Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2007., 14:00   #61
Quote:
agm kaže: Pogledaj post
ulaznice, koliko se sjećam, platili smo samo karte za Kulturni trokut što uključuje ulaznice za Temple of the Tooth u Kandyju, ulaznicu za Dambllu, Anuradhapuru, Pollonaruwu i Sigiryu, mislim d je bilo 30US$ po čovjeku i to treba uzeti jer je svaka za sebe ulaznica tipa 10-ak US$. Ne sjećam se da smo drugdje plaćali ulaznice, osim kroz donacije tako da to nije naročito bitno.
Vodič... moj dojam je da Šrilankanci uopće nemaju pojma o svoj povijesti, kulturi i inače (govorim o prosječnih 20 milijuna ljudi ne o iznimkama da me sad ne napadnete) pa ni naš vodič nije bio velika iznimka. Zna gdje turisti idu, zna neke priče, generalno zna bolje od većin ali nisu to evropski vodiči i mislim da je takve teško dobiti. S druge strane naš je bio pristojan, kulturan, nenametljiv i čini mi se potpuno pošten - u više navrata smo ostali bez novaca u raznim pustopoljinama i Santha bi nam posudio, i to se nekako uvriježilo da mi promijenimo, potrošimo, pa dva-tri dana uzimamo od njega... kao bankomat jer ne volimo previše gotovine, i na koncu on uopće ne vodi računa koliko je dao nego mi, i na kraju neće primiti sav dug kao jer smo mi platili ručak ili večeru, onda svađa, pa uzme, pa cijeli ciklus opet, a znali smo mu bit dužni 100-200 US$ a uzmi u obzir da je njhova plaća prosječno 50 US$. Stvarno preporučamo. Njegova adresa (ako još vrijedi, nsmo se mailali od jeseni 2005):
Shantha Narendrasinghe
[email protected]
Tel: 0094 115679763 Fax: 0094 114303593
(Office hours S/L time 8.00 a.m to 8.00 p.m)
Hot Line : 0094 723261031
www.imgonetours.com

Što se tiče hotela, ipak bi uzeo * više, nije to Evropa i bitno je doći i otuširati se na miru, puni pansion ne bi uzimao jer ste ograničeni, iako je dosta teško bar za nas naći jestivu hranu. Indijska kuhinja nam baš ne paše.
Ja bi uzeo najjeftiniji mogući aranžman zbog avionske karte, a dolje uplatio vožnju i smještaj po otoku po svom izboru. Nama se to uvijek čini najbolji izbor.
Sretno

možeš mi molim te reći gdje ste vi uzimali avio kartu?
ross is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 14:01   #62
Quote:
matija74 kaže: Pogledaj post
Teće pitanje, u cijenu je bilo uključeno sve, auto (klima) na aredromu-do aerodroma, 14 plaćenih BB u vrlo dobrim hotelima (Kandy je mislim bio Topaz, Sigirya - Sigirya, i ostali su bili dobri), neograničena klometraža (skupilo se 3.500 km) vozač 24/7 kad i gdje hoćemo, mijenjali smo rutu nekoliko puta, stajali gdje smo htjeli, of the beaten path... sve što smo htjeli, a može i za cca 700 US$ ako se javite našem vozaču, vrhunskom, skromnom, pristojnom, dobrom... čovjeku.
agm ovo je dobro znati jer smo cura i ja trebali ici dole drugi tjedan u kombinaciji sa maldivima ali su maldivi bili krcati pa smo to putovanje prebacili za 01/08,sada idemo u indoneziju.
Uglavnom dobili smo putovanje preko agencije u zgu 8 dana u hotelima 4/5,puni pansion i sve ulaznice i vodice sto bi znacilo sve za 750 eura ili isto to samo sa hotelima 3/4 za 450 eura.
Zanima me samo dali je i klopa u tim hotelima kao i ulaznice ukljuceno u cijenu ili ste se samo morali snalaziti u svezi toga jer je cijena super pa odmah pitam kontakt i kako doci do toga covika i dali je on taj vodic moguci vodic?
unaprijed hvala[/QUOTE]


preko koga ste imali taj aranžman?

thank's!
ross is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 00:12   #63
Quote:
ross kaže: Pogledaj post
možeš mi molim te reći gdje ste vi uzimali avio kartu?
Preko Etoursa, Austrian St-Beč, Qatar Air Beč-Dubai-Colombo, ali nas je došlo nešto više od 900 EUR po čojvjeku što je previše ali smo bili u vremenskoj stisci kombinirati i tražiti
agm is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 00:14   #64
Quote:
ross kaže: Pogledaj post
preko koga ste imali taj aranžman?
thank's!
Sami, karte Etours, tura po Šri Lanci, Google, atlas, Virtualtourist
agm is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 13:56   #65
agm hvala na korisnim info i probati cemo nesto izvesti kao ti pocetkom druge godine.Mi cijele aranzmane radimo preko ***** i sve stima za pet.Neznam ako je jeftinije ili skuplje na kraju ali smo jako zadovoljni jer sklapamo sami ture a oni nam realiziraju i sve to savrseno funkcionira i jako smo zadovoljni sa njima.Mi ipak volimo vise da nam je sve na ruku i da je sve organizirano unaprijed da ne trebamo razmisljati o mogucim posljedicama ali ne kazem da ne treba probati i ovako kao ti.Sada idemo za indoneziju na 22 dana po jako povoljnoj cijeni isto preko njih sa dvije velike i komotne ture po javi i baliju pa cemo ovu za sri lanku i maldive prebaciti za prvi mjesec druge godine.Pobati cu vidjeti preko ovoga vasega covika pa odluciti.Uglavnom hvala pa se javljamo nakon sri lanke

Zadnje uređivanje aaston : 25.03.2007. at 15:46.
matija74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 19:42   #66
Quote:
matija74 kaže: Pogledaj post
Mi cijele aranzmane radimo preko ***** i sve stima za pet.
Matija bok, ove **** me zanimaju jer nismo ni mi neki preveliki avanturisti najviše jer nemamo vremena za riskirati. Ograničeni smo na max 15ak dana godišnje, pa volimo da je sve više-manje po planu. Mi smo pokušali ali na kraju odustali zbog vremena 15 dana Kenija-Tanzanija, bilo mi je prekomplicirano sve složiti za par tjedana Googlanja, pa bi možda ti iz *** pomogli. Ako nije za javnost može na mail?
BTW, ljubomora za Indoneziju i sretan put
agm is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 20:05   #67
AGM vidim po tvome mailu koji si poslao za rossa i naveo agenciju preko koje si radio karte i to je *****.Napisao sam ime agencije ali kako vidim aaston je uredio moj mail i stavio agenciju pod *****.
To je odlicna tura kenija-tanzanija jer smo bili u keniji prije 3 godine a i jeftina.I ja sam ti bio u istim problemima jer sam ogranicen a moras i ici u odredeni dio svijeta s obzirom na klimu pa je radi toga i otpala sri lanka koju smo prebacili.Ali su mi zato ***** odradili nabrzinu ovu indoneziju koju sam ukomponirao sa turama a oni to sve odradili.Tako da na kraju idemo dole.
matija74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 10:34   #68
Quote:
matija74 kaže: Pogledaj post
AGM vidim po tvome mailu koji si poslao za rossa i naveo agenciju preko koje si radio karte i to je *****.Napisao sam ime agencije ali kako vidim aaston je uredio moj mail i stavio agenciju pod *****.
To je odlicna tura kenija-tanzanija jer smo bili u keniji prije 3 godine a i jeftina.I ja sam ti bio u istim problemima jer sam ogranicen a moras i ici u odredeni dio svijeta s obzirom na klimu pa je radi toga i otpala sri lanka koju smo prebacili.Ali su mi zato ***** odradili nabrzinu ovu indoneziju koju sam ukomponirao sa turama a oni to sve odradili.Tako da na kraju idemo dole.
matija, nemogu ti poslati private pa ću te pitati ovako a ti mi odgovori na private-odakle krećete,koja je tura i naravno koja je to lova?

hvala ti!!!
ross is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 11:41   #69
Quote:
matija74 kaže: Pogledaj post
AGM vidim po tvome mailu koji si poslao za rossa i naveo agenciju preko koje si radio karte i to je *****.Napisao sam ime agencije ali kako vidim aaston je uredio moj mail i stavio agenciju pod *****.
To je odlicna tura kenija-tanzanija jer smo bili u keniji prije 3 godine a i jeftina.I ja sam ti bio u istim problemima jer sam ogranicen a moras i ici u odredeni dio svijeta s obzirom na klimu pa je radi toga i otpala sri lanka koju smo prebacili.Ali su mi zato ***** odradili nabrzinu ovu indoneziju koju sam ukomponirao sa turama a oni to sve odradili.Tako da na kraju idemo dole.
Matija, molim te na private koja je to agencija *****. U istoj smo situaciji, i planirano ubrzo istu rutu, Balij, te onada Sri Lanku. Dobro bi došlo ime agencije. ne vidim razlog uređenja, s obzirom kako se stalno naveode neke agencije punim imenom.
Ili nisam nešto shvatila?!

Sretan put!
__________________
Lady_Q
...srce skitnice čitav vijek traga za čudima...
Lady_Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 12:18   #70
Quote:
Lady_Q kaže: Pogledaj post
ne vidim razlog uređenja, s obzirom kako se stalno naveode neke agencije punim imenom.
Ili nisam nešto shvatila?!
Razlog je taj šta reklamiranje nije dozvoljeno. A hvalospjevi na račun agencije izgledaju kao reklama. Znam da matija74 nije imao namjeru stvarno reklamirati pa je post samo uređen, ne i sankcioniran.

Ono šta procijenimo i šta može proći kao nepristrana preporuka to ne brišemo. Crta između ova dva pojma je tanka ali ju negdje treba povući. Po nekima opravdano, po nekim neopravdano, ponekad više ponekad manje uspješno ali tako je.

U protivnom 'turizam' će nam izgledati kao oglasni pano, a to vjerujem nikome nije u interesu.

PM je uvijek aktivan
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 13:26   #71
Lady Q pogledaj zadnja dva maila u nizu od agm-a na koje je odgovorio rossu i on ti je preko njih radio karte i letio.Nadam se da si shvatila kako nema vise spominjanja agencija odnosno reklamiranja.Neznam zasto ali nemrem poslati na private niti tebi niti rossu
matija74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 13:41   #72
Quote:
matija74 kaže: Pogledaj post
Lady Q pogledaj zadnja dva maila u nizu od agm-a na koje je odgovorio rossu i on ti je preko njih radio karte i letio.Nadam se da si shvatila kako nema vise spominjanja agencija odnosno reklamiranja.Neznam zasto ali nemrem poslati na private niti tebi niti rossu
Hvala. Za ***** sam dobila još preporuka za različite destinacije. Ovo je samo potvrdilo moju odluku. Dečki : hvala!
__________________
Lady_Q
...srce skitnice čitav vijek traga za čudima...
Lady_Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 14:05   #73
Quote:
matija74 kaže: Pogledaj post
Lady Q pogledaj zadnja dva maila u nizu od agm-a na koje je odgovorio rossu i on ti je preko njih radio karte i letio.Nadam se da si shvatila kako nema vise spominjanja agencija odnosno reklamiranja.Neznam zasto ali nemrem poslati na private niti tebi niti rossu
stari,dobio sam tvoj private
zamolio bih te samo da mi sve te podatke daš vezane uz put na šri lanku i maldive koji si spominjao. to mi je u ovom trenu aktualnije od indonezije (očito se nismo skužili)!

hvala ti još jednom!!
ross is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 21:39   #74
dobra cijena

koga zanima:

Colombo from Frankfurt International 99 € from 10.09.07 until 29.10.07
*One-way fares plus € 16 up to € 48 fuel surcharge and € 7 up to € 18 Condor service charge when booking at www.condor.com.
agm is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 11:19   #75
Quote:
agm kaže: Pogledaj post
koga zanima:

Colombo from Frankfurt International 99 € from 10.09.07 until 29.10.07
*One-way fares plus € 16 up to € 48 fuel surcharge and € 7 up to € 18 Condor service charge when booking at www.condor.com.
nemoj me zekat-znaći karta bi ispala negdje oko 300€!!!

jel to moguće??
ross is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 16:03   #76
Quote:
ross kaže: Pogledaj post
nemoj me zekat-znaći karta bi ispala negdje oko 300€!!!

jel to moguće??
tako oglašavaju; imaju Boeing 767ice... ne znam, nemam iskustva s njima iako djeluje privlačno
agm is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 18:31   #77
Wink ..

Hej, dal je netko sada u zadnje vrijeme putovao u Šri Lanku i da li je i dalje tak dobro i jeftino????
Koji je mjesec najbolje posjetiti Šhri Lanku?
Pisiiiiiiiite!!!!!!!!!!!
zlocko2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 00:42   #78
Praktična stvar... pretpostavljam da je dovoljno nositi eure, i da se lako mogu promijeniti? Ili tamo više vole dolare?
TEkut is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2008., 11:53   #79
Quote:
TEkut kaže: Pogledaj post
Praktična stvar... pretpostavljam da je dovoljno nositi eure, i da se lako mogu promijeniti? Ili tamo više vole dolare?
Svejedno, ali su US$ u narodu prihvaćeniji jer su navikli. Mislim da je dogovor za US$ u mjenjačnicama bio lakši nego za EUUR. A i US$ ima papire od 1 dok EUR daješ kovanice, a napojnica je uvijek bolja u papiru.
agm is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2008., 19:38   #80
Quote:
agm kaže: Pogledaj post
Svejedno, ali su US$ u narodu prihvaćeniji jer su navikli. Mislim da je dogovor za US$ u mjenjačnicama bio lakši nego za EUUR. A i US$ ima papire od 1 dok EUR daješ kovanice, a napojnica je uvijek bolja u papiru.
e ovo je pravo argumentirano

tako sam i mislio, hvala!
TEkut is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:25.