Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2016., 15:41   #581
Bogoklanjateljske religije su podvalile da je duhovnost zapravo način kako se domoći vječnog blaženstva u raju (biti uz Svemogućega i Sveznajućaga), i "spasenja" od pakla.

Te religije zapravo projiciraju svjetovno materijalno blagostanje na vječno materijalno neizgubivo neuništivo blagostanje, na igračke koje se ne lome... infantilna egoistička stremljenja u celofanu božanskog i transcendentnog misticticizma.

Meni, kao nebogoklanjatelju intervenirajućem Bogu svete Objave, prihvaćanje vlastite smrtnosti jest srž duhovnosti (nevezanosti). Njezin polazni temelj.

Sve ostalo je samo/zavaravanje i prodavanje slatke magle za nečije osobne interese, podilaženje niskim "neduhovnim" porivima.
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2016., 19:32   #582
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Bogoklanjateljske religije su podvalile da je duhovnost zapravo način kako se domoći vječnog blaženstva u raju (biti uz Svemogućega i Sveznajućaga), i "spasenja" od pakla.

Te religije zapravo projiciraju svjetovno materijalno blagostanje na vječno materijalno neizgubivo neuništivo blagostanje, na igračke koje se ne lome... infantilna egoistička stremljenja u celofanu božanskog i transcendentnog misticticizma.

Meni, kao nebogoklanjatelju intervenirajućem Bogu svete Objave, prihvaćanje vlastite smrtnosti jest srž duhovnosti (nevezanosti). Njezin polazni temelj.

Sve ostalo je samo/zavaravanje i prodavanje slatke magle za nečije osobne interese, podilaženje niskim "neduhovnim" porivima.
Ako ti je prihvaćanje smrtnosti "polazni temelj", što bi mogalo biti vrhunac tvoje duhovnosti?
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2016., 20:11   #583
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Ako ti je prihvaćanje smrtnosti "polazni temelj", što bi mogalo biti vrhunac tvoje duhovnosti?
Vrhunac bi onda bio neprihvatanje prihvatanja.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2016., 03:51   #584
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Ako ti je prihvaćanje smrtnosti "polazni temelj", što bi mogalo biti vrhunac tvoje duhovnosti?
Prvo svladaj osnove, odbaci bogoklanjanje i iščekivanje da tvoja "dobra djela" nagradi Sveznajući Entitet na nebesima pretvarajući te u vječnog Supermena-fikusa, a onda ćemo dalje.
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2016., 08:44   #585
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Prvo svladaj osnove, odbaci bogoklanjanje i iščekivanje da tvoja "dobra djela" nagradi Sveznajući Entitet na nebesima pretvarajući te u vječnog Supermena-fikusa, a onda ćemo dalje.
Čemu prozivanje? "Dobra djela" ne radim zbog nagrade bilo koga, ni Boga ni čovjeka već sebe samoga....koriš druge, zamjeraš na nerazmišljanju i klanjanju ne prihvaćajući da sam sebi dogmu si izgradio
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2016., 09:43   #586
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Čemu prozivanje? "Dobra djela" ne radim zbog nagrade bilo koga, ni Boga ni čovjeka već sebe samoga....koriš druge, zamjeraš na nerazmišljanju i klanjanju ne prihvaćajući da sam sebi dogmu si izgradio
Kakvu sam ja to dogmu izgradio?
Vjeruješ li ti u katoličke dogme?
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2016., 11:35   #587
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Kakvu sam ja to dogmu izgradio?
Vjeruješ li ti u katoličke dogme?
Ne vjerujem bezpogovorno niti jednoj dogmi. Teističkoj kao niti ateističkoj, ničemu što čovjek izgovori...imam svoj um, osjetila, sve propitujem...to je moj put duhovnog uzdizanja... Koji je tvoj? za koga ili za što radiš ? .... Kršćanstvo mi daje europski identitet i zato ga cijenim. Ima svoje značenje ali nije to za tebe, nije za bistre plaćenike nego nadarene slobodne ljude
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2016., 11:46   #588
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Ne vjerujem bezpogovorno niti jednoj dogmi.
Nisam te pitao jel "vjeruješ bespogovorno", nego je li vjeruješ u kakvu dogmu (o Djevici Mariji na primjer). Izvlakačina dakle... No dobro...

Nisi naveo niti "moje dogme" koje si mi pripisao.

Quote:
Teističkoj kao niti ateističkoj,
Ma kakve su to pobogu ateističke dogme. Ateizam nije ideologija, niti ima dogme.

Quote:
ničemu što čovjek izgovori...
Osim što je "Bog reko pa ljudi zapisali" u "svetoj" Bibliji?

Quote:
imam svoj um, osjetila, sve propitujem...to je moj put duhovnog uzdizanja... Koji je tvoj? za koga ili za što radiš ? ....
? Kakve su to ružne insinuacije? Nečim sam te povrijedio?

Quote:
Kršćanstvo mi daje europski identitet i zato ga cijenim.
? Pa cijenim i ja neke elemente kršćanizama. Vjernici su obično dobrohotni ljudi spremni pomoći.

Quote:
Ima svoje značenje ali nije to za tebe, nije za bistre plaćenike nego nadarene slobodne ljude

Ružna kleveta da sam "nečiji plaćenik".
Radim svojim rukama za poštenu plaću, kao prevoditelj.
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2016., 12:47   #589
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Nisam te pitao jel "vjeruješ bespogovorno", nego je li vjeruješ u kakvu dogmu (o Djevici Mariji na primjer). Izvlakačina dakle... No dobro...

Nisi naveo niti "moje dogme" koje si mi pripisao.



Ma kakve su to pobogu ateističke dogme. Ateizam nije ideologija, niti ima dogme.



Osim što je "Bog reko pa ljudi zapisali" u "svetoj" Bibliji?



? Kakve su to ružne insinuacije? Nečim sam te povrijedio?



? Pa cijenim i ja neke elemente kršćanizama. Vjernici su obično dobrohotni ljudi spremni pomoći.




Ružna kleveta da sam "nečiji plaćenik".
Radim svojim rukama za poštenu plaću, kao prevoditelj.
Nasmijavaš me, izvlačiš se kao jegulja iz ruku. Ti prvi nisi odgovorio na ništa, kao po običaju.Ateistička dogma je da i čovjek se razvio slučajno....kao i religijski kreacionizam. Niti jedno nije dokazano i ne vrijedi glavom lupati što je istina. To smatram vrhom duhovnosti - pomirenje sa svojim životom, dobrim i zlim, znanjem i neznanjem, vječnom smrću kao i vječnim životom... ti si krenuo od temelja duhovnosti pitah te za vrhunac, ti se preplaši...... Kada "kletvu" prihvatiš kao i pohvalu, uspjeh ostvaren. O plaćenicima, prisjeti se slučaja I. Kostalec...
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2016., 21:28   #590
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Nasmijavaš me, izvlačiš se kao jegulja iz ruku.
Izravan sam i konkretan, za razliku od tebe.

Quote:
Ateistička dogma je da i čovjek se razvio slučajno....
Glupost. Ateizam je izostanak vjere u intervenirajućeg Boga.

Quote:
kao i religijski kreacionizam.
Krasno. Sad vidim da imam posla s nekim tko izostanak vjerovanja u intervenirajućega Boga religija izjednačava s najtvrdokornijim vjerskim ekstremizmom tipa ravna mlada Zemlja.

Quote:
To smatram vrhom duhovnosti - pomirenje sa svojim životom, dobrim i zlim, znanjem i neznanjem, vječnom smrću kao i vječnim životom...
? Svašta si nabrojao, ništa konkretno, puno "vječnosti".

Dakle ponavljam da darak vječnoga blaženstva za pokoravanje nekakvim svetopisamskim propisima, ne držim duhovnošću, nego nečim sasvim drugim....

Quote:
ti si krenuo od temelja duhovnosti pitah te za vrhunac,
A ja ti pravo rekoh, kako sad i vidim, da nisi uočio temelj... a htio bi o vrhuncima.

Quote:
ti se preplaši......


Quote:
Kada "kletvu" prihvatiš kao i pohvalu, uspjeh ostvaren. O plaćenicima, prisjeti se slučaja I. Kostalec...
?
Ma, ajd bok.
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2016., 21:42   #591
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Izravan sam i konkretan, za razliku od tebe.



Glupost. Ateizam je izostanak vjere u intervenirajućeg Boga.



Krasno. Sad vidim da imam posla s nekim tko izostanak vjerovanja u intervenirajućega Boga religija izjednačava s najtvrdokornijim vjerskim ekstremizmom tipa ravna mlada Zemlja.



? Svašta si nabrojao, ništa konkretno, puno "vječnosti".

Dakle ponavljam da darak vječnoga blaženstva za pokoravanje nekakvim svetopisamskim propisima, ne držim duhovnošću, nego nečim sasvim drugim....



A ja ti pravo rekoh, kako sad i vidim, da nisi uočio temelj... a htio bi o vrhuncima.






?
Ma, ajd bok.
Gibaš??? Bok sveznajući i sveprisutni prijatelju!
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 12:59   #592
Zabavno je ovo. Prvo se vjernici trude uvjeriti ateiste da je ćelavost boja kose. A onda duhovni doživljaj može javiti isključivo u sklopu nekog dduhovng učenja. Jesam li ja jedina kojoj to smrdi na monopol?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 17:40   #593
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Zabavno je ovo. Prvo se vjernici trude uvjeriti ateiste da je ćelavost boja kose. A onda duhovni doživljaj može javiti isključivo u sklopu nekog dduhovng učenja. Jesam li ja jedina kojoj to smrdi na monopol?
Svaki religijski doživljaj je programiran. (npr. javljaju se određeni arhetipovi)
Fantasist is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 19:07   #594
Vidim da ovdje puni ljudi zna "odgovore" (u mene samo pitanja), bilo da dolaze od strane vjernika, bilo da dolaze od ateista. Da sam bar i sam te sreće...
afos is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 20:34   #595
..previše se baviš onime što piše u podcitatu profila (jel se tako kaže?! ok. kužiš poantu)
duhovnost je upliv bez pred misli.
Fantasist is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 04:15   #596
Nije samo svaki religijski doživljaj programiran nego i svaka kritika religije to je isto program i tu nitko nema uopće svoje mišljenje iako ovi koji kritiziraju religiju imaju dojam da oni misle svojom glavom no na istom su nivou vezanosti kao ovi s religije.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2018., 16:43   #597
Evo, jedan odličan youtube kanal koji može biti interesantan... meni jedan od najboljih i najkvalitetnijih na teme s kojima se bavimo:

https://www.youtube.com/user/academyofideas/videos

Topla preporuka vjernicima i nevjernicima.
__________________
You suffer... but why?
tehuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2019., 14:01   #598
Quote:
tehuti kaže: Pogledaj post
Evo, jedan odličan youtube kanal koji može biti interesantan... meni jedan od najboljih i najkvalitetnijih na teme s kojima se bavimo:

https://www.youtube.com/user/academyofideas/videos

Topla preporuka vjernicima i nevjernicima.
__________________
Don´t worry, be happy. :)
Belone.belone is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2019., 17:50   #599
Ne postoje nevjernici.
Svaka osoba vjeruje u nešto makar bio i a-teist.
Ateist ili a-teist ne vjeruje u konvencionalnu religiju. Ali, to znači da nema neko objašnjenje što očejuje..I očekivanje je vrsta vjerovanja.
Et Tu Brutus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2019., 16:13   #600
Quote:
tehuti kaže: Pogledaj post
Da li ste znali da je moguće biti "duhovan" i bez vjere?...
Naravno. Duhovnost je rekla bih individualni emotivni doživljaj stvarnosti popraćen (najčešće) vlastitom (ili preuzetom) filozofijom, uz zericu shizofrenije, za što su općeraširena metafizička viđenja svijeta u suštini nebitna.
granny-smith is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:17.