Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2012., 09:59   #261
Quote:
Theicha kaže: Pogledaj post
Ponovit ću još jednom... Šta god bilo, i šta god je bilo, za mene je ovo dovoljno da odem od njega...
Tako se osjećam i to sam i napravila.
zasada ne žalim zbog odluke, ali mi se sviđa osjećaj koji imam otkada sam otišla- mir!

Vi možete tu dalje razglabati, ali reći ću vam jednu stvar: sigurna sam i da najveće ljubavi imaju poteškoća, nekome je to pušenje, nekome neke navike, nekome neka karakterna crta... idealnog nema!

Bitno je samo da znaš da s tobom osobom možeš živjeti i dijeliti sve bez obzira na sve mane... važno je suočiti se sam s sobom i skockati se: Mogu? Želim? Hoću?

Ja sa svojim sad već bivšim ne mogu živjeti jer mu ne vjerujem i točka...

to je sve što imam za reći.
I dobro je da je ovako zavrsilo. Kao prvo ni ti ni on niste bili sigurni jedno u drugo. On je bar to priznao na vrijeme. Ti da si bila sigurna ne bi dva dana nakon pisala to sto pises.

Recenice tipa "Ja sa svojim sad već bivšim ne mogu živjeti jer mu ne vjerujem i točka..." ili "za mene je ovo dovoljno da odem od njega..." govore da vam ni brak ne bi dugo potrajao.
Ti si ovo dozivjela ko izdaju, ponasas se kao da te prevario, istukao, ponizio ili sto god vec.

I dalje te zeli i dalje zeli zivjeti s tobom, ali tebe smeta sto se predomislio. Vjencanje nije nuzno = ljubav.

Covjek je samo rekao sto osjeca. Nije rekao da te ne voli, da te ne zeli, da treba pauzu. Zeli zivot s tobom. A tebe smeta sto su mu se osjecaji u vezi vjencanja promijenili. I sta onda, jednog dana kad budete kupovali novi auto dogovorit cete se za Audi, a on ce se u zadnji tren predomisliti i htjet ce Opel. I kaj onda? I onda ces reci: "Ja sa svojim sad već bivšim ne mogu živjeti jer mu ne vjerujem i točka..." ili "za mene je ovo dovoljno da odem od njega..."
Covjek je samo rekao ono sto si i ti osjecala, ali si nisi zeljela priznati. Imam osjecaj da te vise boli cinjenica sto su za vjencanje vec svi znali od cinjenice samog vjencanja.

Da li bi tako reagirala i da ste se samo zarucili da nitko ne zna, pa da je rekao da ipak ne bi jos neko vrijeme?

U svakom slucaju posteno od njega.
Zahvali mu se.
PETIT-BEURRE is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 10:13   #262
Quote:
pišikućipropalo kaže: Pogledaj post
mene isto zanima što je on rekao na njen odlazak, baš da nije rekao ništa...onda je sve stvarno čudno..........zašto autorica nije spomenula ni r od njegove reakcije......nije valjda da je poptuno izostala?
U stvari se na cijeloj temi može primjetiti minimum bavljenja njegovim osjećajima. On je tu stalno potpuno sporedan i usputan lik čije osjećaje autorica niti ne pokušava analizirat. Nema pokušaja razumijevanja, razotkrivanja slojeva njegove odluke i osjećaja. Istovremeno se razglaba o otići ili ostati kao da upravo to nije bitno, bar kao njen povrijeđeni ponos koji je, eto, presudio.

Nema ni r od njegove reakcije jer on, očito, nije bitan u cijeloj priči.
zanzara is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 10:24   #263
Theicha, svaka ti čast na snazi i hrabrosti
Čitam temu i komentiram sa kolegicom kako te masa ljudi nije shvatila
ali eto, mi te u potpunosti razumijemo, jasno nam je zašto si otišla i zašto
se osjećaš kako se osjećaš...postupile bi obje isto na tvom mjestu da
se, ne daj Bože, nađemo u takvoj situaciji.

Držim fige da ti svakim danom bude sve bolje i nađeš nekoga
tko će biti siguran u tebe i u vas dovoljno da čvrsto stoji iza
svake svoje riječi bez dvojbi i kasnijeg posustajanja
MaRina.23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 10:48   #264
Quote:
MaRina.23 kaže: Pogledaj post
Theicha, svaka ti čast na snazi i hrabrosti
Čitam temu i komentiram sa kolegicom kako te masa ljudi nije shvatila
ali eto, mi te u potpunosti razumijemo, jasno nam je zašto si otišla i zašto
se osjećaš kako se osjećaš..
Fino.
Objasni nama koji nismo shvatili.
Znas li ti nesto o njihovoj vezi nesto sto mi ne znamo?

__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 10:53   #265
Quote:
MaRina.23 kaže: Pogledaj post

Držim fige da ti svakim danom bude sve bolje i nađeš nekoga
tko će biti siguran u tebe i u vas dovoljno da čvrsto stoji iza
svake svoje riječi bez dvojbi i kasnijeg posustajanja
Znači, želiš autorici da si pronađe robota bez emocija, propitkivanja, učenja na vlastitim krivim procjenama? Hm, zanimljiv savjet. Prvi (takvog profila), mi na pamet pada Hitler, on je stajao iza svake svoje riječi bez dvojbi i kasnijeg posustajanja.
__________________
Newman: Hello, Jerry!
Jerry: Hello, Newman!
Disticha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 10:53   #266
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post
Fino.
Objasni nama koji nismo shvatili.
Znas li ti nesto o njihovoj vezi nesto sto mi ne znamo?

čovjek ju je zaprosio i onda se predomislio da bi joj
predložio da i dalje žive skupa jer, jel'te, on je siguran u nju
ali ne u sebe

Naravno da je napravila ispravnu stvar i otišla..da je rekao da
još nije spreman za tako velik korak i pokazao čvrst stav u vezi
svoje sigurnosti da ju voli i želi oženiti jednog dana umjesto te
debilne rečenice "siguran sam u tebe, ali ne i u sebe", onda bih
možda i pomislila da je ishitreno odselila..ovako...I don't think so.

Sutra mu može doć misao da mu je i zajednički život previše, pa
joj predložit da odseli, al mogu se i dalje viđat i bit cura i dečko

Daj ajde...smiješno
MaRina.23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 10:54   #267
Quote:
Disticha kaže: Pogledaj post
Znači, želiš autorici da si pronađe robota bez emocija, propitkivanja, učenja na vlastitim krivim procjenama? Hm, zanimljiv savjet. Prvi (takvog profila), mi na pamet pada Hitler, on je stajao iza svake svoje riječi bez dvojbi i kasnijeg posustajanja.
Ukoliko se preispituje u vezi braka s njom, nije ju trebao ni zaprosit - simple as that...al mene najviše bode rečenica koju sam navela u prijašnjem postu.
MaRina.23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 10:58   #268
Quote:
MaRina.23 kaže: Pogledaj post
Ukoliko se preispituje u vezi braka s njom, nije ju trebao ni zaprosit - simple as that...al mene najviše bode rečenica koju sam navela u prijašnjem postu.
Ali zaprosio ju je.
I počeo se preispitivati, znači po tebi, najipravnije bi bilo da zanemari to presipitivanje i da se ženi iako nije siguran u svoju odluku?

Tebi se nikad, baš nikad u životu nije desila da si nešto odlučila, pa kasnije ustvrdila da je takva odluka ipak bila ishitrena?
Ili si ti mišljenja da jednom kad se odlučiš nešto do kraja života do tako mora biti?
Ili to vrijedi samo za odluke vezane za vjenčanja?
__________________
Tempus fugit!
Lepricorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 11:01   #269
Quote:
MaRina.23 kaže: Pogledaj post
Ukoliko se preispituje u vezi braka s njom, nije ju trebao ni zaprosit - simple as that...al mene najviše bode rečenica koju sam navela u prijašnjem postu.
Da, zato i zavjet "u dobru i zlu, u zdravlju i bolesti" često znači u stvarnom životu nešto sasma drugo. Nije prevara dok ti ne znaš da te varam. No, glavno da smo mi ubračeni.

Boldano: Gestapo pristup je predivno dobrodošao, samo postoji jedna mala sitnica a to je: poprilična emotivna nezrelost i suovisnost kao predivna receptura uspješnosti uvezanih ili ubračenih. Vidiš nekako su ljudi različiti i to je dobro, neki bi ušli u brak i s ljudima koji nisu sigurni u svoje odluke a neki bi pak bili zahvalni na partnerovoj iskrenosti i ne bi ušli u brak s ljudima koji nisu sigurni u svoje odluke ali bi im dali šansu za prirodno razvijanje odnosa, bez Gestapovskih suovisnih "moranja".
__________________
Newman: Hello, Jerry!
Jerry: Hello, Newman!

Zadnje uređivanje Disticha : 23.03.2012. at 11:06.
Disticha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 11:02   #270
Quote:
Lepricorn kaže: Pogledaj post
Ali zaprosio ju je.
I počeo se preispitivati, znači po tebi, najipravnije bi bilo da zanemari to presipitivanje i da se ženi iako nije siguran u svoju odluku?
Ne, nisam to rekla...dapače, smatram da je pošteno što joj je iskreno rekao kako se osjeća..ali kada ti netko tko te zaprosi odjednom kaže kako je nesiguran u sebe (a to je jako širok pojam koji nije razjašnjen - ne znam je li autorica to izostavila ili je on izostavio detaljnije pojašnjenje ), kako da dalje živiš s tim čovjekom sa sigurnošću da ga opet neće uhvatit neka panika oko nečega što je prvotno sam htio...

Nisam niti u jednoj rečenici osudila njegovu iskrenost, ali mogu razumjet njenu nesigurnost
MaRina.23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 11:02   #271
Quote:
MaRina.23 kaže: Pogledaj post
čovjek ju je zaprosio i onda se predomislio da bi joj
predložio da i dalje žive skupa jer, jel'te, on je siguran u nju
ali ne u sebe

Naravno da je napravila ispravnu stvar i otišla..da je rekao da
još nije spreman za tako velik korak i pokazao čvrst stav u vezi
svoje sigurnosti da ju voli i želi oženiti jednog dana umjesto te
debilne rečenice "siguran sam u tebe, ali ne i u sebe", onda bih
možda i pomislila da je ishitreno odselila..ovako...I don't think so.

Sutra mu može doć misao da mu je i zajednički život previše, pa
joj predložit da odseli, al mogu se i dalje viđat i bit cura i dečko

Daj ajde...smiješno
a cuj, ona bi kao cura trebala shvacati nedoumice partnera i pomoci mu da ih prebrodi, ili mu barem dati vremena. mozda se on dvoumio oko braka, ali ona se skroz posrala na vezu
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 11:05   #272
Quote:
MaRina.23 kaže: Pogledaj post
Ukoliko se preispituje u vezi braka s njom, nije ju trebao ni zaprosit - simple as that...al mene najviše bode rečenica koju sam navela u prijašnjem postu.


a dobro ajde, reci ti meni, ti znas svoju buducnost da znas koje odluke ces preispitati u njoj? sta je trebao bacati grah prije prosidbe?
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 11:10   #273
Quote:
Lepricorn kaže: Pogledaj post
Na temi koju je cura otvorila (dali otkazati vjenčanje) svi pišu da kaže zaručniku da još nije spremna, da otkaže vjenčanje jer to je zrela odluka.
Ali kad muško napravi isto onda je nezrela i manipulatorska budaletina
Jadni muški, fkt mi ih je nekad žao zbog tih dvostrukih standarda
Ne bih rekla da se tu radi o spolu već pukoj činjenici da je na onoj temi iznešeno brdo zastrašujućih detalja zbog kojih ne da je ok da razmisli nego da bježi glavom bez obzira.

Ovdje nismo dobili skoro ništa detalja. A autorica tvrdi da je njegovo objašnjenje da ima blokadu i ne zna objasniti zašto. Budući da još nemam vidjelačke sposobnosti zaključujem po pročitanom.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 11:13   #274
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
a cuj, ona bi kao cura trebala shvacati nedoumice partnera i pomoci mu da ih prebrodi, ili mu barem dati vremena. mozda se on dvoumio oko braka, ali ona se skroz posrala na vezu
Kako se to posrala? Znači ok je da on iz vedra neba otkaže vjenčanje, a nije ok da njoj to nije ok?

Pa ja se stvarno divim svima vama koji bi i dalje bezbrižno spavali kraj partnera koji izjavi da, eto, nije stvar u vama nego njemu, ali on to ne može i ne zna zašto ne može. Preispitivanje zvuči ponešto drukčije. Kod preispitivanja osoba ima želju i volju dokučiti zašto je nešto tako. Ja ne tvrdim da autoričin dečko nema tu volju, ali po njenim riječima i svemu napisanom na temi nemoguće ju je iščitati. Osim da bi on i dalje bio s njom. Pritom je posve nebitno što se ona u tom aranžmanu ne osjeća ugodno.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 11:14   #275
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
a dobro ajde, reci ti meni, ti znas svoju buducnost da znas koje odluke ces preispitati u njoj? sta je trebao bacati grah prije prosidbe?
Opet ponavljam, ne kažem da čovjeka treba kamenovat radi preispitivanja, al svi mi imamo svoje stavove i drukčije emotivno proživljavamo određene situacije.
Jasno mi je da ju je sve skupa povrijedilo i ako je poželila otići, ne vidim zašto joj treba suditi.

On je imao puno pravo reći što osjeća ( što ja cijenim - da ne bi bilo zabune ), a ona je isto tako imala puno pravo odseliti ukoliko je to izazvalo u njoj osjećaj manjka samopouzdanja i povjerenja.
MaRina.23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 11:17   #276
Čovjek se predomislio na vrijeme. Nije to bilo dan, dva prije vjenčanja, nego dva mjeseca. Vjerojatnose zaletio s prosidbom. Bolje da je tako nego da su se stvari dodatno zakomplicirale.
Cura se uvrijedila i to je isto u redu. Legitimno.
Lucius Artorius is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 11:17   #277
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Ne bih rekla da se tu radi o spolu već pukoj činjenici da je na onoj temi iznešeno brdo zastrašujućih detalja zbog kojih ne da je ok da razmisli nego da bježi glavom bez obzira.

Ovdje nismo dobili skoro ništa detalja. A autorica tvrdi da je njegovo objašnjenje da ima blokadu i ne zna objasniti zašto. Budući da još nemam vidjelačke sposobnosti zaključujem po pročitanom.
Pa da im je med i mlijeko u vezi, da nema niti jednog jedinog zastrašujućeg detalja, ako se čovjek preispituje i nije siguran, zašto je ispao toliko govno što je iskreno rekao svojoj partnerici u dobru i u zlu, kako se osjeća?
Da ne spominjem temu gdje je cura prvo htjela dijete, pa kad je zatrudnila ga je prestala htjeti, i tu je isto masovna podrška prema njoj, ma neću offtopičariti, ali na forumu je sve prepuno dvostrukih standarda.
Na štetu muških forumaša

Auturica niti može znati razlog njegove blokade, kad je već drugi dan digla sidro. Nikad mi to nije bilo jasno, rješavati problem koji je nastao u vezi na način da se akteri razdvajaju
kako ona može skužiti šta je njemu u glavi ako je na drugoj adresi i ne vide se?
gdje je tu komunikacija?
__________________
Tempus fugit!
Lepricorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 11:19   #278
Quote:
Disticha kaže: Pogledaj post
Da, zato i zavjet "u dobru i zlu, u zdravlju i bolesti" često znači u stvarnom životu nešto sasma drugo. Nije prevara dok ti ne znaš da te varam. No, glavno da smo mi ubračeni.

Boldano: Gestapo pristup je predivno dobrodošao, samo postoji jedna mala sitnica a to je: poprilična emotivna nezrelost i suovisnost kao predivna receptura uspješnosti uvezanih ili ubračenih. Vidiš nekako su ljudi različiti i to je dobro, neki bi ušli u brak i s ljudima koji nisu sigurni u svoje odluke a neki bi pak bili zahvalni na partnerovoj iskrenosti i ne bi ušli u brak s ljudima koji nisu sigurni u svoje odluke ali bi im dali šansu za prirodno razvijanje odnosa, bez Gestapovskih suovisnih "moranja".
Ooooooook....chill, imaš svoje mišljenje, ja imam svoje

Ne mislim da sam Hitler ako ne prihvaćam rečenice tipa "nisam siguran da želim brak s tobom, nemam pojma zašto, al tako je", nakon što mi je lansirana prosidba nedugo prije toga - sorry, ja sam inače tolerantna osoba, al ovo je jednostavno neprihvatljivo
MaRina.23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 11:19   #279
Quote:
zanzara kaže: Pogledaj post
U stvari se na cijeloj temi može primjetiti minimum bavljenja njegovim osjećajima. On je tu stalno potpuno sporedan i usputan lik čije osjećaje autorica niti ne pokušava analizirat. Nema pokušaja razumijevanja, razotkrivanja slojeva njegove odluke i osjećaja. Istovremeno se razglaba o otići ili ostati kao da upravo to nije bitno, bar kao njen povrijeđeni ponos koji je, eto, presudio.

Nema ni r od njegove reakcije jer on, očito, nije bitan u cijeloj priči.

Zašto bi se ona takvim pizdarijama zamarala ako je on mimo nje, svjesno i odlučno donio odluku koja je obrazložena na krajnje ponižavajući način za nju, bez da je se išta pitalo?
I sad bi ona povrh svega trebala primiti njega za ručicu i iščekivati dan kad će je informirati da se on prešao glede nje ili pak da se na poslu pojavila jedna, mala, plava?
Seriously?



A manje se bavimo njim jer on niti nije otvorio temu. Ona je. Stoga je aposlutno razumljivo zašto je ona u fokusu zbivanja, a ne on, koji je i prvi i drugi puta odlučio za njih.
hurts is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 11:19   #280
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Kako se to posrala? Znači ok je da on iz vedra neba otkaže vjenčanje, a nije ok da njoj to nije ok?

Pa ja se stvarno divim svima vama koji bi i dalje bezbrižno spavali kraj partnera koji izjavi da, eto, nije stvar u vama nego njemu, ali on to ne može i ne zna zašto ne može. Preispitivanje zvuči ponešto drukčije. Kod preispitivanja osoba ima želju i volju dokučiti zašto je nešto tako. Ja ne tvrdim da autoričin dečko nema tu volju, ali po njenim riječima i svemu napisanom na temi nemoguće ju je iščitati. Osim da bi on i dalje bio s njom. Pritom je posve nebitno što se ona u tom aranžmanu ne osjeća ugodno.
ma u redu je da to njoj nije ok i ima pravo na to, ali da se spakirala i odjebala ga iste sekunde je u najmanju ruku sjebana reakcija. covjeku isto vjerojatno to nije bilo lako izgovoriti. a takva sranja je vjerojatno i zbilja tesko verbalizirati. usro se frajer, nije znao zasto i kako. najvjerojatnije.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:38.