Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2008., 12:43   #21
Hvala na odgovoru
koliko sam i sama skuzila, letova za vijetnam bas i nema, a i ako se da iskombinirati iz evrope, dosta su skuplji nego da recimo idem do BKK, KL i slicno.

za vizu onda vrijedi isto, vise gnjavaze i para da se to napravi od doma u becu nego iz recimo BKK il KL (valjda i od tamo moze za slicne pare u slicnom vremenu?!).

dakle fora je ista kao za kambodžu. ok, super jos bolje

ti se da jos malo pisat o vijetnamu?
kakva je situacija s hotelima, to na licu mjesta il prek neta - to za prvih par dana, da nemoramo bauljati s prtljagom... imas mozda preporuku?
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2008., 20:08   #22
Pozdrav,

ja sam vizu izvadila u Bangkoku, ako hoćeš da ti je odmah gotova, mislim da košta kojih 50 $, a ako ti se da pričekati par dana, onda je puno jeftinija.
Kako nisam imala puno vremena (ostali smo nažalost samo 4 dana), bili smo u Hanoi-u i otišli do Halong bay-a. Plan mi je vratiti se tamo iduće ljeto, na kojih dva tjedna minimalno. Zemlja je prekrasna, stvarno prekrasna. Ljudi će ti uvijek pomoći, uvijek raspoloženi za razgovor, nasmiješeni i ultra ljubazni. Nismo imali ništa rezervirano, hotel smo našli onako usput i nije bilo problema, nađe se dobar smještaj za malo novaca (osim hotela koji se spominju u Lonely planetu, koji su vječito bukirani, valjda godinama unaprijed....). Halong bay je priča za sebe - to moraš vidjeti! Na izlet smo išli lokalnim busom (dakle ne preko agencije, koja te odere za uslugu minimalno 20 dolara po osobi), a mi smo platili autobusne karte manje od dolara po osobi i cjelodnevnu turu po zaljevu za dva dolara po osobi, rajska morska hrana uključena i vodič uključen....
kao što je netko spomenuo, njihovi gradovi su avantura za pješake - voze mali milion motora, na koji se natišće i do 5 osoba (mali skuteri!), promet je konstantno u krkljancu, koji ustvari uopće to nije, jer sve teče bez nekog većeg zastoja...jedino je malo bed prijeći ulicu, , ne smije se baš istrčavati i trčati preko ceste, oni savršeno dobro vide kuda voze i savršeno izbjegavaju jedni druge i pješake....umjetnost!
Jesam se raspisala....ako te još štogod zanima, pitaj!
Tempion is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 08:34   #23
Quote:
snjoxi kaže: Pogledaj post
kakva je situacija s hotelima, to na licu mjesta il prek neta - to za prvih par dana, da nemoramo bauljati s prtljagom... imas mozda preporuku?
Spavao sam u guesthouseovima. Nis nije bilo rezervirano. Osobno bih preporucio trazenje smjestaja - "truncicu" van starog djela (iznad Hoan Kiem Lake-a) Hanoija jer su tamo vrlo uske a uzasno napucene ulice. Tesko se kretati bez icega, jos teze s backpackom a kamoli s koferom s kakvim sam ja harao.
Iako je najnormalnija stvar da te svugdje zele opeljestiti, treba biti "pazljiv" s taksijem koji vozi s aerodroma.

Halong bay je super!

Kvart koji LP preporuca za trazenje smjestaja u Saigonu mi se jako svidio - kao i ono sto sam vidio od Saigona. Ulice u tom kvartu su puno sire i nekako mi se cini da je puno lakse naci smjestaj.
Inace, ove godine se nadam da cu ponovo zapaliti do VN-ma i svakako cu ponovo skoknuti do Saigona koji me je puno vise odusevio nego Hanoi.
Kao sto Tempiona kaze - motora ko u prici. Cesto plocnik postaje kolnik... Meni to nije bilo tako grozno - vise zanimljivo...

A najzanimljivije je kada zavrsi skola. Ispred skole se stvori neopisiva kolicina "mama i tata" koji ukrcavaju svoju uniformiranu djecu na motorine i furaju ih doma.

Saigon ima i "tourist security" murjake koji (ako se nalaze na raskrscu) pomazu turistima da predu cestu.
iLQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 22:31   #24
Viet Nam

Rodjak mi se nekidan vratio iz Vietnama i toliko mu se svidilo da sad zeli odmah natrag (tamo je sad navodno 30'C, plaza, kupanje, izlasci, jeftini restorani, Tet festival, itd...)(e da...i predivne zene...). Tamo je bio poslom 2 mj. i firma mu je platila put. Sad zeli ic privatno pa ga zanima ima li tko iskustva sa Low Cost letovima u tom smjeru. Moze Hong Kong, Singapore, Sai Gon, Ha Noi, Bankgkok, sve je u igri, samo da se docepat Indokine...
Baj d vej ako kome trebaju informacije o Vietnamu slobodno upita...
__________________
--- WIKI IS YOUR FRIEND ---
mako is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 22:38   #25
Da zaboravih...ako netko zna zna jeftine aranzmane iz Italije, Njemacke ili koje druge EU zemlje...tamo je bilo jako puno Europljana al je zaboravio pitat (covik se zaljubija pa nije ima vrimena...). Inace bio je u Nha Trangu, provincija Khanh Hoa
Pomogli bi linkovi na neke dobre Njemacke/Talijanske/Norveske.... turisticke agencije koje u ponudi imaju taj dio svijeta...
__________________
--- WIKI IS YOUR FRIEND ---
mako is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 23:37   #26
Quote:
snjoxi kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru
koliko sam i sama skuzila, letova za vijetnam bas i nema, a i ako se da iskombinirati iz evrope, dosta su skuplji nego da recimo idem do BKK, KL i slicno.

za vizu onda vrijedi isto, vise gnjavaze i para da se to napravi od doma u becu nego iz recimo BKK il KL (valjda i od tamo moze za slicne pare u slicnom vremenu?!).

dakle fora je ista kao za kambodžu. ok, super jos bolje

ti se da jos malo pisat o vijetnamu?
kakva je situacija s hotelima, to na licu mjesta il prek neta - to za prvih par dana, da nemoramo bauljati s prtljagom... imas mozda preporuku?
Jesi jos zainteresirana za Vietnam u osmi mjesec? Ja isto planiram u Nha Trang, idem svakako ali bi mi dobro doslo drustvo, zensko ili musko. Imas gomile letova za Vietnam, najvise Sai Gon (Ho Chi Minh City), ja sam najjeftinije nasao Malev Zg-Budapest-SGN (Sai Gon). Postoji jos neka akcija ako si studentica do 34 godine moze se nac Milano-SGN ili Bec-SGN za oko 3500 kn.
Ja sam iduca tri mjeseca zauzet (na brodu sam) a ti ako si zainteresirana kopaj letove za Vietnam pa mozemo razmjenjivat iskustva. Veleposlanstvo je u Budimpesti, viza je 25$. Ja sam razmisljao bacit se do Bangkoka pa tamo cekat vizu i par dana vidit Thailand, ali ako je direktno dosta jeftinije bolje je direktno.
Ima puno lipih mista u Vietnamu, njihova kultura je nevjerovatno zanimljiva. Osim Sai Gona (koji me sa svojih 6 miljuna ljudi i 6 miljuna motocikala ne privlaci) treba vidit - deltu Mekonga, Cu Chi tunele iz "Americkog rata", Mui Ne, Da Lat (puno cvjeca), Nha Trang (tu sam proveo 3 mjeseca nedavno i tu se sad odrzava izbor za Miss Universe cini mi se), Dai Lan, Hue, Phan Thiet (http://images.google.com/images?q=ph...mages&ct=title), Da Nang, Vinh Ha Long (zaljev Ha Long), Ha Noi, pokrajina Sapa. Zapravo triba ti jako puno vremena za vidit Viet Nam.

Ha Long http://images.google.com/images?um=1...a%C5%BEi+slike

Vietnamska umjetnost - http://www.vvg-vietnam.com/lacquer.htm

http://www.vvg-vietnam.com/lacquer.htm
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 23:42   #27
Svaki let koji vodi do Bangkoka je dobar. Dalje do Vietnama se moze i pjeske ako je potreba...a moze i busom (U Vietnamu su busevi bolji nego nasi. Imaju i krevete u kojima put mozes prespavat...)
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 00:23   #28
Viza - http://www.visa-vietnam.org/infomati...html?Itemid=39
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 00:36   #29
Ajmo ima li ko zainteresiran za putovanje u Indokinu? Treba mi drustvo. Trenutno sam u Venezueli a sredinom osmog cu bit u Singapuru, otamo ili za Bangkok ili za Sai Gon. Zainteresirani se mogu javit na [email protected]

P.S. - na kraju mozda zavrsim i na Filipinima. Tamo je jos najsuperpredivnije....(al srce mi je zasad u Vietnamu)
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 17:21   #30
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Jesi jos zainteresirana za Vietnam u osmi mjesec? Ja isto planiram u Nha Trang, idem svakako ali bi mi dobro doslo drustvo, zensko ili musko. Imas gomile letova za Vietnam, najvise Sai Gon (Ho Chi Minh City), ja sam najjeftinije nasao Malev Zg-Budapest-SGN (Sai Gon). Postoji jos neka akcija ako si studentica do 34 godine moze se nac Milano-SGN ili Bec-SGN za oko 3500 kn.
J
jesi ti ozbiljan??? jel to s taksama ili bez 3500kn??? ako je tako, ovog trena rezerviran kartu!
sabajta007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 20:14   #31
Sa devojkom idem 01.07 (do 05.08)na Tajland ,prosle godine smo ga obisli tako da bi sada malo da vidimo i okolinu .
Neki okvirni plan nam je da obidjemo Vijetnam , Maleziju i Filipine . Na svakom mestu bi ostali po desetak dana .
Vizu za Vijetnam i Filipine nemamo ,jel mozemo da je izvadimo na granici i koliko kostaju(na aerodromu jer cemo verovatno uzimati avio karte )?
Sta uopsteno mozete da nam kazete za te destinacije,koje su cene smestaja ,sta obavezno videti ,na sta obratiti paznju ...?


Pozdrav od Vlade iz Vrsca!!!
ljubce is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 07:18   #32
da, i mene zanima to s vizom. bila sam na stranici i po osobi ispadne cini mi se 50-ak USD? a jel se moze izvadit viza u zagrebu? uf, ide mi se.
sabajta007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 08:19   #33
Quote:
sabajta007 kaže: Pogledaj post
da, i mene zanima to s vizom. bila sam na stranici i po osobi ispadne cini mi se 50-ak USD? a jel se moze izvadit viza u zagrebu? uf, ide mi se.
Bajta, ne moze se izvaditi u ZG. Morala bi osobno odjahati do Beca ili Budimpeste. Kad sam ih ja osobno kontaktirao, rekli su mi da viza kosta cca. 75 € + cca. toliko za put do Beca = 150€. Tu mach.
U B'koku vizu dobijes za 35 - 60$ - ovisno koliko ti se zuri.
iLQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 09:18   #34
meni se nikamo ne zuri
jel moze viza na aerodromu? mislila sam uzet direktan let do saigona.nema smisla da idem u bgk pa da i tamo placam vizu...
sabajta007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 09:50   #35
Quote:
sabajta007 kaže: Pogledaj post
meni se nikamo ne zuri
jel moze viza na aerodromu? mislila sam uzet direktan let do saigona.nema smisla da idem u bgk pa da i tamo placam vizu...
Bilo je nekih ideja da se viza isfura na granici (overland) i onda od raznih ljudi usput (znas kako to vec ide...) cuo sam da nije bas najpametnije doci bez vize na granicu jer te mogu mrtvo-ladno okrenuti prema tamo od kud si dosao. Osobno znam za dvije Finkinje koje su se truckale 24 sata, dosle se do granice i VN-ci su ih - odbili.
Ja sam doduse sletio u VN (Hanoi) ali sam imao vizu iz BKK-a... tako da nemam osobnog iskustva kako je ako samo osvanes bez vize na aerodromu...

A Air Asia iz Bangkoka do Saigona?
Kada planiras ici?
iLQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 23:47   #36
isla bih najvjerojatnije 11-12 mjesec. problem su uglavnom pare, dakle, pokusavam sto vise ustedit ...a ni air asia nije dzaba... preko staza su povoljne - izuzetno povoljne karte i zato bih i isla... a jel moze viza on line? sta je s tim?
sabajta007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 00:03   #37
e i jel isao tko u laos? kakva je situacija s dobivanjem vize za tamo pri prelasku iz vijetnama? iLQ?
sabajta007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 08:00   #38
Quote:
sabajta007 kaže: Pogledaj post
e i jel isao tko u laos? kakva je situacija s dobivanjem vize za tamo pri prelasku iz vijetnama? iLQ?
Viza za ulazak u Laos - nije problem. Na granici se isfura bez problema.
Eventualno treba provjeriti da li neki od granicnih prelaza (na koji mislis uci u zemlju) dopusta "strancima" prelazak iste.

E sad, ja sam usao iz Laosa u Vijetnam avionom tj. Vientiane - Hanoi. Bilo je opcija ici "po zemlji". U tom smjeru su dva "moguca" cestovna pravca. Taj put s obzirom na udaljenost bi trebao trajati 8-10 sati a putuje se u naaaajboljem slucaju 24 sata. Avio karta VIE-HNO je kostala cca. 115$.

A otkud bi ti usla u Laos iz VNa? Mozda bi ti bila bolja opcija prvo Laos pa onda VN...

Ja planiran biti u VN u 11. mjesecu...
iLQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 23:24   #39
ma samo skupljam informacije okvirno. nema direktinih letova iz europe za laos pa sam zato mislila prvo vijetnam pa odande u laos... ti znas za neke jeftine letove iz europe za Vientiane?
sabajta007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2008., 00:07   #40
ahh,baš sam nedavno radila esej o vijetnamu
na engleskom je ak oče netko da se malo informira o povijesti te zemlje.


anyways,od moje frendice je mama dva put bila u indiji i sad drugi put je bila iu vijetnamu
donjela je sveg i svačeg.kaže da je krajolik prekrasan,ono melem za oči sam kaj kad vidite sirotinju i kako ti ljudi žive odmah vam prisjedne sve.
__________________

Hip Hop I still love you, I aint done with you yet,we gotta save you!
Shawty is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:22.