Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2016., 22:05   #81
Quote:
zoomzoom888 kaže: Pogledaj post
Nedavno čujem komentar jedne high class gospođe na vijest kak će ryanair pojeftiniti do te mjere da će gotovo svatko si moć priuštit let na drugi kraj svijeta, da će sada svaki drek putovat, ko da joj je krivo zbog tog pošto će sad svi bit svijetski putnici pa će njena česta putovanja valjd izgubit na ekskluzivnosti, glamuru.
Buduća frendova žena stalno kvoca kak želi veliku kuću i novi audi, ne želi jest po jeftinim restoranima ne jer nije dobra hrana nego jer nije skupo, svima se pohvali svaki put kad potroše velik iznos novca negdje.
Pa sve do kompleksa sirotinje, gdje se diže kredit za auto iznad svog standarda jer sve ispod je jadno.
Glupo da nabrajam primjere, pitanje je zaš su neki tolki materijalisti/snobovi, zbog čega ljude tolko privlači materijalno, koja je suština toga? Il nam je svima to u prirodi, svi smo snobovi na ovaj il onaj način, ak nas ne privlači sjaj i glamur, volimo onda pokazat intelektualnu il neku drugu nadmoć nad drugima? Ili su neki jednostavno mlade duše koje otkrivaju svijet, drugi stare koje su prošle puno toga?
Trebao si pomenuti suprotnost isto tako ružnu krajnost a to je negiranje totalno materije ili asketizam monaštvo koji sve materijalno drže nekom greškom ili zlom.
Ni jedni ni drugi ne znaju što je ljepota.

Odgovor ti je prijatelju da ljudi su bića krajnosti ogromna većina..Ogromna
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 22:06   #82
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Ne razumiješ me uopće.
Ni ti mene

Stabilnost koju stvara materija ne postoji, ona je iluzorna
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 22:21   #83
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Ni ti mene

Stabilnost koju stvara materija ne postoji, ona je iluzorna
Stabinost tipa da se ne opterećuješ preživljavanjem i negativnih raspoloženjima što ogromna većina ljudi nažalost mora prolaziti danas,na stranu sad koje roditelji hrane ili netko drugi,no ja držim da su ovdje zrele osobe koje su samostalne.

Na to sam mislio kao preduvijet a ti si od toga stvorio cjelu jednu priču univerzumskoga pitanja i otišao u filozofiranja.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 23:14   #84
Quote:
kosjenka- kaže: Pogledaj post
Ali što je zanimljivo i većina tih koji rade za režije i hranu će popljuvati nekoga tko ne pristaje raditi za sitniš, koliko puta pročitam članak da se neki poslodavac žali kako ne može naći radnike i onda ljudi komentiraju kako su nezaposleni lijeni jer bi inače išli raditi, a nitko da se zapita kakve uvjete dotični nudi i općenito kakva je radna atmosfera,ono, totalno robovi kapitalizma .

I po meni bi ljudi trebali raditi za neke dodatne stvari i uživanja u životu, ali na režije i hranu bi svi trebali imati pravo, nije to luksuz, to je potreba. Sramotno je da većina ljudi preživljava, a ne živi.
Sve je istina što si rekla. Mene užasava činjenica da smo mi ljudi doslovno ko lutke na koncu s kojim netko upravlja. Ja kad kažem da nema šanse da bi radila za neku bijedu od love s kojom ne bih mogla krpat kraj s krajem onda većinom dobijem odgovor ah,lako je tak pričati,ne znaš ti što je život ili mi se kaže kak sam razmažena ,što je daleko od istine.
Lost-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 23:21   #85
Po meni bi novac trebao bit sredstvo pomaganja,ulaganja,uživanja na sasvim normalan način bez razbacivanja nepotrebnog nego ono jednostavno ispunit život sa putovanjima za koje naravno treba novac,imat dovoljno da se hraniš zdravo,da kupiš stvari koje su vrijedne i koje će na kraju krajeva ispunit život. Novac nije ništa loše ni pokvareno nego je više u osobama koje dok ga imaju pokazuju sebe i svoj odnos prema novcu.
Lost-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 00:05   #86
Quote:
Lost-soul kaže: Pogledaj post
Sve je istina što si rekla. Mene užasava činjenica da smo mi ljudi doslovno ko lutke na koncu s kojim netko upravlja. Ja kad kažem da nema šanse da bi radila za neku bijedu od love s kojom ne bih mogla krpat kraj s krajem onda većinom dobijem odgovor ah,lako je tak pričati,ne znaš ti što je život ili mi se kaže kak sam razmažena ,što je daleko od istine.
"Razmažena.... lijena.... da nemaš za jest, bi te vidli kak ne bi delala... lako je pričati kada ti starci plaćaju internet (da ukradem biser od jedne forumašice)"

Da da, znam... tak to ide. Ljudi seru jer su bokci ograničeni. Imaju svako pravo biti roblje i pritom meketati koliko god žele. Ali neka se bave sa sobom, a ne s drugima.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 02:03   #87
Možemo zahvaliti nekim istočnjačkim naukama za ovo stanje u koje je upala evropa kad je prihvatila satanizaciju novca i sexa.

U isto vrijeme oni koji su forsirali te nauke su punili bisage.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 07:55   #88
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Vidim tu se priča o ženama. Žene evolucijski traže nekoga tko će im pružiti gnijezdo, sigurnost i sl. kao što pingvinka uzme pingvina koji joj donese najveći kamen za gnijezdo.
Evolucijski će se htjet podrapat s visokim, crnim, stasitim, zgodnim frajerom s dobrom spikom neovisno jel taj frajer pun ko brod il švorc. U fazi planiranja savijanja gnijezda, lik će između ostalog morat bit beta-provider, vjeran financijski stabilan dobrica nesklon švrljanju, neovisno jel fizički privlačan ili ne. Genetsko naslijeđe > materijalno naslijeđe.
zoomzoom888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 08:50   #89
Quote:
Lost-soul kaže: Pogledaj post
Eh da sam barem financijski osigurana za cijeli život.
To svi žele.

Svatko je barem jedno određeno vrijeme u životu mislio: Da mi je dovoljno novaca za cijeli život ......

I budući da svatko to misli, 90 posto ljudi na kugli zemaljskoj nema i nikad neće imati dovoljno novaca za cijeli život a većina ljudi jedva da će imati dovoljno novaca za osnovne živote potrebe.

Jer što je to *dovoljno novaca za cijeli život*?

Ako pogledamo Todorića, milijuni i milijarde nisu dovoljno novca budući da on neumorno zgrče još. Dakle, po njegovom ponašanju možemo zaključiti da još nema dovoljno.

A da bi on zgrtao još, njegove blagajnice i skladištari rade za 3000 kuna.

Odnosno za novac s kojim se ne mogu platiti osnovne životne potrebe ( režije, hrana, odjeća, obuća, dijete ili djeca ..... ).

Međutim, niti druga krajnost nije dobra. Postoje ljudi koji su zadovoljni s onim što imaju i vrijeme svog života troše na gluposti.

Zadnje uređivanje mravac8 : 15.03.2016. at 09:06.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 09:18   #90
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Ovo je na žalost istina. Osobno nemam ništa protiv toga da netko ima recimo mjesečnu plaću milijardu dolara, ali imam nešto protiv toga da ti imaš milijardu dolara, a na tebe dođe 10 000 ljudi koji umiru od gladi, te još 10 000 ljudi koji sa svojom plaćom moraju birati da li će ju potrošiti na režije ili hranu i jedva spajaju kraj s krajem. To nije pravedno, već nehumano i ne može se opravdati izmišljenim "zaslugama" da netko ima više nego može potrošiti u par života, a netko ima toliko malo da će mu život uskoro završiti.
Uopće ideja da čovjek mora zaslužiti da preživi na ovom planetu je glupost kojom su svima isprali mozak. Bar bi čovjek kao šatro najinteligentnija vrsta to trebao konačno shvatiti i sam.
Socijalizam i komunizam smo napustili. Neki ga nisu nikad ni uveli, mi Hrvati rušili smo ga s oružjem u rukama.

I danas kazati nekome da je komunist u Hrvatskoj je najgora uvreda.

A socijalizam i komunizam su htjeli da čovjek radi prema svojim mogućnostima i ima prema svojim potrebama.

Međutim, to traži osviješteno društvo i osviještenog svakog pojedinca.

Čovjeka koji će svoj život shvatiti kao mogućnost da radi i kroz rad uči, izgrađuje sebe samog te da se izgrađuje i na druge načine - kroz knjige, znanost, zabavu, sport ..... da svaki dan napreduje i tjelesno i duhovno, da izgrađuje svoje tijelo i svoj um.

Međutim, većina ljudi to ne razumije, odnosno većini ljudi slobodno vrijeme se sastoji od fotelje, daljinskog, žuje, tekme, bauljanja po trgovačkim centrima, ispijanja kava u kafićima .....

Da se razumijemo, nemam ništa protiv televizije, niti protiv druženja u kafićima, ni protiv kupovanja u trgovačkim centrima ..... ali ne treba život svesti samo na to. Treba naći mjeru i odvojiti vrijeme i za odlazak u kazalište, zvjezdarnicu, knjižnicu, planinu ........
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 09:32   #91
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post


Ja sam isto jasno rekao bezbroj puta da postoje poslovi koje ne želim raditi, ali zašto ljudi napadaju te koji ne žele raditi bilo kakvo sranje!?

Čovjek prodaje svoj život kapitalizmu i ne podnosi da netko išta zaradi bez imalo muke. Sve su to duboko ukorijenjeni nametnuti stavovi o životu kojih se normalan srami, a budala se istima ponosi.
Brkaš dvije stvari, raditi i prodavati svoj rad.

Nema posla kojeg ja osobno ne bi radila i koji mi nije zanimljiv. Od čišćenja ( ostalom to svi mi radimo i doma, održavamo kućanstvo čistim) konobarenja, rada na blagajni ..... na dalje.

Recimo, što fali radu na blagajni? Radiš s ljudima, stotine ljudi vidiš dnevno, možeš sa svakim progovoriti par riječi ........

Ili keramičar. Kad se umoriš od ljudi, u miru i tišini slažeš keramičke pločice.

Problem je u nečem drugom - u cijeni rada. Cijena blagajnice je 3000 kuna mjesečno. A to je mizerna svota. Sam posao je lijep, ali poslodavci ga plaćaju vrlo, vrlo loše.

Ljudi svaki rad gledaju kroz novac, odnosno kroz to koliko mogu dobiti ako rade neki određeni posao.

Završavaju se fakulteti ne zbog znanja i znatiželje već zato što će se nakon završenog fakulteta moći dobro prodati na tržištu. Čovjek sa VSS ima veću cijenu od čovjeka sa SSS.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 11:51   #92
Quote:
Lost-soul kaže: Pogledaj post
Po meni bi novac trebao bit sredstvo pomaganja,ulaganja,uživanja na sasvim normalan način bez razbacivanja nepotrebnog nego ono jednostavno ispunit život sa putovanjima za koje naravno treba novac,imat dovoljno da se hraniš zdravo,da kupiš stvari koje su vrijedne i koje će na kraju krajeva ispunit život. Novac nije ništa loše ni pokvareno nego je više u osobama koje dok ga imaju pokazuju sebe i svoj odnos prema novcu.
Točno.
Novac je tu da nam omogući određenu vrstu slobode da radimo ono što volimo i što nas ispunjava. Oni koji ga namaju kao i oni koji nemaju zdravlje ili ljubavi postaju frustrirani gledajući druge koji imaju.

Materijalno nije nikakvi vrag, ono je samo sredstvo da bi ovdje na zemlji prolazili na način da dio svojeg vremena odvajamo na ono što volimo da ne moramo raditi te da nas to poboljšava kao ljude. Ako smo mi bolji i društvo je bolje.

Materijalno je gadno kad zarobi ali je i duhovno gadno kad te porobi i postaneš ohol - sve što je previše ni sa limunom nije dobro!
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 15:11   #93
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Brkaš dvije stvari, raditi i prodavati svoj rad.

Nema posla kojeg ja osobno ne bi radila i koji mi nije zanimljiv. Od čišćenja ( ostalom to svi mi radimo i doma, održavamo kućanstvo čistim) konobarenja, rada na blagajni ..... na dalje.

Recimo, što fali radu na blagajni? Radiš s ljudima, stotine ljudi vidiš dnevno, možeš sa svakim progovoriti par riječi ........

Ili keramičar. Kad se umoriš od ljudi, u miru i tišini slažeš keramičke pločice.

Problem je u nečem drugom - u cijeni rada. Cijena blagajnice je 3000 kuna mjesečno. A to je mizerna svota. Sam posao je lijep, ali poslodavci ga plaćaju vrlo, vrlo loše.

Ljudi svaki rad gledaju kroz novac, odnosno kroz to koliko mogu dobiti ako rade neki određeni posao.

Završavaju se fakulteti ne zbog znanja i znatiželje već zato što će se nakon završenog fakulteta moći dobro prodati na tržištu. Čovjek sa VSS ima veću cijenu od čovjeka sa SSS.
Svatko je za nešto, no često su ljudi prisiljeni raditi i ono za što definitivno nisu. Da se svakome omoguće osnovni uvjet za život (što bi društvo i moglo napraviti) i da se svakome omogući da se bavi onime što voli, pa bilo to i više stvari, tada bi imali puno ljepši i napredniji svijet i svima bi bilo bolje, ali kako sam rekao, problem je u glavi i štetnim stavovima na koje se ljudi dresiraju.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 17:21   #94
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Svatko je za nešto, no često su ljudi prisiljeni raditi i ono za što definitivno nisu. Da se svakome omoguće osnovni uvjet za život (što bi društvo i moglo napraviti) i da se svakome omogući da se bavi onime što voli, pa bilo to i više stvari, tada bi imali puno ljepši i napredniji svijet i svima bi bilo bolje, ali kako sam rekao, problem je u glavi i štetnim stavovima na koje se ljudi dresiraju.
Točno. Problem je u glavi. Ljudi zaborave ili još gore ne znaju da mogu kreirati vlastite živote zato i pristaju na manje. Bilo bi super kad bi sve išlo od šale i s jednim korakom do uspjeha. Ja prva mogu reći iako sam svjesna kako ZP funkcionira i dalje sam nesigurna i imam strah da neću moći uspjeti ono što stvarno želim. Nekad mi je užasno teško promijeniti fokus.
Lost-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 18:35   #95
Quote:
Lost-soul kaže: Pogledaj post
Ja prva mogu reći iako sam svjesna kako ZP funkcionira i dalje sam nesigurna
?

ZP ?

Kupujem samoglasnik.
omen4k is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 18:42   #96
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Svatko je za nešto, no često su ljudi prisiljeni raditi i ono za što definitivno nisu. Da se svakome omoguće osnovni uvjet za život (što bi društvo i moglo napraviti) i da se svakome omogući da se bavi onime što voli, pa bilo to i više stvari, tada bi imali puno ljepši i napredniji svijet i svima bi bilo bolje, ali kako sam rekao, problem je u glavi i štetnim stavovima na koje se ljudi dresiraju.
To je budućnost (ili će sve otići kvragu) svakim danom sve manje je potreban ljudski rad, kada umjetna inteligencija postane jača, neće trebati ni radnici stručnjaci..dakle tada će problem ako to tako možemo reći, predstavljati razbibriga za milijarde ljudi, hedonizam..a za neke možda i duhovnost. (nadam se u većem broju populacije)

Zapravo tu imamo problem onoga što se već dogodilo u raju. Ali ljudi će sada doći do znanja drveta i zmije, samim time se proces mora odvijati u obrnutom smjeru. (što na neki način opravdava religiju kao metodu kontrole nad masom, ili će to biti neka druga metoda mind washa)
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 19:10   #97
Pare ljude kvare.
Zato ih dajte meni, da vas ne bi pokvarile.
Nema nista goreg na ovome svetu od materije i materijalizma.
Mozda samo sex i sexizam.
A posto su materija i energija jedno te isto, onda nam se lose pise.
Posebno sto izgleda da tamna materija i tamna energija preovladavaju u svemiru.
Jedino nas nesto totalno nematerijalno moze spasti.
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 23:23   #98
Quote:
omen4k kaže: Pogledaj post
?

ZP ?

Kupujem samoglasnik.
Zakon privlačenja.
Lost-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 15:25   #99
Quote:
Lost-soul kaže: Pogledaj post
Da slažem se jer sam i sama osjetila da je muškarcima bitno kako ženska izgleda i da su vizualni tipovi,što se ne može izbjeći.

Što se tiče materijalizma u odnosima,meni je prvoj to ružno i površno te nisam nikad tražila muškarca sa debelim novčanikom jer po meni to rade samo plitke žene.
Nije stvar samo direktnog skakanja na novac nego na karakterne i fizicke karakteristike koje ukazuju na "provajdera". Toliko godina evolucije se ne da samo tako izbrisati zato sto su zene financijski samostalnije.

Malo zena recimo preferira nize muskarce, bez samopouzdanja itd. To su sve karakteristike dominantnog muzjaka sto pak znaci da ce biti u stanju osigurati potomstvo - kako genetski materijal, tako i uzdrzavanje kasnije.

Naravno, kako te dve kategorije nisu nuzno jednake postoje i razlike u zivotnim fazama.
Na makro planu u mladjim danima kad se maje razmislja o okucivanju cesci je interes za "divljake", kasnije za stabilne". U fazama ciklusa ima takodjer razlike pa je za vrijeme ovulacije privlacniji testosteronski muzjak, u nekim drugim razdobljima provjder.

Naravno ldi imaju samokontrolu i metode kanaliziranja razlicitih potreba trenutka unutar granicenijeg monogamnog odnosa itd, ali ti neki bazni impulsi su i dalje tu i mjerljivi.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 21:23   #100
Quote:
Lost-soul kaže: Pogledaj post
Zakon privlačenja.
Simbol nakon razjasnjavanja misterija nepotrebne i nejasne skracenice sugerira potrebitost pogadjanja te skracenice. Radi nekog razloga.
omen4k is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:29.