Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2016., 21:06   #21
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
mandala tako izgleda. (simboli kvadrat znači?..i krug znači? eto to vam je to)

smatram da to uopće nije neki (metafizički) problem (krug također dvodimenzija?) ali su ga izmisli matematičari kao i gro drugih zagonetki. (npr najpoznatija i kao duhovna sa 1.6...i što je onda lijepo ako je broj iza svega?)
Ideje su brojevi dok kod budala su brojevi samo da odrede kolicinu....
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 21:12   #22
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Ideje su brojevi dok kod budala su brojevi samo da odrede kolicinu....
U složenoj matematici su također ideje sam ja nepoznam tu matematiku jer sam filozofski um.

Dok se ti pozivaš na kabalu (? 40 ako se ne varam) a i astrologija ima u sebi taj kod ako se ne varam..meni je to pomal kompulzivna metoda ali, držim da postije ljudi kojima to odgovara.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 21:22   #23
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
U složenoj matematici su također ideje sam ja nepoznam tu matematiku jer sam filozofski um.

Dok se ti pozivaš na kabalu (? 40 ako se ne varam) a i astrologija ima u sebi taj kod ako se ne varam..meni je to pomal kompulzivna metoda ali, držim da postije ljudi kojima to odgovara.
Religija i filozofija su produkt matematike kao i znanost. MENI kabala je nista obicno nista a i nesto..Ja sam kreator no postujem razmisljanja nekih ljudi skratu vremena....
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 22:24   #24
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Religija i filozofija su produkt matematike kao i znanost. MENI kabala je nista obicno nista a i nesto..Ja sam kreator no postujem razmisljanja nekih ljudi skratu vremena....
Misao je prva bila (riječ u knjizi ako se dobro sjećam), slika, viszija..kasnije složenija apstrakcija (uvijek vezano uz pitati se o nečemu ili problem), broj je zapravo isto kao i pismo, samo kraći zapis i ima 'meta' element u sebi to stoji, računanje, jednadžba je primjer, imamo nepoznanicu. (al bitno je počelo, npr. pitagorin poučak, a to je uvijek idea)
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 19:59   #25
Planet zemlja se nalazi unutar kuba ili kutije.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:34.