Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2017., 20:59   #21
Quote:
Mantel kaže: Pogledaj post
I bio sam u pravu: povratka nema. Jako žalim što sam krenuo s lijekovima. Malo po malo sam gubio razum i emocije. Postao sam toliko .... čudan. Ne mogu se više niti smijati, niti plakati, apsolutno je**no NIŠTA! Gola voda. Malo po malo su mi lijekovi uzeli sve emocije koje sam imao. Sve snove i nadanja, i to pretvorili u golu VODU!

Netko sa sličnim iskustvom? ^^
To sam si i ja rekla kad sam....osim što mi nije dao jatrič...i nisu bili psihofarmaci. Povratak, ali oš' neš' jatrič rekao moraš, nema izbora. Pa evo ti psihofarmaka svakakvih, šaroliko. A povratak? Možda s psihofarmaka još da, s obzirom da ne pijem benzodiazepine i antipsihotike. Stoji na papiru već godinama, prema potrebi Lorsilan. Nikad ga nisam koristila. Nadam se da neće niti biti potrebe. Početi ću dilati lorazepam za amfiće. Fali mi energije Baš sam blesava, bolje da sam sve ove godine , svaki mjesec, podizala kutiju i skupljala, pa prodala kad zagusti s lovom Benzodiazepini su užas. Navukneš se brzo i lako na njih. Ali nikad neću zaboraviti one trenutke blaženstva kad su mi dali zbog nuspojava drugog lijeka. Samo sam se legla na leđa, raširila ruke, smješak do uha, buljiš u plafon, ne čuješ ništa oko sebe i samo osjetiš kako si smiren i kako te nije briga za ništa.
A sad za ozbiljno, zaključak: ne se igrati s lijekovima
Quote:
Mmps kaže: Pogledaj post
Malo me spuste, malo me dignu, a kad me stabiliziraju (što bi kao valjda trebao biti cilj) - živa dosada, ravna crta, gola voda...
Koji antiepileptik piješ i koju dozu? Jel ti ga mijenja i koliko često?
Kako ti idu faze dizanja i spuštanja i koliko često? Jesi primjetila koji trigeri utječu na to?
Quote:
Mantel kaže: Pogledaj post
Bio sam na Seroquelu jako dugo .. 300mg
u jbte
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 21:20   #22
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
u jbte
300mg Sera je ekvivalent 15mg Zyprexe.. nije to neka doza. Šiziči imaju po 600+. Ja sam bio suicidalan neko vrijeme, pa su me silili s tim Serom, pa je tako i ostalo jako dugo. Jer on kao jako dobro briše suicidalne ideje.
Mantel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 22:01   #23
Meni nije zao. Zao mi je jedino u kontekstu postojabja potrebe za njima jer bi, naravno, radije bila zdrava.
S obzirom da sam ih ipak pocela piti sa razlogom (i ciljem), moram priznati da su mi prednosti i nedostatci na vagi, no ipak prevaguju na plus.

Nakon cca 5 godina on-off sto se farmakoterapije tice, pogodjena mi je idealna kombinacija lijekova i ne osjecam se prazno. Da, bilo je takvih faza, a onda bih prestala uzimat lijek(ove) i bila lose na jedan puno tezi i psihicki iscrpniji nacin.

Uz ovu terapiju sam se uspjela zaljubit, odbolovat slomljeno srce, pronaci djelice sebe i radost u malim stvarima, oprostit drugima (i sebi) i jos mnogo toga sto u paklu depresije i na dnu dna ne bih mogla.

Niti sam "za" lijekove niti "protiv" jer svaka osoba je individua za sebe i znam da drugima ne odgovara isto sto i meni (i obrnuto), tako da mislim da je najbolje sve odradit po vlastitom nahodjenju i u suradnji sa doktorom.

Ono sto je pak dugorocno najzdravije, ne samo u kontekstu zaljenja zbog inicijalnog uzimanja tableta, je to sto sam ownala pogreske i naprosto ih ostavila iza sebe. Puno je lakse zivit kad se ne vrtis u krug samomrznje zbog neceg sto je bilo prije xy vremena .
horadic_cube is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 22:48   #24
spasili su me da profunkcioniram, nisu me otupili niti stavili na cloud number nine ili koji već, imam sposobnosti osjećanja cijele palete emocija, nisam postala ni zombie niti sam na speedu, ali veeeeliki dio odradila je psihoterapija, eto, ukratko
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 23:10   #25
Nije mi žao, žao mi je jedino što ih nisam počela i ranije koristiti, prije bih si sredila život i lakše podnosila stresna stanja.
Dvojba is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 23:11   #26
Damn, sad spadam u manjinu.
Mantel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 08:29   #27
Quote:
Mantel kaže: Pogledaj post
Damn, sad spadam u manjinu.
Mislim da ne.
I ja sam prolazila faze kad sam krivila sebe i svaki svoj krivi postupak (da sam krenula ranije, da nisam napravila to i to, da sam u xy situaciji postupila drugacije). Kad pijes lijekove koji ti ne odgovaraju postoji velika sansa da se osjecas upravo kao ti. Bila sam zombie (12 mg risseta kroz dan na mojih 45 kila u kombinaciji sa 5mg xanaxa, akinetonom i seroxatom), nisam imala emocija, nisam imala ista. Prazna iznutra, zombie na van.
I onda sam bila u nekom drugom paklu dok se nije napokon pogodila terapija.
Sad osjecam cijeli spektar emocija, ali dugo nije bilo tako. Kad je pocelo, bilo je jebeno cudno, ono... pa ja imam emocije, ja imam interese i zelje i nisam mrtva iznutra .
horadic_cube is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 08:55   #28
Quote:
horadic_cube kaže: Pogledaj post
I onda sam bila u nekom drugom paklu dok se nije napokon pogodila terapija.
Sretnica. Ja ne znam od kojih mi je gore, a i prošao sam pun kufer lijekova. Niti nisam siguran da više imam živaca isprobavati i čekati mjesecima da nešto proradi.
Mantel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 09:24   #29
Quote:
Dvojba kaže: Pogledaj post
Nije mi žao, žao mi je jedino što ih nisam počela i ranije koristiti, prije bih si sredila život i lakše podnosila stresna stanja.
e, upravo to, kad sam malo odvrtila film unatrag, svog prvog paničnog sjećam se iz oš, a tjeskoba i depresivnost postojala je još ranije....
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 09:42   #30
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
e, upravo to, kad sam malo odvrtila film unatrag, svog prvog paničnog sjećam se iz oš, a tjeskoba i depresivnost postojala je još ranije....
Ja da sam počeo ranije, sigurno bi pao 2 razreda. Ovako sam izgubio samo 1 godinu na faksu.
Mantel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 13:43   #31
Quote:
Mantel kaže: Pogledaj post
Ja da sam počeo ranije, sigurno bi pao 2 razreda. Ovako sam izgubio samo 1 godinu na faksu.
prema onome kaj si napisao, čini mi se da ti nije pogođena terapija
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 13:44   #32
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
prema onome kaj si napisao, čini mi se da ti nije pogođena terapija
Ma prošao sam pun kufer lijekova.
Antidepresivi - ili depresivan i suicidalan, ili jako agresivan i nadrkan do bola. Tako da ta kategorija odmah otpada.
A antipsihotici - sve mi je to isti k ....
Mantel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 13:46   #33
Quote:
Mantel kaže: Pogledaj post
Sretnica. Ja ne znam od kojih mi je gore, a i prošao sam pun kufer lijekova. Niti nisam siguran da više imam živaca isprobavati i čekati mjesecima da nešto proradi.
Koju imaš dijagnozu?
inače svi lijekovi djeluju odmah osim ad-a, ali u novije vrijeme čeka se dva tjedna na početak djelovanja, ako nema, uzima se novi. samo kaj to, nažalost, ne prakticiraju svi šrinkovi
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 13:49   #34
Quote:
Mantel kaže: Pogledaj post
Ma prošao sam pun kufer lijekova.
Antidepresivi - ili depresivan i suicidalan, ili jako agresivan i nadrkan do bola. Tako da ta kategorija odmah otpada.
A antipsihotici - sve mi je to isti k ....
gle, šrinku koji je kao prvo naoružan znanjem i iskustvom i kome je stvarno stalo do pacijenta trudit će se tako dugo dok ti ne pronađe pravu kombinaciju. jesi li kod istog dr ili si ih mijenjao, što je sa psihoterapijom?
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 13:49   #35
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
Koju imaš dijagnozu?
inače svi lijekovi djeluju odmah osim ad-a, ali u novije vrijeme čeka se dva tjedna na početak djelovanja, ako nema, uzima se novi. samo kaj to, nažalost, ne prakticiraju svi šrinkovi
Meni je moja šrinka rekla da mi eventualno može dati Velafax i to ne više od 37.5mg, i to još ako joj kupim buket ruža i na koljenima dođem moljakat.

Dijagnoza je F21 vs F60.3, i neorganska nespecifična psihoza.

EDIT:

Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
gle, šrinku koji je kao prvo naoružan znanjem i iskustvom i kome je stvarno stalo do pacijenta trudit će se tako dugo dok ti ne pronađe pravu kombinaciju. jesi li kod istog dr ili si ih mijenjao, što je sa psihoterapijom?
Šefica psihijatrije na Rebru herself mi je preporučila trenutnu doktoricu, ali više od toga ne smijem pisati.

Na psihoterapiju hodam, na grupnu. I promjenio sam 3 doktora. Prvo sam bio kod neke neiskusne 2 godine, pa je otišla na porodiljni, pa sam bio hospitaliziran kod jednog kretena na mjesec dana. Pa me je odjebao nakon bolnice i rekao da nema on samnom što više raditi. Da bi si sam samcat morao tražiti novog doktora.
Mantel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 14:36   #36
Quote:
Mantel kaže: Pogledaj post
Meni je moja šrinka rekla da mi eventualno može dati Velafax i to ne više od 37.5mg, i to još ako joj kupim buket ruža i na koljenima dođem moljakat.

Dijagnoza je F21 vs F60.3, i neorganska nespecifična psihoza.

EDIT:



Šefica psihijatrije na Rebru herself mi je preporučila trenutnu doktoricu, ali više od toga ne smijem pisati.

Na psihoterapiju hodam, na grupnu. I promjenio sam 3 doktora. Prvo sam bio kod neke neiskusne 2 godine, pa je otišla na porodiljni, pa sam bio hospitaliziran kod jednog kretena na mjesec dana. Pa me je odjebao nakon bolnice i rekao da nema on samnom što više raditi. Da bi si sam samcat morao tražiti novog doktora.
https://www.forum.hr/showthread.php?t=740562
jesi možda popričao s našim diegom?
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 14:38   #37
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
https://www.forum.hr/showthread.php?t=740562
jesi možda popričao s našim diegom?
Više naginjem na border stranu, nisam "čisti" F21. Niti sama moja šrinka nije sigurna što je meni.
Mantel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 15:14   #38
Quote:
Mantel kaže: Pogledaj post
Sretnica. Ja ne znam od kojih mi je gore, a i prošao sam pun kufer lijekova. Niti nisam siguran da više imam živaca isprobavati i čekati mjesecima da nešto proradi.
Totalno se osjecam sretno zbog ovog sto si kvoutao.
horadic_cube is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 16:55   #39
Ponekad mi je žao a ponekad nije a najviše mi je žao šta sam sve gutala bez da se inormiran šta i kako,nego sam vjerovala doktorima koji su me vidjeli doslovno dva puta.Tad još nije bilo foruma ili ja nisam znala za njega.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 08:21   #40
Kako.kad laksi poremecaji bez tezi za
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:31.