Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2014., 12:20   #1921
Nakon punih 17 godina napustio nas je i naš član obitelji koji nas je pratio i pružio nam nezaboravne trenutke u životu.
llive29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 20:11   #1922
Bok ljudi, imam ponudu za besplatno uzeti westyija starog 4 mjeseca. Zanima me koliko mjesečno otprilike dođu troškovi za ovu pasminu.
Hvala
__________________
Don’t be afraid of wearing your heart on your sleeve
YellowPoppy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 14:29   #1923
Quote:
YellowPoppy kaže: Pogledaj post
Bok ljudi, imam ponudu za besplatno uzeti westyija starog 4 mjeseca. Zanima me koliko mjesečno otprilike dođu troškovi za ovu pasminu.
Hvala
Ne znam opće kaj da ti odgovorim. Košta ko i svaki drugi pas male pasmine . Mjesečne troškove ne možeš niti kod jednog psa smatrati fiksnima, ali moraš biti na njih spremna/spreman. Kod westiča, uz klopu, računaj na redovito trimanje, svaka 2 mjeseca cca (i ove cijene su ovisne gdi živiš, od 150,00 - 200,00kn po tretmanu). Ja fakat ne znam kolko potrošimo na klopu, ali znam da neki puta hoće barf, neki puta konzerve, a desi se i da hoće dehidrat. Sve su to male količine, ali mora biti kvalitetno! Npr. da jede samo dehidrat (što ne vjerujem da ćeš doživjeti ), kila ti je od cca 30,00 kn- Brit care do 100,00 - Canagan, a dnevno pojede cca 150g, pa si to možeš izračunati. Što kvalitetnija hrana, manje je treba, ali kod njih se radi o gramima! Kao što rekoh, kaj god bude klopal, MORA biti kvalitetno. I kao kod svake pasmine, veterinar, oprsnice, ogrlice, vodilice i, nadasve, igračke :klap:. Ako ćeš postati westi wlasnik/ica, vidjet ćeš koja je to uživancija
intervala is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 10:11   #1924
pozdrav ljudi.

pitanjce za vlasnike westića

koja uzgajivačnica? s kojom imate dobra iskustva?

po mogućnosti ne predaleko, tipa slavonija, kad se nalazim u karlovcu
__________________
robica za curice-Beba
Evil-smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 10:55   #1925
Quote:
Evil-smile kaže: Pogledaj post
pozdrav ljudi.

pitanjce za vlasnike westića

koja uzgajivačnica? s kojom imate dobra iskustva?

po mogućnosti ne predaleko, tipa slavonija, kad se nalazim u karlovcu
Pozdrav i tebi!
Ja ti mogu reči, zbog osobnog iskustva, na što moraš paziti gdi da NE kupiš psa. Neću spominjati ime uzgajivačnice jer ionako više ne postoji. Bili su štanceri (nismo kužili) i kad su psi dali svoje, više ih nema. Čim imaju dvije kujice i jednog mužjaka, u 99% slučajeva su odvratni štanceri. Jedno leglo od svake kujice prijave (za više ne mogu dobiti papire), a drugo prodaju jeftinije, bez papira. Kaže se da moraš vidjeti mamu i tatu (mi smo vidli), ali to apsolutno niš ne znači kaj se tiče ovog problema. Vidiš kako će ti izgledati pas kasnije (valjda), mada niti to ne mora biti istina, jer mislim da su takvi "ljudi" zbog zarade spremni i podmetnuti pse. Zato dobro provjeri i udaljenost ti bi trebala biti najmanja briga. Nisam te, nadam se, isprepadala, ali kod svih pasmina ti je skoro takva frka. No, unatoč tome, naš pas je prekrasan, predobar, voljen i sve je u redu
intervala is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 00:16   #1926
slabo nalazim uzgajivačnice po internetu. kopam i kopam..

kao što veliš, pola njih više ni ne postoji, nemaju web...

ponuda po oglasima je koma..

a kad vidim ime mađarska.. zna se o čemu se radi.. šverc komerc...
__________________
robica za curice-Beba
Evil-smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 20:44   #1927
Quote:
intervala kaže: Pogledaj post
Ne znam opće kaj da ti odgovorim. Košta ko i svaki drugi pas male pasmine . Mjesečne troškove ne možeš niti kod jednog psa smatrati fiksnima, ali moraš biti na njih spremna/spreman. Kod westiča, uz klopu, računaj na redovito trimanje, svaka 2 mjeseca cca (i ove cijene su ovisne gdi živiš, od 150,00 - 200,00kn po tretmanu). Ja fakat ne znam kolko potrošimo na klopu, ali znam da neki puta hoće barf, neki puta konzerve, a desi se i da hoće dehidrat. Sve su to male količine, ali mora biti kvalitetno! Npr. da jede samo dehidrat (što ne vjerujem da ćeš doživjeti ), kila ti je od cca 30,00 kn- Brit care do 100,00 - Canagan, a dnevno pojede cca 150g, pa si to možeš izračunati. Što kvalitetnija hrana, manje je treba, ali kod njih se radi o gramima! Kao što rekoh, kaj god bude klopal, MORA biti kvalitetno. I kao kod svake pasmine, veterinar, oprsnice, ogrlice, vodilice i, nadasve, igračke :klap:. Ako ćeš postati westi wlasnik/ica, vidjet ćeš koja je to uživancija
Postalo je i više nego uživancija. Obožavamo ga i totalno je blesav pas, tvrdoglav do boli. Jede apsolutno sve, ja mu dajem samo njegu hranu ali sčopi što god padne na pod. Il što nađe na cesti. Neki dan je pojeo flaster kojeg je nekako našao na cesti i poslije ga je naravno izbljuvao. ali je genijalan
__________________
Don’t be afraid of wearing your heart on your sleeve
YellowPoppy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 08:28   #1928
Quote:
YellowPoppy kaže: Pogledaj post
Obožavamo ga i totalno je blesav pas, tvrdoglav do boli. ali je genijalan
westici su takvi.124 po redu poslusnosti
bundeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 13:02   #1929
ima tko iskustva s grumpy star uzgajivačnicom?
__________________
robica za curice-Beba
Evil-smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 19:14   #1930
Pozdrav svima ljubuteljima westića...
Bila sam ponosni vlasnik jednog tvrdoglavca prije godinu dana,na žalost on nije više s nama...makar nam uvijek bude u srcima,jer ostavio je neizbrisiv trag i teško će ga bilo tko nadmašiti Sad smo spremni da opet uzmemo jednog vragolana...Imate kakvu kakvu preporuku za uzgajuvačnicu,hvala unaprijed...ako ne ovdje...može i u poruke...puno hvala
MaliLu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 22:15   #1931
MaliLu, ja mog od sveg srca preporučiti grumpy star uzgajivačnicu, ali mislim da oni skoro neće imati leglo jer su sada imali. mi uzeli našu blesaču

predivni ljudi koji se predivno i s puno ljubavi posvjećuju svojim štencima... odgajaju ih od prvog trenutka..socijaliziraju.. ma sve samo riječi hvale imam za njih <3

od ostalih, tu je još odlična uzgajivačnica snow white angel!
__________________
robica za curice-Beba
Evil-smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 22:21   #1932
Hvala evil,trenutno nema ni jedna leglo...budemo ili malo se strpjeli ili ima još neka opcija,da uzmemo psa izvana...razmislit ćemo...hvala
MaliLu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 22:37   #1933
moja čupavica ima (čini mi se da s mamine strane) ima porijekla i iz ove uzgajivačnice- snowhite's dwarf. i oni imaju kvalitetnu štenad.
__________________
robica za curice-Beba
Evil-smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 11:56   #1934
Hej westoljubci

Pesek mi je dobil neku alergiju, znaci dobiva krastice po tijelu, veterinar je predlozio da promijenimo hranu, do sada smo koristili Royal Canin za westiče.

Sto predlazete na koji tip da se prebacimo?
__________________
www.putoholicari.com
Cartman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 12:01   #1935
Quote:
Cartman kaže: Pogledaj post
Hej westoljubci

Pesek mi je dobil neku alergiju, znaci dobiva krastice po tijelu, veterinar je predlozio da promijenimo hranu, do sada smo koristili Royal Canin za westiče.

Sto predlazete na koji tip da se prebacimo?
Imaš li psa ili kokoš?
SASTOJCI: kukuruzno brašno, riža, dehidrirano meso peradi, kukuruz, životinjske masti, dehidrirani proteini svinjetine*, hidrolizirani životinjski proteini, pulpa cikorije, biljna ulja (boražino i sojino), pšenica, riblje ulje, minerali, frukto-oligo-saharidi, sjeme lana (izvor Omega-3), natrij polifosfat, L-lizin, taurin, DL-metionin, ekstrakti zelenog čaja i grožđa (izvori polifenola), hidrolizirani ljuskari (izvor glukozamina), L-karnitin, hidrolizirana hrskavica (izvor kondroitina), ekstrakt cvijeta nevena (izvor luteina)

Pročitaj na temi o hrani za pse što se preporučuje. Ili pitaj tamo.
Coco_Nut is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 13:07   #1936
Očito je ta RC za westyje baš za njih grozna. Naime, prije nego sam pohodio forum.hr i nisam bio upoznat s kvalitetnim brandovima i ja sam nasjeo na marketing i kupio tu hranu za svog psa. I dogodilo mi se isto kao i Cartmanu, pa smo brže-bolje prešli na drugu hranu. Trenutno ga hranimo Canaganom od lososa. Je da je hrana dosta skupa, ali isplati se jer ga stvarno alergije i druge nedaće više ne muče, a i nije da su westyji neki veliki kapacitet, pa jedna vreća dugo traje.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 14:01   #1937
Veterinar je rekao da je cuo glasine da je RC za naše tržište poceo nesto muljati, da nije toliko kvalitetan kao recimo za njemačko
__________________
www.putoholicari.com
Cartman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 14:15   #1938
Westy terrier

Royal Canin za sva trzista ima jednako ocajan sastav, dovoljno je pogledati deklaraciju prema kojoj je meso u tragovima.
Govorimo o skupoj hrani za pse kojoj je meso tek na trecem mjestu u masenom udjelu, a prva dva zauzimaju kukuruz i riza - da li to uopce treba komentirati ?
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2015., 13:48   #1939
Moj westy jede Trovet vec godinu i pol, uzimam mu hipoalergenu od divljaci i jako sam zadovoljna. Jeo je RC za westije i Taste of the wild, ali Trovet mu je zasad najbolji. Nema ceskanja, stolica super i voli je jest, a inace je malo izbirljiv.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"If your dog doesn't like someone, you probably shouldn't either."
pink hero is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2015., 14:13   #1940
Quote:
Cartman kaže: Pogledaj post
Hej westoljubci

Pesek mi je dobil neku alergiju, znaci dobiva krastice po tijelu, veterinar je predlozio da promijenimo hranu, do sada smo koristili Royal Canin za westiče.

Sto predlazete na koji tip da se prebacimo?
Ono kaj svima odgovaram: prebaci se na BARF, po mogućnosti od Animacanisa i nećeš, vjerujem, imati nikakvih problema. Ja vidim po svojem, čim više jede nešto drugo (Canagan ili Brit care, koje su jako dobre klopice), pojavi se neki problem. On nema nikakvih kožnih poteškoća , ali ima sa želucem. No, dok je na barfu, sve ok. Moje mišljenje o ovim "specijalnim" klopicama za određenu vrstu ili "medicinskim", je da je to još jedan način za izvuči lovu, a kaj je najgore, ne pomogne pesu. Ima par paseka u kvartu koji imaju neke probleme, no svi ih šopaju s tim "medicinskim" glupostima, a njima ništa bolje. Predložila sam nekima barf, nisu me poslušali i ja odustajem, kolko god mi žal životinjica. Nadam se da budeš ti bar probal
intervala is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:59.