Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2012., 10:15   #661
Ako imaš pbz365net (internet bankarstvo), možeš preko njega, a ako nemaš, morat ćeš u banku...
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 13:29   #662


imam student racun i nedaju mi da si zatvorim minus

lopovluk
__________________
Vraćam se odmah!

Godot
deda moroz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 14:02   #663
Pa tko te sili da ga koristiš?
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 14:44   #664
prvenstveno moj nedostatak samokontrole.
ali s obzirom da nemam nikakva primanja i da jednostavno NE ZELIM ulaziti u nikakva dugovanja (bar ne jos) ocekivao sam da ce mi na vlastiti zahtjev odobriti ukidanje minusa.

al posto nisu jedino sta mogu zakljuciti jest kako ima odgovara da udem u taj minus da mi poslije mogu kamate nabijat.


apropo toga sad me zvala sluzbenica da me obavijesti kako nisam american podigao (koji je isto dio tog studentskog) i nakon sta sam joj probao objasnit da ni ne zelim taj american (na njemu je pak dopusten dvostruko veci minus) obavjesten sam da moram podignut tu karticu i da ju onda sakrijem negdje sam od sebe

mogu samo zakljucit da mi lagano pripremaju podstavu za dužničko ropstvo.
__________________
Vraćam se odmah!

Godot
deda moroz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 14:58   #665
Preuzmi karticu, zatraži ih škare, i pred njima je izreži. Ne moraš pred njima, naravno, ali veći je gušt...

Nemogućnost zabrane dozvoljenog minusa (ikakvog minusa) mene živcira kod većine banaka. Zašto je problem zakonski omogućiti korisniku zabranu minusa?! Možeš zabraniti telefonske pozive u 500 podvarijanti, ali minus ne možeš...
__________________
Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
the.elles.d is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 15:06   #666
Ja ne znam zašto vam je taj minus toliki problem.

Btw, zar Amex kartica ne dolazi poštom doma? Jer meni je.
Ti ju podigni i spremi u ladicu, ionako te ne košta baš ništa jer ne plaćaš članarinu.
A može ti dobro doći ako ništa drugo npr. za beskamatnu kupnju na rate.

Btw, znaš da i na Maestru imaš mogućnost kupovine na rate do 1000kn?
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 15:21   #667
pretpostavit cu da si i ti zaposlenik dužničke mašinerije

uglavnom očekivao sam da ću kao klijent imati više prostora za vlastitu financijsku politiku a ne da me banka tjera u minus kako god i di god stigne
__________________
Vraćam se odmah!

Godot
deda moroz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 18:25   #668
Ne, ja sam student koji koristi taj paket i smatra ga vrlo korisnim.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 18:57   #669
Ti smatraš, neki ne. Nije teško staviti oznaku "korisnik ne želi minus" i gotovo.
Btw, deda, meni je kartica od žiro računa stajala u poslovnici ~2 godine. Podignuo sam je tek kad mi je zatrebala
__________________
Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
the.elles.d is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 19:12   #670
neshvaćam čemu uopće ulaženje u minus,kad te onda ubijaju sa svojim kamatama...
radije bi dana živio na kruhu i vodi nego ušao u minus i njima ''bacao'' svoje pare u bunar
Mortiis is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 19:36   #671
Quote:
the.elles.d kaže: Pogledaj post
Ti smatraš, neki ne. Nije teško staviti oznaku "korisnik ne želi minus" i gotovo.
Onda postoji vrlo jednostavno rješenje - zatvori studentski index paket i otvori običan tekući račun. Obzirom da nemaš primanja, neće ti niti odobriti minus.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 20:56   #672
Da, u ovom slučaju to je rješenje.
A što s ostatkom populacije, nama koji imamo primanja - i ne želimo minus?
__________________
Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
the.elles.d is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 21:12   #673
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Onda postoji vrlo jednostavno rješenje - zatvori studentski index paket i otvori običan tekući račun. Obzirom da nemaš primanja, neće ti niti odobriti minus.
Ne treba otvoriti običan tekući račun jer će za njega plaćati mjesečnu naknadu već studentski tekući račun(a ne PBZ indeks plus studentski paket) za koji ne plaća nikakvu naknadu,nema prekoračenje niti AMEX.
zgfjaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 22:26   #674
Ne bih se složio s tobom... Imam studentski tekući račun bez amexa i uredno mi je odobren dozv. minus od 1000 kn. Usprkos tome, nemam naknadu za vođenje računa, al mi zaračunavaju naknadu od 14 kn za net i mpbz.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 11:26   #675
Quote:
the.elles.d kaže: Pogledaj post
Da, u ovom slučaju to je rješenje.
A što s ostatkom populacije, nama koji imamo primanja - i ne želimo minus?
pa cekaj,zasto ides u minus?
nemoj ici u minus i rijesen problem...
znam da je teska situacija u drzavi,i da vecina ljudi zivi na rubu minusa (ako ne i njemu)...ali morate si zacrtati u glavi da jednostavno pokusate neici u njega pod svaku cjenu...inace samo bacate pare banci od tih kamata...
Mortiis is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 11:42   #676
Tko kaže da idem u minus? Ja želim ne imati uopće opciju minusa.

Usporedi to s 062, 060, ..., telefonskim pozivima. Ne moraš iz zvati, ali se mogu nazvati "sami od sebe". HAKOM je tu reagirao i rekao da korisnik može zabraniti te pozive - i ne samo te vrste poziva. Ista stvar je i sa sekretaricama koje se, gle čuda, uključuju same od sebe i generiraju profite telekomima. I tu je reagirao (iskreno, ne prebrzo) HAKOM i zabranio takve stvari. Zašto se ne reagira na takve stvari i u bankarskom svijetu?

Ako hoćeš, usporedi to s kockanjem Odeš u sjedište Hrvatske lutrije, potpišeš obrazac na kojem kažeš da imaš problem s kockanjem i želiš da ti se onemogući igranje takvih igara na prodajnim mjestima HL. Zašto se ne bi slično uvelo i za ljude koji imaju problem, ili ne žele ući u probleme, s minusima?
__________________
Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
the.elles.d is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 12:49   #677
Quote:
the.elles.d kaže: Pogledaj post
Tko kaže da idem u minus? Ja želim ne imati uopće opciju minusa.

Usporedi to s 062, 060, ..., telefonskim pozivima. Ne moraš iz zvati, ali se mogu nazvati "sami od sebe". HAKOM je tu reagirao i rekao da korisnik može zabraniti te pozive - i ne samo te vrste poziva. Ista stvar je i sa sekretaricama koje se, gle čuda, uključuju same od sebe i generiraju profite telekomima. I tu je reagirao (iskreno, ne prebrzo) HAKOM i zabranio takve stvari. Zašto se ne reagira na takve stvari i u bankarskom svijetu?

Ako hoćeš, usporedi to s kockanjem Odeš u sjedište Hrvatske lutrije, potpišeš obrazac na kojem kažeš da imaš problem s kockanjem i želiš da ti se onemogući igranje takvih igara na prodajnim mjestima HL. Zašto se ne bi slično uvelo i za ljude koji imaju problem, ili ne žele ući u probleme, s minusima?

tako nekako..

ako si mogu zabanit pozive na mobilne mreze s kucne linije zasto si nebi mogao zabranit i minus..
__________________
Vraćam se odmah!

Godot
deda moroz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 16:37   #678
dakle trebam savjet
prije 8 mjeseci morao vratiti american zbog duga i dogovora na obročno plaćanje(to sam sve isplatio),a u međuvremenu i jednu ratu kredita za auto preskočio pa se banka nakon par dana preko fine namirila...znači nemam više nikakvih dugova prema pbz banci osim dozvoljenog minusa i kredita za auto u iznosi od cca 20000 kuna koji redovito otplaćujem...pošto sad čekamo bebu trebala bi nam adaptacija kuće u iznosu od cca. 15 000 eura...e sad moje pitanje je dali će meni to pbz odobriti....recimo da uzmem 20 000 eura i s tim zatvorim kredit za auto i plaćam samo ovaj,to bi bilo cca. 1600 na 10 godina...radim u državnoj firmi...plaća 4200...dali će me jeb. zbog americana i tih gluposti??
lega_iz_osijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 19:42   #679
Ne svaki mjesec, ali vec par puta zovu me iz Privredne banke da pitaju kad mislim platiti ratu kredita. Kredit je vec pri kraju, jos godinu dana, i uvijek je uredno odplacivan svaki mjesec. Da li im je to praksa ili ???
HappySusjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 22:24   #680
Quote:
HappySusjed kaže: Pogledaj post
Ne svaki mjesec, ali vec par puta zovu me iz Privredne banke da pitaju kad mislim platiti ratu kredita. Kredit je vec pri kraju, jos godinu dana, i uvijek je uredno odplacivan svaki mjesec. Da li im je to praksa ili ???
To je nova praksa koju su od kako je kriza uzela maha, uvele sve banke. Nekada znaju zvati i u kasne večernje sate što zna biti prilično iritirajuće.

PBZ je što se tiče ažurnosti postala najgora po tome pitanju. U nakraćem roku pokreću ovrhe ili sporove ( već po potrebi) što prouzrokuje znatne dodatne troškove.

Kad banka(r) nanjuši da si upao u problem i da nećeš moći redovito izvršavati svoje obaveze, nastupa zaokret u odnosu i poslovnom i ljudskom i počinju te tretirati kao smeće, kao nižu vrstu.
Ako imaš sreće, da ti dugovi nisu preveliki, onda će te refinancirati uz 50% veću kamatnu stopu od redovite.

Kad sam već kod PBZ-a odmah ću iznijeti i svoje nedavno iskustvo. Bio sam kod njih i imao odobren prilično veliki minus po tekućem u odnosu na primanja, taj minus sam prenio iz prijašnje banke u akciji kojom je PBZ privlačila nove klijente, prešao sam i iz nekih drugih razloga jer mi se neke stvari činile puno povoljnije nego u mojoj bivšoj banci ( Hypo). Ali avaj, nisam znao, a nitko mi nije rekao da je taj minus ograničenog trajanja, točnije jedno obračunsko razdoblje koje u PBZ traje šest mjeseci, nakon kojega banka minus po tekućem određuje prema svojim redovitim pravilima, što mi je bilo prešućeno kad sam se raspitivao.
I naravno, nakon šest mjeseci oni ti meni prepolove dozvoljeni minus, a ja bio full u crvenom ( imam i kredit u chf) i traže od mene da im razliku odmah uplatim jerbo će me na ovrhu. I ja što ću pa kod direktora, a on me normalno odjebe, a ja onda složim mail i pošaljem u centralu tako da su me onda uzeli u obzir pa mi vratili ne baš cijeli dozvoljnei minus, ali većinu. I to je tako funkcioniralo sve do nedavno kad je direktor unaprijeđen, a na njegovo mjesto došao izvjesni seronja koji je prekinuo postignuti dogovor s prijašnjim direktorom pa sam se ja opet našao u problemu, doduše manjem nego na početku jer sam minus polako smanjivao.
Ponovo ja zovem centralu u Zagreb i sve im kažem kako je bilo i oni puni rzumijevanja prema meni kažu neka ja opet njima pošaljem pismo i neka idem kod tog novog direktora i podnesem novi zahtjev. Ja tako učinim, ali eto ti vraga, direktor ( seronja) me ponovo odbije i uputi na refinanciranje ( htio je da taj minus zatvorim novim kreditom) što ja naravno nisam htio prihvatiti, a i da jesam, nisam mogao jer zbog kredita u chf nisam više kreditno sposoban.

I tako, sad sam opet promijenio banku i sad ćekam kad mi sjedne redoviti prihod, da pokušam kod te nove banke nekako riješiti te pare kpoje mi fale da ovim lihvarima iz PBZ odnesem i zauvijek im kažem Zbogom.

p.s.

radi se o poslovnici PBZ Kapucinska, ako Boga znate ljudi ne idite tamo nikako.
ne samo da je na mjesto direktora došao seronja, nego cijela garnitura osobnih bankara je nova i svi se ponašaju isto kao i direktor im.

Zadnje uređivanje bilokoje : 02.03.2012. at 22:42. Reason: brisani osobni podaci
sperr is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:44.