Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2017., 13:50   #581
Švicarska je unutar Schengena, tako da se građani EU (to smo mi), mogu kretati u tom prostoru samo s osobnom kartom.
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 13:52   #582
Odlicno znaci mogu za novu u basel ? 😇😇😇
Nisam nikada imao putovnicu.
devaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 11:29   #583
Bez problema, prošle godine sam uredno išao samo s osobnom.
Domi5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 22:01   #584
Koji dijelovi Geneve se smatraju centrom? Gledam bookirati hotel, 4 nocenja u u travnju, al ne mogu procijeniti koji dio grada bi bio nekakav centar. I koliko je Geneva uopce velika, mogu li se pjeske obici neke glavne atrakcije? I jel dovoljno 3 dana za sam grad (lagane setnje, razgledavanje, koji muzej, CERN, jezero...), posto bi jedan dan otisli na nekakav izlet izvan grada?

Otvorena za preporuke hotela

(jel moguce da je razlika u cijeni za isti hotel preko expedije i booking.com veca od 100 funti? £621 i £497 )
__________________
Mis enteroscas estallan del entusiasmo!
castanea is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 23:31   #585
Geneva nije velika, obje ove lokacije što si linkala su dobre. Računaj da bi se rijeka Rhôna i njezin spoj s jezerom (ističe iz jezera prema zapadu) moglo računati kao neki centar, jer je južno od rijeke stari dio grada (na brežuljku, s katedralom, zgodno za obići, može se pješke do sveučilišta i parka Bastions), a sjeverno od Rhône komercijalni dio, uz jezersku obalu koja je promenadno središte. Sve se može pješke, na jednu i drugu stranu obale jezera (na jednoj strani do Jet d'eau - tj. vodoskoka, a na drugoj do kupališta Pâquis). Za sve to ti ne bi trebao javni prijevoz, ako si smještena u tom nekom krugu od 2-3 km od rijeke. Mi smo se jedino malo duže prošetali uz sjevernu obalu jezera do zgrade UN (parkovi s vilama, bilo je ljeto pa je šetnja bila ugodna), pa smo se onda vratili tramvajem do centra, tj. do željezničke stanice.

Tri dana su sasvim dosta, ako planirate obići ovo navedeno. Mislim da je muzej Crvenog križa nekako najatraktivniji (imaju, naravno, i klasičnu muzejsku ponudu, umjetnost, prirodoslovlje itd.). Pogledaj nekoliko stranica unazad, pisalo se o prijedlozima za obilaske ostalih mjesta oko jezera.
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 08:39   #586
meni se Laussane puno više dopala od Geneve.

A na Genevskom jezeru ( a možda i u cijeloj Švicarskoj) mi je definitivno najljepši Montreux. I jako se lijepo voziti vlakom uz jezero kroz sve one vinograde. al ideš zimi? pa to onda nije bitno
tiko123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 17:21   #587
Ne doci u Luzern a reci da si bio u Svicarskoj..
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 00:09   #588
Pozdrav. Za dva tjedna putujem autom prijatelju u Zurich. Odlučio sam ići preko Italije, Pordenone - Belluno - Merano jer želim vidjeti Dolomite. Iz Merana bih išao preko Davosa i Liechtensteina do Zuricha. Što mislite o toj ruti? Koje bi znamenitosti preporučili na tom putu? Mogu i malo skrenuti s puta ako ima nešto zanimljivo. Put ću podijeliti u dva dana
Nied is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 13:41   #589
Pozdrav ekipa, ovako sad planiram da za godinu dana pođem s autom starim 20 godina u alpe točnije negdje blizu St. Moritza jer bi voljeli osjetit malo snijega i tako , pa me zanima što bi sve u alpama mogao poć vidit ima li koja tvornica čokolade ili nešto jer je ova moja luda za čokoladom xD , evo svaki savjet dobro došao
Felix 3575 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 22:08   #590
Iduci tjedan nas put vodi do Lauterbrunnena, pa od Gstaada do Gruyeresa. Gledajuci na karti od Google-a put od Gstaada izgleda kao jedna mala cesta, kako mogu znati da li je uopce i prohodna? (Jednom smo se vratili sa granice IT-AT, nigdje nista nije pisalo...) Iako vjerujem da su CH malo azurniji od IT, no svejedno bih to provjerila, no gdje?

Btw, u planu nam je posjet La Maison du Gruyere, tvornici tog fantasticnog sira, cemu se sada vec neizmjerno radujem!

I da - jesu poskupile vinjete?
tipica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 00:46   #591
jesi li pogledala stranice njihovog autokluba?
https://www.tcs.ch/fr/tools/inforout...lle-trafic.php
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 12:51   #592
Quote:
Lizzie M kaže: Pogledaj post
jesi li pogledala stranice njihovog autokluba?
https://www.tcs.ch/fr/tools/inforout...lle-trafic.php
ne... evo sad cu, sad sam na GO. tnx
tipica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 15:11   #593
pozdrav ekipa, namjeravam jedan izlet u svicu preko agencije uskoro pa me zanimaju malo cijene onak hrane i pica po ducanima ako itko zna.... i otprilike onak nes pojest na brzinu prek dana, normalan jedan obrok si priustit. posto nisam s parama na ti a u svici ce se bit 3,4 dana zaima me jel bi se moglo zdurat sa 150 eura minimalno ? sory na gnjavazi i hvala unaprijed na odg
donmodri is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 15:19   #594
Quote:
donmodri kaže: Pogledaj post
pozdrav ekipa, namjeravam jedan izlet u svicu preko agencije uskoro pa me zanimaju malo cijene onak hrane i pica po ducanima ako itko zna.... i otprilike onak nes pojest na brzinu prek dana, normalan jedan obrok si priustit. posto nisam s parama na ti a u svici ce se bit 3,4 dana zaima me jel bi se moglo zdurat sa 150 eura minimalno ? sory na gnjavazi i hvala unaprijed na odg
Sto dobivas preko agencije, koliko dana 3 il 4....pice nije skupo po trgovinama....restorani..Migros ili Coop....racunaj 20+franaka po obroku
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 10:47   #595
Quote:
donmodri kaže: Pogledaj post
pozdrav ekipa, namjeravam jedan izlet u svicu preko agencije uskoro pa me zanimaju malo cijene onak hrane i pica po ducanima ako itko zna.... i otprilike onak nes pojest na brzinu prek dana, normalan jedan obrok si priustit. posto nisam s parama na ti a u svici ce se bit 3,4 dana zaima me jel bi se moglo zdurat sa 150 eura minimalno ? sory na gnjavazi i hvala unaprijed na odg
Ako imaš doručak u hotelu, ne plaćaš dodatne izlete/ulaznice i ne piješ kave onda možeš bez problema.
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 13:42   #596
Što se tiče cijena, bio sam ovaj mjesec u Zurichu i mogu reći da su cijene 2- 3 puta veće nego kod nas. Htio sam probati slavni fondue u nekom restoranu, ali najniža cijena je bila 28 chf pa sam odustao i jeo finu hranu u jednoj Bierhalle. Fini kuhani obrok 15-20 chf. Mislim da je pivo bilo 3.5 chf za 0.3l točenog. Ima i dosta Turaka sa svojim kebabima i ostalom brzom hranom. Kebab je nekih 12 chf. Čokolade u trgovini 2.5 chf. Potrošile mi se pakne na prednjim kotačima pa sam ih morao mijenjati tamo, platio skoro 3 puta skuplje nego što bi kod nas. Ulaznica u zoo 25 chf. Kazna za parkiranje 40chf. Ali sve to postaje normalno kad se ima na pameti činjenica da je prosječna plaća 8000chf.
I nek vas ne začudi kad na ulici onjušite marihuanu, legalno se prodaje ona s do 1% THC-a.
Nied is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 13:34   #597
Putujem avionom za Ženevu pa dalje u Francusku. Da li se u kuferu može nositi neka hrana (npr kolač, domaća panceta)?
dbebic7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 18:51   #598
Quote:
Nied kaže: Pogledaj post
Kazna za parkiranje 40chf. Ali sve to postaje normalno kad se ima na pameti činjenica da je prosječna plaća 8000chf.
.
8000 CHF, mnogi nemaju ni pola toliko. da sam barem blizu prosjeka.. ipak si se lijepo proveo
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 09:14   #599
Quote:
Nied kaže: Pogledaj post
Što se tiče cijena, bio sam ovaj mjesec u Zurichu i mogu reći da su cijene 2- 3 puta veće nego kod nas. Htio sam probati slavni fondue u nekom restoranu, ali najniža cijena je bila 28 chf pa sam odustao i jeo finu hranu u jednoj Bierhalle. Fini kuhani obrok 15-20 chf. Mislim da je pivo bilo 3.5 chf za 0.3l točenog. Ima i dosta Turaka sa svojim kebabima i ostalom brzom hranom. Kebab je nekih 12 chf. Čokolade u trgovini 2.5 chf. Potrošile mi se pakne na prednjim kotačima pa sam ih morao mijenjati tamo, platio skoro 3 puta skuplje nego što bi kod nas. Ulaznica u zoo 25 chf. Kazna za parkiranje 40chf. Ali sve to postaje normalno kad se ima na pameti činjenica da je prosječna plaća 8000chf.
I nek vas ne začudi kad na ulici onjušite marihuanu, legalno se prodaje ona s do 1% THC-a.
8.000 chf ??? haha da barem

Poslano sa mog VTR-L29 koristeći Tapatalk
anaira32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 13:17   #600
Ako nekog nešto zanima slobodno pitajte jer ovdje sam praktički stalno, prošao sam skoro cijelu Švicarsku sa biciklom i živim u kantonu Graubünden. Svakako preporučam dolazak ovdje jer je priroda savršena.

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
Grbey1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:04.