Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2014., 21:11   #1
Dječji ljetni kampovi

Zanima me ima li tko kakvog iskustva sa dječjim ljetnim kampovima.
Imam curicu od 12 godina koju bih htjela poslati preko ljeta negdje.
tenida is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 00:24   #2
Quote:
tenida kaže: Pogledaj post
Zanima me ima li tko kakvog iskustva sa dječjim ljetnim kampovima.
Imam curicu od 12 godina koju bih htjela poslati preko ljeta negdje.
Ja imam Moji klinci se aktivno bave sportom i svake godine s klubovima imaju organizirano zimovanje i ljetovanje, često i pripreme koje se održavaju izvan Hrvatske, ponekada su to samo vikend putovanja, a ponekad izbivaju i po 2 tjedna. Njima to nikada nije bio problem jer su bili sa svojoj ekipom. Međutim, bilo je i situacija da nitko od njihove ekipe nije išao, ali im je uvijek bilo odlično. Kada idemo na odmor svi zajedno, onda je njima mozak na paši, ne razmišljaju o ničemu, a kada idu bez nas funkcioniraju savršeno, više ništa nije problem, ni ustajanje u jutro, ni namještanje kreveta..ne znam kakva je situacija kod tebe, ali ja bih pitala dijete što misli o tome, moji su rođeni putnici, samo da se ide, ali tako je kod mene. Da su oni rekli ne ne želimo ići, ja ih ne bi prisiljavala.
zelazny is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2014., 13:58   #3
Quote:
zelazny kaže: Pogledaj post
Ja imam Moji klinci se aktivno bave sportom i svake godine s klubovima imaju organizirano zimovanje i ljetovanje, često i pripreme koje se održavaju izvan Hrvatske, ponekada su to samo vikend putovanja, a ponekad izbivaju i po 2 tjedna. Njima to nikada nije bio problem jer su bili sa svojoj ekipom. Međutim, bilo je i situacija da nitko od njihove ekipe nije išao, ali im je uvijek bilo odlično. Kada idemo na odmor svi zajedno, onda je njima mozak na paši, ne razmišljaju o ničemu, a kada idu bez nas funkcioniraju savršeno, više ništa nije problem, ni ustajanje u jutro, ni namještanje kreveta..ne znam kakva je situacija kod tebe, ali ja bih pitala dijete što misli o tome, moji su rođeni putnici, samo da se ide, ali tako je kod mene. Da su oni rekli ne ne želimo ići, ja ih ne bi prisiljavala.
Hvala, razgovarala sam s njom i ona hoće ići i veseli se tome ali se svejedno bojim kako će to ispasti.
Mislila sam ako neko ima neka iskustva s odmaralištima Vladimira Nazora.
tenida is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2016., 18:56   #4
Zanimljiv je i kreativan dječji kamp na Šolti, uče engleski, tu dolaze mladi iz cijelog svijeta..
Abbazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 13:14   #5
Moja curka j elan bila na Šolti, s devet godilna. Nije bila sama, išli su poznati njoj bilo joj je OK. Super za samopouzdanje i samostalnost. Nije baš bilo ljudi iz svijeta, niti su posebno radili na englskom što se toga tiče... puno manje no što se reklamira, i stvari koje je uglavnom znala.
Ali načelno joj je bilo OK i lijepo se zabavila.
OliviaPope is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2016., 16:44   #6
Ja imam iskustvo rada u Nazorovom kampu u Crikvenici i Savudriji. Crikva je više za klince, Savudrija je odlična za starije. Klinci imaju svaki dan raspored kojeg se drže, ima i slobodnog vremena, ali ne previše. Održavaju se i razne radionice u kojima se može sudjelovati. Hrana nije bog zna što, ali to klincima obično nije ni važno. U svakom slučaju, ispadne lijepo iskustvo za djecu.
Adrastia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 14:51   #7
Ako znate za nekakav dječji kamp u Hrvatskoj koji je otvorila Legija stranaca ili Specnaz, svakako mi javite.
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2018., 12:51   #8
Evo samo da podijelim jedno negativno iskustvo sa Activo dječjim kampom (Euroclub d.o.o.) u Brodarici kraj Šibenika. Naime, kamp nema dežurnog liječnika (možete li to zamisliti - hrpa djece bez liječnika!) pa nisu prepoznali da je naš klinac duboko dehidriran uslijed crijevne viroze koju je tamo zaradio. Kao da nam je netko šapnuo da ga odemo pokupiti na povratku kući kod Gospića (a ne pustiti do Zagreba). U Gospiću je odmah završio u bolnici, bio je 2 dana na infuziji koja mu je, praktički, spasila život!

Ovo šaljem čisto kao upozorenje drugim roditeljima pri odluci o odabiru kampa za svoje dijete.
dankec is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2018., 17:41   #9
Quote:
dankec kaže: Pogledaj post
Evo samo da podijelim jedno negativno iskustvo sa Activo dječjim kampom (Euroclub d.o.o.) u Brodarici kraj Šibenika. Naime, kamp nema dežurnog liječnika (možete li to zamisliti - hrpa djece bez liječnika!) pa nisu prepoznali da je naš klinac duboko dehidriran uslijed crijevne viroze koju je tamo zaradio. Kao da nam je netko šapnuo da ga odemo pokupiti na povratku kući kod Gospića (a ne pustiti do Zagreba). U Gospiću je odmah završio u bolnici, bio je 2 dana na infuziji koja mu je, praktički, spasila život!

Ovo šaljem čisto kao upozorenje drugim roditeljima pri odluci o odabiru kampa za svoje dijete.
kako mislis kamp nema dezurnog lijecnika?
sto ga treba imat?

obicno su lijecnici negdje u gradu/dz/ambulanta/bolnica (a sve cesce ih niti tamo nema, jer lijecnika u HR NEMA. tu i tamo nesto ima u zagreba, a na obali/otocima su uglavnom lijecnici koji su u mirovini, pa ljetnim dezurstvima popunjavaju mizerne penzije ili su tik do mirovine).


ovo da je dijete dehidriralo je problem bilo koje druge odrasle osobe kojoj su djeca povjerena na cuvanje. to moraju znat prepoznat.i prevenirat.

crijevnu virozu mozes pokupit bilo gdje i osnove pruzanja pomoci osobi koja ima proljev/povraca je briga oko toga dal uzima dovoljno tekucine i dal jede nesto slano (juha, reidromix) da povrati elektrolite.
pogotovo na ljetnim vrucinama

kolko je odgajatelja na broj djece u tom kampu?
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2018., 21:43   #10
Dva tima pokrivaju područje grada Šibenika, okolice i otoke.
Što misliš da će posebnog dovest na 30 djece ili koliko već.
Pretpostavljam da nemaš ni dežurnog liječnika od 0-24 ni u svojoj zgradi.
Pogriješili su odgojitelji. I tu je greška kampa, tj. Pojedinaca.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2020., 18:02   #11
Podizem temu, imam predskolarca koji ove godine još može u vrtić ali od sljedećeg ljeta nemamo kud s njim pa će nam trebati neki cjelodnevni ljetni kamp na području Zagreba. Ove smo godine već htjeli probati međutim sve se održava u srpnju, za kolovoz ništa ne pronalazim
Pa ako netko ima spoznaje i prijedloge općenito bila bih zahvalna
nera1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2020., 18:22   #12
Quote:
nera1987 kaže: Pogledaj post
Podizem temu, imam predskolarca koji ove godine još može u vrtić ali od sljedećeg ljeta nemamo kud s njim pa će nam trebati neki cjelodnevni ljetni kamp na području Zagreba. Ove smo godine već htjeli probati međutim sve se održava u srpnju, za kolovoz ništa ne pronalazim
Pa ako netko ima spoznaje i prijedloge općenito bila bih zahvalna
Imas na Mladosti. Samo treba dovoljno unaprijed rezervirati. Taj je i jedan od jeftinijih.

https://www.hapk-mladost.hr/ljetni-kamp/

Znam da ima i neki engleski.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2020., 20:27   #13
Quote:
nera1987 kaže: Pogledaj post
Podizem temu, imam predskolarca koji ove godine još može u vrtić ali od sljedećeg ljeta nemamo kud s njim pa će nam trebati neki cjelodnevni ljetni kamp na području Zagreba. Ove smo godine već htjeli probati međutim sve se održava u srpnju, za kolovoz ništa ne pronalazim
Pa ako netko ima spoznaje i prijedloge općenito bila bih zahvalna
mali sportasi

olimpici

al racunaj da je vecina na tim kampovima skolske dobi i nerjetko idu klinci koji se vec znaju.
Ako i bude netko mladji, to ti je brat/sestra skolarca. Iako pise da je dob od 5 ili 6 godina, aktivnosti su cesto prilagodjene starijima (i/ili stariji diktiraju tempo)
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2020., 13:46   #14
Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
Imas na Mladosti. Samo treba dovoljno unaprijed rezervirati. Taj je i jedan od jeftinijih.

https://www.hapk-mladost.hr/ljetni-kamp/

Znam da ima i neki engleski.
Da to sam vidjela ali je samo 7.mj. Sljedeće godine ih svakako uzimamo.
Kritična su mi prva 2 tjedna 8.og
nera1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2021., 11:31   #15
Kamp Cvrčak na Viru.
Moje djete ide kao član Crvenog križa.
__________________
Nekad nekoga vidiš zadnji put.. I nikad ne preboliš, što nisi znao
-Sanjar- is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2021., 12:07   #16
Quote:
nera1987 kaže: Pogledaj post
Da to sam vidjela ali je samo 7.mj. Sljedeće godine ih svakako uzimamo.
Kritična su mi prva 2 tjedna 8.og
Pogledajte i u igraonicama, često znaju imati i opcije poludnevnog/cjelodnevnog boravka, doduše u jutarnjim terminima, jer su poslijepodnevni uglavnom rezervirani za rođendane i sl.

Edit: sada tek vidim da je pitanje iz 2020.g., ali neka se nađe čisto kao informacija drugima
__________________
"Do what you like. Like what you do. Optimism can take you anywhere."
evelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2022., 13:27   #17
Nogometni kamp

Poštovanje! Moj sin trenira nogomet u Njemačkoj,gdje sad živimo. U planu nam je da u 6. mjesecu odemo na godišnji negdje uz more. Rado bih obezbjedio neki trening sinu za vrijeme boravka na moru ali tražeći na internetu ne uspjevam pronaći nigdje u prvoj polovini 6.mjeseca Nogometni kamp.Ima li netko informacije da se negdje organizira nogometni kamp za djecu u tom periodu. Hvala
jaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2022., 13:53   #18
Kod nas skole traju skoro do kraja lipnja, tako da se kampovi mahom organiziraju nakon toga. Mozda nije losa ideja pitati nogometne klubove tamo gdje planirate ici moze li se pridruziti redovnim treninzima. Isto tako - ako ne uspijete s nogometom pogledajte i atletske klubove, moj mali trenira atletiku i zna im se tu i tamo desiti da im se na treningu pridruzi pokoji nogometas. Nisu isti sportovi, ali atletika je bazna i sigurno bi mu pomogla da odrzi kondiciju i ne ispadne iz ritma

Ako napises koji grad ciljate lakse cemo pomoci s nekim kontaktima klubova
Lei is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2022., 20:48   #19
Quote:
jaaaa kaže: Pogledaj post
Poštovanje! Moj sin trenira nogomet u Njemačkoj,gdje sad živimo. U planu nam je da u 6. mjesecu odemo na godišnji negdje uz more. Rado bih obezbjedio neki trening sinu za vrijeme boravka na moru ali tražeći na internetu ne uspjevam pronaći nigdje u prvoj polovini 6.mjeseca Nogometni kamp.Ima li netko informacije da se negdje organizira nogometni kamp za djecu u tom periodu. Hvala
Tesko da ce biti prije kraja skolske godine.
U takvim kampovima rade ljudi koji rade u skoli za djecu koja idu u skolu
tomorrow2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2023., 15:35   #20
Pohvaljujem Sportski kamp u organizaciji trenera Ivana Šarčevića iz Zg i plesnog centra Ritam iz Križevaca! Djeca su išla u Savudriju,super program ,jedan dan u Istralandiji,bazeni,sportske radionice,gkupiranje ,vježbanje..klimci su imali dzeparacmkod trenera koji ima je davao i pisao i ostatak vratio! Pila dječaka i pola djevojčica! Jako lijepo organizirano
nety is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:29.