Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2012., 22:09   #1
"Zamrzavanje" radnog odnosa

Poštovani pravnici,
Ovakva je situacija. Posao je u drzavn (srednja skola) i primljena sam na stalno. Zadovoljana sam s njim s obzirom na placu i uvjete. Međutim suprug bi isao na doskolovavanje u inozemstvo te je jedna od solucija da idemo svi na dvije godine. Pitanje je- Koliko se moze uzet neplaceno, na koji period a da se ne izgubi posao? I da li postoji ikakva opcija koja bi nas zadovoljila.

Hvala na svim odgovorima
mdoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 08:57   #2
Imao sam sličnu situaciju pa mogu odgovoriti. Poslodavac je obvezan pristati na zamrzavanje radnog odnosa samo kao produžetak porodiljnog dopusta do 3. godine djetetovog života. Za sve razloge osim toga tu je dogovor. Nisam siguran postoji li rok od godine dana ili dulje, ali moraš iznijeti svoj prijedlog ravnatelju i on mora pristati na takav aranžman. Ne bi trebala imati problema ako te ravnatelj cijeni i želi zadržati u svojoj školi, a za to vrijeme će na tvoje radno mjesto zaposliti nastavnika na određeno vrijeme. Za to vrijeme ne dobivaš plaću i ne računa ti se radni staž.
Planeswalker is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 17:37   #3
Hvala na odgovoru
mdoc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:32.