Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2012., 10:28   #61
Quote:
Civeta kaže: Pogledaj post
Dragi moji Forumaši,
moj najstariji sin ima 12 godina. On je najstariji od petero (uskoro šestero djece). I pošto je već na pragu puberteta, živčani na dijete (termin je 18.lipnja) i govori da mu je dosta ostalih četvero, da mu ne treba i peto (on je šesto).

E,sad, kako ga motivirati da ne bude ljut na nerođenog brata, pa i na nas. On se odlično slaže s braćom i sestrama. Zato ne želim da bude ogorčen na nas ili nerođenog brata

Help!
Moja kćer (11) bila je protiv novog djeteta još prije nego što sam zatrudnjela. Govorila je da će joj oduzesti životni prostor, roditelje i novac (za odjeću, obuću, frizerske salone...). Govorili smo da neće, da će ostati sama soba (kako i hoće), ali ništa nije pomagalo. I sad, kad se rodio nije joj baš drag, kad neko govori da je lijep, diže joj se kosa na glavi i to je to.
HacijendaST is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2012., 10:30   #62
Ne može nikoga natjerati da voli nekoga koga ne prihvaća, koga ne želi .
HacijendaST is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2012., 15:07   #63
Nemam pubertetliju nego malce od 6 i 4 godine, ali svejedno ću se oglasit

Kad smo se odlučili na treće dijete rekli smo to i klincima, prije nego što smo uopće počeli radit na bebi. U stvari, obavijestili smo ih o odluci i istovremeno pitali što misle o tome (ne tim riječima). Da sam imala lošu povratnu informaciju iskoristila bih period trudnoće za rješavanje eventualnih frustracija, ne bih se bavila time mjesec dana do termina. U tom vremenu su odbrojavali

Ne mislim da djeca trebaju odlučivati o novim članovima u obitelji, to je stvar želje roditelja, naravno ako nije odluka donesena zbrda-zdola nego je rezultat promišljanja. Ali da mi koje dijete ozbiljno kaže (ili pokaže) da je željno pažnje debelo bih se zamislila.

Doduše, moj osobni maksimum je 3-4 djeteta, ne znam dal' bih uspjela kvalitetno odhendlat više njih.

Ali ponavljam, nemam pubertet u kući, još.
__________________
...da, baš...
maldiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2012., 18:27   #64
Civeta, je li se tvoj sin ikad osjećao zapostavljenim zbog ostale djece?
Npr.:

On: Mama, pogledaj rad koji sam nacrtao iz likovnog.
Majka: Čekaj, sine, moram promijeniti pelenu tvom bratu.

ili:

On: Tata, možeš li mi pomoći oko domaćeg?
Ti: Ne mogu, vodim tvoju sestru u park.

Je li bilo situacija gdje ste zapostavili jedno dijete zbog drugog?
HacijendaST is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2012., 00:34   #65
Quote:
buditedobro kaže: Pogledaj post
Mislim da se roditelji trebaju čvršće postaviti u vezi s time da odluku o planiranju obitelji ne donose djeca.
Ovo nema smisla. Nitko nije trazio da ga se rodi, i nijedno dijete nema drugu opciju u smislu da se skloni i da bude manje pogodjeno odredjenom odlukom vlastitih roditelja. Svako dijete je covjek za sebe i svako dijete ima svoje osobno misljenje i emocije koje treba uvazavati, a niposto ignorisati. Roditelj prvenstveno ima obavezu i duznost prema svom rodjenom
djetetu, i ako roditelj ne postuje osjecanja tog djeteta ciji zivot naubuduce do osamostavljivanja zavisi od te situacije, onda i ne zasluzuje drugu djecu, a ni to koje ima. Stvarno mi se dize kosa na glavi od ljudi koji redaju djecu kao na tvornickoj traci, a apsolutno nisu zainteresovani za licnost i osjecanja svakog djeteta naosob, najradije bi im zakonom zabranila da imaju djecu i dala im adresu prihvatilista za pse.
Na neki nacin sam ovo uzela preosobno jer sam i sama vidjela mnogo ljudi koji su jednostavno bili uguseni svojom bracom i sestrama na svaki nacin, a najvise emocionalno i intelektualno. Moj post ne obiluje previse argumentima, vise licnim stavom, za potkrepu procitati bilo koji od Lord Bayronovih postova.
annaeleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 10:06   #66
Quote:
Civeta kaže: Pogledaj post
kao prvo-mi nikoje od svoje mlađe djece nismo ostavljali Danielu da ga čuva šta ja znam-par sati. Mi svoju djecu za razliku od nekih drugih roditelja ne nakeljimo na leđa starije djece. Drugo- mi njega ne prisiljavamo na ništa, niti on treba premati bebu ili voditi ju u šetnju. Jedino želimo da bude dobar brat i da joj prenese svo dobro što je naučio. Da, slažem se da se mišljenje pubertetlija mora poštovati a ne se tretirati kao "niš bitno,pubertetske mušice". Iako i te "mušice" treba naučiti razlikovati od ozbiljnog mišljenja. "Stavljeno pred gotov čin?" Pa nije to kupnja odjeće ili namještaja za njegovu sobu. To je njegov brat. Mislim da je njegov najveći problem što će morati prvi put dijeliti sobu s nekim. I to je upitno.
Možda ti smatraš normalnim da starije dijete prilaže reklamacije na trudnoću svoje majke. Mislim da bi svojim savjetima trebao pomagati, a ne žugat.
S koliko ostale djece tvoj sin djeli sobu?
HacijendaST is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 13:40   #67
Quote:
HacijendaST kaže: Pogledaj post
S koliko ostale djece tvoj sin djeli sobu?
S koliko će ih djeliti? (krivo sam napisala)
HacijendaST is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 10:15   #68
smatram da imati šestero djece - je ipak PREVIŠE! Bez obzira sad da li svako djete ima svoju sobu, svoje kupatilo u sobi ili su svi nagurani u 2sobe, šestero je previše! Jer dva roditelja ne mogu fizički se posvetiti tolikoj djeci, ipak majka je najvjerovatnije kući (ne radi u firmi), ali... treba skuhati ručak, očistiti kuću, oprati robu, spremiti robu, pa okupati malu djecu, odvesti tu djecu i vani, pa dolaze druga djeca iz škole, pregledati šta su u školi radili, pomoći oko zadaće... itd... Tata njihov vjerovatno radi po cijele dane da bi ta djeca imala financijski normalan život. Mislim, svako djete želi da se sa svojim roditeljem i mazi i ljubi i nosi, to se ne može u jedan dan sa šestero djece, koliko god se ti roditelji trudili, djeca su na neki način zakinuta i recimo na neki način zapostavljena, to nije u redu i mislilm da nije u redu da se i dalje rađa nakon još i petog, šestog djeteta. Ti roditelji misle da djecu ne opterečuju, ali u biti ih opterečuju. Sve je to lijepo ali.... sasvim shvačam djete koje ima 12godina i negativno gleda na to šta če mama opet roditi.
saska111 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:18.