Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2012., 11:53   #301
Quote:
hurts kaže: Pogledaj post
Zašto bi se ona takvim pizdarijama zamarala ako je on mimo nje, svjesno i odlučno donio odluku koja je obrazložena na krajnje ponižavajući način za nju, bez da je se išta pitalo?
Nikako da mi se ovo objasni.

Kako je on tu odluku mogao donijeti s njom?
Jel se trebao vjenčati unatoč svojim dvojbama? Ne brini dragi, budemo već nekako.
Što ju je točno trebao pitati?
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 11:54   #302
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post
On je rekao da nije spreman i da ne zna zasto.
Svakom ozbiljnom i briznom partneru to je znak da se covjek nije preispitao.
Po tvome, on je trebao doci autorici i reci: osjecam neke nesigurnosti u pogledu prosidbe i braka, pomozi mi da se preispitam zelim li se vjencati za tebe ili ne.

Sto mislis o mirnom spavanju nakon takve recenice?
Kolike su sanse da bi autorica nastavila ovakvu vezu i u tom slucaju?
Dobro je i prošla. Mogla je biti u 6. mjesecu trudnoće pa da joj kaže isto to u vezi djeteta.
Zatražiti da mu pomogne oko preispitivanja...

Obred je najmanje bitna stvar za zajednički život. Ok.
Ali nameće se pitanje, ako je obred toliko nebitan, zašto mu onda smeta da se obavi kad je sve već dogovoreno?

Začuđujuće je to što bi neki i nakon njegovog predumišljaja oko dogovorenog (vjenčanja) ostali u zajedničkom životu s takvim partnerom.
cafelate is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 11:57   #303
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Ne, ne. On je trebao objasniti joj što ga točno muči. Nemoguće je da mu baš ništa ne pada na pamet. Trebao je razgovarati s njom o konkretnim dvojbama i strahovima. To bi bilo fer.
.
Da bi joj znao reci sto ga tocno muci treba se preispitati. Sto ocito nije.
Jasni odgovori ukazuju na promisljanje o necemu neko vrijeme. Sto on ocito nije ucinio.

Nikako da shvatim jel mu se zamjera to sto se nije preispitao ili to sto se trebao preispitati?

Ocito je u preispitivanju i nije nju doveo pred gotov cin. Njemu je jasno da nije spreman, ali ne i zasto.
Njoj je jasno da zeli prekinuti, ali je u potpunoj zabludi zasto je prekinula.

Ona je svojim prekidom zavrsila svaku pricu o razgovoru i preispitivanjima, on nije.
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 11:57   #304
Quote:
Lepricorn kaže: Pogledaj post
Ne govorim ja da je ona trebala automatski podržati njegovu odluku, bezrezervno i bez pitanja.
Samo smatram da u vezi od 1,5 godinu koja je savršena i odlična ( tako kaže autorica na drugim temama), je čudno kako je autorica odmah,ali u roku od 24 sata digla sidro i odselila.
Pa očito nije bila idealna kad se on predomislio.
On je odlučio svoje, ona svoje. Ne znam zašto bi njeno bilo gore od njegovog i zašto bi ona bila ta koja bi se morala žrtvovati.

Quote:
Nija ga morala tješiti, ali razgovorom sa osobom koju voliš, može se saznati puno više nego demostrativnim odlaskom na drugu adresu.
ja tu samo inat i povrijeđeni ego vidim.
Ljubavi baš i ne toliko
Pa jednako to možemo reći i za njega. Čovjek koji uistinu voli svoju djevojku ne bi je pustio da mozga zašto je otkazao vjenčanje, potrudio bi se ponuditi bar jedan suvisao razlog. Rekao bi da razgovaraju. Ne bi očekivao da sve bude kako je i bilo.


Quote:
Veza nije ni dizanje sidra kad se pojavi problem.
Kad nastane problem, zar ga ne bi trebali zajednički riješavati?
Ako je itko doveo stvari pred gotov čin, to je sama autorica.
Jedno je otkazati svadbu, drugo sasvim je prekinuti vezu.
U situaciji gdje on njoj govori da se ne želi vjenčati s njom, ali ne zna zašto, ona ima svo pravo otići. Bez da joj itko predbaci da ga onda nije ni voljela. Je ili nije, nije bitno, ali ima pravo. Nekom to nije pis of kejk. On je otkazao, on je taj koji se trebao truditi, pokazati inicijativu u rješavanju problema.
Onda bi se tek od nje očekivalo da se i ona potrudi.

Quote:
Mislim da treba ogromna hrabrost priznati 2 mjeseca prije svadbe da se premišljaš, ali ne oko veze, nego oko svadbe, oko potpisa jednog papira pred 6 ljudi.
Može biti hrabrost. A i ne mora. Nebitno, bitan je način kako je to izveo. Meni osobno je jedna od najgorih stvari nedavanje objašnjenja za neki velik postupak. I ne bih se voljela dovesti u poziciju da moram nekog moljakati da mi kaže što točno time misli. Ima i ljudi s kojima to ne moraš.

Quote:
Da nije digla ruke od svega (jer su joj mama i tata rekli da se neda ponižavati), vjerujem da bi uz partnera zajedničkim snagama došla do uzroka tog odjednom straha.
To mi ne znamo.

Quote:
Kad će ljudi skužiti da bez komuniciranja, razgovora i otvorenog povjeravanja nikad nema dobre veze?
da inat, demonstrativno odlaženje i ravnanje svojih postupaka prema mami, selu i glađenje svog ega- odvest će svaku pa i najbolju vezu u propast.
Zbilja ne znam. Kad će ljudi skužiti da ne možeš uraditi partneru nešto tako veliko i izvući se s "ne znam zašto"? Postoji određena odgovornost i poštivanje, pokušaj nuđenja razloga, pokušaj komunikacije, a ne očekivanje da se tvoja odluka prihvati tek tako i mirna plovidba dalje. To nije fer, nije korektno, nije odgovorno i nije hrabro.

Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
da, tesko je prozvakati ponos u nekim slucajevima. ali trebalo bi se... osim ako je zbilja kardinalno i neizbjezno sranje u obliku definitivnog kraja veze. zena izabrala batinu umjesto mrkve. i opizdila svom snagom.
Ja ne mislim da treba gaziti ponos u vezi, štoviše, mislim da veza u kojoj je to potrebno i netko ima osjećaj da gazi ponos je goli kurac od veze.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 11:59   #305
Quote:
cafelate kaže: Pogledaj post
Začuđujuće je to što bi neki i nakon njegovog predumišljaja oko dogovorenog (vjenčanja) ostali u zajedničkom životu s takvim partnerom.
Začuđujuće je da je taj partner do nedavno bio savršen, bajan, predivan, kao niti jedan prije.
I odjednom, preko noći, postaje i pretvara se u psihopata, nestabilnog frajera koji bi joj dijete napravio, pa se povukao, manipulatora i idiota.
ako je tako zaista, pa u šta je onda autorica gledala 1,5 godinu?

ili je bilo najbitnije nabit burmu na prst, a muž je ionako samo statist koji samo treba potpisati

EDIT: anasis, čisto sumnjam da je on rekao draga, ne želim se vjenčati jer imam blokadu,i dalje nastavio pijuckat sok i gledati survivor. točka, kraj priče o tome.
Ona je otišla, dakle fizički je nema više kraj njega već nakon 24h, šta je trebao smisliti dobar razlog u 24h?
Ili da je možda umjesto odlaska sjela kraj njega i pitala, jel si se ustrtario, jel te frka troška love, ili gubitka slobode, ili čega?
što ti predstavlja brak, što očekuješ od njega?
Trenutno se osjećam poniženo, bojim se da to premišljanje oko svadbe znači da se i oko mene premišljaš?
Zar zaista misliš da bi na sva pitanja on šutio i gledao tv?
ili bi možda došli do uzroka straha?
Jer ako nakon 1,5 godine veze za koju je do nedavno tvrdila da je savršena, i isplaniranog vjenčanja, ne želi pružiti tom čovjeku i vezi bar par dana za ragovor, onda kvragu takva veza.
Najlakše je dići sidro, i ona ima svako pravo na to. ali dali je to uvijek ispravna odluka?
Koliko puta sam svjedočila situacijama gdje ljudi isti događaj interpretiraju na posve drugačiji način.
I ako komunikacija zakaže, problem može nastati i iz sitnice, jer svaka strana ima vlastite pretpostvke o događaju, koje često nemaju nikakve veze sa onim što zaista jest.
__________________
Tempus fugit!

Zadnje uređivanje Lepricorn : 23.03.2012. at 12:12.
Lepricorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 12:00   #306
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post

Ona je svojim prekidom zavrsila svaku pricu o razgovoru i preispitivanjima, on nije.
Ne moraju biti jasni, ne mora joj izrecitirati, ali barem nekakvi, a po onom što je ona napisala nije bilo nikakvih. Ako je bilo, neka kaže.

Uostalom, ako to i jest kap koja je prelila čašu, onda je ok što je otišla, nema smisla mlatiti mrtvog konja.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 12:03   #307
Quote:
Lepricorn kaže: Pogledaj post
Začuđujuće je da je taj partner do nedavno bio savršen, bajan, predivan, kao niti jedan prije.
I odjednom, preko noći, postaje i pretvara se u psihopata, nestabilnog frajera koji bi joj dijete napravio, pa se povukao, manipulatora i idiota.
ako je tako zaista, pa u šta je onda autorica gledala 1,5 godinu?

ili je bilo najbitnije nabit burmu na prst, a muž je ionako samo statist koji samo treba potpisati
Hm...ima i toga, da.
Moguće da se previše "ufurala" u svoju projekciju pa zanemarila i previdjela neke stvari...

Ali što je tu je. Za njih je priča gotova.
cafelate is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 12:03   #308
Quote:
Lepricorn kaže: Pogledaj post
Začuđujuće je da je taj partner do nedavno bio savršen, bajan, predivan, kao niti jedan prije.
I odjednom, preko noći, postaje i pretvara se u psihopata, nestabilnog frajera koji bi joj dijete napravio, pa se povukao, manipulatora i idiota.
ako je tako zaista, pa u šta je onda autorica gledala 1,5 godinu?

ili je bilo najbitnije nabit burmu na prst, a muž je ionako samo statist koji samo treba potpisati
Partneri se upoznaju kroz dugi period, a on je ovim postupkom pokazao još jednu crtu svog karaktera koja autorici s pravom ne odgovara.
marijana111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 12:05   #309
kolko imate godina mislim ovo dvoje o kojima pričamo?
ja imam isto problem i nikako da ga riješim/o..a osjećam da nismo za skupa..samo je sve tolko zapetljano..ja sam ostala bez posla..nemamo mogućnost da se maknemo sami od mojih i njegovih.njemu je posao tak tak..a neznam što bih rekla...ali ja jednostavno nisam sigurna u tu vezu..a on bi se i ženio...
možda je ovo dvoje ipka imalo problema u vzei i prije smao je jedan bio zadovoljan a drugi je trpio i nije govorio tako da za istu vezu il brak svaka strana može iznest total oprečna mišljenja..
redrose3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 12:06   #310
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post
Ajmo jos jednom.

Nije problem ni u rokovoma ni u brzini.
Problem je u tome sto autorica na vlastitu stetu inzistira na tome da je veza bila divna do njegove recenice te da je nakon toga ona prekinula iskljucivo zbog otkazivanja.
Ja ne mogu suditi o njihovoj vezi ovako napamet. Bez detalja. Mogu nagađati, ali ne mogu se igrati vidovnjaka. Moguće je da je veza bila loša. Možda i nije. Jedna njena rečenica u prvih nekoliko sati odluke mi nije neki pokazatelj. To može biti inat, bijes, želja da bude bolje nego što je i sl.

Misliš da je nemoguće da netko prekine s nekim jer je otkazao vjenčanje? Uzmimo da nije riječ o autorici i njenoj mogućoj lošoj vezi. Ponekad jedan postupak bude šaka u oko da osoba tek tad istinski upozna drugu osobu. Nismo uvijek savršeno svjesni s kim živimo, ljudi nas iznenade i nakon 20 godina. Nekad jednostavno nekog vidiš u svjetlu kojem nisi prije i zaključiš da s tom osobom ne želiš biti. A bilo ti je lijepo dotad. Svjesno, nesvjesno, zavaravao se ili ne.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 12:06   #311
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Trebao je kupiti milijun i osam ruža, dovesti marijače pod prozor njen, prijetiti bacanjem u Savu, boriti se za nju? Pristati i na brak i na sve, samo da ju ne izgubi?

to kazes ti ne ja hehehe

kao da bi te ruze pomogle saqmo bi ukrasile kantu za smece heheh

nece mu to pomoći..

samo je trebao razjasniti zeni do kraja zasto nije soopreman,poiju kavu kao ljudi i pozdrave se kao ljudi..

jel to nemoguc scenarij za tebe lord??
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 12:07   #312
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Ja ne mislim da treba gaziti ponos u vezi, štoviše, mislim da veza u kojoj je to potrebno i netko ima osjećaj da gazi ponos je goli kurac od veze.
Slažem se!
Samo što je pol veza i brakova goli kurac od veze ne znači da ću i ja pristat na takvu.
Jaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 12:08   #313
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Ne moraju biti jasni, ne mora joj izrecitirati, ali barem nekakvi, a po onom što je ona napisala nije bilo nikakvih. Ako je bilo, neka kaže.

Uostalom, ako to i jest kap koja je prelila čašu, onda je ok što je otišla, nema smisla mlatiti mrtvog konja.
Apsolutno. Dobro je da nisu zajedno jer su ocito imali problema. Tim vise mi nije jasan napad na njega.
Cudi me da je ljudima prihvatljivije to sto je ona htjela u brak sa covjekom za kojeg joj je laknulo sto je bivsi nego to sto je on izrazio nespremnost i to jos bez konkretnih odgovora.

A sto se tice razgovora, autorica je znala da ce prekinuti isti dan kad je on izgovorio svoju nespremnost. Znaci, rok za ponudu konkretnih odgovora je odmah ili odlazim?
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 12:13   #314
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post
Apsolutno. Dobro je da nisu zajedno jer su ocito imali problema. Tim vise mi nije jasan napad na njega.
Koji napad? Nisam nigdje rekla da je on najgori čovjek na planeti. Samo da je imala pravo otići od njega nakon njegovog postupka.

Quote:
Cudi me da je ljudima prihvatljivije to sto je ona htjela u brak sa covjekom za kojeg joj je laknulo sto je bivsi nego to sto je on izrazio nespremnost i to jos bez konkretnih odgovora.
Rekoh "ako". Ja još uvijek nisam posve sigurna kakva je točno bila njihova veza. Premalo informacija. Samu činjenicu "laknuća" sam objasnila u gornjem postu. Vidjet ćemo ako se autorica opet javi.

Quote:
A sto se tice razgovora, autorica je znala da ce prekinuti isti dan kad je on izgovorio svoju nespremnost. Znaci, rok za ponudu konkretnih odgovora je odmah ili odlazim?
Pa on je taj koji je donio odluku, on je taj koji je morao bar malo razmisliti dok ju je donosio, nije mu pala na pamet odjednom. Ne radi se o kupnji kauča pa da je "ne znam" dovoljan odgovor. Nekako ne mogu zamisliti da kad jedan partner otkaže vjenčanje da ovaj drugi stoji kraj njega, tješi ga i izvlači riječi iz njega. Prirodno je da se tad razdvoje, a što će biti dalje, ovisi o njima.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 12:13   #315
Quote:
Jaya kaže: Pogledaj post
Slažem se!
Samo što je pol veza i brakova goli kurac od veze ne znači da ću i ja pristat na takvu.
i više od pola nažalost..neki će priznat pikanterije iz braka neki ne...
meni se čini da kad se ovako neš naglo desi da su problemi postojali i prije samo se stavljalo pod tepih..kad vidim brak mojih-hvala ne želim se udat...
redrose3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 12:13   #316
ja osobno da primjetim u vezi da sam samo ja ta koja se prilagođava, trudi, žrtvuje, teško da bi uopće ostala u toj vezi a kamoli planirala vjenčanje....recimo........stoga mi nije jasno sada kako s jedne strane smo si super,krasni, divni, onda odjednom, samo sam se ja njemu prilagođavala i na kraju prekid prek noći?

Zato meni a i još nekima na forumu izgleda da je autorica htjela samo prsten na ruci, a sva sranja koja su se dešavala u vezi su bila usputna i nevažna dok se ne potpiše. Pa ćemo onda rješavat stvari ili se nadat da će se partner promjenit, a znamo kak to završava.

Nitko ne osporava njeno pravo na njenu reakciju, samo je malo čudno da iz svemirske ljubavi nastaje prekid prek noći.

A nemamo pojma by the way što je taj čovjek imao za reć...koja je bila njegova reakcija na njen odlazak?
pišikućipropalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 12:17   #317
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Misliš da je nemoguće da netko prekine s nekim jer je otkazao vjenčanje.
Otkazivanje vjencanja je posljedica problema sa sobom ili partnerom.
Otkazivanje veze takoder.
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 12:19   #318
Quote:
MaRina.23 kaže: Pogledaj post
da je rekao da
još nije spreman za tako velik korak i pokazao čvrst stav u vezi
svoje sigurnosti da ju voli i želi oženiti jednog dana
Na kraju se sve svede na obećanje braka - kakvog smisla ima ikome ikada najavljivati "ženit ću te jednog dana"?

Quote:
MaRina.23 kaže: Pogledaj post
Ukoliko se preispituje u vezi braka s njom, nije ju trebao ni zaprosit
Ovo mi je genijalni stav na razini onih koji ljudima s pričom "u braku sam xxx godina, imam problem..." kažu "a što si se uopće ubračivao/la s njim".
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 12:23   #319
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Samo da je imala pravo otići od njega nakon njegovog postupka.
Imala je ona pravo otići od njega i bez postupka i prije postupka.

Ali, tako lako otpiliti nekoga s kim se do jučer htjelo brak, djecu i retrievera, nije najozbiljnija stvar na svijetu. Pazi, nema govora o "otišla sam razmisliti o svemu", nego gotovo, the end.

Da ne spominjem kako je brak početak, a ne kraj mogućih nesporazumijevanja.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 12:35   #320
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Imala je ona pravo otići od njega i bez postupka i prije postupka.
Quote:
Ali, tako lako otpiliti nekoga s kim se do jučer htjelo brak, djecu i retrievera, nije najozbiljnija stvar na svijetu. Pazi, nema govora o "otišla sam razmisliti o svemu", nego gotovo, the end.
A ne može tako. Nema ali. Ili je imala pravo ili nije.
Ovo je samo deklarativno "ima pravo", ali uz zamjeranje.

Uostalom, on je dojučer htio brak, djecu i retrivera, predomislio se, eto, predomislila se i ona.

Ja još čekam da nas apdejta o situaciji jer na temelju par prvih rečenica ne bih sudila o tome jel to zauvijek ili ne. Ne znam čak ni da li je njemu tako rekla ili je to samo istresla ovdje u afektu.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:10.