Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2005., 13:01   #21
Quote:
nn-st1 kaže:
stav da se fizički i mentalno sposobna osoba (koje može sama sebe izdržavat) izdržava do njegove 27 godine jest kretenski.
Stav da ti je dijete poput stvari koja ima jamstvo i uporabnu vrijednost, pa je vratiš ili baciš ako ne valja, jest kretenski. Prosjek studiranja u Hrvatskoj je deset godina, a prosjek traženja posla je oko 4-6 godina, što znači da je malo djece koja već s 23 godine počinju raditi i biti samostalna, sasvim opremljena za samostalni život, te im i te kako treba pomoć i uzdržavanje roditelja, ali neke kretene je baš briga za to.

Quote:
nn-st1 kaže:

ekvivalentno tome jest da se zakonom obaveže da svi građani bez obzira na njihovo imovinsko stane i financijske prilike - obavežu plaćati visokoškolsko obrazovanje njihove djece, sve do 27 godine života djeteta. ajd', da čujem: zašto nemamo takav zakon?
Da bolje čitaš vidio bi da roditelji moraju uzdržavati djecu sukladno svojim mogućnostima. Dakle, djeca imaju pravo na standard kojim žive i njegovi roditelji, a ne da jedan roditelj vozi mečku dok mu dijete ne može na faks jer roditelj kretenski misli da mu to ne treba. A zakon lijepo kaže do koje godine postoji zakonska obveza uzdržavanja djece.

Quote:
nn-st1 kaže:
kretenski je i da ne postoji kontrola troškova, tj. uplaćene alimentacije. kod većih iznosa alimentacije malo je teško povjerovat da se baš svaki mjesec potroši baš do zadnjih 100 kn alimentacije - baš potroši na djete..
kretenski je i da primatelj alimentacije ne mora dati barem nekakav orjentacijski račun tj. popis plaćenih troškova i računa..
Kretenski je ne shvaćati da kontrola postoji - drugi roditelj, od suda imenovan skrbnikom, kontrolira trošenje. Kretenski je ne shvaćati da se jedan mjesec troši više a drugi manje. Kretenski je namigivati da bi trebalo podnositi financijsko izvješće o trošenju novca alimentacije pa odmah vratiti nepotrošeno ako je nešto ostalo. Kretenski je ne shvaćati da u izdržavanje djeteta spadaju i računi za struju, vodu, plin, pričuvu, čistačicu, TV-program, popravak krova, otčepljenje zaštopanog sudopera...

Quote:
nn-st1 kaže:
kretenski je i da se uopće ne predviđa sudjelovanje platitelja alimentacije (npr. oca) u upravljanju alimentacijom. iako kao takav ima pravo I OBAVEZU odgoja djeteta..
ali nema pravo upravljat ONIM ŠTO UPLAĆUJE ZA ODGOJ I UZDRŽAVANJE TOG ISTOG DJETETA..
ako želi takvo što (npr kupnja PC-a, tečaj jezika itd..), tada to mora financirati dopunski, iz svog đepa..
Kretenski je da platitelj alimentacije (npr. otac) ne razgovara s drugim roditeljem (npr. majkom) o planovima za njihovo dijete, njegovim potrebama i njegovoj budućnosti. Kretenski je ne shvaćati da i drugi roditelj također pridonosi uzdržavanju i odgoju toga djeteta, da navečer ne može izaći, da sjedi uz njegovu postelju dok je bolesno, da mu kuha, pere, pegla, ide po dućanima i bira što kupiti, čisti i posprema za njime, njegovim prijateljima i slično...

Quote:
nn-st1 kaže:
kretenski je kad npr. djete dođe na ljetovanje kod npr. oca 1 mjesec, da taj isti otac mora i za taj mjesec platiti alimentaciju bivšoj ženi, iako on taj mjesec uzdržava djete..
Kretenski je ne shvaćati da ljetovanje nije uzdržavanje i da je mjesečna alimentacija samo dio godišnje alimentacije, koja se ne troši cijela taj mjesec, nego nekad više, nekad manje.

Quote:
nn-st1 kaže:
kretenski je i da vi ne možete shvatit da nisu svi roditelji kao joyini..
kretenski je i pomisliti da nakon ovakvih izjava nećemo pomisliti kako je nn-st1 vrlo sličan joyinu ocu i zapravo ga je baš briga za dijete i njegove potrebe, te kretenski misli kako ga njegova bivša žena, majka njegova djeteta, zapravo pljačka i na njegov račun živi kao bubreg u loju, dok on jadan gol i bos trči svijetom jer sve što zaradi daje toj kurvi na račun djeteta.
__________________
Da mihi facta, dabo tibi ius!
Harvje is offline  
Old 18.04.2005., 13:16   #22
nn-st1 is offline  
Old 18.04.2005., 13:28   #23
Quote:
Stav da ti je dijete poput stvari koja ima jamstvo i uporabnu vrijednost, pa je vratiš ili baciš ako ne valja, jest kretenski.
odakle to da mi je ovakav stav? ovo je čisto podmetanje..
Quote:
Prosjek studiranja u Hrvatskoj je deset godina
nije obavezan svatko studirat. a i nije studij za svakoga..
Quote:
što znači da je malo djece koja već s 23 godine počinju raditi i biti samostalna
znam ljude koji su počeli sa 16 godina radit. znam ljude koji su i radili i studirali. znam i ljude koji su se s 35 god upisali na fakultet.. i rade..
Quote:
roditelji moraju uzdržavati djecu sukladno svojim
mogućnostima.
što je u skladu s propisanim minimalnim iznosom..
Quote:
A zakon lijepo kaže do koje godine postoji zakonska obveza uzdržavanja djece.
ah, što je lijep zakon.. što je lijep..
Quote:
Kretenski je ne shvaćati da kontrola postoji - drugi roditelj, od suda imenovan skrbnikom, kontrolira trošenje. Kretenski je ne shvaćati da se jedan mjesec troši više a drugi manje. Kretenski je namigivati da bi trebalo podnositi financijsko izvješće o trošenju novca alimentacije pa odmah vratiti nepotrošeno ako je nešto ostalo. Kretenski je ne shvaćati da u izdržavanje djeteta spadaju i računi za struju, vodu, plin, pričuvu, čistačicu, TV-program, popravak krova, otčepljenje zaštopanog sudopera...
kretenski je što nema baš nikakvog, pa niti godišnjeg "financijskog" izvješća..
a vraćanje ja nisam spominjao..
Quote:
Kretenski je da platitelj alimentacije (npr. otac) ne razgovara s drugim roditeljem (npr. majkom) o planovima za njihovo dijete, njegovim potrebama i njegovoj budućnosti.
kretenski je kad se takav razgovor zavrašava s riječima: plati od svojih novaca, alimentaciju sam potrošila..
Quote:
Kretenski je ne shvaćati da ljetovanje nije uzdržavanje i da je mjesečna alimentacija samo dio godišnje alimentacije, koja se ne troši cijela taj mjesec, nego nekad više, nekad manje.
kretenski je ne shvatit da ako je dijete na ljetovanju, da tada ono doma ne troši hranu, struju, vodu, plin..
Quote:
kretenski je i pomisliti da nakon ovakvih izjava nećemo pomisliti kako je nn-st1 vrlo sličan joyinu ocu i zapravo ga je baš briga za dijete i njegove potrebe, te kretenski misli kako ga njegova bivša žena, majka njegova djeteta, zapravo pljačka i na njegov račun živi kao bubreg u loju, dok on jadan gol i bos trči svijetom jer sve što zaradi daje toj kurvi na račun djeteta.
paaa, uopće mi nije teško pogodit što misliš ti i takvi kao ti..
samo molim te, nemoj(te) me mjerit prema sebi.
nn-st1 is offline  
Old 18.04.2005., 13:41   #24
Quote:
nn-st1 kaže:
paaa, uopće mi nije teško pogodit što misliš ti i takvi kao ti..
samo molim te, nemoj(te) me mjerit prema sebi.
Vjeruj mi da te ni u kom slučaju neću mjeriti prema sebi!
Vjeruj mi da ja i takvi kao mi također možemo pogoditi što ti misliš.
__________________
Da mihi facta, dabo tibi ius!
Harvje is offline  
Old 18.04.2005., 13:46   #25
Quote:
nn-st1 kaže:
stav da se fizički i mentalno sposobna osoba (koje može sama sebe izdržavat) izdržava do njegove 27 godine jest kretenski.

ekvivalentno tome jest da se zakonom obaveže da svi građani bez obzira na njihovo imovinsko stane i financijske prilike - obavežu plaćati visokoškolsko obrazovanje njihove djece, sve do 27 godine života djeteta.
ajd', da čujem: zašto nemamo takav zakon?

kretenski je i da ne postoji kontrola troškova, tj. uplaćene alimentacije. kod većih iznosa alimentacije malo je teško povjerovat da se baš svaki mjesec potroši baš do zadnjih 100 kn alimentacije - baš potroši na djete..
kretenski je i da primatelj alimentacije ne mora dati barem nekakav orjentacijski račun tj. popis plaćenih troškova i računa..

kretenski je i da se uopće ne predviđa sudjelovanje platitelja alimentacije (npr. oca) u upravljanju alimentacijom. iako kao takav ima pravo I OBAVEZU odgoja djeteta..
ali nema pravo upravljat ONIM ŠTO UPLAĆUJE ZA ODGOJ I UZDRŽAVANJE TOG ISTOG DJETETA..
ako želi takvo što (npr kupnja PC-a, tečaj jezika itd..), tada to mora financirati dopunski, iz svog đepa..

kretenski je kad npr. djete dođe na ljetovanje kod npr. oca 1 mjesec, da taj isti otac mora i za taj mjesec platiti alimentaciju bivšoj ženi, iako on taj mjesec uzdržava djete..

kretenski je i da vi ne možete shvatit da nisu svi roditelji kao joyini..


Iako tvoj post odlazi pomalo u krajnost, apsolutno se slazem sa principom istog.

Sve, ali apsolutno sve sto si napisao je istina, koliko god se neki s time slagali ili ne.

Trebalo bi urediti sustav stipendiranja studenata slabijeg financijskog statusa, a ne ovako dopustiti legalizirano izvlacenje novca samo zato sto drzava to dozvoljava svojim propisima.

Osobno znam nekoliko ljudi sa fakulteta na kojem sam studirala koji su upisivali fakultet samo da bi i dalje dobivali alimentaciju ili mirovine svojiih pokojnih roditelja.Njima uopce nije bilo do studiranja, vec su time cuvali svoj status redovnih studenata, koliko god je islo.
Zasto?
Zasto da zauzimaju mjesto na fakultetu nekome tko zaista i bez obzira na svoj status zeli studirati?!


__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Old 18.04.2005., 14:03   #26
Quote:
Vjeruj mi da te ni u kom slučaju neću mjeriti prema sebi!
prezentiranu u gornjim postovima.
Quote:
Vjeruj mi da ja i takvi kao mi također možemo pogoditi što ti misliš.
čisto sumnjam, s obzirom na prezentirano znanje i način razmišljanja.

e, da.
a zašto gledaš tak' uskogrudno? mislim plaćanje alimentacije samo do 27 godine?
pa kad imaš djete, imaš ga za cijeli život..
a danas se čovik treba školovat cili život.
pa što se onda alimentacija nebi plaćala cijeli život?

a i zašto to vridi samo za dicu rastavljenih roditelja? zašto i drugi (nerastavljeni-dakle kao normalni?) ne bi bili zakonom obavezni plaćat školovanje svojoj dici do 27 godine?
al' ti to ne izgleda nepravedno?
nn-st1 is offline  
Old 18.04.2005., 15:40   #27
Quote:
nn-st1 kaže:
a zašto gledaš tak' uskogrudno? mislim plaćanje alimentacije samo do 27 godine? pa kad imaš djete, imaš ga za cijeli život..
a danas se čovik treba školovat cili život. pa što se onda alimentacija nebi plaćala cijeli život?
Tu se slažem s tobom. Alimentaciju de facto treba plaćati i roditelji je i plaćaju cijeli život. Dijete ti je za cijeli život. Ne znam kako bih bez roditeljske pomoći bio kupio stan, okućio se, obavio neke važne stvari u životu, a sada i ja pomažem svome sinu iako je diplomirao i zaposlio se i ima malu djecu. Od svoje i ženine plaće mnogo toga ne može, a ja mu s radošću pomažem.

Quote:
nn-st1 kaže:
a i zašto to vridi samo za dicu rastavljenih roditelja? zašto i drugi (nerastavljeni-dakle kao normalni?) ne bi bili zakonom obavezni plaćat školovanje svojoj dici do 27 godine?
al' ti to ne izgleda nepravedno?
To što kažeš doista stoji u zakonu. Naime, i "normalni" roditelji imaju obvezu uzdržavanja djece do 27. godine, pa čak i dalje u određenim uvjetima. Dijete ne možeš lišiti nasljedstva, uvijek mu pripada nužni dio, imaš određene obveze. Tek uz teška djetetova ogrešenja o zakone, moral i slično možeš se sudski riješiti te obveze.


Da se razumijemo, sasvim je shvatljivo da muž i žena u određenom trenutku krenu različitim putovima, ne mogu više zajedno... no dijete nakon toga ne smije biti sredstvo potkusurivanja roditeljskih prijepora, animoziteta, mržnje, osvete. Dijete je zajedničko i zajednički o njemu treba skrbiti neovisno o bilo čemu. Ljubav prema djetetu nema veze i ne treba se mjeriti ljubavlju (mržnjom) prema drugom djetetovu roditelju, kao što ni nove obitelji djetetovih roditelja i nova djeca nemaju prioritet u odnosu na prvo dijete (djecu), moraju imati potpuno iste mogućnosti, standard, emotivni odnos.
__________________
Da mihi facta, dabo tibi ius!
Harvje is offline  
Old 19.04.2005., 01:26   #28
alimentacija?

Evo ovak, da nisam kak se to veli samohran otac i da nisam vidil drugu stranu medalje i ja bih mozzda pomislio za ex da kurvetina zivi kaj bubreg u loju za par $ kaj joj dajem, iako cisto sumnjam.
Ne racunajuci kojekove obicne troskove , samo najosnovnije za maloga ,skola , summer camp me kosta 10 tisuca godisnje.I kada bi samo to podijelil na 12 mjeseci ispala bi lijepa sumica a to je samo vrh ledenjaka.
Zato samohranim majkama skinuti kapu i duboki naklon.I savjet da drugi put paze sa kime decu delaju.A sve one koji zanemare djecu, kao najlosiji ljudski sljam jednostavno ignorirati.Za njih se valjda sudbinica bude pobrinula jednoga lijepoga dana.
ivancro is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:57.