Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2008., 00:37   #21
Quote:
legi0nar kaže: Pogledaj post
Sada si opisao proces stvaranja prirodnog plina i to ispod zemlje sta nema veze sa onim iznad zemlje. BTW. u Sibiru nema sanse da bude močvara tamo se mogu jedino ZALEDITI
ma nemoj pa čaksu na rubu znanosti govorili da je tamo močvara
mrgixyz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 02:01   #22
Quote:
legi0nar kaže: Pogledaj post
Sada si opisao proces stvaranja prirodnog plina i to ispod zemlje sta nema veze sa onim iznad zemlje. BTW. u Sibiru nema sanse da bude močvara tamo se mogu jedino ZALEDITI

Močvara je močvara. Bila zaleđena ili ne.
__________________
Oprosti mi Bože šta sam Dalmatinka...
Madamoiselle is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2008., 09:21   #23
No kaj je to bilo? Aerosolna bomba? Deco, papir u ruke i izračunajte koliko plina teba grunuti da proizvede onakav efekt. Plin ima neku svoju energetsku vrijednost. Pogledajte u račun plinare koliko je kW po m3, ionako je glavnina zemnog plina metan. Zatim potražite procijenjenu oslobođenu energiju u Tunguziji i izračunajte koliko je to kubika plina. Nakon toga izračunajte koliko treba kubika zraka da postignete stehiometrijsku smjesu jer inače ta stvar ne gruva i je li ukupni volumen, kad se uzme u obzir neka razumna visina od par kilometara, prevelik da imate efekat telegrafskih stupova. Najjednostavnije je uzeti da se eksplozivna smjesa nalazi u volumenu oblika valjka. Visina valjka ne može biti veća od 10 km jer je na toj visini tropopauza i iznad toga nema dovoljno kisika za eksploziju. U stvari, već ga nema dovoljno ni na pet kilometara. Ako vam je baza valjka prekrila sve telegrafske stupove a i povaljana stabla tad je teorija eksplozije plina za posrati.
Da, i još nešto. U Sibiru je tajga ali u močvari ne rastu borovi i jele, jeblani i breze i ne svijaju se jedan do drugoga.
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 20:29   #24
Quote:
ARTETUREN1 kaže: Pogledaj post
Iz same Zemlje.
Ako nisi znao u Sibiru postoje tajge.
Eksplozija se dogodila u ljetu kada nije smrznuta površina, postoje ogromne naslage organskog materijala, nafte i plina, a metan je lakši od zraka.
Sam način eksplozije (u središtu su stabla bila okomita i spaljena, a u okolini polegnuta. Prije same eksplozije su po pričama viđeni bljeskovi na nebu koji nisu bili na jednoj liniji tako da nije moguće da je došlo iz Svemira, osim ako nisu bili izvanzemaljci.
Zaključak je bio tijelo male mase i prozračno velike energije.
Nema radioaktivnosti niti tragova udara "svemirskih" materijala.
Niti dan danas na tom području nema ptica, ali ima obilje komaraca.
A ptice su prilično osjetljive na metan.
Sve manifestacije objašnjava eksplozija velikog plinskog oblaka, istina je tu.
Enough?
OMG , šta bubaš napamet , kakve veze tajge imaju sa MOČVARAMA. Metan (u zemnom plinu)nastaje DUBOKO pod zemljom pod ogromnim tlakom , BEZ PRISTUPA ZRAKA. I ne vjerujem da je nekakvom nemogućom silom metan izvučen iz dubina Zemlje van ne bi ga bilo dovoljno jer omjer metan:kisik je (kolko se ja sječam iz osnovne) da bi bio zapaljiv je 88%:12% - znaći previše kisika i još uz to odakle temperature između 500-700 C° za paljenje te smjese

AHA NEMA RADIOAKTIVNOSTI - hahha. Daj malo pročitaj nalaze istraživanja.
__________________
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu.
legi0nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 02:09   #25
^^ja teben kužim. tebi je lakše vjerovat da su došli izvanzemaljci, da su se otvorile neke rupe, da je tesla neki kuracradio, da je komet koji je mogao uništit zemlje explodirao. a ne prihvačaš činjenicu da je došao plin iz močvare?? vrlo intesresantno
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 02:16   #26
Quote:
black1888 kaže: Pogledaj post
^^ja teben kužim. tebi je lakše vjerovat da su došli izvanzemaljci, da su se otvorile neke rupe, da je tesla neki kuracradio, da je komet koji je mogao uništit zemlje explodirao. a ne prihvačaš činjenicu da je došao plin iz močvare?? vrlo intesresantno
omg , ali kada radi svojih poznavanja kemije i fizike znam da je to gotovo nemoguće , a to je gotovo toliko zanemarivo da je nemoguće , mogotovo ako je bio na jednoj visini kao kugl i nigdje drugdje. Ljudi su jasno opisali KOMET šta tu nije jasno nikakav plin nikakav Tesla (on je prepametan za to - my idol!)
__________________
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu.
legi0nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 12:07   #27
pa vidiš, napisao si gotovo nmoguće. znači ipak je moguće
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 13:37   #28
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
No kaj je to bilo? Aerosolna bomba? Deco, papir u ruke i izračunajte koliko plina teba grunuti da proizvede onakav efekt. Plin ima neku svoju energetsku vrijednost. Pogledajte u račun plinare koliko je kW po m3, ionako je glavnina zemnog plina metan. Zatim potražite procijenjenu oslobođenu energiju u Tunguziji i izračunajte koliko je to kubika plina. Nakon toga izračunajte koliko treba kubika zraka da postignete stehiometrijsku smjesu jer inače ta stvar ne gruva i je li ukupni volumen, kad se uzme u obzir neka razumna visina od par kilometara, prevelik da imate efekat telegrafskih stupova. Najjednostavnije je uzeti da se eksplozivna smjesa nalazi u volumenu oblika valjka. Visina valjka ne može biti veća od 10 km jer je na toj visini tropopauza i iznad toga nema dovoljno kisika za eksploziju. U stvari, već ga nema dovoljno ni na pet kilometara. Ako vam je baza valjka prekrila sve telegrafske stupove a i povaljana stabla tad je teorija eksplozije plina za posrati.
Da, i još nešto. U Sibiru je tajga ali u močvari ne rastu borovi i jele, jeblani i breze i ne svijaju se jedan do drugoga.
Lijepo si opisao neke činjenice koje upravo potvrđuju plinsku eksploziju. Plin se neće upaliti sam od sebe, a također se treba postići eksplozivna smjesa. Zračni udar potvrđuje i nedostatak bilo kakvog kratera, a i središte eksplozije se postavlja na cca 5 do 8 km visine. Plin je mogao puniti taj prostor danima.
U epicentru stabla stoje okomito i ogoljena, ali ne i spaljena jer nedostatak kisika u momentu nakon eksplozije potvrđuje činjenicu da se nisu mogla zapaliti, a u krugu oko 30 km su porušena stabla u koncentričnim krugovima. "Objekt" se nije kretao ili je dolazio potpuno okomito. Postoji mogućnost da je nešto doletjelo iz svemira no sumnjam da bi se stiglo pretvoriti u plinovito stanje u tako kratkom vremenu.

PS ne doživljavaj močvaru kao Everglades, ... treset i vlaga su tu.
ARTETUREN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 13:43   #29
Quote:
legi0nar kaže: Pogledaj post
OMG , šta bubaš napamet , kakve veze tajge imaju sa MOČVARAMA. Metan (u zemnom plinu)nastaje DUBOKO pod zemljom pod ogromnim tlakom , BEZ PRISTUPA ZRAKA. I ne vjerujem da je nekakvom nemogućom silom metan izvučen iz dubina Zemlje van ne bi ga bilo dovoljno jer omjer metan:kisik je (kolko se ja sječam iz osnovne) da bi bio zapaljiv je 88%:12% - znaći previše kisika i još uz to odakle temperature između 500-700 C° za paljenje te smjese

AHA NEMA RADIOAKTIVNOSTI - hahha. Daj malo pročitaj nalaze istraživanja.
Ne spominji ime Gospodina uzalud.
U ovakom slučaju sam prisiljen napisati da nemaš pojma o ničemu osim da pišeš gluposti, pa mi nije jasno kako si upisao MIOC.


http://www.plinacro.hr/en_prirodniplin.asp

citat:
Tek se 19 godina kasnije, 1927 </wiki/1927>., jedna ekspedicija uputila na to područje kako bi istražilo što se dogodilo. Profesor Leonid Aleksejvič Kulik je vodio ekspediciju te je 1938 </wiki/1938>. napravio i slike regije. Još je 1921 </wiki/1921>. nagovorio Sovjetsku vladu da mu financira istraživanja. Nije začudo našao nikakav krater, nego samo uništeno i spaljeno drveće. Ekspedicija Gennadya Plekhanova nije pronašla nikakvu radijaciju.

Čudno da Tebe nije sram pisati gluposti kakve se samo u sjemeništima mogu širiti.
ARTETUREN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 14:37   #30
Quote:
ARTETUREN1 kaže: Pogledaj post
Ne spominji ime Gospodina uzalud.
U ovakom slučaju sam prisiljen napisati da nemaš pojma o ničemu osim da pišeš gluposti, pa mi nije jasno kako si upisao MIOC.


http://www.plinacro.hr/en_prirodniplin.asp

citat:
Tek se 19 godina kasnije, 1927 </wiki/1927>., jedna ekspedicija uputila na to područje kako bi istražilo što se dogodilo. Profesor Leonid Aleksejvič Kulik je vodio ekspediciju te je 1938 </wiki/1938>. napravio i slike regije. Još je 1921 </wiki/1921>. nagovorio Sovjetsku vladu da mu financira istraživanja. Nije začudo našao nikakav krater, nego samo uništeno i spaljeno drveće. Ekspedicija Gennadya Plekhanova nije pronašla nikakvu radijaciju.

Čudno da Tebe nije sram pisati gluposti kakve se samo u sjemeništima mogu širiti.
KAKO ZNAŠ DA SAM SE UPISAO U MIOC ????

Uostalom , tu piše baš kako sam ja rekao
__________________
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu.
legi0nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 23:08   #31
Quote:
legi0nar kaže: Pogledaj post
Uostalom , tu piše baš kako sam ja rekao
Gle, nisi napisao ono što si mislio ili nisi mislio kada si pisao. Vidiš samo ono što želiš.

Quote:
legi0nar kaže: Pogledaj post
OMG , šta bubaš napamet , kakve veze tajge imaju sa MOČVARAMA.
Nigdje nisam spomenuo močvare, ... malo pročitaj pa ćeš potvrditi moju tvrdnju. No treset i vlaga te smrznuta zemlja koja nije bila uvijek smrznuta u Sibiru pokazuje dovoljne mogućnosti o velikim plinskim nalazištima.

Quote:
legi0nar kaže: Pogledaj post
Metan (u zemnom plinu)nastaje DUBOKO pod zemljom pod ogromnim tlakom , BEZ PRISTUPA ZRAKA.
Ovo je samo jedna od mogućnosti. Uvjeti ne moraju biti zadovoljeni duboko pod zemljom, ali niti to nije problem. Dakle, opet Tvoja pogreška.

Quote:
legi0nar kaže: Pogledaj post
AHA NEMA RADIOAKTIVNOSTI - hahha. Daj malo pročitaj nalaze istraživanja.
Nema radioaktivosti, ... nešto više je C14.

Glavna anomalija osim ubrzanog rasta (gnojivo nakon eksplozije plina) je potpuno odsustvo ptica po pričanju ljudi koji su išli tim područjima. I to prilično podržava tezu o izbojima plina.
Kako si dovoljno mlad okreni se Znanosti, a ne "vjerovaranjima".
ARTETUREN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 23:16   #32
prvo : zasto mi govoris Tebi nisam toliko vrijedan da mi se tako obracas . Drugo 5 m je duboko pod zemljom . Treće : kako si znaš da idem u MIOC????
__________________
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu.
legi0nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 23:25   #33
A joj ...
Svi smo jednako vrijedni, pažljivije čitaj, a oni koji pokreću teme su duh pokreta.

citat (iz linka gore)

"Podzemna nalazišta prirodnog plina utvrđena su na dubinama od nekoliko metara pa do više od 5 tisuća metara ...,"

... a metan se naziva i močvarni plin ...

A treće ... imam kristalnu kocku ...

Uči i radi
ARTETUREN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 23:30   #34
Quote:
ARTETUREN1 kaže: Pogledaj post
A joj ...
Svi smo jednako vrijedni, pažljivije čitaj, a oni koji pokreću teme su duh pokreta.

citat (iz linka gore)

"Podzemna nalazišta prirodnog plina utvrđena su na dubinama od nekoliko metara pa do više od 5 tisuća metara ...,"

... a metan se naziva i močvarni plin ...

A treće ... imam kristalnu kocku ...

Uči i radi
Aj iskreno reci dal me poznaješ

BTW. zaboravio sam reći stabla su pala u svim mogućim smjerovima , ima jedan veliki centar iz kojeg padaju stabla i 100-injak - baš kao neki razmrskani komet .

Radijacije ima i to svugdje kod eksplozije( iz pouzdanih izvora ) piše.

U emisiji je čak i rečeno da je moguće da to nije bila eksplozija nego implozija
__________________
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu.

Zadnje uređivanje legi0nar : 25.08.2008. at 00:21.
legi0nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 00:47   #35
Quote:
Madamoiselle kaže: Pogledaj post

Močvara je močvara. Bila zaleđena ili ne.
Veći dio godine tamo je temperatura IZNAD nule.
Personal is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 01:00   #36
Quote:
Personal kaže: Pogledaj post
Veći dio godine tamo je temperatura IZNAD nule.
uglavnom , močvare to nisu mogle napraviti , to smo već zaključiči bezobzira jesu li močvare zaleđene ili ne .
__________________
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu.
legi0nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 01:14   #37
Quote:
legi0nar kaže: Pogledaj post
omg , ali kada radi svojih poznavanja kemije i fizike znam da je to gotovo nemoguće , a to je gotovo toliko zanemarivo da je nemoguće , mogotovo ako je bio na jednoj visini kao kugl i nigdje drugdje. Ljudi su jasno opisali KOMET šta tu nije jasno nikakav plin nikakav Tesla (on je prepametan za to - my idol!)
zapravo uz poznavanje fizike to je mogučije nego da je doša NLO, zašto sve neobično ljudi vežu za NLO, da sve je najlakše objasnit onim još neobjašnjivijim
"Mrakom rasvjetljavamo veći mrak"
__________________
"Nikad nisam mogao ugasiti neko životno svjetlo, jer mi nedostaje moć da ga ponovo upalim"
Stvarno tko sam ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 01:29   #38
Quote:
Stvarno tko sam ja kaže: Pogledaj post
zapravo uz poznavanje fizike to je mogučije nego da je doša NLO, zašto sve neobično ljudi vežu za NLO, da sve je najlakše objasnit onim još neobjašnjivijim
"Mrakom rasvjetljavamo veći mrak"
znam jednu smiješnu zgodu u vezi ovoga.

Arthur C. Clark je jednom zgodom mislio da je vidio NLO. Na kraju se ispostavilo da je to bila krava obasjana mjesečinom
__________________
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu.
legi0nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 01:45   #39
Quote:
ARTETUREN1 kaže: Pogledaj post
Eksplozija plina objašnjava sve.

I svijetla prije i "kretanje" bolida na nebu, način eksplozije, posljedice, a i dan danas na tom području nema ptica.

Žao mi je nije niti misterija.
Quote:
ARTETUREN1 kaže: Pogledaj post
Iz same Zemlje.
Ako nisi znao u Sibiru postoje tajge.
Eksplozija se dogodila u ljetu kada nije smrznuta površina, postoje ogromne naslage organskog materijala, nafte i plina, a metan je lakši od zraka.
Sam način eksplozije (u središtu su stabla bila okomita i spaljena, a u okolini polegnuta. Prije same eksplozije su po pričama viđeni bljeskovi na nebu koji nisu bili na jednoj liniji tako da nije moguće da je došlo iz Svemira, osim ako nisu bili izvanzemaljci.
Zaključak je bio tijelo male mase i prozračno velike energije.
Nema radioaktivnosti niti tragova udara "svemirskih" materijala.
Niti dan danas na tom području nema ptica, ali ima obilje komaraca.
A ptice su prilično osjetljive na metan.
Sve manifestacije objašnjava eksplozija velikog plinskog oblaka, istina je tu.
Enough?
Quote:
ARTETUREN1 kaže: Pogledaj post
A joj ...
Svi smo jednako vrijedni, pažljivije čitaj, a oni koji pokreću teme su duh pokreta.

citat (iz linka gore)

"Podzemna nalazišta prirodnog plina utvrđena su na dubinama od nekoliko metara pa do više od 5 tisuća metara ...,"

... a metan se naziva i močvarni plin ...

A treće ... imam kristalnu kocku ...

Uči i radi


mukotrpak ti je to lijepo objasnio ali,vidim nije bas imalo efekta...
vjerojatno se radi o meteoritu ili rasprsnutom kometu koji je mozda eksplodirao iznad tunguske...
za plin je potrebna odredena koncentracija da bi uopce doslo do eksplozije a poznato je da je sibirska eksplozija akumulirala ogromne kolicine energije sto bi za plin znacilo da je morao biti sabijen u nekom ogromnom atmosferskom balonu i morao bi se puniti desetljecima da bi se postigla takva eksplozija...ocito ne znas dovoljno stvari o plinu...
i jos nesto,seizmografi su zabiljezili podrhtavanja preko cijele zemaljske kugle za vrijeme eksplozije...ne bih se cudio da j i za to kriv "plin" ali...
slazem se da je metan jako eksplozivan,i sam sam imao prilike vidjeti ucinak,ali nedovoljno s obzirom na povrsinu razaranja i polegnutost stabala kao kod nuklearne eksplozije...
evo sto kaze A.C.Clark o tome;U Stockholmu su snimljene savršeno oštre fotografije krajolika usred kratke sjevernjačke noći koja je tada trebala vladati. U Heidelbergu u Njemačkoj
do jutra su nebom plovili svjetlom obasjani oblaci, a u Nizozemskoj zbog svjetla nisu mogli obaviti redovita astronomska
promatranja. I znanstveni su instrumenti dali obilje upozorenja. Na pola tuceta seizmograma u Londonu i drugim dijelovima Engleske zabilježen je grdan skok kod prvog udarnog vala i potom kad je drugi, koji je obišao cijelu kuglu, zatresao pisaljku seizmografa.
Danas, nakon više od sedamdeset godina,
još ni izdaleka ne znamo što se to zapravo,
iz beskrajnih međuplanetarnih prostora
zaletjelo k Zemlji u zabačene i šumovite
predjele dalekog Sibira.Drugi svjedok — kao i Potapovič, Tunguz iz naroda Evenki — zvao se Vasilij Okčen. Ispričao je kako su on i njegova obitelj spavali kad su odjednom, zajedno sa šatorom, poletjeli uvis. »Cijela je obitelj zadobila ozljede, a Akulina i Ivan onesvje-stili su se. Zemlja se zatresla, a zatim je uslijedila nevjerojatno dugotrajna tutnjava. Sve je naokolo bilo zavijeno u dim i maglu od zapaljena, oborena drveća. Tutnjava je postupno zamrla, ali je šuma i dalje gorjela. Pošli smo u potragu za sobovima, koji su se razbježali. Mnoge više nismo našli.«

ako si ti uspio rijesiti misteriju tunguske eksplozije,objavi to sa objasnjenjem,bit ces popularan...
__________________
...Now, the only thing a rambler needs, is a suitcase and a gun. The only time he's satisfied, is when he's on the run...
Leonida is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 02:00   #40
Quote:
Leonida kaže: Pogledaj post
mukotrpak ti je to lijepo objasnio ali,vidim nije bas imalo efekta...
vjerojatno se radi o meteoritu ili rasprsnutom kometu koji je mozda eksplodirao iznad tunguske...
za plin je potrebna odredena koncentracija da bi uopce doslo do eksplozije a poznato je da je sibirska eksplozija akumulirala ogromne kolicine energije sto bi za plin znacilo da je morao biti sabijen u nekom ogromnom atmosferskom balonu i morao bi se puniti desetljecima da bi se postigla takva eksplozija...ocito ne znas dovoljno stvari o plinu...
i jos nesto,seizmografi su zabiljezili podrhtavanja preko cijele zemaljske kugle za vrijeme eksplozije...ne bih se cudio da j i za to kriv "plin" ali...
slazem se da je metan jako eksplozivan,i sam sam imao prilike vidjeti ucinak,ali nedovoljno s obzirom na povrsinu razaranja i polegnutost stabala kao kod nuklearne eksplozije...
evo sto kaze A.C.Clark o tome;U Stockholmu su snimljene savršeno oštre fotografije krajolika usred kratke sjevernjačke noći koja je tada trebala vladati. U Heidelbergu u Njemačkoj
do jutra su nebom plovili svjetlom obasjani oblaci, a u Nizozemskoj zbog svjetla nisu mogli obaviti redovita astronomska
promatranja. I znanstveni su instrumenti dali obilje upozorenja. Na pola tuceta seizmograma u Londonu i drugim dijelovima Engleske zabilježen je grdan skok kod prvog udarnog vala i potom kad je drugi, koji je obišao cijelu kuglu, zatresao pisaljku seizmografa.
Danas, nakon više od sedamdeset godina,
još ni izdaleka ne znamo što se to zapravo,
iz beskrajnih međuplanetarnih prostora
zaletjelo k Zemlji u zabačene i šumovite
predjele dalekog Sibira.Drugi svjedok — kao i Potapovič, Tunguz iz naroda Evenki — zvao se Vasilij Okčen. Ispričao je kako su on i njegova obitelj spavali kad su odjednom, zajedno sa šatorom, poletjeli uvis. »Cijela je obitelj zadobila ozljede, a Akulina i Ivan onesvje-stili su se. Zemlja se zatresla, a zatim je uslijedila nevjerojatno dugotrajna tutnjava. Sve je naokolo bilo zavijeno u dim i maglu od zapaljena, oborena drveća. Tutnjava je postupno zamrla, ali je šuma i dalje gorjela. Pošli smo u potragu za sobovima, koji su se razbježali. Mnoge više nismo našli.«

ako si ti uspio rijesiti misteriju tunguske eksplozije,objavi to sa objasnjenjem,bit ces popularan...
Na koga misliš?
__________________
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu.
legi0nar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:21.