekida terapije? I koliko su vam terapije trajale?

Hvala svima!
Ne mogu ti reći iz prve ruke jer, na svoju sreću, nikada nisam koristio ništa od toga.
Nažalost po osobama iz svoje okoline ne mogu reći puno pozitivnog što se tiče rješavanja problema samo i isključivo lijekovima. Neovisno kojim.

Osobno sam imao problem s anksioznosti koji mi se manifestirao nakon dugotrajne (cca 2 god) i konstantne izloženosti stresu, paralelno u poslovnom i privatnom životu. Prvo sam to gurao nekako na silu jer sam bio prisiljen funkcionirat, ali kasnije me počelo 'savijati' do te mjere da sam postao neprepoznatljiv samom sebi - izbjegavanje svega, svačega i svakoga. Traženje mira pošto-poto.

Svoj problem sa anksioznosti sam riješio autogenim treningom. Bez ijedne tablete, u relativno kratkom vremenu. Par godina kasnije, nakon što odavno više nisam imao nikakvih problema s time, pohađao sam tečaj hipnoze/autohipnoze i tu sam zapravo shvatio što me izvuklo iz tog stanja. Do tog trenutka nisam bio siguran je li autogeni trening uopće pomogao ili se sasvim slučajno, sam od sebe, osjećam dobro.

Ne tvrdim da tablete treba odbijati i praviti se pametnijim od liječnika, ali potrebno je uvesti neke aktivnosti gdje se više bavimo samima sobom. Sa tabletama ili bez njih, svaki oporavak je brži dok ne ovisimo samo i isključivo o nekom/nečem drugom, nego se aktivno uključimo u to i malo po malo preuzimamo odgovornost za ono kako se osjećamo. Pri tome je manje bitno o kojoj se metodi radi, a puno je važniji sam čin našeg aktivnog angažmana.

Znam da ne zvuči pretjerano utješno kad je netko u knockdown-u jer svi mi želimo da se stvari riješe same od sebe i čim prije, ali ono kako se osjećamo nije nastalo u 5 minuta pa isto tako neće u 5 minuta ni nestati.

Što god odlučila, sretno

P.S. da ne bude zabune: ne nudim nikakve usluge vezane za hipnozu, niti sam hipnoterapeut, niti to planiram ikada biti.
Tečaj sam pohađao isključivo zbog znatiželje prema tom području i osobnih afiniteta prema psihologiji i spominjanje autogenog treninga i hipnoze nije reklama niti bilo kakva ponuda. Čisto da ne bude zabune jer se ovdje stvari vrlo lako krivo interpretiraju
someonesomewher is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 17:11   #3
Quote:
someonesomewher kaže: Pogledaj post
Ne mogu ti reći iz prve ruke jer, na svoju sreću, nikada nisam koristio ništa od toga.
Nažalost po osobama iz svoje okoline ne mogu reći puno pozitivnog što se tiče rješavanja problema samo i isključivo lijekovima. Neovisno kojim.

Osobno sam imao problem s anksioznosti koji mi se manifestirao nakon dugotrajne (cca 2 god) i konstantne izloženosti stresu, paralelno u poslovnom i privatnom životu. Prvo sam to gurao nekako na silu jer sam bio prisiljen funkcionirat, ali kasnije me počelo 'savijati' do te mjere da sam postao neprepoznatljiv samom sebi - izbjegavanje svega, svačega i svakoga. Traženje mira pošto-poto.

Svoj problem sa anksioznosti sam riješio autogenim treningom. Bez ijedne tablete, u relativno kratkom vremenu. Par godina kasnije, nakon što odavno više nisam imao nikakvih problema s time, pohađao sam tečaj hipnoze/autohipnoze i tu sam zapravo shvatio što me izvuklo iz tog stanja. Do tog trenutka nisam bio siguran je li autogeni trening uopće pomogao ili se sasvim slučajno, sam od sebe, osjećam dobro.

Ne tvrdim da tablete treba odbijati i praviti se pametnijim od liječnika, ali potrebno je uvesti neke aktivnosti gdje se više bavimo samima sobom. Sa tabletama ili bez njih, svaki oporavak je brži dok ne ovisimo samo i isključivo o nekom/nečem drugom, nego se aktivno uključimo u to i malo po malo preuzimamo odgovornost za ono kako se osjećamo. Pri tome je manje bitno o kojoj se metodi radi, a puno je važniji sam čin našeg aktivnog angažmana.

Znam da ne zvuči pretjerano utješno kad je netko u knockdown-u jer svi mi želimo da se stvari riješe same od sebe i čim prije, ali ono kako se osjećamo nije nastalo u 5 minuta pa isto tako neće u 5 minuta ni nestati.

Što god odlučila, sretno

P.S. da ne bude zabune: ne nudim nikakve usluge vezane za hipnozu, niti sam hipnoterapeut, niti to planiram ikada biti.
Tečaj sam pohađao isključivo zbog znatiželje prema tom području i osobnih afiniteta prema psihologiji i spominjanje autogenog treninga i hipnoze nije reklama niti bilo kakva ponuda. Čisto da ne bude zabune jer se ovdje stvari vrlo lako krivo interpretiraju
Mjesecima prije odlaska kod psihijatra sam krenula sama u borbu s tim, upisala jogu, radila vježbe disanja, čitala sve studije o tim poremećajima, knjige sa savjetima, prolazila kroz razne vježbe za suzbijanje takvih fobija. I svejedno - kad se nađem u situacija koja izaziva fight or flight - sve nestane, radi samo onaj primitivni dio mozga koji mi onemogućava da pričam ili dišem.

I pitala sam psihijatra za psihoterapiju pa mi je rekao da to sa mnom nema smisla - da je meni sve jasno, da nemam do čega psihoterapijom doći što već ne znam, nego da sad moramo srediti kemiju u mozgu.

Ipak, imam se volje dodatno angažirati - zato hvala na osvrtu i preporuci autogenog treninga - već sam par puta naišla na tu temu i razmišljam da nabavim knjigu. Je li to dovoljno? Ima li smisla tako krenuti u tu priču?
teranino is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 18:02   #4
Quote:
teranino kaže: Pogledaj post
Mjesecima prije odlaska kod psihijatra sam krenula sama u borbu s tim, upisala jogu, radila vježbe disanja, čitala sve studije o tim poremećajima, knjige sa savjetima, prolazila kroz razne vježbe za suzbijanje takvih fobija. I svejedno - kad se nađem u situacija koja izaziva fight or flight - sve nestane, radi samo onaj primitivni dio mozga koji mi onemogućava da pričam ili dišem.

I pitala sam psihijatra za psihoterapiju pa mi je rekao da to sa mnom nema smisla - da je meni sve jasno, da nemam do čega psihoterapijom doći što već ne znam, nego da sad moramo srediti kemiju u mozgu.

Ipak, imam se volje dodatno angažirati - zato hvala na osvrtu i preporuci autogenog treninga - već sam par puta naišla na tu temu i razmišljam da nabavim knjigu. Je li to dovoljno? Ima li smisla tako krenuti u tu priču?
meni je ad pomogao, kad je trebalo.više nisam na njima godinama. preporodit češ se ako ti pogode ad.
i mojoj poznanici, ona je starija, ali se preporodila. sad je na laganoj dozi.
kolegi je isto jako pomogao. ustabilio ga, došao k sebi.kemija. par godina nakon toga svi krenu na pt, pravi rad ne sebi. ali dok je kemija razjebana, nemožeš ništa dok se to ne ustabili.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 18:48   #5
Evo ja imam i negativno i pozitivno iskustvo.
Nakon godina više od 3 godine 24 satnog stresa, malo dijete, a onda i problemi s njezinim zdravljem, tj.razvojem, ne dobivanje pomoći, raspadom veze s njezinim ocem, ne mogućnošću zaposlenja, jer dijete može biti samo 4 sata u vrtiću, I na kraju dijagnoza raka (neizljecivog) mome ocu me je dovelo do ruba živčanog sloma.
Krenula sam psihijatru, prvo mi je dala Eliceu, osjećala sam se užasno fizički lose, mislila sam da ću imati srčani udar kako mi je srce lupalo, poslije sam mislila da će stati kako je sporo kucalo, pa da ću dobiti moždani koliko me glava bolila, i nisam se mogla pomaknuti. Sada mi je promjenila na Seroxat, trenutno pijem samo pola zajedno sa normabelom ujutro i stvarno se osjećam bolje, iako nisam uopće bila za tablete, ali očito je problem u kemiji u mozgu, a možda sam umislila da mi je bolje, kako god, osjećam se bolje, imam više energije, više živaca za borbu s malom.
Tako da iako nisam htjela piti tablete, drago mi je sa jesam, i znam da tablete neće riješiti moje probleme, ali ja ću imati više snage i volje da se pokrenem i riješim ih sama, a i imat ću snage boriti se za svoje dijete (nadam se sa ih neću piti zauvijek). Da bi mogla njoj pomoći, prvo moram pomoći sebi...
bela-12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 19:05   #6
Ja isto pijem Eliceo i ni meni nije ništa bolje ,od jedne aktivne i energične osobe, sad sam samo ljuštura .Niošta mi se ne da ,u teretanu nisam ušla već 3 mj,otkad sam počela piti taj ad.Krajem tjedna idem da mi mjenjaju jer ovo očito ne funkcionira.Iako malčice bolje spavam.
__________________
lola
Lola 27 is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 20:01   #7
Quote:
teranino kaže: Pogledaj post
Mjesecima prije odlaska kod psihijatra sam krenula sama u borbu s tim, upisala jogu, radila vježbe disanja, čitala sve studije o tim poremećajima, knjige sa savjetima, prolazila kroz razne vježbe za suzbijanje takvih fobija. I svejedno - kad se nađem u situacija koja izaziva fight or flight - sve nestane, radi samo onaj primitivni dio mozga koji mi onemogućava da pričam ili dišem.

I pitala sam psihijatra za psihoterapiju pa mi je rekao da to sa mnom nema smisla - da je meni sve jasno, da nemam do čega psihoterapijom doći što već ne znam, nego da sad moramo srediti kemiju u mozgu.
Komentiranje mišljenja psihijatra je pomalo klizak teren, ali nije mi jasno da se nekoga isključuje iz sudjelovanja u brizi o vlastitom zdravlju, čak i onda kada pokaže inicijativu.

Quote:
teranino kaže: Pogledaj post
Ipak, imam se volje dodatno angažirati - zato hvala na osvrtu i preporuci autogenog treninga - već sam par puta naišla na tu temu i razmišljam da nabavim knjigu. Je li to dovoljno? Ima li smisla tako krenuti u tu priču?
Ja sam si uzeo knjigu i krenuo sam vježbati jer nisam iz ZG, a ovdje kod nas baš i nema neke ponude tečajeva te tematike.
E sad, kakav to efekt ima na nekog drugog i leži li to nekome, to nitko ne može znati dok ne proba.

Treba probati, ako ne ide - nije ni to zadnja opcija, tražit dalje. Nešto će ti upalit. Bitno je ne prepustiti sve drugima i čekati da netko sve riješi jer to zna potrajati i donositi nova nezadovoljstva koja otežavaju pravi oporavak.
someonesomewher is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 21:47   #8
Escitalopram sam počeo uzimati prije 16 godina,nabavljao sam ga pod imenom Cipralex u Sloveniji. Do onda sam uzimao samo Xanaxe(Helexe)+Lexaurine+alkohol Imao sam sreću i u potrazi netom naišao na američku stranicu za pomoć. Neka cura je hvalila Lexapro tj. u Europi, Cipralex. Život nisam praktički imao pa nisam imao što izgubiti. Panični napadi svaki dan, ne mogučnost da ostanem sam u stanu, višekratne hospitalizacije....sve dok nisam počeo sa escitalopramom. Pitao psihića koji nije znao o čemu govorim ali je proguglao (mislim da ga je zapravo proyahooao) :-), napisao mi Rp. 3 tjedna ništa i onda polako počelo nestajati panike. Naravno, Xanaxi su ostali u igri ali počeo sam živjeti. Sa paničnim poremečajem se borim od 9.-te godine života. Cijela osnovna, srednja,faks i dalje. Srećom i BOŽJOM milošću, sada je tu samo tjeskoba,depresija,povremena anksioznost i možda par puta u godini ako sam zbog nečeg jako uzrujan ili ne uzmem Helex na vrijeme, zna se pojaviti onaj pred panični osjećaj. Helexi dnevno, nikad ispod 6 mg, uglavnom 7. Ipak,neko vrijeme sam bio i na samo 3 mg. Vjerujem da će doći dan kad će biti samo po potrebi. BTW, radim i uglavnom normalno funkcioniram.
No, to je samo moje iskustvo tako da nikome ne preporučam ništa. Svi smo mi individue za sebe
alf12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 23:58   #9
Put do prave tablete je popločan tablama krivih .

Meni je trebalo cca 5 godina pokušavanja i mučenja da bi našla AD koji fakat šljaka ili bolje rečeno kombinaciju lijekova koji su me digli iz mrtvih.

Trenutno ne pijem ništa, ali da ponovno moram uzimati tablete definitivno ne bih zazirala od toga.
Da mi fali željela u krvi i doktor mi prepiše lijek, sigurno nebi preispitivala, pa onda to ne radim ni u ovom slučaju.

Što se samih lijekova tiče, ovi "krivi" su bili od užasnih do podošljivih i do onih koje ni ne osjetim. Ipak, onog dana kad je kliknulo stvarno je bilo super.

Mene osobno nikad nije diralo to što ne smijem popit ništa, tako da mi takve ristrikcije nisu nešto pretjerano teško sjedale, ali mogu razumjet. Pogotovo iz sadašnje perspektive .

No AD ionako nije trajno rješenje, pa bi možda bilo utješno misliti da makar sad ne možeš popiti pivu, jednog dana kad ti bude bolje i kad se skineš sa lijekova budeš mogla popit gajbu .

Što se spavanja tiče, mene je nakon određenih AD-ova opralo na užasnu nesanicu, tako da budi sretna što možeš spavati.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 02:33   #10
Zadnjih pola godine
Deprozel,sulprid,misar
Dijagnoza F 41
Stanje odlično ��
woow123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 09:54   #11
zbog miješanog anksioznog s poremećajem spavanja sam dobila mirtazapin prije mjesec dana.
super me pogodila doktorica. privikavanje je trajalo svega 5-6 dana, osjećam se dobro, opet sam stara ja žao mi je što ga nisam počela piti prije.
nema potrebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 16:09   #12
Samo mali update. Na Citramu sam sad 6 tjedana i puuuuno mi je bolje. Nema tjeskobe, užasnog straha, titravih ruku, lupanja srca - puno sam sigurnija u sebe čak i u sitacijama koje bih prije izbjegavala pošto-poto. I treba mi 10 min da navečer uspijem zaspati (prije mi je trebalo minimalno 1,5 h). S tim da sam potpuno izbacila i kavu i čajeve (crni, zeleni...) i alkohol. Dakle, u mom slučaju mu je trebalo oko 4 tjedna na 10 mg da proradi...
teranino is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 17:54   #13
Meni je bilo super dok sam bila na Seroxatu. Prošao mi je onaj neki osjećaj unutrašnje praznine, prebacio me na mir i pozitivu. Jedini nedostatak, potpuna sexualna disfunkcija (o sexu nisam ni razmišljala). Što je super dok si solo.
Ali onda se dogodila veza. Nakon iscrpnog proučavanja lijekova, otkrila sam da postoji samo jedan antidepresiv koji ne uzrokuje sexualnu disfunkciju i ne smanjuje djelovanje kontracepcijskih tableta - Wellbutrin, Zapravo ima još jedan, Valdoxan, ali njega mi psihijatrica nije htjela propisati jer je tvrdila da šteti jetri više nego drugi lijekovi. I tako sam prešla na Wellbutrin. Nisam imala nikakvih nuspojava, ali niti ne primijetim po ičemu da taj lijek išta radi. Pijem ga samo zato jer su mi anksiolitici neophodni, a njih ne smijem duži period konzumirati bez antidepresiva.
Eto sumnjam da će moje iskustvo sa Seroxatom ikome pomoći, jer ima i puno ljudi s negativnim iskustvom, svi smo različiti i stvarno trebamo nažalost isprobavati psihofarmake metodom pokušaja i promašaja dok ne pronađemo pravu kombinaciju. Ali ovo što sam napisala za Wellbutrin bi moglo pomoći ljudima koji žele normalni seksualni život
BLANQUETTE is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 01:03   #14
Evo meni je Elicea (escitalopram) pomogla prije nekoliko godina. Tada nisam bila svjesna toga koliko je to zapravo pozitivno utjecalo na mene, ali sada kad se sjetiim svega kroz sto sam tada prolazila vidim koliko me je to podiglo, i ucinilo sretnijom osobom i koliko sam neke stvari oko sebe koje inace ne primjecujem (cvijece, oblaci, macke ) tada nekako posebno dozivljavala i veselila se sitnicama.

S druge strane su mi nekako otupili osjecaje tipa nista me vise nije rastuzivalo niti uznemiravalo u mjeri kao sto bi inace.
Nisam imala nikakvih problema sa skidanjem, nakon pola godine moje zivotne okolnosti su se promijenile na bolje i ja sam shvatila da mi elicea vise ne treba, i od tada ju vise ne koristim.

Sretno
tanjanja15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 08:17   #15
Quote:
tanjanja15 kaže: Pogledaj post
Evo meni je Elicea (escitalopram) pomogla prije nekoliko godina. Tada nisam bila svjesna toga koliko je to zapravo pozitivno utjecalo na mene, ali sada kad se sjetiim svega kroz sto sam tada prolazila vidim koliko me je to podiglo, i ucinilo sretnijom osobom i koliko sam neke stvari oko sebe koje inace ne primjecujem (cvijece, oblaci, macke ) tada nekako posebno dozivljavala i veselila se sitnicama.

S druge strane su mi nekako otupili osjecaje tipa nista me vise nije rastuzivalo niti uznemiravalo u mjeri kao sto bi inace.
Nisam imala nikakvih problema sa skidanjem, nakon pola godine moje zivotne okolnosti su se promijenile na bolje i ja sam shvatila da mi elicea vise ne treba, i od tada ju vise ne koristim.

Sretno
e upravo ovo ustabili te, da možeš riješiti neke životne okolnosti koje su te snašle. al problem je ako ljudi koriste ad da bi mogli živjeti dalje u tim okolnostima koje su ih dovele do tjeskobe.
treba iskorisititi ad koji je profunkcionirao da mjenjaš život-
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2019., 23:33   #16
Užasno loše

Ja sam pila Eliceu jedno 10,15 dana... Užas... Muka, povraćanje, gubitak apetita, i sna... E sad uvela mi novu terapiju... Zadnjih godinu dana je bilo Citrales,(2x dnevno) lexilijum i ladiomil (naveče) ... Medjutim opet mi se san poremeti a Citrslesa nema jakooo dugo u nabavci, pa mi da umjesto Citrslesa Eliceu... Medjutim ne odgovara pa sam na Tialeri 2x dnevno, klonazepam i parama 2x dnrvno... Interesuje me da li je neko imao nus pojave... Imam takve nus pojave da se utripam pošteno (dijagnoza.f41) nuspojave su takve da mi se manta, nekad me zanesu, muka, vrtoglavica, skoči pritisak, žiga u grudims... Molim vas sta da radim, ubise me nuspojave zadnja 2,3,dana jer je tihalera uvedena pre par dana
emotivno losa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2019., 14:28   #17
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
e upravo ovo ustabili te, da možeš riješiti neke životne okolnosti koje su te snašle. al problem je ako ljudi koriste ad da bi mogli živjeti dalje u tim okolnostima koje su ih dovele do tjeskobe.

treba iskorisititi ad koji je profunkcionirao da mjenjaš život-
Slazem se. Međutim kad sredis zivot il bolje receno u mom slucaju shvacanje zivota i kad pokusas prestati koristiti AD koji ti je na pocetku pomogao da se spasis, moze nastati nesto sto doktori ne poznaju dovoljno il bolje receno uopce ne razmisljaju o tom...To se zove ustezanje tj. withdrawal i u svijetu je sve vise prepoznat tako da ce valjda i kod nas za nekih 10 g se cuti za to. A taj withdrawal koji ostaje neprepoznat i zamijenjen za povratak bolesti ili novu bolest, moze biti jako problematican te uzrokovati povratak te cijelozivotno koristenje tableta.

Poslano sa mog SM-A750FN koristeći Tapatalk
apt is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2019., 15:13   #18
Quote:
apt kaže: Pogledaj post
Slazem se. Međutim kad sredis zivot il bolje receno u mom slucaju shvacanje zivota i kad pokusas prestati koristiti AD koji ti je na pocetku pomogao da se spasis, moze nastati nesto sto doktori ne poznaju dovoljno il bolje receno uopce ne razmisljaju o tom...To se zove ustezanje tj. withdrawal i u svijetu je sve vise prepoznat tako da ce valjda i kod nas za nekih 10 g se cuti za to. A taj withdrawal koji ostaje neprepoznat i zamijenjen za povratak bolesti ili novu bolest, moze biti jako problematican te uzrokovati povratak te cijelozivotno koristenje tableta.

Poslano sa mog SM-A750FN koristeći Tapatalk
Moze ali i ne mora. Ja znam dosta ljudi na ad, nitko nije imao ozbiljnije probleme sa skidanjem sa ad. Ide se pomalo. Ali kao i svaki lijek, nije svima isto.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2019., 08:37   #19
E vidis i ja ih znam. Al rijetki nisu na nekom drugom lijeku...u tom grmu lezi zec.

Poslano sa mog SM-A750FN koristeći Tapatalk
apt is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2019., 15:15   #20
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
Moze ali i ne mora. Ja znam dosta ljudi na ad, nitko nije imao ozbiljnije probleme sa skidanjem sa ad. Ide se pomalo. Ali kao i svaki lijek, nije svima isto.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
Ako se postepeno skida, nema problema.Iskustvo starijih lijecnika.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:06.