Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2007., 21:18   #41
bila sam dugogodišnji gost kod prijatelja zimi u njihovoj brvnari, drvenoj montažnoj u gorskom kotaru, prekrasnoj, toploj, udobnoj. Kupili su je sedamdesetih godina od nekadašnje Jelovice. Nikad nikakvih problema sa njom
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 13:31   #42
2 jones85

Slažem se da je Honka dobra što se kvalitete tiče ali mi nikako nije jasno kako kod nas znači u HR 1m2 košta oko 700eura a u Sloveniji isto kod Honke košta oko 380eura/m2! Znači naši zastupnici deru veliku maržu jer porez je i u slo i kod nas razlika je mala! Kad sam pitao slovence mogu li ja od njih kupiti kuću rekli su da ne mogu jer moram ići preko zastupnika u državi! Ma da moš si mislit kako ću njima puniti đepove!

E sad me zanima ima li ko kakvih iskustava sa uvozom takve kuće iz drugih zemalja npr slovenije, finske, SAD-a itd jer mislim da bi se tako puno jeftinije prošlo i sa dobrom i kvalitetnom kućom! U sloveniji ima dosta firmi koje se godinama bave izgradnjom drvenih kuća a i u ostalim zamljama za razliku od nas kopji smo tek početnici u tome!
migi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2007., 00:15   #43
cijene u hrv ti se krecu od cca 400 do 800 eura. sve ti zavisi koju debljinu trupca uzmes, koja je velicina kuce (vece su u pravilu jeftinije nego neka od 30 m2). neznam kako to ide s uvozom i dal onda ispada jeftinije. uracunaj u to prijevoz, speditera, porez i neznam da li postoji jos neka taxa za to.a sto se slovenije tice racunaj da su oni u eu pa im je samim time jeftinije jer su proizvodi iz eu a koji se i prodaju u eu puno jeftiniji nego npr u hrvatskoj.
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 14:40   #44
jel netko selio drvenu staru kuću (tipa posavske drvene kuće)?
imam svoje gradilište, a kako živim u jednoj takvoj kući iz 1904.godine, i obožavam takve stare drvene kuće, i htjela bi kupiti jednu takvu i preseliti je na svoje gradilište.

zanima me kako do građevinske za već gotovi objekat (tj.do papira potrebnih za to, s obzirom da sad više "građevinska" ne treba), ko mi mora napraviti potrebne projekte (za temelje, vodovod, kanalizaciju, struju, kaj već treba..)?

imam ekipu koja bi ju presložila, stari mi je građevinar pa se u neke stvari kuži tipa temelja, tak da bi skoro sve mogli sami, samo me ti papiri muče...
halfevil is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 18:36   #45
Pozdrav svima

pošto sam bio jako nestrpljim bio sam na Bjelolasici gdje se upravo grade 5 velikih brvnara nedaleko od skijališta. Unutra se može slobodno ući pregledati cijeli prostor a tvrtka koja to radi je AZELIJA IT d.o.o i čini mi se da su vrlo kvalitetni poslao sam upit vezano za cijene ali nažalost nisu mi poslali cjenik nego su me uputili da navratim na Zagrebački velesajam gdje se trenutno izlažu. U okolici same Bjelolasice sam naletio i na par Honki i jednostavno su prekrasne ali me još uvijek nažalost odbijaju sa svojom cijenom. Stalno sam u nedoumici ne znam ni sam šta da napravim
el_caminjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 22:57   #46
Ako možeš, ispruži se i kupi Honku....pa si prošao malo skuplje ali si siguran 100% da si miran 200 godina (tvoji čukun-unuci će ti u dvorištu bistu izradit i piti gemište u tvoje ime)
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 13:20   #47
Quote:
el_caminjo kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima

pošto sam bio jako nestrpljim bio sam na Bjelolasici gdje se upravo grade 5 velikih brvnara nedaleko od skijališta. Unutra se može slobodno ući pregledati cijeli prostor a tvrtka koja to radi je AZELIJA IT d.o.o i čini mi se da su vrlo kvalitetni poslao sam upit vezano za cijene ali nažalost nisu mi poslali cjenik nego su me uputili da navratim na Zagrebački velesajam gdje se trenutno izlažu. U okolici same Bjelolasice sam naletio i na par Honki i jednostavno su prekrasne ali me još uvijek nažalost odbijaju sa svojom cijenom. Stalno sam u nedoumici ne znam ni sam šta da napravim
Ja sam bila u Azeliji. Mislim da je rečena cijena oko 400€ sa krovom,stolarijom i podovima+ pdv pa navise. Ali bas ISTO ko Honka ti radi jedna firma-http://drvene-kuce.hr/. Pogledaj si. Ja sam bila u Križevcima vidjeti jednu u izgradnji i to je to. Oni su 500€ + pdv. Ako ti se sviđa baš to. Meni je interesantnije ručno obrađeni trupac.
Tadea is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 14:59   #48
500 EUR za zidove, stolariju i krov ili...? Ja bi isto drvenu kuću, već dugo gledam kaj i kako, ali ispada skupo. Još grijanje, instalacije, kupaona...
__________________
Ni tu ni tam
Planta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 19:14   #49
Da,za to. Mozda je i limarija u cijeni,ne znam sad više. Svi nešto drugo nude u cijeni pa je teško usporediti. Ja ću im poslati tloct kakvu kuću ja želim i šta točno pa tek kad oni naprave ponudu na to konkretno moći ću usporediti. Jer na cijenu utjeće i kompliciranost izvedbe. Ove koje ponude su u najjednostavnijoj varijanti i često bez PDV-a. Najbolje da oni obračunaju na konkretnom primjeru i bok. Ali iz dosadašnjih upita skužila sam da je svakako malo skuplje od klasične gradnje. Npr.za kuću od 90m2 s potkrovljem dobila sam ponudu od 40 000€ samo za balvane i pripremu za krovište,dakle,bez crijepa,limarije,izolacije,dimnjaka,stolarije,razv oda struje vode...bez ičega! Goli balvani. E sad,koliko je za tu kvadraturu cigla s pratećim izolacijama,fasadom i šta već ide - ne znam. Jeftinije je sigurno. Ali balvani su toliko,malo poskupo,ali sve ostalo računaš kao i za klasičnu gradnju.
Tadea is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 22:59   #50
Dobra većer,
Eto dugo se nisam javljala, a da budem iskrena niti posjetila forum. Kako je jedno vrijeme bila stanka na gradilištu, zbog već gore opisanih problema, nastavlja se završetak građenja naše brvnare. Sada skoro sve ide po planu. Drveni dio je gotov. Zaštićen duplo. Stolarija ugrađenda posebnom kanadskom metodom. U tijeku je postavljanje kamena na betonske dijelove, podno grijanje. Gotova je: struja, sanitarije, geotermalno grijanje,bunar, 2 kamina, septička, cijevi za oborinske vode. Počelo je nasipavanje zemljom oko kuće. Namještaj narućen. Za ograde izvođač drvenog dijela kuće kao i uobićajeno odugovlaći. Glazure idu slijedeći tjedan. Eto kao što vidite dosta smo toga napravili. Balvani ne pucaju kao što smo očekivali. Ovaj premaz za ćela je stvarno super. Majstori koji sada nastupaju su vrijedni svake pohvale. Svima je ovo prvi rad na ovakvoj brvnari, uz maksimalan trud i savjeta iz inozemstva. Veliko im hvala ovim putem.
Kasnimo 2 mjeseca, i nadamo se da će do Božića biti useljiva naša "Grofica od Hlevci" kako smo joj dali ime. Hvala g. Ganiju za vrhunsku izvedbu oba kamina, Nema ni D od dima, čega smo se jako bojali. Svaki dan je suprug prisutan na gradilištu, bez toga jednostavno ne ide. Zalaganje i trud je ogroman, ali sada nam je svaki put sve teže krenuti put ka Zagreb. Imamo jako puno posjetioca koji žele vidjeti brvnaru iz bliza, i svima je baš takvo nešto san. Mislim da bi nakon ove gradnje mogli započeti biznis sa tim brvnarama(šala mala).
Gorski kotar je predivan, uživamo u prirodi i njenim blagodatima. Cifru koju smo potrosili neću ni spominjati. Puno je skuplje od obične gradnje. Npr. strujić je potrosio žica, kao da je radio tri obiteljske kuće. Dobro, moram priznati, nitko nam nije kriv što gradimo u šumi, nigdje blizu niti jedne kuće, pa tako su i troškovi struje, vode, kanalizacija, telefona, veći.
Upravo postavljam neke slikce pa ću ih sutra pustiti.
Ugodno veće, Tanja
noaante is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 12:01   #51
Noaante, eto te konačno!!!! Mrak!
Mi ćemo izgleda odabrati one koje si spomenula na forumu, Varaždince. Već smo počeli u stvari s pregovorima, ali dok još ima vremena volim saznat i o drugima ako ih ima. Bila ih ti zahvalna ako imaš još koju firmu za preporučit jer sad imaš iskustva o svemu. Ili bar upozorit na neke. Spominjala si da nisi baš zadovoljna sa svojima. Jeli to još stoji ili su se do kraja poboljšali? Tko su oni? Daj malo o tom,pliz! Molila bih te i kontakt majstora kamina, nekog i mi upravo tražimo. I s kakvim kamenom oblažete kamin? Jel zidanje ili baš oblaganje? To nikako ne znamo još šta ćemo.
Tadea is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 14:34   #52
Bok Tadea,
Vjeruj mi nije nam lako. Htjeli bi stisnuti da se prije zime sto vise napravi. Srećom nam svi sadasnji majstori idu na ruku i rade punim plućima. Dnevno ima oko 15 majstora na gradilištu. Mislim da ste dobro odlučili za Varaždince. Samo sa njima treba biti uporan. Jeste već bili u Slovačkoj na informacijama? Nama je tamo bilo super, imaju dobar poslovni odnos, naspram naših tvrtki. Cijene su, barem prije godinu dana bile jako prihvatljive. A gdje ti gradiš? Možda negdje blizu nas pa da si pogledaš na licu mjesta. Ne bih ni dalje htjela navoditi ime "Izvođaća" koji je bio svega par puta na gradilištu, samo želim da postane ozbiljniji, puno odgovorniji, pošten i iskren u izgradnji slijedećih brvnara. Nama je ova brvnara bila životan san koji se počeo ostvarivati, ali uz puno vlastitog zalaganja, što je zapravo bio posao izvođača. Neznam šta bih ti preporučila od domaće scene, jer smo mi baš htjeli ručno obrađene trupce. Najbolji izvođać ali industrijskih trupaca je Honka. U našem kraju su se ovog ljeta dosta Honka kuća izgradili. Oni postave kuću pod krov za 10 dana. Svaki put kad bi niknula nova, ostali bi zbedirani, jer naša tako sporo napreduje. Kamin nam je radio jedan gospodin iz Vrbovskog, vrhunski stručnjak, radi preko 30 godina samo kamine i krušne peći. Ali je nažalost toliko zatrpan poslom, da je već popunjen za ovu i cijelu sljedeću godinu. Nama dolazi u proljeće zidati krušnu peć i roštilj. Kamin je zidan sa posebnom opekom a oblaže se i vanjski i unutarnji sa kamenom. Vrlo je važno da obratiš pažnju na izolaciju između trupaca. Mi smo iz Sloveniji nabavljali Illbruck traku šifra 1604015 illmod eco, dimenzije 15/4, a fugirali smo sa piljeviskim kitom kojeg smo sami izradili po recepturi g. Milana, građevinskog inženjera. Taj čovjek nam je toliko pomogao oko svih zaštita drveta, izolacije, premaza za čela, neznamo što bih bez njega.
http://www.beeg.hr/hr/page.asp?fID=learning&eID=faq Jeste pogledali ovu stranicu. Jedan vrlo simpatičan gospodin može nabaviti kuće iz kanade.

Neznam dali će uspjeti ali evo linka sa puno slikica naše brvnare od početka pa do sada. Čujemo se ako imaš još bilo kakvih pitanja. Vrlo rado ćemo pomoći.
http://s242.photobucket.com/albums/f...nte/?start=all
noaante is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 15:16   #53
Nismo još bili u Slovačkoj ali u planu je. Skužili smo da je malo teško s njima jer su u gužvi a premalo ih je. Ali valjda budemo nekaj. Mi mislimo u Pisarovini gradit kuću i živjeti u njoj. Jel vama to vikendica? Koliko je kvadrata vaša uopće,u tlocrtu? Molila bih te svejedno broj gospodina za kamine jer mi cemo tek moći poćeti sljedeću jesen kada sve papire tek poganjamo, pa možda nas ugura negdje. Pošalji mi na privatnu broj ak nije bed. A i gospodina kemičara. I reci pliz o kakvoj to dodatnoj izolaciji pričaš? Varaždinci imaju neku kombinaciju s ovčjom vunom u utorima. Jel to ok? Ili treba još nešto svejedno? Tako me sad strah kad čujem od tebe o toliko problema. Naša je jaaako slična vašoj. Ima nekih 90m2 u tlocrtu + potkrovlje s galerijom. S koliko debelim kamenom mislite oblagati kamin?
Tadea is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 17:15   #54
Poslala sam ti privatnu poruku. Broj od g Ganija ću ti isto poslati. Ovčja vuna ti je super izolator među trupcima. Koliko smo mi tamo ogledavali trupce, svi spojevi su uredno napravljeni, nismo zamjetili nikakvih šupljina, kao što je bio slučaj kod nas. Istina je da su u velikoj gužvi, oni jako puno brvnara isporučuju u jednoj godini. Znaju šta radiju. Samo treba sa njima imati puno strpljenja. Za sada će nam to biti vikendica, ali za koju godinu mislimo preseliti tamo. Naša je 200 kvadrata stabenog prostora plus 50 kvadrata terasa. Kamin ćemo oblagati kamenom debljine do 4 cm. To će se poćeti raditi ćim završi vanjski dio, za kojih desetak dana, pa ti pošaljem sliku da vidiš.
noaante is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 19:48   #55
Svaka pohvala ovo je prekrasno vjerujem da ste izgubili puno živaca ali koliko vidim i isplatilo se. Brvnarica je fantazija pravo remek djelo i na lijepom mjestu. Ove kuće iz kanade su isto lijepe ja sam već prije bio u kontaktu sa tim gospodinom ali sam se ohladio kada sam dobio cijene koje su u Kanada cca od 70.000 dolara pa na gore navodno taj cijenik važi i za nas ali tu treba napomenuti i trošarinu i pdv tako da sam to odmah zaboravio. Kada na kraju sve zbrojiš i oduzmeš mislim da su honka najbolje za nas koji jednostavno nemamo vremena biti non stop na gradilištu i nadgledati radove i naravno brinuti se dali je ok dali je ovako ili onako. Preko nekih anonimni firmi ne bi ni išao tako da je jedina solucija HONKA.
el_caminjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 20:07   #56
I mi smo isto tako brzo zaboravili na tu ponudu iz Kanade iz istih razloga. A kad se usporedi cijena Honke i ove naše dođeš na istu sumu. Jer su u ponudi kao u našem slučaju izračunati samo trupci. A gdje su krovište, žljebovi, hijab koji diže trupce, stolarija, stepenice, ograde, premazi.....
noaante is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 20:21   #57
Quote:
halfevil kaže: Pogledaj post
jel netko selio drvenu staru kuću (tipa posavske drvene kuće)?
imam svoje gradilište, a kako živim u jednoj takvoj kući iz 1904.godine, i obožavam takve stare drvene kuće, i htjela bi kupiti jednu takvu i preseliti je na svoje gradilište.

zanima me kako do građevinske za već gotovi objekat (tj.do papira potrebnih za to, s obzirom da sad više "građevinska" ne treba), ko mi mora napraviti potrebne projekte (za temelje, vodovod, kanalizaciju, struju, kaj već treba..)?

imam ekipu koja bi ju presložila, stari mi je građevinar pa se u neke stvari kuži tipa temelja, tak da bi skoro sve mogli sami, samo me ti papiri muče...
mi smo selili ovo

http://www.pticica.com/slika.aspx?ko...&slikaid=48995

iz buševca na žumberak čistili planjke prekrojili ju i stavili novo krovište(grede)
samo pošto smo sad kuću u zg renovirali to je na ćekanju s uređenjem unutra.
podrum smo rućno iskopali 4x3 i sami složili deku uz pomoć čovjeka koji je građevinar a kuću montirali uz dva lika koji su nam bili majstori pa oznaćili bojom kuću i boja se negdje skinula i onda je bilo zajebancije.
morino is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 20:23   #58
mi smo kuću dobili za smjesnu cijenu jer se 2000 ili 3000 dem.samo je seljenje koštalo podosta.
sto se tiće boje boja je staro ulje +sirova nafta.
morino is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 22:38   #59
Noaante, nisam dobila tvoju privat poruku. Možeš li pokušati ponovno? Mi sutra idemo u Mrkopalj vidjeti jednu kuću koju gradi Ad astra. Jedva čekam..
Tadea is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 11:24   #60
Bok Tadea,
Kako je jućer bilo u Mrkoplju? Jeste uopći bili po tom snijegu?
noaante is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:19.