Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2014., 02:39   #21
nema smisla komentirati RKC dogme koje oni izvlace iz zraka (hahaha)
Mislim...tko su "damned"..."damned su sasvim liseni dobra", rade samo zlo?!
tko su ti? Mislim i Hitler je bio zivi vrag, ali je sa svojim slugama bio vrlo ljubazan...
Ti "damned" moze biti samo djavao i njegovi andjeli.(mozda to i ta crkva govori, ali si ti to slabo razumjela, ne znam) Jer, svaki covjek moze ciniti i dobro i lose, to je njegov kapacitet. A svi ljudi su prvenstveno zli kaze Isus.
'I vi premda ste zli, mozete ciniti dobra djela? (parafraziram)
Malo mi je komicna ova tema, mislim ne sama tema, nego uvod u nju
"cudno ponasanje bogatasa u paklu" lol
Pa sto je cudno u tome sto bogatas koji se pece u paklu zeli da netko opomene njegovu rodbinu? To je cudno samo ako se vjeruje u nesto sto nije istina: da ima onih koji su "damned" i zato rade samo zlo pa onda zavrse u paklu...hm
Nitko ne radi samo zlo, i nitko nije samo dobar, jer je "samo jedan dobar- Bog" kaze Isus.
A ima i "dobrih ljudi" koji su zavrsili u paklu! Jer nitko se nece spasiti cudorednim zivotom, jer Isus kaze da se po Ocu dolazi samo po Njemu!
A taj cudoredan zivot...samo Bog zna tko je i koliko cudoredan! Jer on vidi sve!
Farizeji su bili najpravedniji ljudi svoga doba, pa oni su doslovce vrsili sve, sve, sve sto je pisalo u Starom zavjetu! A Isus im je rekao: zmijsko leglo...okreceni grobovi itd..
Nece samo vrazi biti u paklu, vec i ljudi, ima ih i vrlo religioznih, mozda po ljudsku dobrih. Pa eto, ta prispodoba ti je dokaz, da nisu totalno zli oni koji su u paklu, ne po ljudsku, pa taj bogatas je samilosno mislio na svoju rodbinu po tijelu,....a ipak se pekao u paklu....
vrijedi razmisliti! Jer po ljudsku smo mi dobri, ali Bog sve gleda kroz svoje vlastito mjerilo svetosti, on usporedjuje sa svojom vlastitom svetosti, a tu svi padamo na testu...Tako on vidi stvari, i nitko se ne moze mjeriti s tom svetosti, jer je savrsena. Zato je dosao Isus Krist, koji je umjesto nas platio grijeh, i sada i mi mozemo biti savrseni, ta savrsenost je dar koju On daje kada povjerujemo u Njega i njegovu zrtvu na krizu. Dodje njegov Sveti Duh i nanovo radja nas duh, koji tada postaje savrsen. Taj savrseni duh se druzi s Bozjim Duhom. Biblija nas nanovorodjeni duh naziva "novim stvorenjem" , "novim covjekom", "unutarnjim covjekom" , "svetim covjekom", i samo tako mozemo doci u nebo, jer Bog ne moze pustiti u nebo nista manje negoli savrsenog covjeka.
Savrseni smo jedino po Isusu Kristu! Zato, obrati se i vjeruj Evandjelju!
Ima puno "dobrih ljudi" (po ljudsku dobrih) koji ce zavrsiti u paklu, jer misle da su dovoljno dobri, a ne vide se onako kako ih Bog vidi-gresnike, koji zasluzuju samo vjecnu smrt. A misle da ce im se Bog vec nekako smilovati, jer nisu "sasvim zli", a tako misle jer ne poznaju Boga "ni Bozje svetosti-pravednosti, vec zele uspostaviti svoju vlastitu pravednost".
Bog ne trazi nista manje od savrsenstva, ali ON nam je to i pribavio, i to bez nase pomoci, kroz Isusa Krista, njegovog Sina: "kad smo mi Boga mrzili, On je za nas umro na krizu".

Zadnje uređivanje tkototamopjeva : 06.05.2014. at 03:09.
tkototamopjeva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:53.