Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2016., 22:25   #201
meni se čini da je sve to sugestija uma...ili sami sebe hipnotiziraju kroz te metode i prakse ili su pod utjecajem nekoga tko to zna...dakle vjerovanje.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 22:10   #202
Pošto sam imao iskustva sa Kundalini duhovnom energijom i gotovo sam 100% siguran da mi je Kundalini aktivna kada se fokusiram u jutro na bilo koju čakru i duboko udišem i izdišem nakon minutu dvije osjetim pulsiranje energije u korijenskoj čakri i iz nje energija nekada dođe do čakre na koju se fokusiram. Tako par puta meditiram na tu čakru i pulsiranje energije se povremeno sve više smanjuje dok ne prestane skroz.
Sekhem is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 22:23   #203
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
meni se čini da je sve to sugestija uma...ili sami sebe hipnotiziraju kroz te metode i prakse ili su pod utjecajem nekoga tko to zna...dakle vjerovanje.
Nisu to nikakve sugestije kada dođe do otvaranja čakre tačno na mjestu gdje se ona nalazi mogu se osjetiti razni neobični osjećaji samim fokusiranjem svijesti na mjesto gdje se neka čakra nalazi sporim i dubokim udisanjem i izdisanjem dolazi do protoka prane kroz nju. Kad sam prvi put fokusirao svijest na treće oko za dvije minute sam osjetio Kako Kundalini počinje teći iz korijenske čakre do trećeg oka.
Sekhem is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2016., 01:42   #204
Quote:
Sekhem kaže: Pogledaj post
Nisu to nikakve sugestije kada dođe do otvaranja čakre tačno na mjestu gdje se ona nalazi mogu se osjetiti razni neobični osjećaji samim fokusiranjem svijesti na mjesto gdje se neka čakra nalazi sporim i dubokim udisanjem i izdisanjem dolazi do protoka prane kroz nju. Kad sam prvi put fokusirao svijest na treće oko za dvije minute sam osjetio Kako Kundalini počinje teći iz korijenske čakre do trećeg oka.
Prana = Ki = Chi = Ka = Ch'Ulel = Kundalini = Mana = Ruach = Pneuma = Zivotna Sila

Da ne "tece" kroz tebe ne bi bio ziv.


Stanje simbolizirano "probudjenom Kundalini" ne postize se pasivom i fantaziranjem nego ucenjem, radom i aktivnim razvojem svijesti radi svjesnog i optimalnog koristenja te sile.

Meditacija je samo jedan manji dio u tom procesu razvoja i sama po sebi nije dovoljna da "probudi Kundalini".
omen4k is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2016., 11:16   #205
Quote:
Sekhem kaže: Pogledaj post
Nisu to nikakve sugestije kada dođe do otvaranja čakre tačno na mjestu gdje se ona nalazi mogu se osjetiti razni neobični osjećaji samim fokusiranjem svijesti na mjesto gdje se neka čakra nalazi sporim i dubokim udisanjem i izdisanjem dolazi do protoka prane kroz nju. Kad sam prvi put fokusirao svijest na treće oko za dvije minute sam osjetio Kako Kundalini počinje teći iz korijenske čakre do trećeg oka.
a štajaznam, meni je to 'oko' stalno uključeno, od kad znam za sebe, tako da nisam primjetio te struje i zmije.

zašto sam rekao sugestije, pa ako se netko time bavi to pretpostavlja da očekuje neke doživljaje..tada mu se to i dogodi.

možda sam ja u krivu oko toga 'oka' i kompletne teorije s energetikom tijela, možeš mi objasniti kako to funkcionira, što je nakon procesa za tu osobu drugačije ?
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 18:38   #206
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
a štajaznam, meni je to 'oko' stalno uključeno, od kad znam za sebe, tako da nisam primjetio te struje i zmije.

zašto sam rekao sugestije, pa ako se netko time bavi to pretpostavlja da očekuje neke doživljaje..tada mu se to i dogodi.

možda sam ja u krivu oko toga 'oka' i kompletne teorije s energetikom tijela, možeš mi objasniti kako to funkcionira, što je nakon procesa za tu osobu drugačije ?
Sa buđenjem Kundalinija počinje transformacija ljudskog bića kako na duhovnom tako podjednako i na fizičkom nivou. Rađenju na čakrama dolazi do čišćenja na energetskom nivou ima za cilj da omogući Kundaliniju da slobodno teče do najviših čakri ili centara svijesti. Kako se radi na čakrama dolazi poboljšanja u raznim poljima života uključujući fizičko zdravlje. Neke čakre mogu biti otvorene i u dobrom balansu dok neke mogu biti zatvorene i oštećene mogu sadržavati energetske blokade. Čakre su kao vrtlozi i usisavaju informacije iz okoline svaka je zadužena za različite vrste informacija. Korijenska čakra je sjedište Kundalinija, a krunska čakra je sjedište kako ga indijci nazivaju Šive (čiste svijesti). Cilj je ujedinjenje Kundalinija i Šive ako je put između njih zakrčen i pun energetskih blokada onda Kundalini miruje u prvoj čakri ili nekoj od nižih čakri tako da može proći puno života i reinkarnacija dok ne dođe do aktivacije.
Sekhem is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 19:07   #207
Quote:
Sekhem kaže: Pogledaj post
Rađenju na čakrama dolazi do čišćenja na energetskom nivou ima za cilj da omogući Kundaliniju da slobodno teče do najviših čakri ili centara svijesti. Kako se radi na čakrama dolazi poboljšanja u raznim poljima života uključujući fizičko zdravlje.
Znači sportski život i zdrava ishrana, to nije to ?

..zašto baš joga i takve metode koje se meni čine, iskreno, placebo sugestijom.

(mogu ja is to vizualizirati energiju i 'eteričnost', to je to zar ne)
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 20:12   #208
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Čakre su na neki način početak žlijezdi i pleksusa na tom eteričkom nivou, a na duhovnom bi bile povezane sa razvojem svijesti.

Mislim da je glavni problem što se nekad miješa duhovni aspekt čakri i eterički (ili astralni). Bioenergetičari mogu sa svoji povišenim energetskim potencijalom možda pokrenut te čakre ili uravnotežiti (ovisno kojom ih terminologijom tumačimo).

Duhovni aspekt čakri je sljedeći: muladhara je Zamlje, osnov, majčinski princip, povezana je sa hranom, svadištana je čakra povezana s našim osjetilima (zato je indijci smatraju problematičnom), manipura (pupčana) daje dinamiku, povezana je sa harom, anahata (srčana) povezana je sa osjećajima, plemenitošću, ali i sa stanjem očaja, višuddhi je grlena čakra ona je najviša ljudska čakra jer podiže (pročišćava) iznad emocija.

Tu su još i božanske čakre, agja ili treće oko (neki razlikuju čakru od trećeg oka, ali mislim da je to nepotrebno), agja daje božansku viziju,a li povezana je i sa ovozemaljskom vidovitošću, neki još spominju bindu-čakru koja prikuplja božanski nektar i najviša čakra je sahasrara krunska čakra, čakra čiste svijest.

Indijci spominju da svaka čakra izgleda poput lotosa, jerbo lotos procvjeta tek kad se izdigne iz mulja i na njegovim laticama ne ostaje voda, što ima određenu simboliku. Svka čakra ima točan broj latica, koje opet imaju svoju svrhu i svoju (biđa) mantru.

E sad, još možemo reći da je u muladari sudbina (nesvjesno), u svadištani je karakter i podsvjest, a manipura je povezana sa budnim svjesnim stanjem.
Ajna čakra iliti tretje joko nije "božanstvena" čakra, to je vre dosta romantični naziv.

Ajna čakra je veza s glabokšom intuicijom, iliti Viynanamayom koshom (kožom). Prek senzibilne Ajna čakre komuniciramo mislima s ljudem i s Devami. Prek nje, a čez Viynanamayu kožu, komuniciramo s prešestnim ili budučem cajtom, n.p. z shamanom, ili moremo videti pripetjenja v budučnosti. No to nieje nikaj "božanskega". Engleski se to zove "clairvoyance".

Dobre je razviti ju, kajti nam vsakojački duhi - naših predkov, i Deve konstantno pripovedaju i vode nas. Vekšinum smo fokusirani na vunjske senzacije pa retko gda razvijemo energiju tak da jih čujemo. Nešteri po prirodi (karma, prešestna živlenja, molitve predkov,..) imaju jakše razvijenu Ajnu čakru. To su ljudi štere bi trebale več posluhnuti (rečeme Papa Franjo), no generalna sviest našega doba je vendar na nivou Manipure ili Swadisthane čakre. (rečemo Obama ili Karamarko ili Milanovič, iliti čevapi&žganica).


Swadi-shtana je doslovno "stan samosvojstva", gde stanuje sviest o samem sebi. Kreacija, kreativnost; isto povezano s nesvestnim ili podsvestnim. Simbol nje je i krokodilček - ki te more pogotnuti čez predavanje sebe niskem instinktom.
Marekai is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 00:08   #209
Što bi se dogodilo ako bi netko uspio pobuditi manipura čakru, a sve ostale održi relativno neaktivnima?

Bi i takav čovjek, jer za tu čakru se kaže da je Ego čakra, imao nesalomivu volju kao npr. Hićo, Staljin & Co ?
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 15:49   #210
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Znači sportski život i zdrava ishrana, to nije to ?

..zašto baš joga i takve metode koje se meni čine, iskreno, placebo sugestijom.

(mogu ja is to vizualizirati energiju i 'eteričnost', to je to zar ne)
Naravno da je tjelesna vježba i zdrava ishrana bitna. Yoga je priprema tijela za buđenje Kundalinija u kombinaciji sa meditacijom je extra. Ali nema nikakve garancije za brzo i uspješno buđenje Kundalinija putem yoge čak niti putem meditacije može proći puno vremena u vježbi bez velikih efekata. Ja ne mogu čisto vizualizirati išta, a ipak u mom životu je došlo do buđenja Kundalinija.

Ljudsko biće je mnogo više od materije inače u opšte ne bi bilo živo.
Sekhem is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 22:03   #211
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Što bi se dogodilo ako bi netko uspio pobuditi manipura čakru, a sve ostale održi relativno neaktivnima?

Bi i takav čovjek, jer za tu čakru se kaže da je Ego čakra, imao nesalomivu volju kao npr. Hićo, Staljin & Co ?
Verjatno,bil bi izrazite ograničeni človek.

Btw pur v Manipura dohaja od istega korena kak i nemški Burg, i kak Singapur.
Marekai is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2021., 21:02   #212
1. Čakra: Imate li povjerenje u život ili strah od njega, by Katica Katić

https://www.youtube.com/watch?v=Ub4l-HOlUYM
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2021., 21:51   #213
Lightbulb

Quote:
Sekhem kaže: Pogledaj post
Nisu to nikakve sugestije kada dođe do otvaranja čakre tačno na mjestu gdje se ona nalazi mogu se osjetiti razni neobični osjećaji samim fokusiranjem svijesti na mjesto gdje se neka čakra nalazi sporim i dubokim udisanjem i izdisanjem dolazi do protoka prane kroz nju. Kad sam prvi put fokusirao svijest na treće oko za dvije minute sam osjetio Kako Kundalini počinje teći iz korijenske čakre do trećeg oka.
Od koje cakre se pocinje? Od glave ili od stopala?
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2021., 21:55   #214
Nebitno dakle pocne, svaki guru koji drzi do sebe na kraju zavrsi sa otvaranjem pizdine cakre
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2021., 21:56   #215
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Od koje cakre se pocinje? Od glave ili od stopala?
U vecini sistema od srcane, jer je to najsigurniji i najprirodniji put za vecinu ljudi.
Ako pocnes od glave verovatno se nece dogoditi nista, ali je moguce i da dobijes jake glavobolje, nesanicu, a mozda i neke neprijatnije fenomene.
Cakre u nogama su ostaci predljudskog razvoja i sa njima se moze baviti samo neko ko je stabilan u visim cakrama, ako si ne zeli nauditi.
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2021., 23:00   #216
lol svasta a ako pocnes od trece cakre odozdo eksplodirat ces
Igrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2021., 12:46   #217
Ovaj topic se pretvorio u zafrkanciju. Nasla sam neke vježbe na netu, obzirom da imam viška vremena malo sam vježbala. Moram reći da sam imala jedno lijepo, prelijepo iskustvo dok sam radila ove vježbe za otvaranje srčane cakre.

https://youtu.be/4ssdjAlhgN0
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2021., 17:04   #218
Opet sam imala cudno iskustvo sa srčanom cakrom. Našla sam neku meditaciju, kao zamislis svaku cakru, uđes u nju i u mislim je operes bijelim svjetlom, slušajući mantru za tu cakru. To sam radila otprilike 5 min po cakri. Kad sam došla do srčane, odjednom sam osjetila da mi je led u prsima. Užas od hladnoće. Pokušavala sam to otopiti sat vremena, na kraju sam se čak i fizički utoplila, obukla džemper, pokrila se dekom. Uspjela sam, ali ne do kraja.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2021., 08:35   #219
Za bilo koji sistem manipuliranja energijom (a da mozda i nije samo elektricitet u pitanju) preporucava se koncentracija na sredisnju tocku. Kundalini sistem - srcana cakra, kabala - sredisnja sefira - Tipharet (u krscanstvu predstavlja lik Isusa, u grckoj Apolona, u Egiptu Ra, a opcenito Sunce).

Sredisnja tocka balansira sve ostale, njena glavne kvalitete su ljubav, mir i suosjecanje.

Krscanstvo se protivi praksama koje sluze da se probude razne energije bez fokusa na kvalitete koje su pozeljne (ljubav, mir i suosjecanje). Zato je njima hinduizam glavni neprijatelj a prihvatljivo im je pjesma "Isuse volim te, vise od sveg drugog volim te" koju ce pjevusiti prakticki sa istom svrhom kao i hinduist.

Hindu mantra (oprostite na ne poznavanju pisanja) - "om bhur buba sva ha' tat SAVITR varen jam" doslovno se obraca SAVITRu davaocu zivota - pojednostavljeno receno Suncu, sredisnjoj tocki fokusa
elektrokon is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2021., 08:48   #220
Na koji nacin si ti radio s cakrama, elektron?
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:23.