Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2008., 12:28   #1
Valjak za peglanje

Dakle, vječito sam zatrpana hrpom nepopeglane odjeće (dobro, nije baš tako crno) ali mrzim peglanje i s peglom mi sporo ide, imam svaki drugi dan po sat-dva Kakva su vaša iskustva s valjkom, isplati li se, zadovoljni ste, pegla li dobro ...
Xenia 13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 17:13   #2
moja mama ga ima i koristimo ga samo kad se skupi njoj i meni posteljine omanje brdo.
valjak ti je jedino jako dobar za plahte, posteljinu, kuhinjske krpe, stolnjake, uglavnom sve što je ravno.

na valjku ne možeš peglati košulje, hlače i majice, odnosno možeš al na što će ti to ličiti?

a koliko sam informirana cijena valjaka kod nas je poprilično paprena.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 18:18   #3
Quote:
chiquita kaže: Pogledaj post
moja mama ga ima i koristimo ga samo kad se skupi njoj i meni posteljine omanje brdo.
valjak ti je jedino jako dobar za plahte, posteljinu, kuhinjske krpe, stolnjake, uglavnom sve što je ravno.

na valjku ne možeš peglati košulje, hlače i majice, odnosno možeš al na što će ti to ličiti?

a koliko sam informirana cijena valjaka kod nas je poprilično paprena.
Tako sam nešto i pretpostavljala, da se preslikava prednja strana na zadnju i obratno. Za cijenu me baš briga, samo da se spasim
Hvala ti.
Xenia 13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 21:50   #4
cijena ti je oko 10.000 kn.
Moja mama ima takav valjak. Koristi ga za krpe, posteljinu i slično...
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2008., 15:23   #5
Moj je dragi nedavno kupio valjak za super cijenu (žena ga koristila jednu sezonu).. tako da sam ga i ja tek nedavno počela koristiti... U biti meni treba za peglanje posteljina, i svega ostaloga za apartmane, jer kad moraš sa običnom ili malo boljom peglom opeglat 10 veš mašina trebaš uzet slobodan dan na poslu, hehe... Super je stvar, al se isplati kad imaš ŠTA peglati, inače ti je bolje kupiti dobru peglu, onu parnu sa postoljem!
__________________
Džozi
džozi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2008., 15:30   #6
Quote:
džozi kaže: Pogledaj post
Moj je dragi nedavno kupio valjak za super cijenu (žena ga koristila jednu sezonu).. tako da sam ga i ja tek nedavno počela koristiti... U biti meni treba za peglanje posteljina, i svega ostaloga za apartmane, jer kad moraš sa običnom ili malo boljom peglom opeglat 10 veš mašina trebaš uzet slobodan dan na poslu, hehe... Super je stvar, al se isplati kad imaš ŠTA peglati, inače ti je bolje kupiti dobru peglu, onu parnu sa postoljem!
i ja sam razmišljala o kupovini valjka, no ja u apartmanima imam navlake i bojim se da bi mi se sve preslikavalo, pa ako imaš iskustva i ako peglaš navlake s tim valjkom, molila bih te da preneseš iskustva... ili možda tvoje mišljenje o peglanju istih...
probuđena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 19:51   #7
Thumbs up

Evo preporučam ti da se malo raspitaš u svom susjedstvu da li neko ima valjak da ga isprobaš i da vidiš da li si zadovoljna... I ako se odlučiš na kupnju bolje kupi rabljeni nego novi. Rabljeni možeš naći za 1000 do 1500 kn, a novi ti je daaaleko skuplji. Pretpostavljam da se inače dosta žena zezlo prilikom kupnje jer su mislile da je to predivna stvar i da samo staviš unutra i gotovo... Od takvih i možeš kupiti.
Stvar je u tome da možeš peglat isključivo ravne površine, plahte stolnjake, jastučnice i da- za to je stvarno zakon. Manje vremena i živaca. Preporuča se peglanje dok roba nije potpuno suha. Ja ne stignem pratiti kako mi se roba suši pa je uvijek malo pošpricam sa vodom. Kad skupljaš veš svakako malo posloži, bit će ti kasnije lpuno lakše!!! I najvažnije, imaj na umu da kako ti roba uđe, takva će i izaći iz valjka! Moraš aktivno peglati, hehe, tj. malo nategnuti rubove da ti prođu kroz valjak i izađe fenomenalno. Ako malo zezneš, na vrijeme makni nogu sa papučice i lagano ponovi. Sa navlakama malo teže, ideš dio po dio, di je lastik isto nategneš, jedan dio peglaš na duplo, uglavnom da se. Da se svladati.
Evo nadam se da ti je malo pomoglo, slobodno postavi dodatna pitanja.. Pozdrav
__________________
Džozi
džozi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 16:45   #8
Hvala svima, nije to za mene, ja najviše peglam odjeću, šteta što nemam koji apartman
Xenia 13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 12:04   #9
Quote:
Xenia 13 kaže: Pogledaj post
Hvala svima, nije to za mene, ja najviše peglam odjeću, šteta što nemam koji apartman
Ako se predomisliš, prodajem Siemensov, star 1 godinu, nekorišten.. vjenčani poklon.. pošalji PM ako te zanima, cijena prava sitnica..
setnjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 22:57   #10
radila sam na valjku mrak je ako ga pravilno koristis i navlaka dugo traje(nikada ne smije raditi na prazno ni sekundu jer valjak spali navlaku i ves ti dobiva mrlje od izgorene presvlake).ima ih jeftino po oglasu.
ryana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 22:58   #11
a koja ti je cijena ak nije prodan?
ryana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 02:21   #12
U potrazi sam za (malim kućnim) rabljenim valjkom za glačanje (peglanje) rublja. Ako ima netko da ga prodaje nek se javi na pp.
dino20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2013., 13:54   #13
Kupujem peglu s valjkom za moju suprugu. Želim je iznenaditi, ako netko ima noviju peglu za prodati, neka mi se javi jer nova je preskupa!
IvanML is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 17:32   #14
Ja imam susjedu koja ima Pizzeriju i pegla stolnjake i nadstolnjake,krpe na valjku i kaže da joj je to spas.E sad, mogu je pitati koji valjak ima pa da Vam javim ...
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 22:02   #15
Quote:
old_time kaže: Pogledaj post
Ja imam susjedu koja ima Pizzeriju i pegla stolnjake i nadstolnjake,krpe na valjku i kaže da joj je to spas.E sad, mogu je pitati koji valjak ima pa da Vam javim ...
hvala,meni treba za apartmane
šiškoniko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:22.