Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2017., 21:02   #1
Velafax

Pozdrav,

Pila sam Cipralex 7 godina,vise ne djeluje o doktorica me prebacila na Velafax.
Skidala sam se s Cipre 3 tjedna i evo 3 dana pijem ujutro Velafax 37.5.... inace imam anks-depr por sa derealizacijama i panikom....

Evi danas treci dan na Velafaxu opro me takav panicni skoro sam umrla a i cijeli raspolozenje mi je koma 😣

doktorica kaze da pricekam i budem strpljiva....

Ajde ako neko ima s ovim lijekom neko iskustvo...pomagajte...stvarno mi je potrebno

Tenk ju
Mirtusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 21:57   #2
Quote:
Mirtusha kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Pila sam Cipralex 7 godina,vise ne djeluje o doktorica me prebacila na Velafax.
Skidala sam se s Cipre 3 tjedna i evo 3 dana pijem ujutro Velafax 37.5.... inace imam anks-depr por sa derealizacijama i panikom....

Evi danas treci dan na Velafaxu opro me takav panicni skoro sam umrla a i cijeli raspolozenje mi je koma 😣

doktorica kaze da pricekam i budem strpljiva....

Ajde ako neko ima s ovim lijekom neko iskustvo...pomagajte...stvarno mi je potrebno

Tenk ju
Nadam se da te neću sada obeshrabriti u uzimanju lijeka, ali neće ti on potpuno ukloniti depresiju. Ja sam pio velafax od 150 mg godinama, pa sam i dalje imao napadaje depresije( bazična dijagnoza mi je shizofrenija).
Jedan dio će za tebe napraviti shrinkica, jedan dio lijek, ali ima popriličan ostatak koji moraš sama
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 14:06   #3
I mene on zanima nakon neuspješnih pokušaja sa zoloftom, fevarinom, mirtazapinom/remeronom/ i eglonylom(100 mg)... Ko da mi jetra ne valja....
Čak sam se mislio prebaciti na triciklike buduci da sam sva tri pio preko mjesec i nešto dana i niti jedan nije dao rezultat, kao da sam pio vodu...
__________________
The moment when you can actually feel the pain in your chest because your heart breaks down.

Zadnje uređivanje zecic : 16.03.2017. at 14:33.
zecic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 14:57   #4
Quote:
zecic kaže: Pogledaj post
I mene on zanima nakon neuspješnih pokušaja sa zoloftom, fevarinom, mirtazapinom/remeronom/ i eglonylom(100 mg)... Ko da mi jetra ne valja....
Čak sam se mislio prebaciti na triciklike buduci da sam sva tri pio preko mjesec i nešto dana i niti jedan nije dao rezultat, kao da sam pio vodu...
Mjesec dana je granično vrijeme da se vidiradi li ili ne.
Možda doze nisu bile pogođene. Nedovoljna količina djelatne tvari isto zna "ne biti dovoljna", što ne mora značiti da lijek ne radi dobro.

Što misliš pod tim da ti jetra ne valja?
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 15:05   #5
Quote:
dr. diego kaže: Pogledaj post
Nadam se da te neću sada obeshrabriti u uzimanju lijeka, ali neće ti on potpuno ukloniti depresiju. Ja sam pio velafax od 150 mg godinama, pa sam i dalje imao napadaje depresije( bazična dijagnoza mi je shizofrenija).
Jedan dio će za tebe napraviti shrinkica, jedan dio lijek, ali ima popriličan ostatak koji moraš sama
Da ovo je zanimljivo i točno.

Pa da se nadovežem.

Ljudi onko vole generalizirati i zamišljati da će kada popiju neku tabletu sve njihove brige i problemi nestati.

Depresija je bolest kojoj psihofarmaci uvelike uklanjaju simptome, ali ne izliječe bolest do kraja.
Nije depresija bakterija pa da se pijenjem "antibiotika" ubije bolest i izliječi skroz.
To ne ide tako.

Psihički poremaćaj za sobom vuče i sociološke i biološke komponente koji mogu biti uzrok. Djelovanje psihofarmaka pruža čovjeku mogućnost, kada se simptomi depresije smanje, da čovjek djeluje sam i da ukloni/riješi uzrok svemu tome.

Sve dok se sve kockice ne obuhvate i ne porješavaju (od najmanjeg nezadovoljstva do najveće frustracije), psihofarmaci i dalje samo umanjuju simptome, ali ne rješavaju probleme koje bolesnik ima.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 15:14   #6
Quote:
zecic kaže: Pogledaj post
I mene on zanima nakon neuspješnih pokušaja sa zoloftom, fevarinom, mirtazapinom/remeronom/ i eglonylom(100 mg)... Ko da mi jetra ne valja....
Čak sam se mislio prebaciti na triciklike buduci da sam sva tri pio preko mjesec i nešto dana i niti jedan nije dao rezultat, kao da sam pio vodu...
Velafax je zanimljiv SNRI (inhibitori ponovne pohrane serotonina i noradrenalina) jer ovisno o dozi djeluje na različite neurotransmiterske sustave. Ispod 150 mg na dan djeluj na serotoninski sustav. Iznad 150 mg na dan, na noradrenalinski i i serotoninski, a iznad 300 mg na dan, na dopaminski. Sindrom ustezanja je čest ako se naglo prekine. Brain zaps and let's have a ball
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 14:05   #7
Da li bi mogla to malo bolje objasniti?

Kako znati što tebi treba od svega navedenog?

Hvala unaprijed na odgovoru
samomama2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 22:51   #8
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Da ovo je zanimljivo i točno.

Pa da se nadovežem.

Ljudi onko vole generalizirati i zamišljati da će kada popiju neku tabletu sve njihove brige i problemi nestati.

Quote:
Depresija je bolest kojoj psihofarmaci uvelike uklanjaju simptome, ali ne izliječe bolest do kraja.
Nije depresija bakterija pa da se pijenjem "antibiotika" ubije bolest i izliječi skroz.
To ne ide tako.
Quote:
Psihički poremaćaj za sobom vuče i sociološke i biološke komponente koji mogu biti uzrok. Djelovanje psihofarmaka pruža čovjeku mogućnost, kada se simptomi depresije smanje, da čovjek djeluje sam i da ukloni/riješi uzrok svemu tome.
pa to i jest bit, kad su simptomi jaki ništa ti neće osim lijekova pomoći i možemo biti, ali stvarno, zahvalni što postoje

Quote:
Sve dok se sve kockice ne obuhvate i ne porješavaju (od najmanjeg nezadovoljstva do najveće frustracije), psihofarmaci i dalje samo umanjuju simptome, ali ne rješavaju probleme koje bolesnik ima.
hvala bogu da ih umanjuju, što bi bilo da ne?!?
naravno da ne riješavaju probleme, to se radi na psihoterapiji

oprosti, a kome je namijenjen tvoj post?
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 23:35   #9
Kada bi samo psihoterapiom mogli riješiti probleme onda bi svi ubrzo bili zdravi, izljećeni. Ali naš mozak, procesi, način na koji funkcioniraju neuronski skupovi, mreže...... Jednostavno život je ipak nešto drugo. Freud S. je tvrdio da sam uvid dovodi do promjene, ako na neki način možete razumjeti svoje probleme, oni će jednostavno nestati. (E pa samo to ipak nije dovoljno).
Andreasas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 11:11   #10
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post



pa to i jest bit, kad su simptomi jaki ništa ti neće osim lijekova pomoći i možemo biti, ali stvarno, zahvalni što postoje

hvala bogu da ih umanjuju, što bi bilo da ne?!?
naravno da ne riješavaju probleme, to se radi na psihoterapiji

oprosti, a kome je namijenjen tvoj post?
?
Imaš neki problem?
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 12:15   #11
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
?
Imaš neki problem?
čemu agresivnost?
zanimalo me kome je post namijenjen, kome su potrebna objašnjenja, autorici teme?
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 12:18   #12
Quote:
Mirtusha kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Pila sam Cipralex 7 godina,vise ne djeluje o doktorica me prebacila na Velafax.
Skidala sam se s Cipre 3 tjedna i evo 3 dana pijem ujutro Velafax 37.5.... inace imam anks-depr por sa derealizacijama i panikom....

Evi danas treci dan na Velafaxu opro me takav panicni skoro sam umrla a i cijeli raspolozenje mi je koma 😣

doktorica kaze da pricekam i budem strpljiva....

Ajde ako neko ima s ovim lijekom neko iskustvo...pomagajte...stvarno mi je potrebno

Tenk ju
jesi li počela piti ad odmah u punoj dozi? možda zato takva reakcija organizma, a opet može biti i od samog straha od novog lijeka, mi koji imamo ili smo imali PA jako smo osjetljivi i vrlo je česta pojava stalno osluškivanje svog tijela

pokušaj postepeno, po četvrtinu, uvoditi ad
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:32.