Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2012., 12:35   #201
Jel bio tko u Krakowu na One day tour Auschwitz & Wieliczka Salt mine. Jel se stigne sve normalno obici bez neke velike trke?
maky09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 20:07   #202
Imas to vec opisano u ovoj temi, prolistaj malo, nema puno stranica.
__________________
Ladies and gents, I won’t pretend
I think I forgot my medicine

Just search T for Texarkana!
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 21:01   #203
Procitao sam ali se ova tura ne spominje.
maky09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 21:31   #204
Previdio sam temu Krakow. Pogledati cu tamo.
maky09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 10:03   #205
@maky

Naravno da je moguće obići to dvoje u 1 dan
al teško u normalnom tempu kako si rekao
Računaj da ti za Auschwitz treba nekoliko sati i da
se nalazi nekih 50-ak km od Krakowa tako da ako
bi htio u 1 danu moraš dosta žuriti.
Po meni ti je bolje to razlomiti u 2 dana
__________________

Heroji ne trebaju nam ni puške ni pištolji
Samo čisto srce i ničeg se ne boj
Zookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 15:08   #206
http://sutra127.airkiosk.com/cgi-bin/airkiosk/I7/171015


jeli ja ovo dobro vidim ili ovo karta košta 199 zlotija što ispadne oko 50 eura? i to povratna, EURO 2012 idemoooooooooooooo..
Marco Materazzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 18:50   #207
Quote:
Zookey kaže: Pogledaj post
@maky

Naravno da je moguće obići to dvoje u 1 dan
al teško u normalnom tempu kako si rekao
Računaj da ti za Auschwitz treba nekoliko sati i da
se nalazi nekih 50-ak km od Krakowa tako da ako
bi htio u 1 danu moraš dosta žuriti.
Po meni ti je bolje to razlomiti u 2 dana
Ok. Idem samo u Auschwitz. Rudnik za drugi put. Pozdrav iz Budimpešte.
maky09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 21:33   #208
Imam još sat i pol do leta doma pa da iskoristim vrijeme i ostavim par informacija.
Letjeli Ryanairom Budimpešta-Krakow-Budimpešta za 6390,75 forinti (povratna, s taksama). Do Budimpešte vlak za 232,50kn (povratna). Vlak kreće iz Zagreba u 09:55, dolazi u Budimpeštu oko 17h, a avion za Krakow ide u 21:05. S krakovskog aerodroma ide vlak direktno do Krakow Glowny kolodvora za 10 zlota (1zl=1,8kn), otprilike svakih sat vremena.
Hostel smo pronašli preko www.booking.com za 96zlota za dvokrevetnu sobu s kupaonicom. Enigma Hostel je smješten 5min od kolodvora i 10-15min hoda od glavnog trga Rynoka u starom gradu. Čist, topao, osoblje ljubazno - za svaku preporuku.
Ono što prvo upada u oko u Krakowu je da se puno gradi i obnavlja, uglavnom s novcem EU - od novog kolodvora do novog podzemnog muzeja ispod glavnog trga (Rynok Underground). Međutim, mnoge stare fasade su u lošem stanju i tu je stari dio Zagreba puno obnovljeniji. Stare zgrade su tipično srednjoeuropske i mene osobno Krakow nevjerovatno podsjeća na ukrajinski Lviv, što nije ni čudno s obzirom da su se oba grada stoljećima nalazila u istoj državi - prvo Poljskom kraljevstvu, a potom Habsburškoj Monarhiji.
Ja sam razgled krenuo s brežuljkom Wavel gdje je bivši kraljevski dvorac, danas muzej. Zapravo je pet muzeja i za svaki je posebna ulaznica, cca 10-20zlota svaka, tako da sam ja ušao samo u Državne prostorije (16zl) gdje osim Senatske sobe sve druge su dosadnjikave (osim ako nekoga zanimaju stare tapiserije, onda je ovo za njih raj jer ih je dvorac krcat). Katedrala na Wavelu je mix stilova i nije me pretjerano oduševila. Praška je puno ljepša. Također predlažem šetnju uz Vislu s pogledom na Wavel.
Popodne je bila laganini šetnja po starom gradu, istraživanje njihovih popločenih ulica i trgova. Crkava je na svakom koraku i ne mogu vjerovati da ipak postoji zemlja u kojoj ima više crkava nego u Hrvatskoj
Na Rynoku, glavnom trgu, preporučam platiti 6zlota za ulaz u veliku ciglenu crkvu Sv. Marije. Unutrašnjost je prekrasna - vitraji, zidne slike, peterodjelni renesansni oltar...
Što se tiče hrane, na svakom koraku je neki restoran. Ima od KFCa i McDonaldsa do azijskog takeawaya i gruzijskih, indijskih, talijanskih, francuskih i drugih restorana. Cijene u boljim restoranima kao kod nas, a ako potrefiš neku lokalnu prčvarnicu, dobro ćeš pojesti npr poljski gulaš ili poljske valjuške s kiselim zeljem za 5-8 zlota. Malo pivo se dobije za cca 5zlota.
Cijeli stari grad je i prepun dućana i imaju dobre cijene, pogotovo u onima s odjećom i obućom Made in Poland. Također, uz glavni željeznički kolodvor nalazi se Galeria Krakowska, ogroman moderan shopping centar. Drugi moderan shopping centar je u četvrti Kazimierz, 15min hoda od centra, i zove se Galeria Kazimierz, koju očito drži ista osoba kao i zagrebački Avenue Mall jer im je logo identičan.
__________________
Instagram #vedrananelic

BACKPACK PUTOPISI http://backpack.blog.hr & http://backpack-ski.blog.hr | 23.06.-11.07.2018. Portugal & Gvineja Bissau; 16.-30.08.2018. Sevilla, Barcelona & Boston/Nova Engleska; 11.-18.11.2018. Gruzija, Ukrajina & Moldova; 30.11.-08.12.2018. Martinique, Dominica & Guadeloupe; 05.01.-02.04.2019. Australija
vanelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 21:43   #209
Jutros smo preko Cracow City Tours (www.cracowcitytours.com) uzeli turu u Auschwitz Birkenau za 100zlota po osobi (uključen prijevoz, pratitelj, ulaz i lokalni vodič). Za preporuku. Svatko tko dođe u Krakow, mora obavezno vidjeti Auschwitz. Jučer je bilo lijepo sunčano i toplo, oko 16-17 stupnjeva, ali danas se temperatura prepolovila i puhao je hladan vjetar pa je to i pojačavalo impresiju.
Tura kreće iz centra Krakowa u 09:00 i povratak je oko 15:30.
Nakon toga ostalo je još malo vremema da otiđem do židovske četvrti Kazimierz gdje su dva židovska groblja i nekoliko sinagoga i židovskih muzeja. Nisam imao vremena za ulaziti, a izvana su arhitektonski vrlo jednostavni. No, ono što me se dojmilo u Kazimierzu je četvrt koja je puno mirnija od centra, kao nekako zaboravljena, popločene ulice s puno kafića i restorana i tu bi bilo zgodno provesti par sati samo sjedeći i promatrajući svijet i uživajući.
Natrag na aerodromu hladan tuš. Terminal je malen i svega par trgovina i kafića, a u tranzitnom odjelu svega jedna trgovina i jedan kafić pa naš zagrebački aerodrom i nije toliko loš. Jednostavno se nema što raditi. Mislio sam s Dinersicom ući u airport lounge, ali on radi samo 05:00-19:00 tako da se sada dosađujem. Jedino pozitivno je besplatan wifi.
__________________
Instagram #vedrananelic

BACKPACK PUTOPISI http://backpack.blog.hr & http://backpack-ski.blog.hr | 23.06.-11.07.2018. Portugal & Gvineja Bissau; 16.-30.08.2018. Sevilla, Barcelona & Boston/Nova Engleska; 11.-18.11.2018. Gruzija, Ukrajina & Moldova; 30.11.-08.12.2018. Martinique, Dominica & Guadeloupe; 05.01.-02.04.2019. Australija
vanelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 21:46   #210
I da, ono najvažnije - POLJAKINJE.
Melem za oči. Ovoliko zgodnih žena dugo nisam vidio na jednom mjestu. Čak šišaju i Ukrajinke.
Oni koji idu na nogometno, uvjeren sam da će uživati barem samo gledajući ih. Killerdog sretno!
__________________
Instagram #vedrananelic

BACKPACK PUTOPISI http://backpack.blog.hr & http://backpack-ski.blog.hr | 23.06.-11.07.2018. Portugal & Gvineja Bissau; 16.-30.08.2018. Sevilla, Barcelona & Boston/Nova Engleska; 11.-18.11.2018. Gruzija, Ukrajina & Moldova; 30.11.-08.12.2018. Martinique, Dominica & Guadeloupe; 05.01.-02.04.2019. Australija
vanelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 12:24   #211
Nemres mi tako pricati

Bio ja vec par puta u poljskoj,ali nemres na ukrajinke
Jesi nasao kakvo mjesto tipa onaj bar u lvivu?

Ja sam mislim i ovdje stavio dobar restoran zidovski u krakowu,jedino mogu dat lokaciju uvijek se tamo zaletim bar na jedan obrok
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 12:42   #212
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
Nemres mi tako pricati

Bio ja vec par puta u poljskoj,ali nemres na ukrajinke
Jesi nasao kakvo mjesto tipa onaj bar u lvivu?

Ja sam mislim i ovdje stavio dobar restoran zidovski u krakowu,jedino mogu dat lokaciju uvijek se tamo zaletim bar na jedan obrok
Ne znam, ali mene su Poljakinje oduševile više od Ukrajinki
A na bar tipa Slava Ukrajini u Lvivu nisam naletio
__________________
Instagram #vedrananelic

BACKPACK PUTOPISI http://backpack.blog.hr & http://backpack-ski.blog.hr | 23.06.-11.07.2018. Portugal & Gvineja Bissau; 16.-30.08.2018. Sevilla, Barcelona & Boston/Nova Engleska; 11.-18.11.2018. Gruzija, Ukrajina & Moldova; 30.11.-08.12.2018. Martinique, Dominica & Guadeloupe; 05.01.-02.04.2019. Australija
vanelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 08:52   #213
Vjeruj mi, ukrajinke su definitivno lipse.Ne znam bas koliko si imao prilike nabasat na kafice, restorane, disco, di se izlazi, pa da vidis sve cari toga...
__________________
Ladies and gents, I won’t pretend
I think I forgot my medicine

Just search T for Texarkana!
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 10:12   #214
Mislim da ste " zaboravili " na norvezanke.
maky09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 10:45   #215
još nisam imao čast to vidjeti, pa se ne bi štel mješati

ma uglavnom, dobrih žena ima svugdje
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 10:20   #216
Kak ste odjednom prešli na norvežanke
Ali slažem se. Dobre su i obdarene.
Znam iz vlastitog iskustva
preporučam
__________________

Heroji ne trebaju nam ni puške ni pištolji
Samo čisto srce i ničeg se ne boj
Zookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 12:45   #217
Bjeloruskinje iz Minska.


nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 23:17   #218
Mene zanimaju informacije za vlak ili avion na relaciji Hrvatska (Rijeka, Zagreb ili nešto treće) prema Poljskoj (bilo gdje, lako presjednem, glavno da mi je glavna relacija što jeftinija).
dakle, možete li me upititi na neke linkove. Hvala unaprijed.
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 23:44   #219
ko misli na euro vlakon mozda mu bude zanimljivo ovo:

"To je čarter-vlak, dakle mi smo zakupili cijelu kompoziciju s lokomotivom. On polazi dan prije utakmice i vozi isključivo za Poznanj, vozi samo navijače i mi sami biramo sastav vagona, koliko će biti restorana i kakav će biti sadržaj."
labello red is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 09:11   #220
nego, koliko vas je čulo o tome da su jako nezadovoljni stadionom u Poznanu i sigurnosnim problemima
http://www.soccerex.com/industry-new...oznan-stadium/

zamjenski je inače u Krakowu, što se meni više sviđa
al bi bilo zanimljivo da u zadnji čas promjene odluku
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:52.