Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2016., 10:17   #81
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Odseli za početak negdje sama.
Ili planiraš ostati živjeti s ljudima koje nacrtane ne možeš vidjeti i dok njega nema 6 mjeseci?
A onda ćeš vidjeti u kojem smjeru će ići vaša veza.
Vjerujem da si svjesna da ti problem nisu njegovi roditelji već on, kojem očito nije bitno tvoje mišljenje i tvoje želje.
Točno tako...slažem se
Vivien35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 10:55   #82
različite generacije mogu živjeti zajedno, ali uz puno truda i kompromisa. Teško ti je složiti se i sa svojim roditeljima, a kamoli onda sa partnerovim, još pogotovo ako su problematični kao u tvojem slučaju. Mislim da bi bilo najzdravije za sve (ne samo za vas) kad bi mladi ljudi mogli od početka živjeti samostalno.
Erwena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 13:27   #83
A kako ti pomažeš u toj zajednici ?
Kažeš da koristite tvoju x-icu .. Ima nepokretnu majku ( ako sam dobro shvatila) , oca na kojeg ne može računati ni da se svijet ruši ..i tebe koja si se uselila u njihov život - a ne oni u tvoj.

Soba košta , da li je plaćaš i kod njih ? Mislim , realno od 800kn na više. Plus režije.
Pitam te ovo je naime toliko bi te koštao tvoj život bez njega ,a novac bi išao nepoznatim osobama.

Ne napadam te, samo nisi ništa o tome napisala , pa pitam. Kažeš da radiš i da vas hraniš povremeno svojom iksicom

Oprosti,no ako je tako - onda ni nisi ok u toj vezi- ili pomozi kako treba što bi bilo okej ako ga voliš; ili ga pusti da ode na taj brod a ti Odi u neku novu sobu koja neće biti besplatna i nećeš Morat gledat njegovu bolesnu mamu i besposlenog oca.

Na muci se poznaju junaci, po meni se baš nisi nešto iskazala - ali evo , to sam samo ja no ne bih htjela da moj sin odabere takvu osobu za curu. Onu koja bi bez problema mene gledala kako nepokretno ležim i komentirala kako je njoj teško dok besplatno živi u blokiranom stanu. I jede na svoju iksicu. U redu , povremeno počasti i mene. Hvala

Ne mislim da trebaš rješavat njihove dugogodišnje probleme, nisi zato tu. Ali doprinositi svojim radom u režijama , skuhati obrok umjesto majke i slično su elementarne stvari u zajedničkom životu - na koji si se sama odlučila. Život košta.
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2016., 01:58   #84
Autorice ak sam dobro skuzila njegova mama je ne pokretna i treba njegu 24/7, znaci ne moze raditi, drugo neko se mora o njoj brinut, zene koje to rade kostaju i po par tisuca kn, patronazna sestra dodje svaki drugi dan na sat dva. Jedino kaj mi je logicno je da ni otac ne moze raditi jer nju netko treba obuci, okupati, pocistiti kada izvrsi nuzdu, a normalnije je da to radi suprug ili eventualno kcer, a ne sin. Imam dojam da oni niyu u toj situaciji jer im se ne radi i ne zele raditi nego su se nasli u hebenoj situaciji. Domovi za nemocne imaju listu cekanja i kostaju od 3500kn na dalje mjesecno bez placanja lijekova uz participaciju, pelena i katetera i inih drugih stvari koje bolesnik sam mora platit. Jesi pitala koliko ih dodju potrepstine samo za mamu? A tu su i rezije i hrana. Imam dojam da malo pre ruzicasto gledas svijet i situaciju svog decka dok je on vrlo svjestan iste, zato i ide na brod jer zna da neko mora zaradit pare a netko se brinut o mami, jos ako zena se razbolila prije odlaska u mirovinu, a otac ostavio posao da se brine o njoj pfimanja su im nikakva. Tvoj decko upravo zato kaj zna kakva je situacija s tobom o tome ne prica, jer vidi da ti ne mozes uopce to pojmiti. Ti to gledas iz malo ne realnog kuta. Otac moze otic radit, hoce toj decko svlacit mamu do gola da ju opere nakon velikd nuzde ili da ju presvuce i obuce ili ces ti? Ne pokretan clan u obitelji koji trazu njegu 24/7 znaci da netko ostaje doma i odrice se posla privremeno do smjestaja takvog clana u dom ako finsncije to dopustaju ili permanentno. Meni se cini da ti nisidovoljno sazrela i odrasla da vidis tezinu te situacije, tvoj decko je i odlucko je biti ajmo reci hranitelj obitelji.

Poslano sa mog ONE TOUCH 4033X koristeći Tapatalk
placebo effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2016., 09:07   #85
To je njihova kuća, ti si došla njima, a ne oni tebi. Radili ili ne, imali duga ili ne to je njihov dom i ti se tu nemaš pravo miješati kao ni u njihove životne navike. Spominješ iksicu s kojom ih kao hraniš, a tko plaća račune, pošto to ne spominješ ti očigledno ne plaćaš, znači ili dečko ili njegovi roditelji ili zajedno, ali ti uglavnom ne. Ne možeš doći tako u nečiju kuću i željeti uvoditi reda, to nije tvoje pravo, eventualno kad se odseliš s dečkom i budeš imala nešto svoje onda ok, ali ovako ne. I govoriš kako oni ne žele raditi, pa kako će raditi majka ako je nepokretna, a otac joj vjerojatno pomaže, ne vjerujem da je ti presvlačiš i brineš se za nju, najlakše je doći na tuđe gotovo i htjeti uvoditi reda, ne ide to tako.
black fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2016., 12:02   #86
evo za primjer moja osobna situacija, stari se razbolio 5 godina prije prava na mirovinu, skipali ga u invalidsku, mirovina 2500kn, on na sebi ima kredit koji je dignut davnih dana dok je bio zdrav da se sestri plati 4 godine faksa i zivota u zagrebu. umjesto da prima punu mirovinu kako je mislio da bude, je rmu nije bilo na pameti da ce se u kratkom roku razboliti od cak dvije teske bolesti, prima invalidsku, jos su mu skinuti penali jer je otisao prije nego je trebao, znaci kaznili su ga jer je eto bolestan, vise od pola penzije mu se skida za kredit. ajmo sad dalje, pored tjelesne nesposobnosti za rad prije cca 3 godine je dobio rak grla i epitelnih stanica, znaci zdr. stanje se rapidno pogorsava iz godine u u godinu, kredit jos uvijek postoji, ja 100% invalid sam tada bila bez posla, ja sam primala samo 350 kn tudje njege i pomoci, na invalidninu nisam imala pravo niti dan danas imam. sestra je pocela radit za 2900kn sa faksom kao blagajnica u nekoj jebenoj trgovini. starome vise od pola mirovine odlazi na kredit. ja svoju tudju njegu i pomoc dajem za hranu ili neki racun platiti, sestra nakon kaj plati sve svoje rezije i stanarinu u zg i hranu kupi, ostatak stavlja staroj na racun. stari nema pravo na nikakvu financijsku pomoc, bolest rapdino napreduje, stara jos uvijek radi, stari 2 operacije prolazi u kratkom roku, ide na zracenja, kemoterapije, ima dana kada ne moze iz kreveta, stara vise na bolovanju i doma da se brine o njemu, nego na poslu, svako malo placu joj smanjuju, stara odluci vratit se na posao da zadrzi placu od cca 4000kn. ja doma sa starim koji mi ne dozvoljava da ga presvucem nakon kaj se upisa, ne dozvoljava mi nis osim dat mu vode i lijekove, ja odem radit posto poto, u zg, znaci maknem se od kuce, radim za 3000kn, 1500kn mi ide na stanarinu, zivim u garsonjeri u kojoj su rezije hvala bogu oko 700kn mjeseceno cak i zimi, ostaje mi 700kn za hranu, higijenu i ino, kupujem srot hranu, na akciji, jeftino, jedem jednom dnevno tek toliko da jedem, staroj mecem na racun sve kaj mi ostane, izlasci niti za mene niti za sestru ne postoje. starome je sve losiije, stara i stari oboje imaju kredite jos slijedecih desetak godina, sestra dobiva unapredjenje prvi put, drugi put , treci put nakon promjene posla, ajde veca placa, sad ona salje po tisucu dve staroj na racun, ja i dalje saljem isto. doslo se do toga da stari ne moze nikuda vise, ne moze iz kreveta, nema kontrole mokrenja, koza ga svrbi pece, ima bolove, nema energije, trazimo zenu koja bi bila 8h dok stara radi s njim ili nekog med. tehnicara, nitko nece to raditi ispod 3000kn mjesecno, love koju nemamo. stara ostavlja posao da se brine o starom, na njoj kredit, primanja vise nema, pitali i za patronaznu sestru, ma kakvi, one dodju svaki drugi dan na sat dva i bok. pitamo u centru za neku pomoc, ma nemas na nista pravo. starcima sad su jedini prihodi mirovina od staroga koju guta kredit.. stara nema nikakva primanja, ja ostajem bez posla, ne vracam se doma jer jbg, moram nac nekaj, pomoc, sestra salje svu lovu staroj za rezije, ja saljem koliko mogu za hranu, nadjem posao kao 100% tjelesni invalid, posao koji uopce ne bi smjela raditi, cistim za 3000kn neki disko klub svaki petak i subotu.. sestra dize kredit da odplati kredit od staroga i stare, od staroga mirovina pokriva rezije, ono kaj ja saljem pokriva im hranu, sestra sad odplacuje svoj kredit i moli boga da joj se ne desi ko i starome, da se razboli prije nego ga odplati i jos svaki mjesec salje za lijekove za staroga koji se nadoplacuju, za put do zg-a za kontrole razne, za pelene, jer ono kaj drzava da milostinje od pelena, nisu ni za pola mjeseca dovoljni, a kamoli za pola godine. ..

to je draga autorice hrvatska reala, kada se netko u obitelji razboli tako da postane ne pokretan. oni ljudi koji nemaju djecu ili bracu i sestre voljne da im pomognu, zavrse na cesti ili u drzavnom domu gdje umru u roku mjesec dva od silne brige. umjesto kaj kukas kako nikuda ne idete, kako on daje njima, bolje sjedni i razgovaraj s njim i daj mu neku podrsku, jer ako je jedinac, izgubljen je i osjeca se sam, moja sestra i ja da nemamo jedna drugu i da nismo imale, mislim da bi svaka od nas prolupala.
placebo effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2016., 12:23   #87
Quote:
placebo effect kaže: Pogledaj post
evo za primjer moja osobna situacija, stari se razbolio 5 godina prije prava na mirovinu, skipali ga u invalidsku, mirovina 2500kn, on na sebi ima kredit koji je dignut davnih dana dok je bio zdrav da se sestri plati 4 godine faksa i zivota u zagrebu. umjesto da prima punu mirovinu kako je mislio da bude, je rmu nije bilo na pameti da ce se u kratkom roku razboliti od cak dvije teske bolesti, prima invalidsku, jos su mu skinuti penali jer je otisao prije nego je trebao, znaci kaznili su ga jer je eto bolestan, vise od pola penzije mu se skida za kredit. ajmo sad dalje, pored tjelesne nesposobnosti za rad prije cca 3 godine je dobio rak grla i epitelnih stanica, znaci zdr. stanje se rapidno pogorsava iz godine u u godinu, kredit jos uvijek postoji, ja 100% invalid sam tada bila bez posla, ja sam primala samo 350 kn tudje njege i pomoci, na invalidninu nisam imala pravo niti dan danas imam. sestra je pocela radit za 2900kn sa faksom kao blagajnica u nekoj jebenoj trgovini. starome vise od pola mirovine odlazi na kredit. ja svoju tudju njegu i pomoc dajem za hranu ili neki racun platiti, sestra nakon kaj plati sve svoje rezije i stanarinu u zg i hranu kupi, ostatak stavlja staroj na racun. stari nema pravo na nikakvu financijsku pomoc, bolest rapdino napreduje, stara jos uvijek radi, stari 2 operacije prolazi u kratkom roku, ide na zracenja, kemoterapije, ima dana kada ne moze iz kreveta, stara vise na bolovanju i doma da se brine o njemu, nego na poslu, svako malo placu joj smanjuju, stara odluci vratit se na posao da zadrzi placu od cca 4000kn. ja doma sa starim koji mi ne dozvoljava da ga presvucem nakon kaj se upisa, ne dozvoljava mi nis osim dat mu vode i lijekove, ja odem radit posto poto, u zg, znaci maknem se od kuce, radim za 3000kn, 1500kn mi ide na stanarinu, zivim u garsonjeri u kojoj su rezije hvala bogu oko 700kn mjeseceno cak i zimi, ostaje mi 700kn za hranu, higijenu i ino, kupujem srot hranu, na akciji, jeftino, jedem jednom dnevno tek toliko da jedem, staroj mecem na racun sve kaj mi ostane, izlasci niti za mene niti za sestru ne postoje. starome je sve losiije, stara i stari oboje imaju kredite jos slijedecih desetak godina, sestra dobiva unapredjenje prvi put, drugi put , treci put nakon promjene posla, ajde veca placa, sad ona salje po tisucu dve staroj na racun, ja i dalje saljem isto. doslo se do toga da stari ne moze nikuda vise, ne moze iz kreveta, nema kontrole mokrenja, koza ga svrbi pece, ima bolove, nema energije, trazimo zenu koja bi bila 8h dok stara radi s njim ili nekog med. tehnicara, nitko nece to raditi ispod 3000kn mjesecno, love koju nemamo. stara ostavlja posao da se brine o starom, na njoj kredit, primanja vise nema, pitali i za patronaznu sestru, ma kakvi, one dodju svaki drugi dan na sat dva i bok. pitamo u centru za neku pomoc, ma nemas na nista pravo. starcima sad su jedini prihodi mirovina od staroga koju guta kredit.. stara nema nikakva primanja, ja ostajem bez posla, ne vracam se doma jer jbg, moram nac nekaj, pomoc, sestra salje svu lovu staroj za rezije, ja saljem koliko mogu za hranu, nadjem posao kao 100% tjelesni invalid, posao koji uopce ne bi smjela raditi, cistim za 3000kn neki disko klub svaki petak i subotu.. sestra dize kredit da odplati kredit od staroga i stare, od staroga mirovina pokriva rezije, ono kaj ja saljem pokriva im hranu, sestra sad odplacuje svoj kredit i moli boga da joj se ne desi ko i starome, da se razboli prije nego ga odplati i jos svaki mjesec salje za lijekove za staroga koji se nadoplacuju, za put do zg-a za kontrole razne, za pelene, jer ono kaj drzava da milostinje od pelena, nisu ni za pola mjeseca dovoljni, a kamoli za pola godine. ..

to je draga autorice hrvatska reala, kada se netko u obitelji razboli tako da postane ne pokretan. oni ljudi koji nemaju djecu ili bracu i sestre voljne da im pomognu, zavrse na cesti ili u drzavnom domu gdje umru u roku mjesec dva od silne brige. umjesto kaj kukas kako nikuda ne idete, kako on daje njima, bolje sjedni i razgovaraj s njim i daj mu neku podrsku, jer ako je jedinac, izgubljen je i osjeca se sam, moja sestra i ja da nemamo jedna drugu i da nismo imale, mislim da bi svaka od nas prolupala.

Eh, drago moja mlada ženo, zaista si me ganula do suza. Ti i ne slutiš koliko dobrote i plemenitosti živi u tebi, i koliko si bolja i koliko si čovjek više od puno ljudi.
Ima ih tu na forumu kojima je tvoj post potreban kao nit vodilja da se trgnu i preispitaju neke svoje stavove. Prepoznati će se oni, hoće li im pomoći da shvate, ne znam....
U svakom slučaju, hvala što si se odlučila napisati ga.

Želim ti svu sreću ovoga svijeta, doći će vrijeme kada ćeš uživati u njoj, kada će se promijeniti situacija u kojoj se ti i obitelj nalazite - mora doći, mora, jer ste zavrijedili.
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2016., 13:13   #88
Quote:
placebo effect kaže: Pogledaj post
evo za primjer moja osobna situacija, stari se razbolio 5 godina prije prava na mirovinu, skipali ga u invalidsku, mirovina 2500kn, on na sebi ima kredit koji je dignut davnih dana dok je bio zdrav da se sestri plati 4 godine faksa i zivota u zagrebu. umjesto da prima punu mirovinu kako je mislio da bude, je rmu nije bilo na pameti da ce se u kratkom roku razboliti od cak dvije teske bolesti, prima invalidsku, jos su mu skinuti penali jer je otisao prije nego je trebao, znaci kaznili su ga jer je eto bolestan, vise od pola penzije mu se skida za kredit. ajmo sad dalje, pored tjelesne nesposobnosti za rad prije cca 3 godine je dobio rak grla i epitelnih stanica, znaci zdr. stanje se rapidno pogorsava iz godine u u godinu, kredit jos uvijek postoji, ja 100% invalid sam tada bila bez posla, ja sam primala samo 350 kn tudje njege i pomoci, na invalidninu nisam imala pravo niti dan danas imam. sestra je pocela radit za 2900kn sa faksom kao blagajnica u nekoj jebenoj trgovini. starome vise od pola mirovine odlazi na kredit. ja svoju tudju njegu i pomoc dajem za hranu ili neki racun platiti, sestra nakon kaj plati sve svoje rezije i stanarinu u zg i hranu kupi, ostatak stavlja staroj na racun. stari nema pravo na nikakvu financijsku pomoc, bolest rapdino napreduje, stara jos uvijek radi, stari 2 operacije prolazi u kratkom roku, ide na zracenja, kemoterapije, ima dana kada ne moze iz kreveta, stara vise na bolovanju i doma da se brine o njemu, nego na poslu, svako malo placu joj smanjuju, stara odluci vratit se na posao da zadrzi placu od cca 4000kn. ja doma sa starim koji mi ne dozvoljava da ga presvucem nakon kaj se upisa, ne dozvoljava mi nis osim dat mu vode i lijekove, ja odem radit posto poto, u zg, znaci maknem se od kuce, radim za 3000kn, 1500kn mi ide na stanarinu, zivim u garsonjeri u kojoj su rezije hvala bogu oko 700kn mjeseceno cak i zimi, ostaje mi 700kn za hranu, higijenu i ino, kupujem srot hranu, na akciji, jeftino, jedem jednom dnevno tek toliko da jedem, staroj mecem na racun sve kaj mi ostane, izlasci niti za mene niti za sestru ne postoje. starome je sve losiije, stara i stari oboje imaju kredite jos slijedecih desetak godina, sestra dobiva unapredjenje prvi put, drugi put , treci put nakon promjene posla, ajde veca placa, sad ona salje po tisucu dve staroj na racun, ja i dalje saljem isto. doslo se do toga da stari ne moze nikuda vise, ne moze iz kreveta, nema kontrole mokrenja, koza ga svrbi pece, ima bolove, nema energije, trazimo zenu koja bi bila 8h dok stara radi s njim ili nekog med. tehnicara, nitko nece to raditi ispod 3000kn mjesecno, love koju nemamo. stara ostavlja posao da se brine o starom, na njoj kredit, primanja vise nema, pitali i za patronaznu sestru, ma kakvi, one dodju svaki drugi dan na sat dva i bok. pitamo u centru za neku pomoc, ma nemas na nista pravo. starcima sad su jedini prihodi mirovina od staroga koju guta kredit.. stara nema nikakva primanja, ja ostajem bez posla, ne vracam se doma jer jbg, moram nac nekaj, pomoc, sestra salje svu lovu staroj za rezije, ja saljem koliko mogu za hranu, nadjem posao kao 100% tjelesni invalid, posao koji uopce ne bi smjela raditi, cistim za 3000kn neki disko klub svaki petak i subotu.. sestra dize kredit da odplati kredit od staroga i stare, od staroga mirovina pokriva rezije, ono kaj ja saljem pokriva im hranu, sestra sad odplacuje svoj kredit i moli boga da joj se ne desi ko i starome, da se razboli prije nego ga odplati i jos svaki mjesec salje za lijekove za staroga koji se nadoplacuju, za put do zg-a za kontrole razne, za pelene, jer ono kaj drzava da milostinje od pelena, nisu ni za pola mjeseca dovoljni, a kamoli za pola godine. ..

to je draga autorice hrvatska reala, kada se netko u obitelji razboli tako da postane ne pokretan. oni ljudi koji nemaju djecu ili bracu i sestre voljne da im pomognu, zavrse na cesti ili u drzavnom domu gdje umru u roku mjesec dva od silne brige. umjesto kaj kukas kako nikuda ne idete, kako on daje njima, bolje sjedni i razgovaraj s njim i daj mu neku podrsku, jer ako je jedinac, izgubljen je i osjeca se sam, moja sestra i ja da nemamo jedna drugu i da nismo imale, mislim da bi svaka od nas prolupala.
Svaka čast na borbenosti. Želim da vam što prije dođe sunce.
frida_merkuri is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2016., 14:33   #89
s tim da je moj stari inace bio vrlo teska osoba i pio je, kako se razbolio postao je jos tezi i desava se cim mu je malo bolje i da moze malo nekuda, on se odmah napije, psihijatar je rekao da je to njegov nacin da se nosi sa bolescu i time kaj ga je zadesilo, stara je u nekoj ko polu depresiji, nju sad eto recimo brine kakva ce njena mirovina biti jer je prekinula radni odnos prije cca godinu i pol.. da ne kazem da imamo i bolesnu baku, koju smo na kraju dali u staracki dom koji se placa njenom penzijom, jer nismo mogli jos se i za nju brinut. jako puno ljudi, posebno mladih u hr nema pojma kaj je hrvatska realnost kada se desi ono o cemu u biti ni ne razmisljamo dok smo mladi, dok imamo ispod 45 godina. a to kada dodje, dodje iznenada i onda vidis u kakvoj drzavi zivis, zato se ja sada vise poistovjecujem sa autoricinim deckom, nego sa njom, jer znam kako je njemu, jos ako je jedinac on to sve breme nosi sam, a autorica umjesto da mu nekako pomogne, da mu bude neka podrska ona se sva uspuhala oko toga kako ne izlaze, kako ona ih hrani na iksicu, kako on njima daje svu lovu, a niti jednom se nije zapitala, bar ja nisam vidjela, kako je njemu?

kako se on osjeca, sto on zeli, zasto to radi? dobivam dojam kao da ona misli e sad on treba starce ostavit, staroga nek se brine o staroj kako zna i umije, a ona ide sa njim na stan, sve i da odu na stan, opet netko mora davati financijsku podrsku njegovom ocu i majci. sve da otac i ode raditi, ako uopce u toj dobi nadje posla koji je uopce primjeren njegovoj dobi, jer stariji covjek jebemu ne moze sljakati fizicki ( onda bude uskoro imao dvoje nepokretnih i bolesnih na skrbi) opet se mora platiti neko ko ce biti sa mamom. a gdje su sve ostale potrepstine za majku, zena ako je nepokretna i u krevetu, sigurno ima ljekove koji se nadoplacuju, pelene ili katetere, sve to ide jedno sa drugim.

njena izjava kako trose sve na alkohol i duhan meni bas ne sjeda, ako se to i kupuje, vjerojatno se kupi da se ima za zelju koja piva i duhan za cijeli mjesec. njegov otac je vjerojatno isto pogubljen, bori se sam sa tim kako zna i umije, vjerojatno je i u nekoj depresiji, nije to sve samo tako jednostavno i crno bijelo.

najteze je autoricinom decku, jer je ocito jedinac, unutar obitelji ne moze se osloniti na nikog,a niti ikome pojadati, jer eto mama je bolesna, otac se vjeorjanto brine za mamu i povuko se u neki svoj svijet i vjerojatno ni ne zeli sa sinom o tome svemu pricati, ako i prica vjerjpatno ga dodatno optereti, a sin onda sam nosi to breme, nema ga sa ikim podjeliti.

a autorica umjesto da sjedne sa njim, da mu bilo kakvu podrsku, ona kuka o tome kako ne izlaze, vjerojanto vuce spiku ajmo mi na stan, kao da ce to sve rijestiti, on nece na stan jer zna da onda mora financirati na dve strane, dva puta rezije, stanarina, dva puta kucni budzet za hranu. zato i ide na brod da zaradi vise, nego sto moze zaraditi u hr, da sve to nekako isfinancira.

moja sestra sve ovo vrijeme od pocetka ove situacije je u vezi, njen decko je itetako svjestan sranja u kojem jesmo, jer je prosao sa svojom sestrom slicno kada im je mama nastradala, ne radi nikakav problem oko icega, sto vise, dogovorio se sa sestrom da se useli kod nje, on placa stanarinu u tom stanu, a rezije djele po pola, nekad on da vise, nekad ona, ovisi koliko treba za staroga dati. ako sestra nema ili ne moze, on plati sve rezije plus stanarina, a sestra onda kupuje hranu.

ja imam dojam da je autorica jos jako mlada, fizicki i mentalno, nije jos dovoljno sazrela da vidi svijet kakav stvarno jest, nego je jos naivna i u nekom ''djecjem'' svijetu, umjesto da decku da barem moralnu podrsku ona stvara problem oko mladenackih stvari. njoj jos treba neko vrijeme da ju udari realnost zivota i realnost zemlje u kojoj zivi, takav dojam ja imam.
placebo effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2016., 14:58   #90
Quote:
placebo effect kaže: Pogledaj post
s tim da je moj stari inace bio vrlo teska osoba i pio je, kako se razbolio postao je jos tezi i desava se cim mu je malo bolje i da moze malo nekuda, on se odmah napije, psihijatar je rekao da je to njegov nacin da se nosi sa bolescu i time kaj ga je zadesilo, stara je u nekoj ko polu depresiji, nju sad eto recimo brine kakva ce njena mirovina biti jer je prekinula radni odnos prije cca godinu i pol.. da ne kazem da imamo i bolesnu baku, koju smo na kraju dali u staracki dom koji se placa njenom penzijom, jer nismo mogli jos se i za nju brinut. jako puno ljudi, posebno mladih u hr nema pojma kaj je hrvatska realnost kada se desi ono o cemu u biti ni ne razmisljamo dok smo mladi, dok imamo ispod 45 godina. a to kada dodje, dodje iznenada i onda vidis u kakvoj drzavi zivis, zato se ja sada vise poistovjecujem sa autoricinim deckom, nego sa njom, jer znam kako je njemu, jos ako je jedinac on to sve breme nosi sam, a autorica umjesto da mu nekako pomogne, da mu bude neka podrska ona se sva uspuhala oko toga kako ne izlaze, kako ona ih hrani na iksicu, kako on njima daje svu lovu, a niti jednom se nije zapitala, bar ja nisam vidjela, kako je njemu?

kako se on osjeca, sto on zeli, zasto to radi? dobivam dojam kao da ona misli e sad on treba starce ostavit, staroga nek se brine o staroj kako zna i umije, a ona ide sa njim na stan, sve i da odu na stan, opet netko mora davati financijsku podrsku njegovom ocu i majci. sve da otac i ode raditi, ako uopce u toj dobi nadje posla koji je uopce primjeren njegovoj dobi, jer stariji covjek jebemu ne moze sljakati fizicki ( onda bude uskoro imao dvoje nepokretnih i bolesnih na skrbi) opet se mora platiti neko ko ce biti sa mamom. a gdje su sve ostale potrepstine za majku, zena ako je nepokretna i u krevetu, sigurno ima ljekove koji se nadoplacuju, pelene ili katetere, sve to ide jedno sa drugim.

njena izjava kako trose sve na alkohol i duhan meni bas ne sjeda, ako se to i kupuje, vjerojatno se kupi da se ima za zelju koja piva i duhan za cijeli mjesec. njegov otac je vjerojatno isto pogubljen, bori se sam sa tim kako zna i umije, vjerojatno je i u nekoj depresiji, nije to sve samo tako jednostavno i crno bijelo.

najteze je autoricinom decku, jer je ocito jedinac, unutar obitelji ne moze se osloniti na nikog,a niti ikome pojadati, jer eto mama je bolesna, otac se vjeorjanto brine za mamu i povuko se u neki svoj svijet i vjerojatno ni ne zeli sa sinom o tome svemu pricati, ako i prica vjerjpatno ga dodatno optereti, a sin onda sam nosi to breme, nema ga sa ikim podjeliti.

a autorica umjesto da sjedne sa njim, da mu bilo kakvu podrsku, ona kuka o tome kako ne izlaze, vjerojanto vuce spiku ajmo mi na stan, kao da ce to sve rijestiti, on nece na stan jer zna da onda mora financirati na dve strane, dva puta rezije, stanarina, dva puta kucni budzet za hranu. zato i ide na brod da zaradi vise, nego sto moze zaraditi u hr, da sve to nekako isfinancira.

moja sestra sve ovo vrijeme od pocetka ove situacije je u vezi, njen decko je itetako svjestan sranja u kojem jesmo, jer je prosao sa svojom sestrom slicno kada im je mama nastradala, ne radi nikakav problem oko icega, sto vise, dogovorio se sa sestrom da se useli kod nje, on placa stanarinu u tom stanu, a rezije djele po pola, nekad on da vise, nekad ona, ovisi koliko treba za staroga dati. ako sestra nema ili ne moze, on plati sve rezije plus stanarina, a sestra onda kupuje hranu.

ja imam dojam da je autorica jos jako mlada, fizicki i mentalno, nije jos dovoljno sazrela da vidi svijet kakav stvarno jest, nego je jos naivna i u nekom ''djecjem'' svijetu, umjesto da decku da barem moralnu podrsku ona stvara problem oko mladenackih stvari. njoj jos treba neko vrijeme da ju udari realnost zivota i realnost zemlje u kojoj zivi, takav dojam ja imam.
Jedino što je meni zasmetalo je što im sin daje novac, a jedan dio, makar možda beznačajan, ode na cigarete. Eto, to mi je jedino zasmetalo i možda me "alarmiralo" da ga roditelji ne cijene dovoljno, tj. dečkov otac. Otac mu ne radi, a uvijek možeš negdje nešto naći, nekakav fuš...nekoliko puta mjesečno, skupi se barem 1000 kn, a nebi bio dugo odvojen od svoje bolesne supruge. Ne volim kada je netko u teškoj situaciji, drugi mu pomažu, a on ne čini ništa da pomogne sam sebi i sreže neke nepotrebne troškove.

Ali da, svakako sam za to da se roditeljima treba pomoći, to nije upitno, te da partner nema pravo prigovarati za takve stvari. Kada pomaganje preraste u iskorištavanje, to je druga stvar.
frida_merkuri is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2016., 17:03   #91
stvar je ta, da mi ne znamo u kakvom je stanju psihickom njegov otac. to je jedna bitna stavka i caka, stari je mozda pusac od prije, mozda je poceo pusit kad se stara razbolila, pa mu je to neki stress rilis. stvar je u tome kaj ljudi u biti dok se ne nadju u takvim govnima ne znaju kaj je to.stari mu je mozda isto bolestan, mozda ne moze fizicki radit, mozda ima prevse godina, to su sad stavke koje mi ne znamo. nije isto ako mu stari ima 60 godina ili 70+...

recimo moj pokojni djed je sa 70+ godina mogao okolo cjepat drvat, a evo njegov sin, moj ujak sa svojih 58 ima bolesno srce i nemre nis fizicki radit. to su neke stavke koje su bitne u cijeloj toj prici, a mi ih ne znamo.

mozda se otac odreko nekih drugih stvari, tipa slatkisa ili nesto slicno, a cigareta nije, jbg to su stavke i odnosi o kojima mi sad ne znamo nis, a vjerojanto ne zna ni autorica, jer su to sad vise neki dogovori i kompromisi izmedju njenog decka i njegovih roditelja.
placebo effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2016., 18:36   #92
Quote:
placebo effect kaže: Pogledaj post
stvar je ta, da mi ne znamo u kakvom je stanju psihickom njegov otac. to je jedna bitna stavka i caka, stari je mozda pusac od prije, mozda je poceo pusit kad se stara razbolila, pa mu je to neki stress rilis. stvar je u tome kaj ljudi u biti dok se ne nadju u takvim govnima ne znaju kaj je to.stari mu je mozda isto bolestan, mozda ne moze fizicki radit, mozda ima prevse godina, to su sad stavke koje mi ne znamo. nije isto ako mu stari ima 60 godina ili 70+...

recimo moj pokojni djed je sa 70+ godina mogao okolo cjepat drvat, a evo njegov sin, moj ujak sa svojih 58 ima bolesno srce i nemre nis fizicki radit. to su neke stavke koje su bitne u cijeloj toj prici, a mi ih ne znamo.

mozda se otac odreko nekih drugih stvari, tipa slatkisa ili nesto slicno, a cigareta nije, jbg to su stavke i odnosi o kojima mi sad ne znamo nis, a vjerojanto ne zna ni autorica, jer su to sad vise neki dogovori i kompromisi izmedju njenog decka i njegovih roditelja.
Da, slažem se...i ja sam razmišljala da su mu cigarete možda jedina "dobra" stvar koju ima. Sve se manje slažem sa autoricom teme i uviđam da je možda svjesno/nesvjesno sebična. Lako je biti s nekim u vezi dok cvjetaju ruže, sve do prvih problema.
frida_merkuri is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 12:06   #93
Quote:
frida_merkuri kaže: Pogledaj post
Da, slažem se...i ja sam razmišljala da su mu cigarete možda jedina "dobra" stvar koju ima. Sve se manje slažem sa autoricom teme i uviđam da je možda svjesno/nesvjesno sebična. Lako je biti s nekim u vezi dok cvjetaju ruže, sve do prvih problema.
Nemojte me krivo shvatiti, ali ovo je onako, bullshit.
U situaciji kad si doma bez posla, sjediš za računalom cijeli dan, pušiš i piješ pivu uz nepokretnu ženu, bez prihoda, jer cura je navela da nije nikad radio da je samozvani umjetnik, kako bi financirao cigarete da ne muzeš sina?
Kutija cigara je 20 kn u najboljem slučaju.
Kruh i mlijeko.
Priorities.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=D5Y11hwjMNs
Snjeska.Bijelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 16:04   #94
Mislim da su to su oni tipovi ljudi koji ce ga 'ucjenjivati' do smrti svojom teskom sudbom, a nece prstom mrdnuti da nesto promijene u svom zivotu. Stari moze piti, pusiti i gubiti dane, a radio ne bi. I drugi ljudi imaju bolesne zene/muzeve/bracu pa se bore.
Ovo je sebicno iskoristavanje vlastitog djeteta.
A i tip je seronja, ne reci da planiras otici na brod curi s kojoj zivis..
Nema tu kruha, cini mi se
Monica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 09:19   #95
Quote:
frida_merkuri kaže: Pogledaj post
Da, slažem se...i ja sam razmišljala da su mu cigarete možda jedina "dobra" stvar koju ima. Sve se manje slažem sa autoricom teme i uviđam da je možda svjesno/nesvjesno sebična. Lako je biti s nekim u vezi dok cvjetaju ruže, sve do prvih problema.
Ona je sebicna, jer ih ona hrani, a on im kupuje(indirektno) duhan i alkohol.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 19:21   #96
Vi pišete i dalje,autorice nema na temi.
Mene živo zanima jel se momak vratio sretno s vijađa?
__________________
Toliko sam propao u zivotu da sam odlucio otvoriti temu na forum.hr-u o tome
alma 188 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2016., 21:41   #97
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Ona je sebicna, jer ih ona hrani, a on im kupuje(indirektno) duhan i alkohol.
Nisam shvatila da ih "ona hrani" ,no svakako sam jasno shvatila da ne sudjeluje u plaćanju režija niti na bilo koji način,osim povremenim korištenjem iksice , ne sudjeluje u bilo čemu. Znači li to da svaki dan ode u menzu,najede se a jednom tjedno uzme 3 sirna namaza i 3 mesna doručka ?

Pa što ako čovjek puši , kad ne bi pušio- ona bi bila gora ili bolja a on bi odjednom postao svetac ? Mislim , da je igdje drugdje na svijetu tu istu sobu bi plačala 1000kn - pa ako ih on želi popušiti -to je njegov stan i ona i dalje živi u njegovom - a pljuje ga.

Netko drugi bi je odavno istorpedirao jer ako ništa drugo,povećava im troškove svojim mimikriranjem u njihovom stanu što košta daleko više od 20kn tjedno koliko ona potroši za njih
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2016., 09:27   #98
moje je mišljenje da ti ne možeš ispaštati i potratiti život, a na njemu je da riješi to s roditeljima. ako te voli onda te mora i shvatiti.



u obrnutoj situaciji u kojoj bi on bio s tvojim roditeljima koji ne rade i koje ti financiraš naravno drukčije je. u toj situaciji bi on bio dužan shvatiti da ti ne možeš napustiti roditelje jer to su tvoji roditelji, poznaješ ih duže od njega i on bi trebao odrasti i shvatiti da ne možeš roditelje ostaviti na cjedilu samo tako. ako te voli.
kolkotolko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:12.