Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2018., 10:38   #2441
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
čini mi se da nisi baš bio s agencijom, jer sam siguran da vodič i vodi po lokalitetima bez problema, i organizira da sve jkapa i da čovjek ne razmišlja, kao što kolega forumaš i traži
i ovako on ne mora znati koja je tajlandska agencija muljator a koja nije, ne mora se mučiti s engleskim nego eto mu netko na hr priča, itd.

svako bira kaj hoće
Tako je...

Svagdje ako je tura imaš vodiča na hrvatskom i lokalca. Naš vodič ne može te voditi po lokalitetima recimo u Mexicu je to strogo regulirano i paze na to.

U slučaju da smještaj ne valja/ili se pokvari bus/ili bilo što drugo, agencija uskače i daje novi hotel/bus u dogovoru sa lokalnom agencijom.
Nama se to dogodilo u Jordanu i dobili smo bolji hotel jer nismo bili zadovoljni onim predviđenim.
U Tunisu smo imali slučaj bolesti i preminuća jedne starije putnice. Novi je vodič došao iz Zagreba voditi turu a vodička je ostala u bolnici sa putnicom. Nažalost je putnica preminula pa je agencija djelomično obavila posao sa konzulatom za prijevoz tijela do Zagreba.
Uglavnom bio je to cirkus za familiju...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 08:28   #2442
koji je to lokalitet u meksku gdje ne može voditi neko iz hr?

u većini zemalja zapravo lokalac ne treba biti
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 10:25   #2443
Teotihuacan.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 17:38   #2444
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
čini mi se da nisi baš bio s agencijom, jer sam siguran da vodič i vodi po lokalitetima bez problema, i organizira da sve jkapa i da čovjek ne razmišlja, kao što kolega forumaš i traži

i ovako on ne mora znati koja je tajlandska agencija muljator a koja nije, ne mora se mučiti s engleskim nego eto mu netko na hr priča, itd.



svako bira kaj hoće


S obzirom da imam licencu za istog, ne nisam pogriješio. Ni jedan hrvat zakonski ne smije vodit naše niti icije ljudi po tim lokalitetima tj van EU. Ako pročitaš ponudu agencija vidjet ces da svugdje piše pratitelj, a ne vodič. A tu je velika razlika. Pratitelj kao takav služi tamo da vas uputi u hotel, lokacije tj atrakcije, preporuci restorane itd. Reklo bi se drži stado na broju.

Uglavnom da bude netko tko ce ti pomoci snaci se. Za posjetiti konkretnu atrakciju za vodiča MORAŠ uzeti licenciranog vodiča lokalca. Može on eto biti i netko ko zna hrvatski, al tamo mora polagati i dobiti licencu njihovog turističkog odbora. A to u Tajlandu kako bi MP Thompson rekao neće nikadaaaaaa.

To što neke naše agencije (ove budget) ne žele platiti vodiča pa pratitelj skrivečki vodi ekipu po gradu je drugi par šuza.
Pa i u Hrvatskoj jedan vodič koji je položio samo Istru ne smije vodit Split makar ga znao super, a gdje drugu državu.

Koja organizacije su tamo muljatori ne treba brinut jer ih nema. Što piše to ćeš i dobiti.

A to da svatko bira što hoće je neupitno. Samo ako misli da će imati hrvatskog vodiča da ga vodi u Grand Palace i slično neće. Bar ne nekog službenog licenciranog. I primjete li da ide netko čoporativno za jednim likom koji im objašnjava vrlo brzo će svi otprditi vani. Bio sam neki dan tamo i puno je licenciranih thai vodiča te kontrola i nitko ne prica hrvatski

A sve ostale ture se ionako uzimaju od posrednika koji ukljucuje vodiča po defaultu. samo agencije te izlete preplaćuju.

Ako je i jedna svjetska destinacija tutlec destinacijja to je Tajland. Totalno debil friendly

Al kao što si rekao svako bira što će sa svojom lovom. Ovo je samo drugi pogled na isto
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 00:48   #2445
Netko ne zna/ne zeli/nema vremena istrazivati o destinaciji, letovima, smjestaju... I takav ce platit visu cijenu i ici s agencijom. Mozda se netko tako osjeca i sigurnije.

Da se razumijemo, osobno putujem u solo aranzmanu u 99% slucajeva. Ali ako ce osoba bit preplasena ili izgubljena radije neka da vise novaca i ide komotno s agencijom i bok. Meni je gust istrazivat o svemu pred put, nekome je to muka. Zato postoje opcije za jedne i druge.

I potvrdujem ono sto je ajvan rekao. Velika je razlika izmedu turistickog pratitelja i vodica makar ponekad imam osjecaj da ju ljudi koji putuju preko agencija ne vide kao takvu. Njima je ta osoba ocigledno neka doza sigurnosti i to im je bitno - sto je u redu.
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 10:07   #2446
Quote:
ajvan kaže: Pogledaj post
S obzirom da imam licencu za istog, ne nisam pogriješio. Ni jedan hrvat zakonski ne smije vodit naše niti icije ljudi po tim lokalitetima tj van EU. Ako pročitaš ponudu agencija vidjet ces da svugdje piše pratitelj, a ne vodič. A tu je velika razlika. Pratitelj kao takav služi tamo da vas uputi u hotel, lokacije tj atrakcije, preporuci restorane itd. Reklo bi se drži stado na broju.

Uglavnom da bude netko tko ce ti pomoci snaci se. Za posjetiti konkretnu atrakciju za vodiča MORAŠ uzeti licenciranog vodiča lokalca. Može on eto biti i netko ko zna hrvatski, al tamo mora polagati i dobiti licencu njihovog turističkog odbora. A to u Tajlandu kako bi MP Thompson rekao neće nikadaaaaaa.

To što neke naše agencije (ove budget) ne žele platiti vodiča pa pratitelj skrivečki vodi ekipu po gradu je drugi par šuza.
Pa i u Hrvatskoj jedan vodič koji je položio samo Istru ne smije vodit Split makar ga znao super, a gdje drugu državu.

Koja organizacije su tamo muljatori ne treba brinut jer ih nema. Što piše to ćeš i dobiti.

A to da svatko bira što hoće je neupitno. Samo ako misli da će imati hrvatskog vodiča da ga vodi u Grand Palace i slično neće. Bar ne nekog službenog licenciranog. I primjete li da ide netko čoporativno za jednim likom koji im objašnjava vrlo brzo će svi otprditi vani. Bio sam neki dan tamo i puno je licenciranih thai vodiča te kontrola i nitko ne prica hrvatski

A sve ostale ture se ionako uzimaju od posrednika koji ukljucuje vodiča po defaultu. samo agencije te izlete preplaćuju.

Ako je i jedna svjetska destinacija tutlec destinacijja to je Tajland. Totalno debil friendly

Al kao što si rekao svako bira što će sa svojom lovom. Ovo je samo drugi pogled na isto
i sam sam vodič i pratitelj, zato i pitam točnu lokaciju

i nije u svim zemljama tako, počevši od nekih u europi, gdje u njemačkoj svatko može voditi izuzev par lokaliteta, kanada također, do južnoameričkih zemalja ( čile, bolivija, kolumbija, peru)
po Meksiku vjerojatno ovisi o saveznoj državi jer po federalnom zakonu se može, dobio sam bez problema papir da legalno vodim po cityu, i koristi i pravo prolaska u plaču i sve
inače, od 3000+ vodiča za cijeli meksiko, jedno 1800 bar ih više nema dozvolu, ali vjerujem da i dalje rade
to je takva zemlja,jedno si nabaviš kredenšal i šljakaš jer kontrole i nema neke (vidi na linku koliko ih ima trajnu dozvolu ) stariji je popis pošto imam spremljeni link na njega

https://www.gob.mx/cms/uploads/attac.../generales.pdf

u peru je rupa, što ti smiješ voditi po zaštićenom lokalitetu, ali ne možeš besplatno ulaziti na njih ako nemaš kredenšal od nekog njihovog faksa ( traje 3 godine, i stvarno se solidno nauči za posao, išao sam vidjeti malo to kak funkcionira )

azija nije moj fah, nisam ni bio dalje od irana pa ne bi znao propise (nije ni da me zanima )
ali univerzalno nije istina ne hr vodič ne može svugdje ne voditi ture

i po novome, hr vodič može voditi druge gradove, treba zatražiti samo dozvolu od države,kao što i vodič izvan hr koji je eu građanin može zatražiti dozvolu od ministarstva i onda može voditi bilo gdje po hr, rupa u propisima ( sad su mjenjali zakon pa budemo vidjeli kak bu sad klapalo )

Zadnje uređivanje KILLERDOG : 15.01.2018. at 10:25.
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 14:37   #2447
vecinom si volim sam organizirati ali zelim da ovo bude pravi godisnji. da se vozim ko paket, da mi kazu odi tamo ,vidi ovo, vidi ono, da budem u grupi da se osjecam sigurnije. nikad nisam bio u aziji ,zato sam inzistirao da bude tako hvala svima na korisnim savjetima.

kakva su iskustva sa e tours agencijom ? izgleda da cemo s njima ici pa da znam kakvi su. cuo sam nesto da velike agencije njih subcontractaju ili to oni rade drugim agencijama .ne znam. pitam zato sto oni i mondo travel imaju doslovno identičan plan putovanja, od programa, do opisa, do cijena, sve u slovo identično.

Zadnje uređivanje Ashkabad : 15.01.2018. at 14:57.
Ashkabad is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 17:55   #2448
Zanimaju me iskustva s agencijom Jungle Tribe, konkretno putovanje na Kubu. Ako je netko putovao s njima, nek se javi.
__________________
Trying to forget someone you love is like trying to remember someone you never met.
luce m@ra is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 18:19   #2449
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
i sam sam vodič i pratitelj, zato i pitam točnu lokaciju

i nije u svim zemljama tako, počevši od nekih u europi, gdje u njemačkoj svatko može voditi izuzev par lokaliteta, kanada također, do južnoameričkih zemalja ( čile, bolivija, kolumbija, peru)
po Meksiku vjerojatno ovisi o saveznoj državi jer po federalnom zakonu se može, dobio sam bez problema papir da legalno vodim po cityu, i koristi i pravo prolaska u plaču i sve
inače, od 3000+ vodiča za cijeli meksiko, jedno 1800 bar ih više nema dozvolu, ali vjerujem da i dalje rade
to je takva zemlja,jedno si nabaviš kredenšal i šljakaš jer kontrole i nema neke (vidi na linku koliko ih ima trajnu dozvolu ) stariji je popis pošto imam spremljeni link na njega

https://www.gob.mx/cms/uploads/attac.../generales.pdf

u peru je rupa, što ti smiješ voditi po zaštićenom lokalitetu, ali ne možeš besplatno ulaziti na njih ako nemaš kredenšal od nekog njihovog faksa ( traje 3 godine, i stvarno se solidno nauči za posao, išao sam vidjeti malo to kak funkcionira )

azija nije moj fah, nisam ni bio dalje od irana pa ne bi znao propise (nije ni da me zanima )
ali univerzalno nije istina ne hr vodič ne može svugdje ne voditi ture

i po novome, hr vodič može voditi druge gradove, treba zatražiti samo dozvolu od države,kao što i vodič izvan hr koji je eu građanin može zatražiti dozvolu od ministarstva i onda može voditi bilo gdje po hr, rupa u propisima ( sad su mjenjali zakon pa budemo vidjeli kak bu sad klapalo )


Zato sam i napisao da EU zemlje smiju. Tajlandani su zasticena sorta. Lički medvjed je goli k za njih. Stranac ne može nikad dobit državljanstvo, ne moze nikad kupit nekretninu, ne moze nikad biti vecinski vlasnik bilo čega. To mora biti tajlandanin, a ti max 49%, na svakog zaposlenog stranca mora se zaposlit min 4 domaca. To ukljucuje i tebe kao suvlasnika objekta odmah zaposli 4 svoja.

Tako da tehnicki ne smiju. To što nas nitko ne razumije sto pricamo i sto kozes isfurat da ste frendovi je opet siva zona.
Pred neki dan sam naletio na neku grupicu nasih s pratiteljem koji im pojasnjava gdje im je hotel, gdje da idu jesti itd. Ono sto me iznenadilo da vecina starije ekipa. Onaj neki tip je imao sigurno 60+ god.
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 12:41   #2450
Quote:
ajvan kaže: Pogledaj post
Zato sam i napisao da EU zemlje smiju. Tajlandani su zasticena sorta. Lički medvjed je goli k za njih. Stranac ne može nikad dobit državljanstvo, ne moze nikad kupit nekretninu, ne moze nikad biti vecinski vlasnik bilo čega. To mora biti tajlandanin, a ti max 49%, na svakog zaposlenog stranca mora se zaposlit min 4 domaca. To ukljucuje i tebe kao suvlasnika objekta odmah zaposli 4 svoja.

Tako da tehnicki ne smiju. To što nas nitko ne razumije sto pricamo i sto kozes isfurat da ste frendovi je opet siva zona.
Pred neki dan sam naletio na neku grupicu nasih s pratiteljem koji im pojasnjava gdje im je hotel, gdje da idu jesti itd. Ono sto me iznenadilo da vecina starije ekipa. Onaj neki tip je imao sigurno 60+ god.
pa ako ćemo po papirima i propisima ( doduše, ne znam da li znaš ali po hr zakonu više ne postoji pratitelj, sad je voditelj putovanja i ne treba nikakav papir imati za to ) , to je jedino njegov posao, možda sitne obavjesti o zemlji

njegovo je da kaže gdje je hotel, restoran, mjenjačnica i kako doći do tamo
to su naši nekad davno se izvlačili pred talijanima da oni su samo govorili grupi gdje je mcdonalds, pa sad talijani znaju hrvatski a i nije teško skužiti

da nismo više off topic, ima tema na grvatska i turizam o vodičima, ovo nešto za tajland sam čuo oko nekretnina i to, al kak sam rekao pošto nisam zainteresiran previše za taj dio svijeta niti sam bio, sam lajbek o aziji

znam da je sada Tajlan jako in u HR
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 00:36   #2451
Wink Idea putovanja

Molim iskustva o agenciji "Idea putovanja" za vas koji ste putovali u njihovom aranzmanu.

Takodjer, zanima me preporuka za nocni izlazak u Budimpesti za mlade, po mogucnosti ako ima neki klub s hrvatskom glazbom.
__________________
Memento mori.
HomoStupidus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 09:00   #2452
Izaci u budimpeštu u klub s HR muzikom
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 10:09   #2453
Quote:
HomoStupidus kaže: Pogledaj post
Molim iskustva o agenciji "Idea putovanja" za vas koji ste putovali u njihovom aranzmanu.

Takodjer, zanima me preporuka za nocni izlazak u Budimpesti za mlade, po mogucnosti ako ima neki klub s hrvatskom glazbom.

odes u stranu zemlju i želiš u klub s hrvatskom glazbom ?
Ashkabad is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 10:40   #2454
Quote:
Ashkabad kaže: Pogledaj post
odes u stranu zemlju i želiš u klub s hrvatskom glazbom ?
Nemojte ubiti glasnika jedna veca ekipa zeli u Budimpestu, ne zanimaju ju madjarska ni tehno glazba, ne vidim problem da covjek slusa domacu glazbu pa i Amerikanci koji dodju u Zagreb izlaze na americku glazbu, a ne na cajke ili crotrash.
__________________
Memento mori.
HomoStupidus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 10:44   #2455
Quote:
HomoStupidus kaže: Pogledaj post
Nemojte ubiti glasnika jedna veca ekipa zeli u Budimpestu, ne zanimaju ju madjarska ni tehno glazba, ne vidim problem da covjek slusa domacu glazbu pa i Amerikanci koji dodju u Zagreb izlaze na americku glazbu, a ne na cajke ili crotrash.
analogija ti nikako ne stoji, 90% popularne glazbe na svijetu je na engleskom te je velika vecina "americka" glazba sto god to tebi bilo. nadalje, komercijalna je, nije specifičan žanr ko ova naša seljačka a la rozga, sevka i tako.

smijesno mi je da odes u stranu drzavu, strani grad, malo otvoriti obzore i vidike i onda želiš na našu muziku ić
Ashkabad is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 11:09   #2456
Quote:
HomoStupidus kaže: Pogledaj post
Nemojte ubiti glasnika jedna veca ekipa zeli u Budimpestu, ne zanimaju ju madjarska ni tehno glazba, ne vidim problem da covjek slusa domacu glazbu pa i Amerikanci koji dodju u Zagreb izlaze na americku glazbu, a ne na cajke ili crotrash.


Smijesno mi je uopce da netko ide u budimpeštu na dan dva i ima toliku silnu želju izaci i to na HR muziku. Pa onda ostanu u HR i izadu negdje
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 11:20   #2457
Quote:
ajvan kaže: Pogledaj post
Smijesno mi je uopce da netko ide u budimpeštu na dan dva i ima toliku silnu želju izaci i to na HR muziku. Pa onda ostanu u HR i izadu negdje
malograđanština
Ashkabad is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 15:04   #2458
Quote:
HomoStupidus kaže: Pogledaj post
Molim iskustva o agenciji "Idea putovanja" za vas koji ste putovali u njihovom aranzmanu.

Takodjer, zanima me preporuka za nocni izlazak u Budimpesti za mlade, po mogucnosti ako ima neki klub s hrvatskom glazbom.
Ja sam bio s Idem u Budimpešti prošlo ljeto i bilo je super, bez ikakvih primjedbi
favorit is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 08:31   #2459
Kaiser putovanja ( Dubai)

Pozdrav, zanima me putovanje u Dubai preko agencije Kaiser iz Zagreba pa me zanima kakva su vam iskustva s njima pošto nisam čula za njih do nedavno. Ili ako možda imate koga za predložiti za put u Dubai dobra cijena organizacija? Nisam sigurna da bi osobno sama izorganizirala sve
Lusilu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:02.