Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2014., 21:31   #81
.. niko tebe ne može uništiti .. uništiti možeš samo sam sebe ..
alim is offline  
Old 09.08.2014., 21:35   #82
.. pa to je kontradikcija ..
.. malopre si rekao da je proklet onaj koji nastoji uništiti postojanje ..

.. a da ima onih koji to nastoje uništiti .. ima ..
.. i nisam sigurna koliko im nije moguće ..
Dalaj Sanja is offline  
Old 09.08.2014., 21:39   #83
.. ne vjerujem ..
alim is offline  
Old 09.08.2014., 21:52   #84
.. pa ako je tako onda je dobro ..
Dalaj Sanja is offline  
Old 09.08.2014., 21:58   #85
.. eto .. ali problema ima .. ozbiljnih ..

.. sve se rješava ratništvom .. .. ako ti neprijatelj .. pokloni .. prokletstvo .. .. želju da uništavaš .. pobjedio je ..
alim is offline  
Old 09.08.2014., 22:10   #86
.. da .. znam ..
.. i tu je onda rešenje .. nemilosrdna čovečnost ..?
Dalaj Sanja is offline  
Old 10.08.2014., 13:17   #87
.. amerika nekad nije postojala .. i onda su je otkrili .. .. i elektron nije postojao .. pa su ga otkrili .. neki amer .. tesla ga naučio .. kako da otkrije .. .. ni svijest nije postojala .. i poslije su je otkrili ..
alim is offline  
Old 10.08.2014., 13:26   #88
.. uvjek se dešava samo ono što je moguće da se desi .. i to ne mora biti ljudsko .. ni humano .. .. može biti kao program iz igrica .. ili kao iz filmova ludih robota .. iz los anđelosa .. .. to možete vidjeti .. kod svojih .. najrođenijih .. .. i osjetiti .. kao san ..
.. ne trebaju pretpostavke .. desiti će se ono što može ..
.. ne treba računati sa .. šemom iza .. sa humanitarcima .. ni sa bogom .. .. boga možda stvarno nema .. pa zašto bi se sa njim trebalo računati ..
.. pogledajte svijet .. to je igra .. .. san .. nažalost ružan san .. ćale notorni smuk keva s daskom za luk .. manekeni za jad ..
alim is offline  
Old 10.08.2014., 13:47   #89
.. istina .. izgleda .. kao radost .. .. ime boga .. .. iza svake mogućnosti .. postoji i mogućnost da ne postoji .. .. i kad dođeš iza .. sve se raspline .. i postane smiješno .. .. takav je put .. u beskraj ..
alim is offline  
Old 10.08.2014., 15:00   #90
Isusatiboga, jadan mod koji mora ovo citati.
__________________
Pijem suze hadezenjara! :D
Srrrrrrk!
Leman_Russ is offline  
Old 10.08.2014., 16:22   #91
Quote:
alim kaže: Pogledaj post
.. amerika nekad nije postojala .. i onda su je otkrili .. .. i elektron nije postojao .. pa su ga otkrili .. neki amer .. tesla ga naučio .. kako da otkrije .. .. ni svijest nije postojala .. i poslije su je otkrili ..
.. ovde nešto ne štima ..
.. ne možeš otkriti nešto što ne postoji .. otkriva se ono što postoji .. samo je bilo skriveno u nepoznatom ..

.. ako pre nije postojalo .. onda nije otkriveno .. nego stvoreno ..
.. dovedeno u postojanje ..

.. e .. ali i tu je pitanje .. odakle je dovedeno ..
Dalaj Sanja is offline  
Old 10.08.2014., 17:35   #92
.. sanjao sam neku .. mehaničku kozu .. .. jebiga .. otprilike je tako izgledala ..
.. ključno na njoj su bile vilice .. donja posebno ..
.. bila je priključena na struju .. i trčala je od jednog stroja do drugog .. .. i svakom radniku je ponavljala neku .. kao mantru .. .. tri ili četri riječi .. koje sam znao .. ništa nisu značile .. i .. zaboravio ..
.. onda se okrenula meni .. i meni rekla nešto drugo .. .. zaboravio .. nevažne riječi ..

.. osjet vilice .. dolnja .. posebno ..
.. kabel kojim je bila priključena je bio 7 ili možda deset metara .. .. pomislio sam .. kao rep ..
.. čudan san ..

.. ona .. jedna ženska .. koju sam .. onomad sanjao .. .. nije bila dobra .. .. to sam sad shvatio ..
alim is offline  
Old 10.08.2014., 17:59   #93
.. ona s ogledalom ..?

.. meni je koza u tvojim snovima jasna .. verujem .. ali verujem i da se ne bi složio s tumačenjem .. pa neću ništa dalje govoriti ..
.. a bila je i u jednom mom .. ako se sećaš .. tu si me grdio što sam ubila kozu ..

.. onaj od sinoć se čini dobar ..?
Dalaj Sanja is offline  
Old 10.08.2014., 19:51   #94
.. pa .. sa snovima mi se malo komplicira ..
.. više nisam siguran da ih dobro razumijem ..
.. još uvjek sam .. čini mi se .. siguran da ih ti ne razumiješ ..
.. ali živi bili .. .. možda počnemo i razumjevati ..
alim is offline  
Old 10.08.2014., 20:10   #95
.. o ženi ništa ne reče ..? .. koja žena ..? .. ona s ogledalom .. ili ona što je pokazivala rame ..?

.. ja mislim da sve one .. iz onog perioda prošle godine .. jako dobro razumem .. jer ne komplikujem kod tumačenja ..

.. sanjao si bio jednom neku paletu na tri noge .. sećaš se ..?
.. meni je to sjajan primer jednostavnosti jezika sna ..

.. zmaj je dosta ličio na ovoga .. ali zelen .. i bez krila ..
.. i tu je donja čeljust bitna ..?

https://www.youtube.com/watch?v=cTPJrMopka0
Dalaj Sanja is offline  
Old 10.08.2014., 20:18   #96
.. nota bene .. nisam rekla da znam sve i da nemam šta naučiti ..
Dalaj Sanja is offline  
Old 11.08.2014., 11:22   #97
.. reč dve .. o kaosu ..

.. gužva .. raspašoj .. nered .. .. najprije rastura .. .. ali onda se događa nešto čudno ..
.. učinilo mi se ovako .. .. nered je sotona .. razbija ono što jest .. .. ali i lucifer .. osvjetljava ono što .. može biti ..

.. zamislite jedno staklo .. i na njemu svašta .. .. složeno i poredano .. .. kao kakve igre .. .. brda zgrade ceste .. kao od kockica zemlje gline pjeska .. .. i sve se može mjenjati i premještavati ..
.. zamislite djecu koja se oko toga igraju .. i ne znaju da je ispod staklo ..
.. i .. neka djeca se .. s time sve više zajebavaju .. .. muljaju .. razbacuju .. .. onda opet izgrade .. nešto drugo ..
.. i to ide .. sve žešće .. sve kaotičnije ..
.. u jednom se .. trenutku .. dođe do stakla .. i nekome se učini da je ispod .. vidio svjetlo .. .. ali igra se nastavlja ..

.. ali .. igra postaje sve kaotičnija .. .. ono izgrađeno ima sve manje rokove trajanja .. i .. obrisi podzemlja postju sve češći .. .. odjednom se desi to .. .. uvidi se da je ono unutra .. stalno .. trajno .. ima čvrste obrise .. i stalno je isto ..

.. počinje se .. naročito mješati .. baš oko nekih područja .. gdje izgleda da unutra ima nešto ..

.. tako ide .. i sa .. teorijama zavjera .. .. mota se .. i svuda se mješa .. .. ali odjednom neke situacije postaju .. prilično jasne ..

.. mislim da se tada desi .. još nešto ..
.. nastoji se .. motati i mješati svukud .. .. izbjegavajući mjesto na kojem nešto ima ..
.. jebiga .. nekakva taktika jest .. ali posebno dugoročna .. jok ..
alim is offline  
Old 11.08.2014., 12:14   #98
.. a jebate .. ukrajinci izgledaju kao mi pod tuđmanom .. .. potpuno uvjereni da su najglavniji faktor svjetske politike ..
.. i da su tu ameri ..
.. kao bosanci .. .. oni ne mogu najebati jer amerika to neće dozvoliti .. .. dvadeset godina poslije imaju samo srebrnicu i anđelinu đoli .. kao tekovine revolucije ..

.. ukrajinci će zabrane tranzit ruskog plina ..
.. najebe će evropa .. evropa će se angažira .. svi će stanu uz ukrajinu .. će im daju pare .. i će ih slave ko .. bedem prema istoku .. ne prema turcima al prema rusima .. .. i još će i tamo naći kakvog vojtilu .. za sveca ..

.. a sve što ti ukrajinci rade .. vodi samo u jedan smjer .. u vlastiti najeb .. .. i to žestok ..

.. više i nije stvar samo .. šta će ruje .. .. sada postaje pitanje i šta će evropa ..
.. čak vjerujem da kaos ukrajine nije mrzak rusima .. .. samo ako ih previše ne drma ..
alim is offline  
Old 11.08.2014., 15:45   #99
.. osnova koncepcije boga i nije tako strašno komplicirana ..

.. ili se na zemlji sve razvija .. evoluira .. .. i to je .. nešto .. dostiglo .. i još ide dalje ..
.. ili je sve dio nečeg .. najrazvijenijeg i najevoluiranijeg .. .. i ovo što imamo na zemlji .. su .. stupnjevi pada .. toga .. najsavršenijeg ..
.. tako svijest ..
.. svijest bi .. u svojoj najdubljoj dubini mogla biti .. velika svijest .. bog .. a sve na zemlji je tek .. pad te svijesti u materjalno .. .. nastanak čestice .. .. i poslije razvoj .. uvjek vučen .. zakonima .. svijesti .. kao magnetima ili gravitacijama ..

.. ali .. mnoge situacije iz našeg govora .. .. šta u stvari govore ..
.. riječ .. inteligencija ..
.. to je šta .. ?
.. zar nije inteligentno sve ono što uspjeva dokučiti stvarnost .. ? .. ono što jest .. ?
.. pa to onda znači da je svijet inteligentan .. a pojedina bića onoliko inteligentna koliko to znaju ..
alim is offline  
Old 11.08.2014., 15:56   #100
.. apokalipsa slijedi taj koncept .. .. ona je .. skidanje pečata .. .. pretpostavlja da čovjek nije slobodan .. ali da se postepeno oslobađa ..
.. ona je tvrdnja i da čovjek evoluira .. .. i da to radi kroz .. vremena .. .. čovjek kroz svoju povijest .. prelazi .. značajne .. pragove ..
.. situacija je slična marksu .. .. sa jednom .. prilično bitnom .. razlikom .. .. apokalipsa ima raj na nebu .. i nema komunizam na zemlji ..
alim is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:16.