Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2016., 10:53   #341
Odradio bi rutu Split - Maribor. Ako krenem iz Splita ujutro oko 7 , u Mariboru bi moga bit oko 13-14h .. Uzeo bi tu apartmancic i ostao taj jedan dan , i sutra dan otisao oko 12-13 prema Bratislavi .. Volio bi vidjeti Maribor na jedan dan. Prolazim Graz i Bec i dolazak u Bratislavu . Smjestaj na 5 noci . E sad , sta tu radit na 5 noci .. opet u auto i obilazit Bec , Brno , gyor .. ? Sve zvuci dosadno
__________________
Figli di una vecchia mentalità...
wob is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2016., 11:07   #342
Baš želiš vidjeti MB? Tamo tek nema niš.
Bolje onda Graz, pa tamo prespavati, iako bih ja na tvom mjestu direkt odišao u Ba. Tamo ćeš doći navečer, idući dan odmaranje i šetnja Bratislavom. Treći dan kad vidiš da je Ba bez veze, odeš u Beč. za shopping možeš stati u Parndorfu na pola puta Ba-W. U Parndorfu je veliki Outlet.
Dan nakon tog ja bih zapičio na neko kupanje i masiranje u Hun. Ima dosta toplica u tom djelu Hun (nađi nešto ovdje https://szallas.hu/wellness-akciok).
dan nakon tog Brno.
Možeš i drugačije da zanemariš ova sela i posjetiš uz Ba Beč i Budimpeštu. u tom slučaju bolji je outlet u Biatorbagyiju kod Budaorsa.

Za MB bez zajebancije sat vremena nakon ručka malo prošetaš da razbistriš glavu i da si spreman do Ba voziti
trotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2016., 11:55   #343
Kakav shoping i outlet , idem u NYC u 7 misec , tu cu radit shooping ! Ma sve te rute predlozene su bezveze , nema se tu sta radit 5 dana . Ako odlucim za Prag , gdje prespavat i odmorit , Bratislava je onda daleko za prvi odmor. Austriju za spavanje izbjegavam , sta zbog cijene smjestaja sta zbog drugih stvari ..
__________________
Figli di una vecchia mentalità...
wob is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2016., 13:20   #344
Quote:
wob kaže: Pogledaj post
Kakav shoping i outlet , idem u NYC u 7 misec , tu cu radit shooping ! Ma sve te rute predlozene su bezveze , nema se tu sta radit 5 dana . Ako odlucim za Prag , gdje prespavat i odmorit , Bratislava je onda daleko za prvi odmor. Austriju za spavanje izbjegavam , sta zbog cijene smjestaja sta zbog drugih stvari ..
U Beču i Budimpešti se da šta radit 5 dana, za razliku od Bratislave.
Ja bih na tvom mjestu (na putu za Prag) spavao u nekim Hun toplicama.
Austriju nećeš, Mb je bezveze, Brno predaleko (ako već dođeš do tamo možeš i do Praga), Zg nije opcija.
trotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 14:50   #345
Možda ću skoknuti do Bratislave ovo ljeto, pa me zanima što je još zanimljivo za vidjeti na tom području (zapadna Slovačka), osim Bratislave?
Plan je doći iz smjera Krakowa, malo putovati po zapadnoj Slovačkoj, pa onda u Beč.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 08:15   #346
Sto tocno zanima? Priroda, aktivnosti, izlasci?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
pace pacic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 18:04   #347
Rečeno mi je da što se tiče plaćanja, da mi je bolje plaćati PBZ karticom. Nego da se upuštam tražiti mjenjačnice.
bosanac2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 22:39   #348
Hmmm vec sam 7 godina tamo skoro svaki mjesec i ne sjecam se da sam ikada vidjela mjenjacnicu. S kojom god karticom da platis nemas naknade. Zaba nema naknade na bankomatima od unicredit banke. Pbz je mislim ista stvar kao njihova vur banka. Al ne znam da li oni uzimaju proviziju za bankomat

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
pace pacic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 23:27   #349
E super da mi se javi jedna takva osoba. Idem prvi put samostalno u Bratislavu. Svi mi viču tamo nemaš puno vidjet. Sad sam u nedoumici koliko dana prvi put da tamo ostanem 3-4 dana? Plan mi je i skonut do Austrije do outleta jedan dan.

Šta bi sve trebao vidjeti, iskopao sam brošuru na facebook stranici? Da li mi je to dovoljno za par dana u laganom ritmu?
bosanac2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 09:01   #350
Oces imati auto? Ima se sto za vidjeti. Samu bratislavu presetas u jednom danu, za parndorf uzmi isto cijeli dan i pazi nedjeljom ne radi a subotom ce te zgaziti more ljudi ( busevi iz srbije dolaze, i iz okolnih gradova, strava na kaj to lici) a ako ti ostane vremena na povratku obavezno odi u neusiedl am see, mozes se kupati tamo, super mali grad. Ako ces ici okolo obavezno setnja uz dunav kraj Devina. Dvorac cerveny kamen je savrsen i cesto bude predstava sokolarskog centra odmah pokraj koja je super za vidjeti. Kaj se pogleda na grad tice najbolji je sa radio veze koja je malo dalje u brdu i na vrhu je restoran, sa slavina je isto super ( odlicno je navecer kad je vruce jer tamo fino pirka vjetar) i mozes ici na ufo koji je kao jedna od atrakcija. Petrzalka, dubravka i suncokreti nemas kaj za vidjeti.
Kaj te jos zanima?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
pace pacic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 09:05   #351
Kaj se klope tice grad je krcat azijskih restaca, panda je posvud za 5e imas komplet obrok sa pićem hrana je prefina a porciju nemres pojesti i savrsen je vijetnamski papaya. Za njihovu juhu ubijam. Od standardne hrane u beer factoryju su hambici boli glava. E da i obavezno u lacinku na palacinke ( inace taj lokal pece palačinke vec vise od 30 god i toliko dugo nisu mijenjali izgled )

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
pace pacic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 16:53   #352
Da planiram da idem sa autom. Razmišljanje je naći preko
Kod:
https://www.airbnb.com/?logo=1
smještaj sa parkingom. da te pitam da li je bolje preko njega ili preko booking-a da si tražim smještaj?

Da za outlet sam planirao jedan cijeli dan, bez brige ( da li imaš savjet što se tiče njega šta da obratim pažnju a šta da izbjegavam od ponude). Hvala na informacijama za subotu i nedjelju!

E sad što se tiče ovih stvari od lokala za obić, to ću preko openstreetmap-a da se snalazim koliko god mogu.

- "panda" je naziv jela?
- "lacnika", može pobliže gdje se nalazi
- "beer factory" također gdje se pobliže nalazi
bosanac2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 23:04   #353
Za smjestaj ne znam, imam kucu tamo. Guglaj doslovce lacinka bratislava i izbaci ti odmah. Beer fabrika ti je nekih 200m nize od predsjednicke palace prema slavinu isto guglaj nemres faliti. Panda je naziv fransize to je lanac azijskih restorana koji su doslovce na svakom koraku. Uuu i savrsen je restoran jasmin u zidovskoj preko puta starog grada, isto azijski. Hehe vidi se kaj volim jesti. Ja tamo ni ne kuham, eventualno veceru kad 90% restorana ima od 12 do 14h gablece za do max 4e.
Ako ces se htjeti kupati dobra je plaza na jezeru zlate piesky, moze se i voziti wake board.
Isplati ti se onda i zaletiti do banske stiavnice savrsen mali grad zasticen od unesca di su bili rudnici prije i moze se ici u razgledavanje.
U parndorf kad ces ici, ja idem starom cestom da ne kupujem austrijsku vinjetu, i kad dodjes blizu semafor prije skreni lijevo pa ćeš sam skuziti cestu kraj rotora na desno jer kad ideš semafor odmah poslije di svi idu racunaj na 15min stajanja jer su suluda guzva a prednost ima kontra smjer. Nikako proci

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
pace pacic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 19:02   #354
Kakvo je stanje s parkingom po gradu, princip kao u Zg ili?
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 09:56   #355
U centru (širem) se plaća, izvan ne. Imaš karte sa zonom plaćanja na netu pa provjeri.
__________________
- "Your secretary bit me!"
- "Were you teasing him?"
- "Well…sure, but…"
Baklja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 00:05   #356
Ima parkinga po svuda ali se placa. Za centar je najbolja opcija ostaviti auto u eurovei, za 5 min si u centru a parkinga ima uvijek. Prva 3h su besplatno preko tjedna a vikendom 5h. Nakon toga je 2.5e. I u samom centru je carlton garaza ali je dosta skupa

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
pace pacic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2018., 21:03   #357
Planiram u Bratislavu jedan dan na izlet busom iz Beča.
Zanima me koliko vremena da planiram za Bratislavu?
Treba li mi full cijeli dan od što ranije ujutro do kasno navečer ili je dovoljno npr. od 11-18 sati?
Pitam zato da znam za kada uzeti kerte za bus.
I što u tom vremenu vidjeti u Bratislavi?
Planiramo ručati u nekoj pivnici za ne preskupu lovu, pa ako može preporuka gdje jesti, a i što pojesti.
sandra555 is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2018., 10:54   #358
Quote:
sandra555 kaže: Pogledaj post
Planiram u Bratislavu jedan dan na izlet busom iz Beča.
Zanima me koliko vremena da planiram za Bratislavu?
Treba li mi full cijeli dan od što ranije ujutro do kasno navečer ili je dovoljno npr. od 11-18 sati?
Pitam zato da znam za kada uzeti kerte za bus.
I što u tom vremenu vidjeti u Bratislavi?
Planiramo ručati u nekoj pivnici za ne preskupu lovu, pa ako može preporuka gdje jesti, a i što pojesti.
Možda je bolja opcija putovati vozom pošto kupovinom povratne karte od 16 Eura možete koristiti gradski prevoz u Bratislavi. Karte po toj cijeni kupujete na šalteru a ne na automatima. Za obilazak znamenitosti dovoljno je 6-8 sati. Cijene su pristupačne i možete jeftino pojesti i popiti u samom centru grada.
Senci is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2018., 16:28   #359
Vidim popularna destinacija. Našao je tek na trećoj stranici.

Početkom sljedećeg mjeseca četvorica nas ide tamo na produženi vikend automobilom pa imam nekoliko pitanja.

Voziti preko Mađarske ili Slovenije i Austrije? Kojim putem je brže, bolja cesta?

Gdje gledati smještaj da nam je sve na dohvat ruke, tj. noge?
I gdje auto parkirati ako smještaj nema osiguran parking? Da nisu neke cijene boli glava.

Kako je sa psima tamo, mogu li u restorane, kafiće?
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2018., 18:19   #360
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Voziti preko Mađarske ili Slovenije i Austrije? Kojim putem je brže, bolja cesta?
Ako želiš ušparati na vinjetama, meni se put starom cestom kroz Mađarsku (ruta kroz Szombathely (Sambotel)) pokazao kao pun pogodak. Jako malo prometa, brzo se vozi i cesta je bila ok. S tim da je to bilo na praznik Svih svetih, ne znam da li je normalnim danima tako malo prometa.
__________________
- "Your secretary bit me!"
- "Were you teasing him?"
- "Well…sure, but…"
Baklja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:53.