Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2017., 11:34   #1
Potreba da se nekog pozove na nešto, a od toga nikada ništa

Kao što naslov kaže, zašto određeni ljudi imaju potrebu nekoga pozvati na nešto a to iskreno ne žele. Ne mislim sada na ono kada sretnu nekoga na ulici pa kažu, moramo jednom na kavu, ili ono kada druga strana očito nešto predlaže, pa kažu budemo jednom. Već ono čujete se online, ta se osoba se vama javila, i ta osoba bez ikakvog pritiska kaže, mogli bi jednom na kavu. A znam da to kave nikada neće ništa biti, pošto ta osoba to iskreno ne želi.
Earth Bender is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 13:03   #2
Ja nikada nebih pozvao na cugu nekog sa kime i ne zelim provesti ta cca. 2h.
I ja osobno nemam razlog napraviti isto.
A sad dali su ti ljudi usamljeni, neda im se biti doma, nemaju trenutno druge otvorene opcije ( netko drugi ), zele ubit vrijeme, itd... To je nesto sasvim trece, ali po meni apsolutno glupo i besmisleno otic na cugu sa nekime kime niti zelis, niti zelis vidjeti tu osobu...

Powered by LG G3
devaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 14:39   #3
Quote:
Earth Bender kaže: Pogledaj post
Kao što naslov kaže, zašto određeni ljudi imaju potrebu nekoga pozvati na nešto a to iskreno ne žele. Ne mislim sada na ono kada sretnu nekoga na ulici pa kažu, moramo jednom na kavu, ili ono kada druga strana očito nešto predlaže, pa kažu budemo jednom. Već ono čujete se online, ta se osoba se vama javila, i ta osoba bez ikakvog pritiska kaže, mogli bi jednom na kavu. A znam da to kave nikada neće ništa biti, pošto ta osoba to iskreno ne želi.
Cini se nedorecena situacija koju opisujes. Ako je druga strana bacila "nedorecenu" udicu, pokusaj je drugi put konkretizirati.
Npr. ako osoba online ponovo spomene "mogli bi na kavu", ponudi termin "Ok,mogli bi. Dal ti odgovara sljedeci utorak u 18h?" I cekaj odgovor. Mozda osoba treba poticaj. Ako odbije a ne ponudi dr termin,otvoreno joj napisi da te onda ubuduce ne zove na nepostojeca druzenja.
Vitalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 15:17   #4
Quote:
devaa kaže: Pogledaj post
Ja nikada nebih pozvao na cugu nekog sa kime i ne zelim provesti ta cca. 2h.
I ja osobno nemam razlog napraviti isto.
A sad dali su ti ljudi usamljeni, neda im se biti doma, nemaju trenutno druge otvorene opcije ( netko drugi ), zele ubit vrijeme, itd... To je nesto sasvim trece, ali po meni apsolutno glupo i besmisleno otic na cugu sa nekime kime niti zelis, niti zelis vidjeti tu osobu...

Powered by LG G3
Ne bi niti ja, pa mi ovo nije nikako jasno, koji vrag ? Ali ovo da nemaju nekih opcija, to bi meni bilo logično da me zove sada, odmah, a ne ono, jednom, do tog jednog tko živ tko mrtav, a ne da ne govorimo koliko se opcija može otvoriti

Quote:
Vitalina kaže: Pogledaj post
Cini se nedorecena situacija koju opisujes. Ako je druga strana bacila "nedorecenu" udicu, pokusaj je drugi put konkretizirati.
Npr. ako osoba online ponovo spomene "mogli bi na kavu", ponudi termin "Ok,mogli bi. Dal ti odgovara sljedeci utorak u 18h?" I cekaj odgovor. Mozda osoba treba poticaj. Ako odbije a ne ponudi dr termin,otvoreno joj napisi da te onda ubuduce ne zove na nepostojeca druzenja.
Jednom mi je tako već bilo s tom curom, ne znam jel za priču bitno da sam ja prije stalno nju zvao, bio sam zaljubljen preko ušiju, inače ne radim takve stvari, jedan odjeb je meni više nego dosta, ali eto za sve postoji iznimka. Ali ipak i ja sam shvatio da od toga ništa, i totalno sam to prestao spominjati. Nakon nekog vremena je bilo, kada dođeš u zg, javi se za cugu, ja onako malo u čudu, ali ok. I javio sam joj se, ali ne ono 5 min nakon što sam došao već ono 5 dana prije, dolazim tad i tada, idem na neki put, ali moram doći ranije, ako možeš super, ako ne, a jebiga, imaš nekih obaveza, normalno je da ću razumjeti.

Ne da sam dobio ne kao odgovor , već ignor. I onda smo se čuli kasnije, ona se meni javila s porukom, što se ne javljaš. Ja sam lijepo objasnio da nemam se potrebu javljati ljudima koji mi daju ignor, ne odgovor ne, već ignor. I dobio sam neki odgovor koji mi je zvučao totalno blesav, nebitno. Poslije sam išao dosta puta u zg, ali nije mi palo na pamet da se javim. Ponovo neki dan se čuli, jedna od poruka,kada dođeš u zg, javi se za neku cugu. Zašto , niti sam ja istu spominjao, niti potencirao, već ona zove, a jasno mi je kao dan da od toga neće ništa biti, da joj postanem susjed mislim da ne bi završili na kavi
Earth Bender is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 15:27   #5
Quote:
Earth Bender kaže: Pogledaj post
Kao što naslov kaže, zašto određeni ljudi imaju potrebu nekoga pozvati na nešto a to iskreno ne žele. Ne mislim sada na ono kada sretnu nekoga na ulici pa kažu, moramo jednom na kavu, ili ono kada druga strana očito nešto predlaže, pa kažu budemo jednom. Već ono čujete se online, ta se osoba se vama javila, i ta osoba bez ikakvog pritiska kaže, mogli bi jednom na kavu. A znam da to kave nikada neće ništa biti, pošto ta osoba to iskreno ne želi.
Odgovor je vrlo jednostavan, zato što tako održavaju samopercepciju sebe kao osobe koja je dobra, druželjubiva i super sa svima, mada to zapravo uopće nisu ni u približnoj mjeri koliko misle.
Ista stvar ti je npr s osobama koje doniraju novac u dobrotvorne svrhe a u biti su zadnji lopovski/mafijaški šljam, oni si kroz taj čin podupiru iluziju kako su unatoč svemu zapravo plemeniti i dobri(što je oksimoron).
blort is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 15:30   #6
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Odgovor je vrlo jednostavan, zato što tako održavaju samopercepciju sebe kao osobe koja je dobra, druželjubiva i super sa svima, mada to zapravo uopće nisu ni u približnoj mjeri koliko misle.
Ista stvar ti je npr s osobama koje doniraju novac u dobrotvorne svrhe a u biti su zadnji lopovski/mafijaški šljam, oni si kroz taj čin podupiru iluziju kako su unatoč svemu zapravo plemeniti i dobri(što je oksimoron).
Nitko nije dobar sa svima, valjda trebaš biti lud da misliš da je to moguće
Earth Bender is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 15:38   #7
ovo je neka tvoja konkretna "ljubavna" situacija, pa mislim da prije spada na US.

nije mi poznato da to ljudi rade, pa odbiju.
obicno znaju tako nesto reci kad znaju da je vjerojatnost susreta mala ali eto da stoji otvorena mogucnost, iako nema neke velike volje da se potrude da dođe do kave.
ali nemaju nista protiv nje.
ladybug24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 15:39   #8
Quote:
Earth Bender kaže: Pogledaj post
Nitko nije dobar sa svima, valjda trebaš biti lud da misliš da je to moguće
Ne misli se tu doslovno dobar sa svima nego više kao people person, druželjubiv, otvoren etc.
A mnogi bi to htjeli biti pa su si umislili da jesu i ovo ponašanje je posljedica toga.
blort is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 16:40   #9
Onda olaksas sebi bol i kazes... Hvala, ali ne hvala... Ja sam iz slicnih razloga puno ljudi pustio iz svog zivota u zadnje vrijeme..

Pozove na cugu, a ja moram poslat podsjetnik za cugu dogovorenu sljedeci tjedan i onda dobim odg, da necu moc ipak u cet cut cemo se..

Cut cemo se moze, ali ja vise nisam siguran niti kad, niti koje godine tak da cao, zdravo, sretno u zivotu.. Bilo je lijepo, divno, krasno, ali postalo je besmisleno.. I jbg...

Powered by LG G3
devaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:29.