Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2014., 22:20   #1521
Privredna banka Zagreb - iskustva

Quote:
ivan_29 kaže: Pogledaj post
Čini mi se da je 10-og i 25-og, ovisno kako je određeno u ugovoru.

Tad je naplata računa. A mjesečni obračun je ranije no stvarno ne znam kad.
Koga zanima ta informacija, ima broj amexa na poleđini kartice.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 22:30   #1522
Meni 15.u mjesecu dolazi račun a rok placanja je 23.,24.u tekucem mjesecu.
Kartica je american obicna zelena i nije za studente

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
__________________
---VOLIM SVOJU DOMOVINU!!!!---
kova11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 01:08   #1523
Taj datum ovisi o ugovoru. Tamo se nude razliciti termini placanja i sve ovisi o tome sta ste izabrali.

Sent from my Pink Unicorn
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 10:23   #1524
Quote:
White Shadows kaže: Pogledaj post
To je onda za svakog drukčije?
I da, zaboravila sam napomenuti da je u pitanju American express za studente
Za studente je obračun zadnjeg dana u mjesecu, a automatska naplata sa tekućeg, 10-og u mjesecu.
ivan_29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 17:23   #1525
Quote:
White Shadows kaže: Pogledaj post
To je onda za svakog drukčije?

I da, zaboravila sam napomenuti da je u pitanju American express za studente

Kod studentske Amex kartice obračun je 2. u mjesecu, a datum dospijeća (dan terećenja tekućeg računa) je 9. u mjesecu. Tako je za sve studentske kartice i to se ne može mijenjati.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 16:54   #1526
Quote:
White Shadows kaže: Pogledaj post
Kojeg datuma u mjesecu se ''zaključava'' iznos koji smo potrošili na american express kartici? Mislim da sam negdje davno pročitala da je to trećeg dana u mjesecu pa da tereti tekući 9. u mjesecu, ali uopće nisam sigurna pa bih molila nekog za potvrdu ili točnu informaciju. Hvala
Meni je 28 u mjesecu zadnji dan za taj "mjesec"... sve što potrošim 29, 30 ili 31 mi se obračunava u slejdeći mesec. Račun dobijem elektronski 29 u mjesecu sa dospjećem plaćanja do 7 u sljedećem mjesecu. Neznam zašto je tako niti sam ja to tako tražio, valjda su oni tako odlučili akd sam podizao karticu.
joso99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 15:53   #1527
Quote:
joso99 kaže: Pogledaj post
Meni je 28 u mjesecu zadnji dan za taj "mjesec"... sve što potrošim 29, 30 ili 31 mi se obračunava u slejdeći mesec. Račun dobijem elektronski 29 u mjesecu sa dospjećem plaćanja do 7 u sljedećem mjesecu. Neznam zašto je tako niti sam ja to tako tražio, valjda su oni tako odlučili akd sam podizao karticu.
i meni je tako od prvog dana.

Zanima me po kojem oni tečaju računaju kad odeš na bankomat dignit kune ali sa deviznog računa? jel puno deru na tečaju?
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2014., 11:30   #1528
Quote:
White Shadows kaže: Pogledaj post
Kojeg datuma u mjesecu se ''zaključava'' iznos koji smo potrošili na american express kartici? Mislim da sam negdje davno pročitala da je to trećeg dana u mjesecu pa da tereti tekući 9. u mjesecu, ali uopće nisam sigurna pa bih molila nekog za potvrdu ili točnu informaciju. Hvala
do slijedećeg računa, na svakom izvještaju ti piše kada će ti biti formiran slijedeći račun do tog datuma će ti se sve obračunat, moguće je da nešto ode i u drugi račun što je kupljeno zadnji dan. Ako ti je dospijeće računa 15. onda se obračunava sve do 7.
PowerG is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2014., 11:45   #1529
Za sve korisnike "American" kartica, preporučljivo je registrirati se na "MY account" uslugu koja je besplatna i mogu se pratiti sve transakcije, računi i dospijeće računa.
ivan_29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2014., 13:02   #1530
Molim odgovor ako netko zna!
Ovaj mjesec ću kasniti sa plačanjem rate kredita koja mi dolazi na naplatu zadnjeg u mjesecu.
Kakva je situacija u pbz-u što se tiće takvih situacija?
Do kada bih morala podmiriti ratu bez nekih posljedica?
Iwannna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2014., 14:17   #1531
Quote:
Iwannna kaže: Pogledaj post
Molim odgovor ako netko zna!
Ovaj mjesec ću kasniti sa plačanjem rate kredita koja mi dolazi na naplatu zadnjeg u mjesecu.
Kakva je situacija u pbz-u što se tiće takvih situacija?
Do kada bih morala podmiriti ratu bez nekih posljedica?
Preporučljivo je obavijestiti banku o kašnjenju i eventualnim razlozima, tako da znaju, da je to slučajno, a ne da slijedi redovno kašnjenje ili generalni problem otplate. Banka će na kašnjenje zaračunati zateznu kamatu i eventualno poslati opomenu, koja se isto naplaćuje.
ivan_29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2014., 14:41   #1532
Quote:
ivan_29 kaže: Pogledaj post
Preporučljivo je obavijestiti banku o kašnjenju i eventualnim razlozima, tako da znaju, da je to slučajno, a ne da slijedi redovno kašnjenje ili generalni problem otplate. Banka će na kašnjenje zaračunati zateznu kamatu i eventualno poslati opomenu, koja se isto naplaćuje.
A nakon koliko dana se šalje prva opomena?
Iwannna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 16:53   #1533
Došla mi je obavijest da podignem novu debitnu karticu PBZ, koja će zamjeniti moju dosadašnju karticu tekućeg računa, kojoj je istekao rok.
Ono što me malo lecnulo je to beskontaktno plaćanje, doduše to je na iznose do sto kuna ukoliko sam dobro pročitala, no to mi se nije baš pretjerano svidjelo, voljela bih karticu bez toga.
Da li postoji mogućnost da mi daju nazad običnu karticu tekućeg računa, jeste li imali iskustva s time?
Frankenlicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 16:58   #1534
Quote:
Frankenlicious kaže: Pogledaj post
Došla mi je obavijest da podignem novu debitnu karticu PBZ, koja će zamjeniti moju dosadašnju karticu tekućeg računa, kojoj je istekao rok.
Ono što me malo lecnulo je to beskontaktno plaćanje, doduše to je na iznose do sto kuna ukoliko sam dobro pročitala, no to mi se nije baš pretjerano svidjelo, voljela bih karticu bez toga.
Da li postoji mogućnost da mi daju nazad običnu karticu tekućeg računa, jeste li imali iskustva s time?
Da, do 100kn ne mora se tiskati PIN.

Sent from my TPC-81203G using Tapatalk 2
nicky2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 16:58   #1535
Nitko te ne sili da koristiš beskontaktno plaćanje ako ne želiš!
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 17:11   #1536
Hvala na odgovoru! Možda se nisam dobro izrazila, razumijem ja da to beskontaktno ne moram koristiti, no strah me toga u slučaju zloupotrebe, ukoliko mi netko taškicu mazne. Sa pbz stranice sam zaključila da je to nova kartica i da nemam drugog izbora osim da nju prihvatim, mislila sam možda da je netko to uspio izbjegnut.
Frankenlicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 18:16   #1537
Ne može se izbjeći, nova VISA kartica zamjenjuje sve postojeće Maestro kartice tekućeg računa.
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 18:23   #1538
Jedna informaciju iznutra, ako ne želiš novu visu a maestro ti je još važeća par mjeseci prije isteka odi u poslovnicu i traži reizdavanje kartice zbog npr. oštećenja. Platiš 30 kn reizdavanje i imaš maestro još par godina
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 18:25   #1539
Razmišljam si da će vjerojatno to i sve ostale banke uvesti, pa možda nema smisla da mjenjam banku, budem si onda ostavila tu kad već i žiro tamo imam. Hvala!
Frankenlicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 18:32   #1540
Quote:
voditeljica1 kaže: Pogledaj post
Jedna informaciju iznutra, ako ne želiš novu visu a maestro ti je još važeća par mjeseci prije isteka odi u poslovnicu i traži reizdavanje kartice zbog npr. oštećenja. Platiš 30 kn reizdavanje i imaš maestro još par godina
Arghh, to se i grizem da nisam pratila rok, onda bih se pobunila pa vidjela što se može. Ovako sam samo dobila papir da izvolim doći po novu.
Hvala na informaciji, za mene sad kasno, al možda nekome posluži
Frankenlicious is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:15.