Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2017., 23:07   #1
Prijateljicu fizicki zlostavlja bivsi decko. Sto uciniti?

Prvo bi zamolio modove ako je ikako moguce da ostave ovu temu bar neko vrijeme da se ne pogubi post u nekim slicnim temama, jer mi je ovo zbilja vazno i mislim da ce ovako kao samostalna tema privuci vecu pozornost nego kao post.
Zahvaljujem.

Znaci radi se o tome da curu maltretira fizicki i prijetnjama bivsi decko, koji je poznat po gradu kao netko tko je vec imao problema sa kriminalom.
Vise puta je ju vec izudarao i pritom slomio bubnjic, a ona nije nista poduzela jer kao nece vise, posto bi se on nakon toga uvijek izvinjavao i plakao, bla bla, uvijek isto. Koliko znam ima covjek problema i sa drogom, bar je nekad prije imao, pa mozda halucinara idiot.

Ugl, sad je opet dobila "svoje" jer je izasla sa frendovima van, a ovaj je prati i uhodi, doslovno ceka negdje u kvartu kad zna da je vani da vidi s kime ce se vratiti. Tako je nju izudarao da joj je poduplao nos, napravio sljivu ispod oka, tijelo puno modrica, jedan puknut bubnjic, drugi napuknut (ako sam se dobro izrazio).
Rekla mi je da joj je drugi dan dosla konacno policija jer ju je hitna obavijestila, al kaze cura da oni tu bas i ne mogu puno posto nema svjedoka, a sve se desilo izmedju 4 zida.

Ok, ovo je nesto ukratko i vjerojatno klasika medju takvim zrtvama, al zanima me kako joj pomoci, sto da ona sad napravi, kako da se zastiti?
Sad i ona konacno kuzi da treba nesto napraviti, al jadna od straha ne zna sta, tj kaze da ona njemu zapravo ne moze nista.


Znam da ce netko reci da bi bilo najlakse njega nalupat, al to nije rjesenje, jer veca je vjerojatnost da bi onda te osobe koje bi to napravila najebale od strane zakona, a opet to nije rjesenje jer ova cura opet nece biti sigurna, tj moglo bi bit jos gore za nju.

Hvala svima unaprijed i molim Vas, stvarno Vas molim nemojte ic u OFFtopic i pocet sa nekim optuzbama da je to mogla prije i tome slicno. To smo svi sad svjesni, al sto je najbolje napraviti?

Da li bi konzultacije sa odvjetnikom nesto dopridonjele?

Btw, ako ne stignem vise vcrs, odg cu sutra popodne.
Matshapiri is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 23:19   #2
cuj u cetiri zida a bivsi....
sve ti je jasno
bivsi je bivsi i odmah ga prijaviti i tocka...nema se tu vise za reci
ostalo rjesava policija
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 23:45   #3
Quote:
vhrkac kaže: Pogledaj post
cuj u cetiri zida a bivsi....
sve ti je jasno
bivsi je bivsi i odmah ga prijaviti i tocka...nema se tu vise za reci
ostalo rjesava policija
Sta da ti kažem.. Stvar je u tome, bar ona tako kaže, da nije htjela da lupa po vratima kako inače zna, pa ga je pustila unutra.
Ja se ne kuzim toliko, al ona je rekla da policija tu nista ne moze, da joj je tako doslovno rekao policajac koji je došao kod nje na uviđaj nakon sta ih je hitna obavijestila... Samo da ga kao mogu saslusat, al da nema svjedoka i nije na javnom mjestu.. Možda je to ova samo rekla jer se boji tužbe... da li to ima smisla da policija nista ne može u ovom slučaju?
Matshapiri is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 01:36   #4
Bitno da zeli da se makne od njega i da nema stokholmski sindrom. Vazno je da pristupi na pravi nacin i ako nesto trebaju komunicirati za mir nek komuniciraju pisanim putem i nek bira rijeci tako da ne ispolji negativnost prema njemu ali ni slabost i strah. Znaci hladne glave smisliti taktiku kako se maknuti od njega a sacuvati zivu glavu. Aska i vuk. U KRAJNJEM slucaju nek nabavi oruzje, psa ili jaceg momka od ovog ili promjeni broj i mjesto prebivalista.
Mora znati sta on zeli od nje i koji njeni postupci izazivaju njegove fizicke nasrtaje. Zlostavljaci su bolesnici i treba ih shvatiti ozbiljno.
__________________
Poput lopova zgrabim trenutak i učinim ga svojim.
''Facta, facta, non verba!''
Mme is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 09:55   #5
Neka ga prijavi, nabavi pištolj i nauči pucati. Ne nužno tim redosljedom.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 11:05   #6
Quote:
Mme kaže: Pogledaj post
Bitno da zeli da se makne od njega i da nema stokholmski sindrom.
Prema uvodnom postu rekla bih da se ne želi maknuti od njega i da ima Stockholmski sindrom.
Flying Buttress is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 12:56   #7
Quote:
Mme kaže: Pogledaj post
Mora znati sta on zeli od nje i koji njeni postupci izazivaju njegove fizicke nasrtaje. Zlostavljaci su bolesnici i treba ih shvatiti ozbiljno.
Ona ne mora nista o njemu vise znat.
Nego GOTOVA PRICA. ODJEB JE LANSIRAN.

Ona nije psihijatar da ce ga izlijecit, niti je duzna treperit, a nasilniku je dovoljan njen korak ulijevo da ju prebije jer je bila jako bahata i nije iskoracila u desno i njega je to povrijedilo šmrc, šmrc.

SHVATITE DA S NASILNICIMA NEMA TOGA DA CETE IH VI IZLIJECIT NITI STE TO DUZNI.
oni misle da ste vi krivi i da ste ih vi izazvali!

Zapitajte se, jel vam bolje radit za sebe nesto korisno, ucit nesto, gledat polozit vozacki, otic trcat ili gledat zalazak sunca ili da se bavite s ludakom koji sam nije svjestan problema jer da je svjestan isao bi psihijatru, pa cak i da ide, koja vami korist od nekog ko ce vam zube polomit? Ne budite naivni i ne padajte na cviljenje njihovo, proguglajte sto znaci samopostovanje, mentalitet zrtve, uloga zrtve pa ce vam bit jasan korijen VASEG problema, problem je i u toj curi sto je se isla petljat s kvartovskim klošaom, a problem seze iz obitelji.
Nek usporedi sebe i normalne cure koje imaju normalne kulturno odgojene momke bez ikakvih trakavica kriminalnih i nek se zapita zasto ona ne bi mogla imat tako nekog normalnog, nego se vucara s klosarom?
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 13:00   #8
Quote:
Matshapiri kaže: Pogledaj post
Sta da ti kažem.. Stvar je u tome, bar ona tako kaže, da nije htjela da lupa po vratima kako inače zna, pa ga je pustila unutra.
Ja se ne kuzim toliko, al ona je rekla da policija tu nista ne moze, da joj je tako doslovno rekao policajac koji je došao kod nje na uviđaj nakon sta ih je hitna obavijestila... Samo da ga kao mogu saslusat, al da nema svjedoka i nije na javnom mjestu.. Možda je to ova samo rekla jer se boji tužbe... da li to ima smisla da policija nista ne može u ovom slučaju?
nije na policiji da ocjenjuje ima li ili ne dokaza i njihovu težinu. na njima je da dignu prijavu i potrude se doći do dokaza. ako ne žele oni po službenoj dužnosti, a dužni su, nek ode u državno odvjetništvo i sama digne prijavu.
usput piše nadređenima od tih policajaca, s povratnicom i traži da bude obaviještena o tijeku istrage.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 01:31   #9
Nek nabavi elektrošoker teleskopski onaj od metra i udri i suzavcem u oči
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 10:42   #10
Da je ta djevojka moja kćer,ovaj majmun bi bio u policijskoj rubrici NESTALI.
dejankockar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 11:12   #11
Quote:
Matshapiri kaže: Pogledaj post
Vise puta je ju vec izudarao i pritom slomio bubnjic, a ona nije nista poduzela jer kao nece vise, posto bi se on nakon toga uvijek izvinjavao i plakao, bla bla, uvijek isto. Koliko znam ima covjek problema i sa drogom, bar je nekad prije imao, pa mozda halucinara idiot.

Ugl, sad je opet dobila "svoje" jer je izasla sa frendovima van, a ovaj je prati i uhodi, doslovno ceka negdje u kvartu kad zna da je vani da vidi s kime ce se vratiti. Tako je nju izudarao da joj je poduplao nos, napravio sljivu ispod oka, tijelo puno modrica, jedan puknut bubnjic, drugi napuknut (ako sam se dobro izrazio).
Rekla mi je da joj je drugi dan dosla konacno policija jer ju je hitna obavijestila, al kaze cura da oni tu bas i ne mogu puno posto nema svjedoka, a sve se desilo izmedju 4 zida.

Prvo bi trebala potražiti psihološku pomoć ili psihijatra koji će joj pomoći da dođe do uzroka njenog ponašanja. Da, dobro sam napisala, njenog - jer mu ona sa svojim ponašanjem dozvoljava da radio to što radi. Na njega tako i tako ne može utjecati.
Prebio ju je a policiju je na kraju morala pozvati susjeda ili hitna? Svaki put kad joj dođe na vrata ili joj prijeti neka zove policiju i neka rade zapisnik, treba ga prijaviti za nasilje i kopati svaki mogući način da sebe zaštiti.

Uzeti odvjetnika i krenuti na tečaj samoobrane.

Nemaju djece pa bi jedna opcija bila i ta da samo nestane, da promijeni adresu, iseli iz stana i nađe novi, pod uvjetom da ovaj ne zna di radi.

Savjeti tipa nabavi pištolj i postani Prljavi Harry ili unajmi isto takve manijake kakav je i on da oni pretuku njega su po meni suludi.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 11:34   #12
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Savjeti tipa nabavi pištolj i postani Prljavi Harry ili unajmi isto takve manijake kakav je i on da oni pretuku njega su po meni suludi.
Nisu suludi. Ženi je ugrožen život. Obiteljsko nasilje često ima tendenciju eskalirati kako se žrtva udaljava od nasilnika ili mu se suprotstavlja na neki drugi način. Ako promijeni brave, blokira ga na fejsu, podnese prijavu, ode psihologu, itd... stvari mogu postati još gore, a policajci se baš ne mogu teleportirati ondje gdje su potrebni.

Ne kažem da ga treba ustrijeliti. Metak u koljeno bi bio sasvim dovoljan (u samoobrani, dakle nakon što je on evidentiran kao nasilnik). Možda čak ni to - ako do tada bespomoćna žrtva mrtvo-hladno izvadi pištolj, to bi trebalo imati učinak instant-psihoterapije na kretena.

Ove obiteljske vendete su malo zajebanije, ali dobro bi bilo da su i roditelji dotične upućeni u situaciju.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 11:36   #13
Mislim da je teško pogoditi i metu u kontroliranim uvjetima a kamoli da u stanju prepasti tj u trenutku napada nekoga pogodiš u koljeno.
Ugl nek pazi da na kraju ne upuca sebe.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 11:43   #14
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Mislim da je teško pogoditi i metu u kontroliranim uvjetima a kamoli da u stanju prepasti tj u trenutku napada nekoga pogodiš u koljeno.
Ugl nek pazi da na kraju ne upuca sebe.
Zato sam i savjetovala da nauči pucati. Par dana na streljani čini čuda za samopouzdanje, tako da bi ga nakon toga možda mogla ubiti pogledom.

Da, i neka obavezno prouči pravne začkoljice oko nužne obrane i prekoračenja iste. Mislim, bolje je završiti u zatvoru nego pod mramorom, ali ipak.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 16:03   #15
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Nisu suludi. Ženi je ugrožen život. Obiteljsko nasilje često ima tendenciju eskalirati kako se žrtva udaljava od nasilnika ili mu se suprotstavlja na neki drugi način. Ako promijeni brave, blokira ga na fejsu, podnese prijavu, ode psihologu, itd... stvari mogu postati još gore, a policajci se baš ne mogu teleportirati ondje gdje su potrebni.

Ne kažem da ga treba ustrijeliti. Metak u koljeno bi bio sasvim dovoljan (u samoobrani, dakle nakon što je on evidentiran kao nasilnik). Možda čak ni to - ako do tada bespomoćna žrtva mrtvo-hladno izvadi pištolj, to bi trebalo imati učinak instant-psihoterapije na kretena.

Ove obiteljske vendete su malo zajebanije, ali dobro bi bilo da su i roditelji dotične upućeni u situaciju.
Ona mora biti spremna zbog pucanja u njega, makar i u samoobrani, završiti u zatvoru.


Zašto? Kako se čuva pištolj? Koja je procedura od čuvanja do pucanja? Dakle, on upadne u stan, prijeti joj, urla na nju, mlati ju. Ona mora uzeti kutiju s pištoljem, otključati ju, staviti spremnik u nju, repetirati pištolj, upozoriti ga i pucati. Ako je preskočila pokoji korak, nema svjedoka, ok, ali ako je uspjela opaliti u njega, poprilično je sigurno da je pištolj bio sa metkom u cijevi, spreman na nekom lako dostupnom mjestu.



Da citiram kolegu, provalnik može držati tvoje dijete i imati napunjen pištolj uperen u djetetovu glavu, ti ćeš biti kriv više nego on, ako pucaš u njega


Iskreno, za naš mentalitet to ne bi bilo dobro, jer bi godišnje ginulo valjda 10% populacije, ali sam definitivno za malo labavije zakone oko oružja i samoobrane. Imam u vidu ono što se spominjalo za američke zakone, gdje se navodno oružjem smije braniti bilo kakav neovlašteni upad u dom.


P.S. Mislim da je upitno koliko je moguće pogoditi u nogu, sa par metara udaljenosti(ne koljeno) čak i osobu koja stoji u mjestu, ako nisi izvježban u tome.


P.P.S. Nekak mislim da je policija dužna uzeti zapisnik. Ne mogu ga možda privesti iz čista mira, ali majkumu, pa popriličan broj zločina događa se bez svjedoka Postoji procedura, ali rekao bih, ili da frendica mulja, ili se nekome ne da raditi svoj posao(pogotovo ako je mafijozo opasan). Sličnu stvar sam imao pri svom poslu, gdje ljudi kojima je u opisu posla praktički da svjedoče(i u interesu posla), iz straha uzmiču pred sitnim lopovima. Što očekivati pred kriminalcem
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 16:07   #16
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Ona mora biti spremna zbog pucanja u njega, makar i u samoobrani, završiti u zatvoru.
Točno. I mora biti spremna završiti dva metra pod zemljom ako ga na neki način ne skine s grbače.

Kako kod nas funkcioniraju stvari sa zabranom pristupa?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 17:02   #17
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Točno. I mora biti spremna završiti dva metra pod zemljom ako ga na neki način ne skine s grbače.

Kako kod nas funkcioniraju stvari sa zabranom pristupa?
Imati repetirani pištolj koji nije pod ključem je malo... Protuzakonito, ako se ne varam(kao što rekoh, spremnik ne smije biti u pištolju, niti metak u cijevi, a sve skupa mora biti pod ključem. Zaboravi filmove i pištolj pod madracem).


Da bude jasno, ima osoba koje će reći"bolje da mi dvanaestorica sude, nego da me četvorica nose", ali da ne bi netko mislio da će time, kod nas makar, proći netaknuto(iako bih ju, ja osobno, vjerojatno amnestirao i da ga ubije, ako se osjeća ugroženo samom njegovom pojavom, nakon svega, ali zakon je u ovoj situaciji takav kakav je).



Zabrana pristupa mislim da se relativno lako dobije, samo je upitno koliko se provodi/kontrolira. U svakom slučaju, ako to dosad nije učinjeno, u policijskoj postaji prijaviti(osim ako to nije regulirano nekim rokovima, tipa da se mora prijaviti u roku tri dana nakon počinjenja i slične zavrzlame kakve kod nas znaju biti), čuvati svu liječničku dokumentaciju i sve što može biti dokaz ubuduće(SMS, Mail, poruke na ostalim aplikacijama). Također, posavjetovati se s odvjetnikom ne bi bilo zgoreg.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 11:53   #18
Platiti utjerivačima dugova, da mu naplate dugove izbijanjem bubrega. Fer, korektno i u bespravnoj državi najpravednije.
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 12:00   #19
Quote:
john newman kaže: Pogledaj post
Platiti utjerivačima dugova, da mu naplate dugove izbijanjem bubrega. Fer, korektno i u bespravnoj državi najpravednije.
Još bolje - neka se kod istih zaduži u njegovo ime. Ugodno s korisnim.

Šala-mala. Ajmo se probati držati legalnih savjeta.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 13:04   #20
Quote:
Matshapiri kaže: Pogledaj post
Vise puta je ju vec izudarao i pritom slomio bubnjic, a ona nije nista poduzela jer kao nece vise, posto bi se on nakon toga uvijek izvinjavao i plakao, bla bla, uvijek isto. Koliko znam ima covjek problema i sa drogom, bar je nekad prije imao, pa mozda halucinara idiot..
Ne halucinira on.
Zna on jako dobro sto cini, plakanje je gluma da ju zadrzi u potlačenom polozaju i emocionalno vezanu za njega. On je SABRAN i svjestan maltretiranja i radi to ciljano. On nju prezire i ona nema buducnost s njime osim ako ne zeli se proslavit sa clankom u crnoj kronici ili izrodit s njime djecu pa da ju cijeli kvart i susjedi po zlostavljanju i da djeca budu nasilnici jednog dana, a ona nek i dalje šmrće i izigarava žrtvu.

Odgovornost je na njoj da se zauzme za sebe i kaze mu da odjebe. Da ode sama na psihoterapiju i vjezba samopostovanje, tu ce ona rec: ja sam zdrava ne treba mi. O treba, kad bolesnika pusta u kucu koji ce ju opet prebit, tu ona treba na psihoterapiju i naucit postavljat granice i sebe zastiti od drugih ljudi.
Kad osvijesti to tad on nece imat utjecaja na nju vise i nece mu prolazit manipulacije, a dok god je ona u ulozi zrtve nailazit ce na takve likove koji nece imat kriminalnu proslost al ce bit prikriveni luđaci koji ce nanjusit da.je ona nesamopouzdana i da imaju nad njom kontrolu.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:07.