Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2011., 11:25   #681
Quote:
Lil Okie kaže: Pogledaj post
Volim hrabre ljude , al to za sebe nemrem, nažalost, reći.

I meni je anestezija od op slijepog crijeva bila gadna, glava me poslije rasturila, povraćala i svašta nešto, al ovo, nadam se, nije baš tak jaka anestezija, nego, kolko sam shvatila, onak, plitka, blaga, lagani sanak .

Na drugu se nemrem žaliti jer sam bila budna .

Ma, da budem iskrena, mene je ako ćemo baš tak, stah i te lagane anestezije ali me jače strah bolova.....a da ja sve otkažem?
ja nisam imala nikakvih problema sa anestezijama, nikakvih mučnina, glavobolja... ali ipak, što ih manje priuštim organizmu, to bolje

probaj pročitati što su ljudi pisali na ovoj temi, naći ćeš tko je išao na kolonoskopiju pod anestezijom, i gdje.
čini mi se da je jedna forumašica rekla da je u bolnici merkur u zagrebu radila pretragu pod anestezijom, znači normalno preko hzzo-a.
jedino ne znam koliko se čeka.

ja sam išla privatno, u polikliniku sunce, ali bez anestezije. ne znam da li rade pod anestezijom, nisam uopće pitala. nazovi, pa ćeš saznati.

znam da poliklinika bates u zagrebu ima mogućnost izbora anestezije za kolonoskopiju i gastroskopiju.

ako trebaš obaviti kolonoskopiju, skupi hrabrost i obavi je, sa anestezijom ili bez
nemoj ništa otkazivati, ponekad se čovjek isprepada bez potrebe
simby is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 17:39   #682
nemaš što otkazivat ako si bolesna! nekog boli a nekog ne boli. jebiga, život je bolan, stisni zube i izdrži. ili škiči ko i ja
Z_interactive is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 19:29   #683
Quote:
Lil Okie kaže: Pogledaj post
Volim hrabre ljude , al to za sebe nemrem, nažalost, reći.

I meni je anestezija od op slijepog crijeva bila gadna, glava me poslije rasturila, povraćala i svašta nešto, al ovo, nadam se, nije baš tak jaka anestezija, nego, kolko sam shvatila, onak, plitka, blaga, lagani sanak .

Na drugu se nemrem žaliti jer sam bila budna .

Ma, da budem iskrena, mene je ako ćemo baš tak, stah i te lagane anestezije ali me jače strah bolova.....a da ja sve otkažem?
Nemojte otkazivati ,pokušajte i svakom trenutku možete odustati ....ako ne uspijete javite se na pp .Ali prvo pokušajte !
Protected is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 22:27   #684
Quote:
Z_interactive kaže: Pogledaj post
ili škiči ko i ja
i ja
prošli put me muž, zajedno sa još nekoliko pacijenata koji su čekali pretrage, čekao u čekaonici. kaže da me se čulo i to jako a ovi su se jadnici stiskali i trzali svaki put kad bih ja vrisnula
a mene ta prokleta kolonoskopija baš jako jako boli
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2011., 22:31   #685
Hvala na preporukama .


Bila jučer na specijalističkom pregledu, radio mi uzv abdomena i rekao da nema potrebe ići odmah na kolonoskopiju. Dobila sam neke tabletice koje moram piti mjesec dana i onda se vratiti na kontrolu i daljnji eventualni dogovor za kolonoskopiju. Rekao je da koliko vidi-nije ništ tak strašno .

Uglavnom, imam kao sliku iritabilnog crijeva i najvjerojatnije priraslicu koja mi stvara probleme.

I, daaa, zaboravih najvažniji dio, može kolonoskopija s anestezijom
Lil Okie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2011., 18:06   #686
Quote:
Lil Okie kaže: Pogledaj post
Hvala na preporukama .


Bila jučer na specijalističkom pregledu, radio mi uzv abdomena i rekao da nema potrebe ići odmah na kolonoskopiju. Dobila sam neke tabletice koje moram piti mjesec dana i onda se vratiti na kontrolu i daljnji eventualni dogovor za kolonoskopiju. Rekao je da koliko vidi-nije ništ tak strašno .

Uglavnom, imam kao sliku iritabilnog crijeva i najvjerojatnije priraslicu koja mi stvara probleme.

I, daaa, zaboravih najvažniji dio, može kolonoskopija s anestezijom
bravo ti
eto, preživjela si i to! sad se samo pridržavaj onoga što ti liječnik kaže, i bit će sve ok.

i nemoj više paničariti unaprijed
simby is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2011., 22:14   #687
kolonoskopija

Quote:
Protected kaže: Pogledaj post
Nemojte otkazivati ,pokušajte i svakom trenutku možete odustati ....ako ne uspijete javite se na pp .Ali prvo pokušajte !
Pozdrav svima,
ja sam nova na forumu,a sila me natjerala, odnosno
prošli sam tjedan obavila gastroskopiju bez anestezije, preživjela- jedva, doktor je samo rekao dobro, gotovo je, vi ste to jedva izdržali, te mi zakazao kolonoskopiju, jao meni
Ne znam kako on misli da ću to izdržati kad sam jedva gastroskopiju sa uzimanjem uzorka.
Nisam sigurna da dr. u KB radi kolonoskopiju sa anestezijom, pa sam htjela pitati da li je bolje otići privatno i to tamo odraditi ili umirati od bolova i tko zna da li ću izdržati cijelu kolonoskopiju.
molim hitan odgovor

umirem od straha i razmišljam da odustanem dok sakupim snagu
mrvica66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2011., 08:25   #688
Iz osobnog iskustva mogu reći da je kolonoskopija svakako bolnija od gastroskopije, koja je nekako agresivnija i nugodnija. Osim toga i znatno dulje traje. Nekima nije bolna ali meni je bila, ne mogu procjenit svoj prag izdržljivosti ali mogu reći da sam prošla i kolono, i par gastroskopija i punkcije i porod - sve 'naživo'
Nemoj odustajati ai razmisli o anesteziji, ja ću iduću ako ću morati raditi pod kratkotrajnom anestezijom.
flyingappletree is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2011., 12:29   #689
Quote:
mrvica66 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
ja sam nova na forumu,a sila me natjerala, odnosno
prošli sam tjedan obavila gastroskopiju bez anestezije, preživjela- jedva, doktor je samo rekao dobro, gotovo je, vi ste to jedva izdržali, te mi zakazao kolonoskopiju, jao meni
Ne znam kako on misli da ću to izdržati kad sam jedva gastroskopiju sa uzimanjem uzorka.
Nisam sigurna da dr. u KB radi kolonoskopiju sa anestezijom, pa sam htjela pitati da li je bolje otići privatno i to tamo odraditi ili umirati od bolova i tko zna da li ću izdržati cijelu kolonoskopiju.
molim hitan odgovor

umirem od straha i razmišljam da odustanem dok sakupim snagu
Inače gastroskopija zna biti neugodnija od kolonoskopije, jer postoji taj refleks povraćanja.
Kolonoskopiju svaka osoba drugačije doživljava, neki osjećaju samo jaču neugodu, neki bol. Bol (u smislu grčeva) se najčešće zna javiti pri sredini pretrage i nakon, jer su tada crijeva puna zraka, ali "izlaskom" tog zraka sve se smiri. Sad ovisi koliki je osobi prag tolerancije na bol.

Dosta toga ovisi i o liječnikovoj tehnici rada (kao i svagdje ima pažljivih i onih manje pažljivih).

Nemoj se pretjerano bojati, pokušaj, ukoliko ne budeš mogla izdržati pretraga se uvijek može prekinuti. Ne mora se ništa raditi na silu. Naravno, ako ne bude išlo tim načinom, uvijek se može obaviti pod utjecajem anestezije. Nema potrebe da se trpi kada danas postoji više opcija.
brzi gonzales is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2011., 16:01   #690
I meni je bio problem od svih postova koje sam pročitao odlučiti se na anesteziju ili ne. Još veći problem je bilo odlučiti se gdje.
Na kraju sam se od nekoliko poliklinka koje sam našao na netu odlučio za Polikliniku Nola i nakon obavljene pretrage mogu reći da anestezija vrijedi svake plaćene kune. Nisam ništa osjetio, za vrijeme same pretrage su me uspavali, a nakon buđenja nisam imao nikakvih problema. Osoblje i doktor su se doista potrudili da se osjećam što udobnije i pružili mi vrhunsku uslugu. Svaka pohvala. I na kraju mogu reći da mi je bilo manje neugodno nego kod zubara.
I kod odabira pazite da idete na kolonoskopiju gdje odmah i odstranjuju eventualno nađene polipe, a ne rade samo pregled, jer ne rade to svi.
viker00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2011., 20:01   #691
Quote:
viker00 kaže: Pogledaj post
I meni je bio problem od svih postova koje sam pročitao odlučiti se na anesteziju ili ne. Još veći problem je bilo odlučiti se gdje.
Na kraju sam se od nekoliko poliklinka koje sam našao na netu odlučio za Polikliniku Nola i nakon obavljene pretrage mogu reći da anestezija vrijedi svake plaćene kune. Nisam ništa osjetio, za vrijeme same pretrage su me uspavali, a nakon buđenja nisam imao nikakvih problema. Osoblje i doktor su se doista potrudili da se osjećam što udobnije i pružili mi vrhunsku uslugu. Svaka pohvala. I na kraju mogu reći da mi je bilo manje neugodno nego kod zubara.
I kod odabira pazite da idete na kolonoskopiju gdje odmah i odstranjuju eventualno nađene polipe, a ne rade samo pregled, jer ne rade to svi.
Ukoliko se nađu polipi to je ipak agresivna metoda. Ipak to treba odstraniti. E sad da li ću to nekada raditi zavisi od rezultata pretrage koja je ustvari redovni pregled nakon operacije hemoroida i usput (nenadano) nađenih polipa koji nisu svi odstranjeni...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2011., 11:16   #692
Quote:
mrvica66 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
ja sam nova na forumu,a sila me natjerala, odnosno
prošli sam tjedan obavila gastroskopiju bez anestezije, preživjela- jedva, doktor je samo rekao dobro, gotovo je, vi ste to jedva izdržali, te mi zakazao kolonoskopiju, jao meni
Ne znam kako on misli da ću to izdržati kad sam jedva gastroskopiju sa uzimanjem uzorka.
Nisam sigurna da dr. u KB radi kolonoskopiju sa anestezijom, pa sam htjela pitati da li je bolje otići privatno i to tamo odraditi ili umirati od bolova i tko zna da li ću izdržati cijelu kolonoskopiju.
molim hitan odgovor

umirem od straha i razmišljam da odustanem dok sakupim snagu
Ovako....gastroskopija je nešto sasvim drugo od kolonoskopije jer nije bolna već neugodna i više se bazira na samom osjećaju pacijenta o nadražaju za kašalj , povraćanje itd itd ....dok kolonoskopija jest bolna i relativno neugodna ,u biti za pacijente svakako neugodna u početku a zatim postaje bolna kako za koga ,nekom manje ,nekom više .Svakako da imate pravo tražiti pregled pod anestezijom ali prvo bar pokušajte bez nje ,ako i ne možete izdržati tad bar znate da možete na anesteziju i pitati samog doktora da vam napiše i preporuku za nju .Inače pacijentima govorimo da nam se što više opuste jer i to je jako važno iako u tom trenutku bi nas najradije koknuli . Možete tražiti spazmex prije pregleda koji možda malo ublaži cijeli pregled , to je ono što najčešće dajemo ako pacijent traži . Ništa vas ne košta pokušati bez anestezije ,a sa njom vas "košta " . Nemojte se toliko bojati jer tisuće prije Vas je to proživjelo .Što se tiče polipektomije ,da, radi se na licu mjesta ali je poželjno dan prije povaditi KKS i PV !To je radi sigurnosti svih i naravno radi se o malo većem riziku ako toga nema .Neki doktori to niti ne rade ako nema nalaza .Ako se radi o malom polipu to se može i napraviti bez tih nalaza .Ovo sve sam naravno napisao u neslužbenoj funkciji i samo kao pomoć u objašnjavanju.
Protected is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 15:06   #693
Ja bi u svakom slučaju preporučila kolonoskopiju u poliklinici Sunce. Ja sam doslovno umirala od straha i u zadnji trenutak skoro pobjegla iz ordinacije u gaćama s rupom ali bilo je ok. Inače sam kukavica, ali stvarno je bilo izdržljivo, i više od toga...Bili su izuztno pažljivi i kad bi god imalo zabolilo, mijenjali su mi položaj sve dok bi postalo bezbolno. Najviše boli prolazak kroz zavoje u crijevima, ali ni to stvarno nije baš bolno -poput menstrualnih bolova na momente i to samo na momente... Ako vas je jako strah uložite 800kn za privatni pregled, isplati se!
taichi87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 20:17   #694
Quote:
taichi87 kaže: Pogledaj post
Ako vas je jako strah uložite 800kn za privatni pregled, isplati se!
uložila sam i puno više u privatne preglede pa me boljelo ko sam vrag
to što je privatno ne znači ni da je kvalitetno ni da je bezbolno.
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 10:13   #695
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
uložila sam i puno više u privatne preglede pa me boljelo ko sam vrag
to što je privatno ne znači ni da je kvalitetno ni da je bezbolno.
Konačno da je to netko uspio shvatiti.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 22:29   #696
Protected i Angry Bird, postovi su vam prebačeni na ovu temu.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 10.11.2011. at 14:17.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 16:11   #697
Kolonoskopija-PHD analiza !! Pomozite, pleasee

Dragi moji...Može li mi netko protumaciti ovaj nalaz kolonoskopije tj.biopsije ?

PHD :1) Primljeni materijali su histoloski povrsinski komadici sluznice tankog crijeva resicaste povrsine prekriveni cilindricnim i vrcastim stanicama dok se u lamini propriji nalaze rahli difuzni infiltrati mononukleara i žarišne nakupine limfocita koje mjestimice odižu površine sluznice.
2) Primljeni materijali su 3 komadica tkiva od 1mm koji su histoloski komadici sluznice debelog crijeva prekriveni seromukoznim epitelom dok se u lamini propriji nalaze difuzni srednje gusti infiltrati mononukleara.

Hvala vam puno, puno...Ljubim vas !
sandly is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 20:50   #698
Quote:
sandly kaže: Pogledaj post
Dragi moji...Može li mi netko protumaciti ovaj nalaz kolonoskopije tj.biopsije ?

PHD :1) Primljeni materijali su histoloski povrsinski komadici sluznice tankog crijeva resicaste povrsine prekriveni cilindricnim i vrcastim stanicama dok se u lamini propriji nalaze rahli difuzni infiltrati mononukleara i žarišne nakupine limfocita koje mjestimice odižu površine sluznice.
2) Primljeni materijali su 3 komadica tkiva od 1mm koji su histoloski komadici sluznice debelog crijeva prekriveni seromukoznim epitelom dok se u lamini propriji nalaze difuzni srednje gusti infiltrati mononukleara.

Hvala vam puno, puno...Ljubim vas !
Ovako neće ići napišite zašto ste radili kolono.,te nalaz iste.
Inače ovako izgleda kao neka upalica.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 19:09   #699
Quote:
sandly kaže: Pogledaj post
Dragi moji...Može li mi netko protumaciti ovaj nalaz kolonoskopije tj.biopsije ?

PHD :1) Primljeni materijali su histoloski povrsinski komadici sluznice tankog crijeva resicaste povrsine prekriveni cilindricnim i vrcastim stanicama dok se u lamini propriji nalaze rahli difuzni infiltrati mononukleara i žarišne nakupine limfocita koje mjestimice odižu površine sluznice.
2) Primljeni materijali su 3 komadica tkiva od 1mm koji su histoloski komadici sluznice debelog crijeva prekriveni seromukoznim epitelom dok se u lamini propriji nalaze difuzni srednje gusti infiltrati mononukleara.

Hvala vam puno, puno...Ljubim vas !
Prvo recite koliko godina imate ,indikacija za kolonoskopiju(tko i zašto vas je poslao), jer vidim da su išli i u tanko crjijevo što sve može značiti da ste pod sumnjom nekih upalnih bolesti crijeva .Kako je kolega već rekao nalaz se može posmatrati kao upala ali vaša klinička slika i tegobe nas zanimaju . Znači uz ovaj phd nalaz ste dobili i "obični nalaz " , taj me zanima također .Isto tako recimo upalni parametri ako ste vadili krv ,i to me zanima .Sad vidite da trebate dosta toga reći
Protected is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 11:35   #700
postoji li lakši način za očistiti se za kolonoskopiju od gorke soli?
u receptu za čišćenje koji ja imam je, između ostalog, dva puta po 50mg gorke soli u čaši vode. to je prestrašno i ja to jedva popijem. spase me žvake - popijem tu čašu vode sa gorkom soli pa na brzinu, dok mi se diže želudac, utrpam u usta tri žvake
tako preživim tu strahotu, no radije bih nešto drugo, ako postoji
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:34.