Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2011., 23:39   #41
Quote:
Fender girl kaže: Pogledaj post
angelus ovu drugu si sigurno vidio na deviantu :-D baš je ideja ludilo
noup, na nekoj drugoj stranici sam prije vidio, al se ne mogu sjetit na kojoj pa se sjetio kad je stara radila kolač, pokupio ljuske i opalio fotku
lako moguće da ima i na deviantu
angelus984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 23:56   #42
Quote:
angelus984 kaže: Pogledaj post
noup, na nekoj drugoj stranici sam prije vidio, al se ne mogu sjetit na kojoj pa se sjetio kad je stara radila kolač, pokupio ljuske i opalio fotku
lako moguće da ima i na deviantu
tamo je jedna od najpopularnijih svih vremena http://tyt2000.deviantart.com/art/Freedom-19490162
zanimljiva mi je treća tvoja, samo bi je ja nekako drukčije napravila al u svakom slučaju ima neki potencijal
Fender girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 00:02   #43
Quote:
Fender girl kaže: Pogledaj post
tamo je jedna od najpopularnijih svih vremena http://tyt2000.deviantart.com/art/Freedom-19490162
zanimljiva mi je treća tvoja, samo bi je ja nekako drukčije napravila al u svakom slučaju ima neki potencijal
je mislim da je to ta koju sam i ja vidio, al definitivno znam da je nisam vidio na deviantu... i po meni bolja od moje, a u biti originali su uvijek bolji od kopija...
hvala ti... pa probaj, malo savineš jednu vilicu, drugu ostaviš kak je, a isto tak i žlicu ostaviš, pa stavi tu negdje da vidim kak je tebi uspjelo
angelus984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 04:20   #44
@2811nikola:
Za kadar zalaska sunca ne bi bio loše imati neke oblake (pretpostavaljam da ih ovdje nije bilo), a ova velika voda u prvom planu vapi za nečim, odrazom sunca (ovo je preslabo), nekom barkom, bilo čime... Uglavnom - pogrešan trenutak. Mosor je zanimljiviji, al je kadar trebo ići više desno, preblizu je sunce. Ili opet, pogrešan trenutak.

@angelus:
Sljedeći put, prošeći malo livadom, zna bit i zanimljivijih stvari od vlati trave...

sumrak


mrav
iridium is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 04:44   #45
@olsen
slika ribara definitivno ima ono nešto, odličan catch, šteta možda što i na zidu nije neki motiv
@nikola
ova druga je prekrasna, kolorit fantastičan, planina, podnožje i nebo u vrlo dobrom omjeru

evo moj catch jedan, ajde da i probam ovu temu:


The river II by BP visuals, on Flickr
chopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 10:27   #46
Quote:
angelus984 kaže: Pogledaj post
je mislim da je to ta koju sam i ja vidio, al definitivno znam da je nisam vidio na deviantu... i po meni bolja od moje, a u biti originali su uvijek bolji od kopija...
hvala ti... pa probaj, malo savineš jednu vilicu, drugu ostaviš kak je, a isto tak i žlicu ostaviš, pa stavi tu negdje da vidim kak je tebi uspjelo
probat ću jednom pa ću ti javit, eto samo za tebe
Fender girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 10:48   #47
Quote:
iridium kaže: Pogledaj post

@angelus:
Sljedeći put, prošeći malo livadom, zna bit i zanimljivijih stvari od vlati trave...
Kad nabavim macro objektiv, onda ću nać nešto zanimljivije u livadi

Quote:
Fender girl kaže: Pogledaj post
probat ću jednom pa ću ti javit, eto samo za tebe
Odlično
angelus984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 11:08   #48
[QUOTE=angelus984;33985527]Kad nabavim macro objektiv, onda ću nać nešto zanimljivije u livadi

/QUOTE]

možda možeš i ovako
Fender girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 12:03   #49
Iridium za ovaj zalazak si u pravu, trebao sam slikati malo ranije dok je sunce bilo više i spustiti se bliže onoj barci u lijevom doljnjem kutu pa je probati nekako ukomponirati. Jbg....
Zato i služi ovaj podforum.
Za Mosor, da sam išao više desno planina nebi izgjedala onako koso jer baš pada u tom predjelu... očito krivi trenutak.

@chopa Sviđa mi se ova s riječicom, s kojim si ovo objektivom postigao ovakav dof? Nekako mi je čudno. Inače živim blizu slične riječice pa me nekako podsječa na djetinstvo kad sam stalno visio tamo i lovio ribu(kriomice naravno ) Možda bi se osobno probao spustiti malo niže. Možda bi riječica izgledala malo veča, a most viši(valjda) ili je možda predaleko za nešto takvo.

@iridium Imam osječaj ko da če ovi termiti(ako sun to oni) proždrati ovog mrava. Dobar motiv, borba za teritorij, samo da se bore za neku lijepšu biljku... možda neku s bodljama
Kod Sumraka mi se sviđaju boje, rasvjetni stupovi nisu pre upadljivi no nije mi nešto naj slika, ali boja je super jesi li je namještala u PS-u ako jesi jeli preko WB-a. Još sam početnik..


Evo jedan snapshoot za razglednicu



Ovaj ne vidi ništa oko sebe

2811nikola is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 13:17   #50
Quote:
2811nikola kaže: Pogledaj post

@chopa Sviđa mi se ova s riječicom, s kojim si ovo objektivom postigao ovakav dof? Nekako mi je čudno. Inače živim blizu slične riječice pa me nekako podsječa na djetinstvo kad sam stalno visio tamo i lovio ribu(kriomice naravno ) Možda bi se osobno probao spustiti malo niže. Možda bi riječica izgledala malo veča, a most viši(valjda) ili je možda predaleko za nešto takvo.
k800 mobać mane objektiv a i nisam imao ribarske čizme da udjem u rijeku, i ovako sam se smočio
dodao sam malo tilt shiftinga da bi naglasio neke stvari na slici...mislim da je ispalo ok s obzirom da je ipak slikano sa mobitelom
chopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 14:51   #51
Imao sam i ja k770, sličan tvome, imam masu slika napravljenih sa njim, nebi nikad reko da je mobitel... Možda postam koju.
Najvažnije je da je uvijek pri ruci kad ga trebaš.
2811nikola is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 21:09   #52
Prvi put postam ovdje. Ne znam, meni se malo sviđa, pa malo ne... Komentari?

bas zato jer si prvi put - procitati pravila
__________________
... volim te tisuću svemira ...

Zadnje uređivanje Pharmacist's Daughter : 02.06.2011. at 00:54.
KraljicaSparoga is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 02.06.2011., 12:55   #53
@ Iridium: Na prvoj ti malo visi horizont boje su lijepe ali prva trećina pretamna, dulja ekspozicija bi bolje pasala ovdje...

@ Chopa: Za fotke s mobitela okey je, ako si se već igrao u photoshopu ili čemu već mogao si i boje malo saturirat, blijedunjavo mi zgleda...


@ Angelus: Fotka s jajcima, malo manji otvor blende, ovak mi je gotovo sve mutno, idući put navedi orginalnog autora ili se probaj sjetit nečeg svog, ovak je samo loša kopija originala






Eldarion is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 11:57   #54
Quote:
Eldarion kaže: Pogledaj post
@ Iridium: Na prvoj ti malo visi horizont boje su lijepe ali prva trećina pretamna, dulja ekspozicija bi bolje pasala ovdje...

@ Angelus: Fotka s jajcima, malo manji otvor blende, ovak mi je gotovo sve mutno, idući put navedi orginalnog autora ili se probaj sjetit nečeg svog, ovak je samo loša kopija originala

A priznao sam da nije moja ideja bilo mi je fora to pa sam htio pokušat isto tako napravit, al imam još jednu, po meni bolju od ove koju sam stavio tu... znači dodatno sam je editirao da se vidi bolje i boja mi je lijepša...

http://www.flickr.com/photos/trotter...n/photostream/
__________________
Capture every day. There will never be another like today.

Zadnje uređivanje angelus984 : 04.06.2011. at 12:08.
angelus984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 16:57   #55
ajd idem opet ja kad nitko neće

@Eldarion... skoro ništa za kritizirat, samo za pohvalit, jako lijep bokeh na drugij i trećoj slici, boje su isto jako dobre, jedino mi prva baš ne leži radi ovih kuteva koji su pretamni...

@chopa... majstor sa photoshopom i mobitelom odlično je ispalo, i ovo pokazuje da nije potreban SLR da bi se dobila dobra fotka...


evo sad moje:


手裏剣 Shuriken in action by Robbie VG, on Flickr


手裏剣 Shuriken B&W by Robbie VG, on Flickr


Strawberry by Robbie VG, on Flickr


ovo vam je slikano u VG, ima jedna ograda sa bodljikavom žicom, a u daljini je nova zgrada sa stanovima... pa mi je izgledalo zanimljivo... ispada malo spooky, a može ispast i da je zatvor ili nešto štićeno...



ostale Shurikene možete pogledat na flickr-u
__________________
Capture every day. There will never be another like today.
angelus984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 07:36   #56
Angelus, shurikeni bi bili zanimljiviji ako bi se ukomponirali u drugačije okruženje, ili uslikati ga u trenutku bacanja, ili tek prije zabijanja u drvo, ova njegova futrola mi je totalni višak. Jagoda mi je super, voda izgleda zanimljivo, ali bi bilo bolje da je drugačije okrenuta. A ovom "zatvoru" bi dobro došla neka dramatičnija obrada, krontrast, vinjeta....

Za one fotke od ranije, meni se trave sviđaju, ali opet, obrada, više bi pasali neki nježni pastelni tonovi, otprilike kao na fotki sa žlicom i vilicama, koja mi je BTW .
xjointx is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 09:38   #57
Quote:
xjointx kaže: Pogledaj post
Angelus, shurikeni bi bili zanimljiviji ako bi se ukomponirali u drugačije okruženje, ili uslikati ga u trenutku bacanja, ili tek prije zabijanja u drvo, ova njegova futrola mi je totalni višak. Jagoda mi je super, voda izgleda zanimljivo, ali bi bilo bolje da je drugačije okrenuta. A ovom "zatvoru" bi dobro došla neka dramatičnija obrada, krontrast, vinjeta....

Za one fotke od ranije, meni se trave sviđaju, ali opet, obrada, više bi pasali neki nježni pastelni tonovi, otprilike kao na fotki sa žlicom i vilicama, koja mi je BTW .
hvala na komentaru.... ajmo redom...

1. true... bolje bi izgledalo da je bio uslikan u trenutku bacanja, al na žalost nisam imao nikog u blizini ko bi ga mogao dobro bacit, al budem probao jedan dan sa burazom to napravit, to sam i ja htio al eto... nedostatak pomoći (drugima ne vjerujem, nisu tak dobri)

2. je i na flickr-u sam komentirao da mi je jako žao kaj se tak okrenula, jer od svih koliko sam ih uslikao, ova je pogodila taj "splash" nekako najbolje

3. budem probao, hvala na savjetu
__________________
Capture every day. There will never be another like today.
angelus984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 11:23   #58
za cure iz Palacha

prevelika fotka i bez komentara. procitaj pravila!!

Zadnje uređivanje Pharmacist's Daughter : 12.06.2011. at 14:03.
skywe_ri1 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 12.06.2011., 20:22   #59
@Eldarion 3 fotka klinca mi je odlicna, neznam da li je slucajno ali malome se u ocima vidi odsjaj necega u sto gleda, sto mi je fanatasticno...

@Chopa fantasticna fotka, jeli naknadno obradjivana? s obzirom da most i rjecica izgledaju ko da su makete a ne stvarne stvari sto se obicno radi kasnijom obradom, ako si to uspio bez naknadne obrade, svaka cast





fotografija je slikana s prozora moje sobice u rijeci, isprva sam fotografiro jednu grlicu na niskonaponskom vodu, ubrzo joj je prišla još jedna i eto, desilo se to što se desilo, a ja sa to uslikao. fotkano s tele objktivom @300 mm

Zadnje uređivanje skywe_ri1 : 12.06.2011. at 20:48.
skywe_ri1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 00:27   #60
evo pozdrav tek sam se nedavno zainteresirala za fotografiju ..kupila fotić i evo me ...nadam se da nemate nista protiv tog da vam se pridruzim )

evo prvo da obavim sto moram
@olsen: imas dosta zanimsljivih fotografija ,izvrsne su ...vrlo mi je zanimljiva ona sa deblom i zidom u pozadini jer su se izvrsno stopile boje

@2811 nikola : obje slike pejzaža su mi izvrsne i zbog oštrine i kuta slikavanja ..prva mi je malo fascinantnija od druge zbog izrazenog kontrasta i lijepih tonova boje

evo neke moje










komentari pls )
photo_freak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:30.