Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2012., 13:15   #21
Quote:
Private Dancer kaže: Pogledaj post
Zanima me da li je netko od vas citao ovu knjigu i kakva su vasa iskustva.

Zahvaljujem..
Daj mi reci, to je bas "Zadovoljna beba"? Gledam na Amazonu i jeftinije mi je uzet knjigu na njemackom, ali ima bar 5 naslova.... znas li godinu izdanja? Ako tko ima doma knjigu moze mi pogledat?
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 17:40   #22
Quote:
Dora K kaže: Pogledaj post
Daj mi reci, to je bas "Zadovoljna beba"? Gledam na Amazonu i jeftinije mi je uzet knjigu na njemackom, ali ima bar 5 naslova.... znas li godinu izdanja? Ako tko ima doma knjigu moze mi pogledat?
Ja imam dvije, jedna se zove The New Contented Little Baby Book 2002 god. i The Complete Sleep Guide For Contented Babies 2003 god
Private Dancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 20:43   #23
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
kak misliš VEĆ nakon 2,5 sata budnosti, ja sam svog u toj dobi uspavljivala nakon sat, maksimalno sat i 15 min budnosti. tako bi počeo pokazivati znakove umora.

sad će za tjedan dana 4 mjeseca, počeo je zvjerati u ruke, okolo, svašta, zeznulo me što sad više ne mogu skužiti znakove umora.
Gina kaze:

beba od 3-6 mj jede u 7, 11, 2.15/2,30, 18.15, 22.30.
a spava max 3h po danu i to 9 - 9.45, 12-2/2.15
nocno spavanje 19-7.

ako mu se spava prije ovog navedenog, probas ga zabaviti da malo produzi.
nemoj cekati znakove umora, lijepo u krpe u 9 i u 12.
ako spava krace u podne, nece izdrzati do 19, pa ces vjerojatno imati jos jedno kratko spavanje popodne.

odmak nek ti bude pola sata od ovog Gininog, ne vise.
Malena10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 20:52   #24
Quote:
tipkaz kaže: Pogledaj post
Sad ću si ga naručiti jer mi izgleda super!
Netko je to bio spomenuo na nekoj od tema i već sam jučer proučavala, baš mi je drago da se odvojila posebna tema.
Dok knjiga ne stigne do mene, daj mi pliz recite što radite s djetetom kad u tih 3h do hranjenja do hranjenja? Mislim, kad ne spava? Kako izbjeći nošanje?
Dijete ima manje od 3 mj, točnije 2
a beba od 4-6tj.
jede u 7, 10.30, 14/14.30, 17, 18.15, 22.30
spava max 4.5h u 9-10, 11.30/12-14/14.30, 16.15-17
nocno 19-7

ako pratis rutinu, ne bi trebalo biti prevelikih problema izmedju spavanja i hranjenja, kazem sretno i zadovoljno dijete. ne zezam, stvarno
Malena10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 21:19   #25
Quote:
Malena10 kaže: Pogledaj post
a beba od 4-6tj.
jede u 7, 10.30, 14/14.30, 17, 18.15, 22.30
spava max 4.5h u 9-10, 11.30/12-14/14.30, 16.15-17
nocno 19-7

ako pratis rutinu, ne bi trebalo biti prevelikih problema izmedju spavanja i hranjenja, kazem sretno i zadovoljno dijete. ne zezam, stvarno
ja sam obroke zaokruzila na 7,11,3,7,11,3 nekako mi lakse a minut dva tri pet tamo ovamo nije mi bitan..

spava od 10-10,45 otprilike .. 13-13:45 i evo ga budan, ali cesto zaspi oko 16 h pa ga budim 16:30,16:45 u 19:30 je bye bye ...spava i to je to...

Private Dancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 21:38   #26
Quote:
Private Dancer kaže: Pogledaj post
ja sam obroke zaokruzila na 7,11,3,7,11,3 nekako mi lakse a minut dva tri pet tamo ovamo nije mi bitan..

spava od 10-10,45 otprilike .. 13-13:45 i evo ga budan, ali cesto zaspi oko 16 h pa ga budim 16:30,16:45 u 19:30 je bye bye ...spava i to je to...

tvoj je veliki, ovo je za ove malene od 2mj.
tako sam i ja kad sam skuzila sto joj pase, malo smo se prilagodili i bebi i mami
Malena10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 22:00   #27
Jel kasno sa 8 mj pokusati uvesti rutinu iz te knjige?
Maritoma is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 22:12   #28
Quote:
Private Dancer kaže: Pogledaj post
ja sam obroke zaokruzila na 7,11,3,7,11,3 nekako mi lakse a minut dva tri pet tamo ovamo nije mi bitan..
Četiri sata između obroka mi se čini puno za bebe koje doje.

Kako onda s njima?
Newbiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 22:27   #29
Quote:
Malena10 kaže: Pogledaj post
tvoj je veliki, ovo je za ove malene od 2mj.
tako sam i ja kad sam skuzila sto joj pase, malo smo se prilagodili i bebi i mami
Velik je skoro 4 mj i super je veseo i nasmijan. Prilagodila sam se tako da sve zaokruzim. Meni je bilo najvaznije kad sam shvatila koliko sam grijesila sa prvim kako je to lako promjeniti.

Odusevio me nacin na koji nam gospodja Gina objasnjava pristup djetetu, npr nema price po noci dok ga hranis dovoljna mu je tvoja blizina i tvoj dodir, on osjeca da si tu, pricom ces ga samo razbuditi tako jednostavno ali tko bi o tome razmisljao ....
Najbolje mi je bilo kad bi se tata digao da ga hrani u 3 ujutro pa prvo ide "gdje si tatino " a jooooj neeemmmaaa pricee

evo i sad se smijem kad se sjetim...

Ali tata je isto sve brzo shvatio ,pogotovo kad je vidio da mu je zenica na raspolaganju svako vece nasmijana i sretna... kartamo se, pricamo, gledamo film, svasta nesto onda ga on budi u 23 h a ja pripremam bocicu... nakon toga svi idemo u krpe ...veselje..
Private Dancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 22:31   #30
Quote:
Newbiee kaže: Pogledaj post
Četiri sata između obroka mi se čini puno za bebe koje doje.

Kako onda s njima?
Ne bih ti sad to znala objasniti jer zaista nemam iskustva sa tim. Mi smo presli na bocicu nakon mjesec dana jer je bio prikljucen na neme stalno, nikad mu nije bilo dosta a i lose je spavao. Ubacili smo bocicu prvo po noci pa onda stalno i svi smo se preporodili, cijelo kucanstvo..

Ali svako zna svoje naravno..
Private Dancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 22:33   #31
Quote:
Maritoma kaže: Pogledaj post
Jel kasno sa 8 mj pokusati uvesti rutinu iz te knjige?
Uvesti rutinu nikad nije kasno ...samo na to moras biti spremna ...

Nije tesko ali moras to zaista htjeti.. Jer krivo stecene navike treba mjenjati i zato treba dosta truda i vremena barem 2 tjedna...
Private Dancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 23:29   #32
Quote:
Private Dancer kaže: Pogledaj post

spava od 10-10,45 otprilike .. 13-13:45 i evo ga budan, ali cesto zaspi oko 16 h pa ga budim 16:30,16:45 u 19:30 je bye bye ...spava i to je to...

ama kako ti uspije dijete biti super volje ako sa 4 mjeseca tako malo spava po danu...to je puno premalo. toliko spava i moj i ja to smatram lošim spavanjem, a i vidim po njemu da je koma. nema šanse da bi on jeo u 7 i išao na spavanje tek u 10, do 10 bi već svisnuo od umora.
i, da, bez obzira na nekvalitetna dnevna spavanja, moj za večernje spavanje zaspi vez većih problema između 18 i 19. sljedeće buđenje bude između 23 i ponoći.
i meni je super, imamo vremena za starije dijete i obavit po doma što treba, a kad ona ode spavat imamo vremena za sebe. čak idem i van jer kad malac zaspi oko 18.30 MM bez pol frke ostane sam sa starijom.

ali i tebe i mene još čeka sleep regression, zato ja ovo ne uzimam kao trajno stanje. ne navikavaj se.
(moja je starija spavala cijelu noć k'o kladusina između mjesec dana i 4 mjeseca i nije nikakve bočice po noći pila nikad. al kad je krenuo sleep regression strefilo me samo tako!)

Quote:
Maritoma kaže: Pogledaj post
Jel kasno sa 8 mj pokusati uvesti rutinu iz te knjige?
u toj dobi ja ne bih uvodila rutine ni iz kakvih knjiga nego rutinu koja odgovara djetetu. to je već velika beba, ima barem dva obroka dohrane, može idzržat budna i po tri sata, već ju dobro poznaješ, znaš što joj i koliko treba, kad je umorna, kad nije, kad vam je zgodno ići u šetnju, kad nije - ako nisi na čisto, zapisuješ par dana kako vam izgleda dan pa ti se iskritalizira rutina. u toj dobi možeš malkoc i bebu prilagoditi sebi.
ne vidim smisla za ukalupljivanje u neke knjiške rutine s tako velikom bebom - lakše je nać rutinu koja odgovara bebi.

a da će rutina iz knjige dovest do toga da ti beba spava cijelu noć - ja u to ne vjerujem

Quote:
Private Dancer kaže: Pogledaj post
Odusevio me nacin na koji nam gospodja Gina objasnjava pristup djetetu, npr nema price po noci dok ga hranis dovoljna mu je tvoja blizina i tvoj dodir, on osjeca da si tu, pricom ces ga samo razbuditi tako jednostavno ali tko bi o tome razmisljao ....
ma daaaaj, to je stvarno topla voda, mislim da svak razmišlja o tome da beba nije na prekidač i da naravno da neće zaspat poslije ako joj pričaš i gugućeš i razbuđuješ ju.
ne znam kome (osim tvom mužu) uopće pada na pamet razgovarat bebom u tri ujutro, jedva da znam kak se zovem, počnem njonjat i dok držim tu bočicu, a moš mislit kak bi još išla pričat s bebom!
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 23:39   #33
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ne znam kome (osim tvom mužu) uopće pada na pamet razgovarat bebom u tri ujutro
Vidis koliko se cesto ustaje
Private Dancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 09:14   #34
Quote:
Malena10 kaže: Pogledaj post
a beba od 4-6tj.
jede u 7, 10.30, 14/14.30, 17, 18.15, 22.30
spava max 4.5h u 9-10, 11.30/12-14/14.30, 16.15-17
nocno 19-7

ako pratis rutinu, ne bi trebalo biti prevelikih problema izmedju spavanja i hranjenja, kazem sretno i zadovoljno dijete. ne zezam, stvarno
ovo Gina kaze i za iskljucivo dojene beb od 4-6tj?


dokazano je da se majcino mlijeko probavi unutar sat, sat i pol, kaj onda je diejte gladno dok ne dodje Ginin termin za hranjenje?
kaj ak je dijete zedno, pogotovo prek ljeta, kad su vrucine? kaj onda radis? kaj djetetu dajes?
da dijete od 4tjedana spava 12 sati je meni SF, osim ak nema zuticu,a to je jebeno opasno, pogotovo ak netko slijepo prati rutinu po knjizi, a ne promatra dijete i njegove potrebe.
kaj Gina kaze u slucaju zutice?

ja sam prelistala sample na amazonu, meni se knjiga nimalo ne svidja
jos jedna u nizu kuharica, koja promatra ego odrasle osobe,a ne vidi dijete.
i nije dijete zadovoljno, nego iskompleksiran roditelj koji vidi svoj "uspjeh" u treningu djeteta
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 11:16   #35
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
ovo Gina kaze i za iskljucivo dojene beb od 4-6tj?


dokazano je da se majcino mlijeko probavi unutar sat, sat i pol, kaj onda je diejte gladno dok ne dodje Ginin termin za hranjenje?
kaj ak je dijete zedno, pogotovo prek ljeta, kad su vrucine? kaj onda radis? kaj djetetu dajes?
da dijete od 4tjedana spava 12 sati je meni SF, osim ak nema zuticu,a to je jebeno opasno, pogotovo ak netko slijepo prati rutinu po knjizi, a ne promatra dijete i njegove potrebe.
kaj Gina kaze u slucaju zutice?

ja sam prelistala sample na amazonu, meni se knjiga nimalo ne svidja
jos jedna u nizu kuharica, koja promatra ego odrasle osobe,a ne vidi dijete.
i nije dijete zadovoljno, nego iskompleksiran roditelj koji vidi svoj "uspjeh" u treningu djeteta
gle, ja ne znam kakva su tvoja iskustava. moja su vise manje po knjizi.
i ne bih rekla da sam iskompleksirana, a dijete istrenirano

i da, dijete od 2 mj. mi je spavalo po noci punih 11h sa dva hranjenja

ideja knjige je upravo da se prate potrebe djeteta, a ne roditelja.
samo sto roditelji cesto nisu svjesni kakve su zapravo potrebe njihovog djeteta, pa im stvaraju krive navike npr. oko uspavljivanja, nacicavanja i sl.

tebi ne bi pasalo, meni je. svatko radi kako mu odgovara, vazno da je beba zadovoljna, onda je i roditelj zadovoljan
Malena10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 13:53   #36
a, šta kad dojena beba ima skok u razvoju?
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 14:55   #37
Ja mislim da ovakav način može eventualno upaliti kod beba hranjenih na bočicu,ali mislim da ne bi trebali olako odbaciti dojenje zbog naspavanosti i rutine. Ipak beba ima više koristi od dojenja,nego spavanja. Možda sam u krivu,ali eto to je moje mišljenje.
mrva5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 15:28   #38
da, to je bez daljenjega samo za bebe na bočici, koje i bez gine ford imaju red jer nema hranjenja na zahtjev, razmak između obroka mora biti minimalno tri sata (ad se ne propručuje davati na manje od tri sata), nema skokova u razvoju (tojest ima, ali ne traje dan-dva dok si beba ne navuče mlijeko engo u sljedećem hranjenu napraviš veću dozu i to je to).

a za napravit red bebi na ad i ne treba neka velika mudrost. to sam čak o ja skužila s prvom.
samo što se ja ne bih hvalila s bebom od 4 mjeseca koja spava 3 puta po 45 min. tojest, moj toliko spava i ja to smatram problemom.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 15:35   #39
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
ovo Gina kaze i za iskljucivo dojene beb od 4-6tj?


dokazano je da se majcino mlijeko probavi unutar sat, sat i pol, kaj onda je diejte gladno dok ne dodje Ginin termin za hranjenje?

ja sam veliki zagovornik reda i rutine kod djece, ali i meni su ovi razmaci ipak čine malo predugi za tako malu bebu. i zapravo mi se čini, da je svaka beba drugačija i mislim da se ne može svaku bebu u svakom trenutku uklopiti u tako rigidni raspored.
recimo, ja sam pokušala s mlađim sinom negdje sa 6tj (jer preporuka je barem prvih 6tj davati djetetu ciku na zahtjev odnosno čim više jer je to ključno za uspješno dojenje) ustaliti hranjenje na svaka 2.5 do 3h, ali nikako nije išlo pa sam odustala. uspjeli smo uvesti neki red u hranjenje i spavanje negdje s 4mj, a pravi negdje sa 6mj. dok sam recimo sa starijim primijetila već negdje s 2mj da ne traži češće od svakih 2.5h, a s 4mj je sam došao do razmaka od 4h. a po noći su se obadva puno budila i plakala, ali ne bih ih svaki put stavila na ciku, jer nije bilo potrebe, smirili bi se i kad bih ih pomazila (dijete od 4mj se sigurno ne budi 5x po noći zbog gladi). a recimo, mala od moje frendice je s 1mj počela jako dobro i jako dugo spavati i nije tražila češće nego svaka 4h, a po noći se uopće nije budila za hranjenje. a od drugih prijatelja mala je otkako je došla iz rodilišta spavala noć 12h u komadu, a po danu jela svaka 4h i ovo između spavala. i samo da kažem da su njih dvije normalno rasle i pratile svoju centilnu krivulju, dakle one priče da dijete treba buditi i davati mu jesti su smiješne. roditelji koji imaju takva mala zlata (a malo ih je) trebaju uživati u tome, za razliku od nas drugih koji uživamo u slušanju dječjeg plača 5x po noći
i recimo, zanima me vi koji ste radili po toj knjizi, što ako bi vam dijete prespava vrijeme obroka, da li ga onda budite? što ako se probudi dosta prije obroka i gladno je, da li onda čekate točan sat?
moji rasporedi s djecom nisu naštimani na točan sat već okvirno hranjenja su svaka 3-4h, sve zavisi kad se probudimo i započnemo dan. nekad se probudimo štajaznam u 7h, a nekad u 8.30h, neću sigurno djecu buditi kad zaspu malo dulje jer moraju jesti u toliko i toliko sati. s tim da je vrijeme večere i odlaska na spavanje uvijek isto (mlađi oko 20h, a stariji oko 21h), ali klinci su jednostavno sami poštelani na to.
uglavnom ja jesam za red i rutinu, ali treba osluškivati svoje dijete i vidjeti kad je na to spremno i taj red napraviti onako kako to djetetu paše, a ne po nekakvom rigidnom okviru iz knjige.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 15:47   #40
Quote:
Malena10 kaže: Pogledaj post
gle, ja ne znam kakva su tvoja iskustava. moja su vise manje po knjizi.
i ne bih rekla da sam iskompleksirana, a dijete istrenirano

i da, dijete od 2 mj. mi je spavalo po noci punih 11h sa dva hranjenja

ideja knjige je upravo da se prate potrebe djeteta, a ne roditelja.
samo sto roditelji cesto nisu svjesni kakve su zapravo potrebe njihovog djeteta, pa im stvaraju krive navike npr. oko uspavljivanja, nacicavanja i sl.

tebi ne bi pasalo, meni je. svatko radi kako mu odgovara, vazno da je beba zadovoljna, onda je i roditelj zadovoljan
nisi mi odgovorila na pitanja.


i ja sam komentirala, po stilu pisanja, za koga je knjiga namjenjena i tko je ciljana publika.
za temu uopce nisu vazna moja iskustva, nego sadrzaj knjige.

i knjiga koja daje sat u kolko se bebu treba hraniti i kolki mora biti razmak ne prati potrebe djeteta. jer to jednostavno nije moguce, kontradiktorno je, meni je zao ako to ne mozes shvatiti.

i svjesnost roditelja o potrebama svog djeteta se moze razviti jedino promatranjem tog djeteta, a ne slijepim sljedjenjem uputa iz knjiga o nekom trecem djetetu, ili virtualnom
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:41.