Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2008., 02:08   #21
Quote:
Kontraktnik kaže: Pogledaj post
To sam mislio , nisu oni nešto jaki nego su slični turcima , fanatični i stihijski napadaju, uz "zurle i talambase", ali ko se ne uplaši azijatske horde i primi se istrajno borbe, nisu tako strašni. Paralela ti je borba Pompeja sa istočnim vladarima koji su imali brojne i razmetljive, a opet za rimljane slabe vojske
njih je jako puno i poginulo u srednjoj bosni ( više nego u normalnim uvjetima što bi poginulo) zbog te fanatičnosti i npr kojekakvih rokova koje su si zadavali (tipa vitez mora pasti za 8.dana i takve stvari). a u ratu je prije svega bitna profesionalnost uz moral
markozzz is offline  
Old 19.04.2008., 02:15   #22
To je ginula Alkaida, talibani u sednjoj bosni. Njih su pustil s lanca na hrvate.
HR123 is offline  
Old 19.04.2008., 02:40   #23
Quote:
markozzz kaže: Pogledaj post
njih je jako puno i poginulo u srednjoj bosni ( više nego u normalnim uvjetima što bi poginulo) zbog te fanatičnosti i npr kojekakvih rokova koje su si zadavali (tipa vitez mora pasti za 8.dana i takve stvari). a u ratu je prije svega bitna profesionalnost uz moral
nemas ti pojma o ratu i gubicima u istome a pogotovo u regiji koje spominjes drkadzijo!
prije negoli ti pocnem objasnjavati hocu da kazem da se kao bivsi pripadnik armije bih ogradjujem od svih zlocina koje je pocinila ista vojska kao i to da svi za pocinjene zlocine budu kaznjeni,tako i ovaj.
drugo u regiji srednje bosne,tj.viteza,busovace i novog travnika niko sretniji od tamosnjih hrvata nije bio kad je okoncan rat izmedju armije i hvo,pitaj malo
ljude koji tamo zive,jer je ta enklava mogla biti doslovce pojedena za 7 dana,ali je rahmetli alija imao pritisak od amera da ne zauzme srednju bosnu jer bi bio egzodus hrvata iste i humatitarne katastrofe,hrvati iz te enklave koji su imali para i veze su se putem unprpofora izmjestali na teritoriju travnika i zenice,bez obzira sto je to bilo "neprijateljsko ozracje" (jer je bilo pitanje dana pada viteza i ostalih rupetina.imao sam davno djevojku hrvaticu iz tog kraja koja mi je sve ispripovjedala,nimalo im nisam zavidio.
snowball is offline  
Received Infraction
Old 19.04.2008., 02:46   #24
Quote:
markozzz kaže: Pogledaj post
pa cijelo vrijeme hrv-musl. rata u srednjoj bosni (uključujući i jablanicu i konjic) omjer je bio između 6:1 i 9:1 u korist armije BIH.
u jednom intervijuu general praljak je rekao seferu haliloviću da je bio obrnut omjer u korist hrvata da bi bilo pitanje dana kad bi hrvati umarširali čak u sarajevo
osim toga na gornjem vakufu je bila bukvalno granica sa hrvatskom,koje bolan herce-bosne,niste vi mogli prdnut bez hrvatske,sva logistika je nesmetano dolazila do tamo in nemoj srat o nekim omjerima jer sam licno osjetio tu granicu,kad god je trebalo pojacanje iz hrvatske vi ste ga imali,pa makar bio i artljerijski divizion brigade iz vinkovaca koji je ravnao gornji vakf i okolicu.
snowball is offline  
Old 19.04.2008., 02:49   #25
Quote:
HR123 kaže: Pogledaj post
To je ginula Alkaida, talibani u sednjoj bosni. Njih su pustil s lanca na hrvate.
ti si jednostavno kreten,jebla te al-kaida i talibani,ustalom nijedan od istih nije dosao do bosne a da nije prosao hrvatske punktove,dakle mogli ste ih sprijeciti,a zasto niste?
snowball is offline  
Received Infraction
Old 19.04.2008., 02:57   #26
Quote:
Frankopan kaže: Pogledaj post
Cijeli svijet zna o Ahmicima. Kako taj jadni svijet ne zna nista o klanju Hrvata u Trusini koji se dogodio ista dana.

40 dugih godina su nasi dobijali za BRENJENO MJESTO AHMICE.
Nitko od muslimana nije odgovorao za Trusinu

http://www.poskok.info/index.php?opt...12487&Itemid=1
jebali te TVOJI !!!!
ako smatras koljace i zlikovce svojima,tebi je mjesto sa njima!!!!u zatvoru!!!
kako to da je branjeno a nijedan hrvatski koljac nije cak ni ranjen tokom "akcije" u ahmicima,pobijeni su su svi koji nisu uspjeli pobjeci,beba od par mjeseci i starci od 80 god,..da je bog do bilo vojske u tom selu , vraga bi bilo tog masakra!
snowball is offline  
Old 19.04.2008., 02:58   #27
Quote:
snowball kaže: Pogledaj post
nemas ti pojma o ratu i gubicima u istome a pogotovo u regiji koje spominjes drkadzijo!
prije negoli ti pocnem objasnjavati hocu da kazem da se kao bivsi pripadnik armije bih ogradjujem od svih zlocina koje je pocinila ista vojska kao i to da svi za pocinjene zlocine budu kaznjeni,tako i ovaj.
drugo u regiji srednje bosne,tj.viteza,busovace i novog travnika niko sretniji od tamosnjih hrvata nije bio kad je okoncan rat izmedju armije i hvo,pitaj malo
ljude koji tamo zive,jer je ta enklava mogla biti doslovce pojedena za 7 dana,ali je rahmetli alija imao pritisak od amera da ne zauzme srednju bosnu jer bi bio egzodus hrvata iste i humatitarne katastrofe,hrvati iz te enklave koji su imali para i veze su se putem unprpofora izmjestali na teritoriju travnika i zenice,bez obzira sto je to bilo "neprijateljsko ozracje" (jer je bilo pitanje dana pada viteza i ostalih rupetina.imao sam davno djevojku hrvaticu iz tog kraja koja mi je sve ispripovjedala,nimalo im nisam zavidio.
opće je poznato da ste jedno vrijeme gladovali tamo. i to je dovodilo do pada morala, pa čak i do strijeljanja u vašim redovima zbog neposluh. to će ti i priznat tvoji sunarodnjaci od tamo. negdje u 9mj. 1993god.
vi da ste mogli zauzeli bi cijelu srednju bosnu.
posebno vas je iritiralo što niste mogli zauzeti vitez zbog tvornice oružja koja je odigrala značajnu ulogu u obrani grada.
naravno da su hrvati jedva dočekali kraj sukoba s obzirom na odnos snaga i može se lako utvrditi da i niste baš neki ratnici kad se uzmu svi kriteriji, a da se HV uključio u rat u srednjoj bosni pojeli bi vas kao i srbe u glamoču grahovu drvaru mrkonjiću šipovu
markozzz is offline  
Old 19.04.2008., 02:59   #28
Quote:
snowball kaže: Pogledaj post
osim toga na gornjem vakufu je bila bukvalno granica sa hrvatskom,koje bolan herce-bosne,niste vi mogli prdnut bez hrvatske,sva logistika je nesmetano dolazila do tamo in nemoj srat o nekim omjerima jer sam licno osjetio tu granicu,kad god je trebalo pojacanje iz hrvatske vi ste ga imali,pa makar bio i artljerijski divizion brigade iz vinkovaca koji je ravnao gornji vakf i okolicu.
hvala Bogu da je bilo pomoći.
isto tako da smo i vas potpuno blokirali i vi bi bili nula.
markozzz is offline  
Old 19.04.2008., 03:00   #29
Quote:
snowball kaže: Pogledaj post
ti si jednostavno kreten,jebla te al-kaida i talibani,ustalom nijedan od istih nije dosao do bosne a da nije prosao hrvatske punktove,dakle mogli ste ih sprijeciti,a zasto niste?
zato što su glumili humanitarce. ali naša greška
markozzz is offline  
Old 19.04.2008., 03:02   #30
Quote:
snowball kaže: Pogledaj post
jebali te TVOJI !!!!
ako smatras koljace i zlikovce svojima,tebi je mjesto sa njima!!!!u zatvoru!!!
kako to da je branjeno a nijedan hrvatski koljac nije cak ni ranjen tokom "akcije" u ahmicima,pobijeni su su svi koji nisu uspjeli pobjeci,beba od par mjeseci i starci od 80 god,..da je bog do bilo vojske u tom selu , vraga bi bilo tog masakra!
grabovica, uzdol, doljani, križančevo selo, buhine kuće...
markozzz is offline  
Old 19.04.2008., 03:05   #31
Evo Alkaide i Alije
http://www.youtube.com/watch?v=Ai1J3...eature=related
http://www.youtube.com/watch?v=pWEoq...eature=related
http://www.youtube.com/watch?v=Wrh-3...eature=related
http://www.youtube.com/watch?v=gbyp9...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=aWh16Bfw5Eo

Nemogu nać na youtubeu onu snimku koja je bila prije 4 godine na Novoj tv gdje talibani snimaju kako napadaju hrvatsko selo.
HR123 is offline  
Old 19.04.2008., 03:05   #32
Quote:
markozzz kaže: Pogledaj post
opće je poznato da ste jedno vrijeme gladovali tamo. i to je dovodilo do pada morala, pa čak i do strijeljanja u vašim redovima zbog neposluh. to će ti i priznat tvoji sunarodnjaci od tamo. negdje u 9mj. 1993god.
vi da ste mogli zauzeli bi cijelu srednju bosnu.
posebno vas je iritiralo što niste mogli zauzeti vitez zbog tvornice oružja koja je odigrala značajnu ulogu u obrani grada.
naravno da su hrvati jedva dočekali kraj sukoba s obzirom na odnos snaga i može se lako utvrditi da i niste baš neki ratnici kad se uzmu svi kriteriji, a da se HV uključio u rat u srednjoj bosni pojeli bi vas kao i srbe u glamoču grahovu drvaru mrkonjiću šipovu
tamo su gladovali svi i patili svi , tvornica koju ti spominjes je bila "vitezit" , ni za kite tada ni danas,vi biste doslovce popusili 1/1 u srednoj bosni,nista vise niste imali,..gol klinac,i zahvalite samo
rahmetli aliji sto vas nismo opuhali,..u neku ruku mi je i drago,jer ima xy hrvatskog naroda koji to ne bi zasluzili,spram govana koji su ih uvukli u takav rat!
a jebo hv,mi ionako nismo vise imali gdje, e danas pobijete sve,puno bi se sokica u crno zavilo!
snowball is offline  
Old 19.04.2008., 03:07   #33
Quote:
markozzz kaže: Pogledaj post
zato što su glumili humanitarce. ali naša greška
ko vas brate jebe onda,kako ste ih pustili nama vi ih fino odvadite,imate moju saglasnost
snowball is offline  
Old 19.04.2008., 03:09   #34
Quote:
markozzz kaže: Pogledaj post
grabovica, uzdol, doljani, križančevo selo, buhine kuće...
ja takve zlocince i ne smatram svojima,za razliku od tvog kolege frankyja!
snowball is offline  
Old 19.04.2008., 03:10   #35
Meni uopče nije jasno zašto smo vas naoružavali, prve brigade ABIH su osnovane i uvježbavane u RH. Nebiste imali niti puške.
HR123 is offline  
Old 19.04.2008., 03:17   #36
Quote:
markozzz kaže: Pogledaj post
opće je poznato da ste jedno vrijeme gladovali tamo. i to je dovodilo do pada morala, pa čak i do strijeljanja u vašim redovima zbog neposluh. to će ti i priznat tvoji sunarodnjaci od tamo. negdje u 9mj. 1993god.
vi da ste mogli zauzeli bi cijelu srednju bosnu.
posebno vas je iritiralo što niste mogli zauzeti vitez zbog tvornice oružja koja je odigrala značajnu ulogu u obrani grada.
naravno da su hrvati jedva dočekali kraj sukoba s obzirom na odnos snaga i može se lako utvrditi da i niste baš neki ratnici kad se uzmu svi kriteriji, a da se HV uključio u rat u srednjoj bosni pojeli bi vas kao i srbe u glamoču grahovu drvaru mrkonjiću šipovu
a kad su srbi pruzili otpor u pravom slislu te rijeci u drvaru,te nisu slusali naredjena o predaji drvara,...dobila je hv po picki i te kako,i da nisu bili prodani od svojih pitao bih te ja,..jebes te price vise,..i budala vise zna da je potkraj 95 bilo sve manje-vise izrzirano,..svaka cast hv na oluji,ali da su oni (srbi)imali naredjenje i motiva da se brane ne bi vi njih za 7 dana slomili,barem pola godine bi vam trebalo za to uz propisne gubitke,kakve ste imali na pakracu kad su vam srbi ppokazali zube i nisu su htjeli povuci,..vecina vam je vojske pjesadijski zaljepila tamo tokom oluje!
snowball is offline  
Old 19.04.2008., 03:21   #37
Zbo nesposobnosti zapovjednika, koji je smjenjen drugi dan. Poginulo je 90 vojnika na području Petrinje za vrijeme Oluje.
HR123 is offline  
Old 19.04.2008., 03:27   #38
Quote:
snowball kaže: Pogledaj post
tamo su gladovali svi i patili svi , tvornica koju ti spominjes je bila "vitezit" , ni za kite tada ni danas,vi biste doslovce popusili 1/1 u srednoj bosni,nista vise niste imali,..gol klinac,i zahvalite samo
rahmetli aliji sto vas nismo opuhali,..u neku ruku mi je i drago,jer ima xy hrvatskog naroda koji to ne bi zasluzili,spram govana koji su ih uvukli u takav rat!
a jebo hv,mi ionako nismo vise imali gdje, e danas pobijete sve,puno bi se sokica u crno zavilo!
mi smo super prošli kakav je odnos snaga bio.
markozzz is offline  
Old 19.04.2008., 03:28   #39
Quote:
snowball kaže: Pogledaj post
ja takve zlocince i ne smatram svojima,za razliku od tvog kolege frankyja!
ni ja ahmiće ne smatram svojim. nego zločin je zločin. i ako se piše o ahmićima neka se piše ali nek se ne zataškavaju i zločini na drugim stranama
markozzz is offline  
Old 19.04.2008., 03:30   #40
Quote:
HR123 kaže: Pogledaj post
Zbo nesposobnosti zapovjednika, koji je smjenjen drugi dan. Poginulo je 90 vojnika na području Petrinje za vrijeme Oluje.
e jebo ga ti!!! vazda je neka nesposobnost i kurac palac,,ja kazem,otvoreno jebe se meni uostalom,..da nije bilo oluje tesko da bi 5.korpus vise izdrzao,ali i da su srbi imali striktno naredjenje da se
brane i ne povlace,..slomili bi vi njih,ali ne za par dana,nego za minimum pola godine,..i to bi bilo krvi do koljena,..bio sam u tom jebenom ratu,,.i vidio sam iz prve ruke kako to ide,..mani se meni tih prica,.to mozda ovi balavci puse,.ja vala ne.
snowball is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:03.