Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2017., 01:39   #61
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Možda misle (na) općenito, ili nešto sasvim drugo"?"
Ili te možda provociraju, prcaju, a ti, u ponosu, zanosu sirovosti, ne kužiš"?"
Ponavljam. Jasna je granica izmedju provokacije i zajebancije.
I naravno, ne mogu dozvoliti da mi bilo tko ista govori. Obitelj i uzi krug prijatelja mogu neke odredjene stvari reci i naravno necu se naljutiti. Ali kad mi Pero Peric pokusa davat savjete o zivotu,to nece proci. Razumijes??
Travis Bickle is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 18:09   #62
Quote:
Travis Bickle kaže: Pogledaj post
Ponavljam. Jasna je granica izmedju provokacije i zajebancije.
I naravno, ne mogu dozvoliti da mi bilo tko ista govori. Obitelj i uzi krug prijatelja mogu neke odredjene stvari reci i naravno necu se naljutiti. Ali kad mi Pero Peric pokusa davat savjete o zivotu,to nece proci. Razumijes??
7.5Bl Pere Perica, kojima ne tvoja, ičija, kao i tebi tuđa, "neprođa" ne prolazi margine unutar konstrukcije "jastva". Dapače, provocira "nurinu" na neki vid ispoljavanja. Produkt podražajne okoline. Sjedenje u zoo, ispred kaveza s majmunima. Monkey see, monkey doo-doo. Razumijem (..), no ne poimam "neprođu". Pre-pro-smiješne su mi impersonacije (kao i ljudi koji se unutar istih, trude, pokušavaju povrijediti druge), za razumjeti ih "kao nekoga". Autohtonosti nigdje. Svugdje jaki u bivanju opsesivno pokornih. Trlababalan....
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you watch them on a screen.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 00:59   #63
Quote:
Ivchy26 kaže: Pogledaj post
To je kukavičluk..napadati drugog gdje ga smeta
To je slabost i niskost i skoro svaki čovek je ima u sebi. Malo ko može da se bavi onim lošim u sebi, da čeprka po sebi a ne po drugima.

Quote:
gg sitna kaže: Pogledaj post
zatomljene boli...

Poprilicno nezgodan um i stanje u njemu,nemogucnost da se nadje pravi put.....
pogresno i na po sebe stetan nacin.

Najbolja obrana od takvih situacija je poznavanje problema,razumijevanje..u svrhu zasticivanja sebe. To vodi do iskrenog ignoriranja i nereagiranja na takve provokacije

pa kako pobogu da se naljutish na te napade koji su u biti pozivi u pomoc,krici iz dubine napacene,izvrijedjanje,ostecene dushe...
Odlično zapažanje.

Quote:
ja_bih_na_kviz kaže: Pogledaj post
istinsko sazrijevanje.

I zato, dva su načina reagiranja na ljude koji namjerno povrjeđuju druge - suoči se ili zaobiđi. I oba su ispravna, ako su plod ispravne procjene vlastitih mogućnosti.
I ovo.

Quote:
MyBurden kaže: Pogledaj post
Ljudi koji prerastu adolescenciju i formiraju se u odrasle osobe, a zadržavaju potrebu povrijeđivati druge jednostavno su i sami povrijeđeni duboko u sebi. Iz iskustva mogu reći da ljudi koji su "na miru" sa samima sobom, nemaju sličnih poriva.
Samo da jednu stvar razjasnimo - nisu svi duboko povređeni. Malo koji jesu. Duboko povređeni ljudi (pod uslovom da prihvataju i dobro poznaju svoju bol) su duboko saosećajni, dobri i mudri ljudi. Oni poštuju bol. Imaju snagu da se liše sopstvenih niskost; kao što su nasumična podbadanja i namerna povređivanja drugih ljudi. Zato što znaju pravu bol i znaju koliku štetu povređivanje može da napravi. Oni su vrlo svesni štete i posledica koju njihovi postupci mogu da naprave i zbog toga biraju da je ne čine, i više od toga - nemaju nikakav poriv da povrede.


Sa druge strane su oni koji nisu duboko povređeni, oni koji su nezreli i glupi i bahati; oni su ti koji podbadaju, zadaju niske udarce i u krajnjem slučaju uništavaju. Takvi iz neznanja, iz sopstvene plitkosti i slabosti, iz nepoznavanje prirode nečije duše i poštovanja ljudskih odnosa nanose veliku štetu. To su štetočine.
Hrabri i dobri (i ovo u ljudima ne postoji odvojeno, nikada) ne idu na štetu sebi i drugima. Oni ne hrane zlo u sebi, ne ciljaju nisko i bolno mesto u čoveku. Zato što znaju da ne možeš da učiniš nešto drugome a da to isto ne učiniš sebi. I sebi još i gore ako nanosiš štetu nekome do koga ti je istinski stalo.
Euphrosine is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 12:46   #64
Evo jednog primjera među parom, i iskreno ne znam što da radim, kako da se postavim...
Desetak godina veze, godina braka, u kasnim 20 smo.

Problem.. odselili smo se u njemačku i ja se ne mogu osloboditi pričati. A on forsira jako, on je ovdje dvije godine a ja od 2mj ove godine. Završila sam tečaj u hr a1, što je ovdje ništa pa i nastavila sa drugim djelom a1. Sad tecaj završavam. Razumijem dosta ali pričati se ne mogu osloboditi nikako, pored njega je jos teže. Znam uci u mesnicu, pekaru i sl. reci sto želim. Ako me netko nesto pita odgovoriti cu ali prva nikako necu, takva sam nisam to ni u hr radila.

Stvar je kad smo prohodali tek je srednju završavao i imao je jako nisko mišljenje o sebi, svi su bili bolji od njega. Da mi nakon pet godina moga uzdizanja on sad nakon deset godina bio u nebu. A ja lagano padam prema nuli. U globalu sam zadovoljna sobom, trudim se, fax završila, radila u hr ali dala otkaz zbog bolje budučnosti ovdje, idem u teretanu da liniju dotjeram.

I sad kad mi se smješi posao u struci (idem na razgovor idući tjedan al posao cu dobit 98%) on meni govori da sam trebala s njim vježbati, da cu se tamo pojaviti i znati reci samo hallo. Mene je to jako povrijedilo. To je samo kap u punoj casi što mi je rekao ovih mjeseci.

Ne znam sto da radim, prosli mjesec me doveo do toga da se pokupim i odem sličnim riječima kao gore. Da ja nikad necu pricati, da se ne trudim, da eto mogu s frendovima mu pričati... imam samo jednu hrvaticu kolegicu ovdje i da je nemam odavno bi pukla.
kisku is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 12:35   #65
Quote:
Euphrosine kaže: Pogledaj post

Samo da jednu stvar razjasnimo - nisu svi duboko povređeni. Malo koji jesu. Duboko povređeni ljudi (pod uslovom da prihvataju i dobro poznaju svoju bol) su duboko saosećajni, dobri i mudri ljudi. Oni poštuju bol. Imaju snagu da se liše sopstvenih niskost; kao što su nasumična podbadanja i namerna povređivanja drugih ljudi. Zato što znaju pravu bol i znaju koliku štetu povređivanje može da napravi. Oni su vrlo svesni štete i posledica koju njihovi postupci mogu da naprave i zbog toga biraju da je ne čine, i više od toga - nemaju nikakav poriv da povrede.


Sa druge strane su oni koji nisu duboko povređeni, oni koji su nezreli i glupi i bahati; oni su ti koji podbadaju, zadaju niske udarce i u krajnjem slučaju uništavaju. Takvi iz neznanja, iz sopstvene plitkosti i slabosti, iz nepoznavanje prirode nečije duše i poštovanja ljudskih odnosa nanose veliku štetu. To su štetočine.
Hrabri i dobri (i ovo u ljudima ne postoji odvojeno, nikada) ne idu na štetu sebi i drugima. Oni ne hrane zlo u sebi, ne ciljaju nisko i bolno mesto u čoveku. Zato što znaju da ne možeš da učiniš nešto drugome a da to isto ne učiniš sebi. I sebi još i gore ako nanosiš štetu nekome do koga ti je istinski stalo.
Potpis
Vitalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 12:41   #66
Quote:
kisku kaže: Pogledaj post
Evo jednog primjera među parom, i iskreno ne znam što da radim, kako da se postavim...
Desetak godina veze, godina braka, u kasnim 20 smo.

Problem.. odselili smo se u njemačku i ja se ne mogu osloboditi pričati. A on forsira jako, on je ovdje dvije godine a ja od 2mj ove godine. Završila sam tečaj u hr a1, što je ovdje ništa pa i nastavila sa drugim djelom a1. Sad tecaj završavam. Razumijem dosta ali pričati se ne mogu osloboditi nikako, pored njega je jos teže. Znam uci u mesnicu, pekaru i sl. reci sto želim. Ako me netko nesto pita odgovoriti cu ali prva nikako necu, takva sam nisam to ni u hr radila.

Stvar je kad smo prohodali tek je srednju završavao i imao je jako nisko mišljenje o sebi, svi su bili bolji od njega. Da mi nakon pet godina moga uzdizanja on sad nakon deset godina bio u nebu. A ja lagano padam prema nuli. U globalu sam zadovoljna sobom, trudim se, fax završila, radila u hr ali dala otkaz zbog bolje budučnosti ovdje, idem u teretanu da liniju dotjeram.

I sad kad mi se smješi posao u struci (idem na razgovor idući tjedan al posao cu dobit 98%) on meni govori da sam trebala s njim vježbati, da cu se tamo pojaviti i znati reci samo hallo. Mene je to jako povrijedilo. To je samo kap u punoj casi što mi je rekao ovih mjeseci.

Ne znam sto da radim, prosli mjesec me doveo do toga da se pokupim i odem sličnim riječima kao gore. Da ja nikad necu pricati, da se ne trudim, da eto mogu s frendovima mu pričati... imam samo jednu hrvaticu kolegicu ovdje i da je nemam odavno bi pukla.
Jesi mu rekla da te to smeta i da te povrjeđuje?
Reci mu, možda ne kuži da te to vrijeđa.

Podsjeti ga da si mu bila podrška kada je on bio nesiguran i da očekuješ isto od njega.

Ako se vrijeđanje nakon toga nastavi, put pod noge. Premlada si da bi si to dopustila.
Vitalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 18:11   #67
ne želim otvarati novu temu, ali našla sam se u situaciji da sam gadno povrijedila druge šireći neistine ( zapravo poluistine ) o njima. Inače to ne radim i stvarno ne znam što mi se dogodilo, znam da glavnog protagonista ne volim iz razloga što me je izigrao, a drugog sam samo upotrijebila za svoj naum ( do njega mi je zbilja stalo ). Normalno da se je to brzo proširilo i sada me ta osoba posve ignorira, a druga je jako ljuta, ali je voljna reći gdje sam pogriješila. Kako se postaviti i izgladiti situaciju? Moram priznati da mi je neugodno i trećih ljudi, pa sada sam u stanju maksimalnog izbjegavanja dotičnih i onih koji bi mogli znati to
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2018., 22:54   #68
Arrow

Ma mene non stop provociraju, na poslu podvale, svrkrva u tandemu sa svojom kceri
Prvo sam miskila da sam preosjetljiva, svi protiv mene, a onda vidis da su ljudi sebicni, gledaju sebe, stalno.laprdaju o sebi a tene nit ne slusaju
Malo nas je koji smo empaticni, susretljivi i spremni saslusati druge
Mikelini is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2018., 15:01   #69
I ja sam se donedavno našla u situaciji da budem povrijeđena, doduše ne od prijatelja nego od kolega na poslu, susjeda... Kada se toga nakupi bude vrlo negativan osjećaj.
Primjećujem da često budu meta takvima senzibilne osobe, koje su ajmo reći pristojne i koje se možda u neku ruku teško brane od napada. Upravo takvi su često žrtve... Prema mojoj procjeni osoba koje imaju nekakvih problema sami sa sobom, koje očito nisu razriješile konflikte same sa sobom.
Takve je osobe nemoguće promijeniti, mi se sami moramo mijenjati i znati se postaviti takvim osobama premda nije to baš najjednostavniji proces. Teško je sam sebe izmijeniti preko noći tj. mijenjati svoj karakter.
thunderstorm03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2018., 22:22   #70
Ovaj svijet je pun okrutnosti, kaos je realnost, mene povrijedjuju od srednje faking skole
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2018., 23:35   #71
On koji se loše osjećaju će pokušati utjecati na druge da se i drugi loše osjećaju.

Uzvrati jednakom mjerom pa će prestati, prije ili poslije.
GustiSok is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2018., 03:53   #72
neki dan sam bila povrijedjena od strane moje firme gdje radim , raspravljala sam sa gazdinom tajnicom i dobro se posvadjala sa njom shvatila sam koliko je zena glupa i optuzila me za nesto sto nije bilo istina , ja mislila hoce da me pohvale kako dobro radim , kad ono klinac oni se zale na mene , kao dodji sretna na posao , ja uopce nisam bila nesretna , tek sam bila nesretna kad su me optuzili , svaki dan nekako guram da to zaboravim. mozes radit ko konj ali ti nece reci bravo super radis , volimo takve ljude , ali sam tajnici rekla curo draga nije tako i ona poce granat rukama i objasnjavati mi neko svoje pravilo ma reko bizi tamo glupaco ko ti dade taj posao .Ali klinac nisam se dala pod cijenu da me izbace , vidim povukli su se svi i usli u svoje misije rupe. ne dam nase

sto se tice drugih ljudi ja stvarno pazim sta pricam o sebi , tako da ne znaju puno o meni , puno mi radnih kolega pricaju o sebi i o svemu pa boze moj nisam ti ja psihijatar da mi se jadas ,nabraja koje sve bolesti ima i svoje tegobe , dodje mi da im kazem da cu naplacivati takve razgovore . neke stvari vise volim da ne znam puno sam mirnija , ne diram u nikog ne diraj ni ti u mene .

recimo jedna moja bivsa prijateljica mi je rekla kad sam se pojavila na fejsu , pa gdje si ti , trazila sam te ja mislila ti imas lazni profil na fejsu toliko ima visoko misljenje o meni . Reko ja njoj nisam evo me i fejs me nije nikad privlacio . pa joj je bilo krivo sto je njen rodjak pitao za mene kad ju je vidio cim ju je vidio pitao za mene bilo joj krivo zasto nije paznju poklonio njoj i tako ona je za mene propali slucaj.

Odmakla sam se od nekih sto su me kroz razgovor vrijedjali prvo pocmu fino onda vrijedjanje , neka neces vise . Ima ljudi koji su recimo ljubomorni jer si drugaciji od njih u mnogo cemu , po izgledu po stilo odjevanja , po boji koze itd...

ljubomora zna biti jako opasna i zlobna

nebi bilo cudo da sam masila temu inace ne citam sve.
Lisa T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2018., 17:36   #73
Quote:
GustiSok kaže: Pogledaj post
On koji se loše osjećaju će pokušati utjecati na druge da se i drugi loše osjećaju.

Uzvrati jednakom mjerom pa će prestati, prije ili poslije.
To je magija emocija
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2018., 19:27   #74
Lightbulb

Ma treba raditi na sebi i ignorirati sve koji provociraju jer s vremenom pocnu pricsti sami sa sobom. S vremena na vrijeme im se treba obratiti na nacin da im se na finjak odgovori i nakon toga zasutiti jer opet ce oni komentirati
Ma oni samo hoce svađu i glupu raspravu a kad su kao dobri onda nas obasipaju glupim razgovorima i temama o njima naravno jer ne znju nista nego kukati
Mikelini is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2018., 02:59   #75
Taj osjećaj se javlja kada si totalno nezadovoljan. Izmanipulirali su ih i onda kopiraju ono sto su doživjeli. Ispada da je istina ona kako te takvi spuste na svoj nivo a zatim ube na iskustvo. Mene su toliko uspjeli isprovocirati da sam osjetio kako mi njihove rijeci srce jedu. Zajedljivost, uvjeravanje u neistine kao inverzija događaja, velika je muka raditi sa njima u timu. Najbolje otići nekamo u prirodu, izbaciti negativnu energiju nakon kontakata sa njima pod uvjetom da ste ih virtualno izbacili jer sam imao probleme i sa virtualnom zajedljivoscu. Oni su ko porcija koju treba znati probaviti.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2018., 09:41   #76
Quote:
GustiSok kaže: Pogledaj post
On koji se loše osjećaju će pokušati utjecati na druge da se i drugi loše osjećaju.

Uzvrati jednakom mjerom pa će prestati, prije ili poslije.
Istina.

Nekad svojom voljom, nekad tuđom.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2018., 18:52   #77
Takve iskompleksirane Kretene uopce nemam osjecaja empatije prema njima.

To sto je on istraumatiziran i iskompleksiran, ne daje mu pravo da okolo kvari drugim ljudima raspolozenje i rusi samopouzdanje.

U mom nekadasnjem drustvu je bio Kreten koji je svih ponizavao.
To je tako trajalo, svih je ponizavao, dok jednom nismo popili, meni ga bilo pun k.
Nadmudrivala sam se s njime neko vrijeme, dok nismo dozivjeli bezobrazluk bezobrazluka- ponizio je neke cure u 30ima, rekao im VI STE PREEESTARE
Mislim se u sebi" Neces razbojnice"
Kao iz topa sam mu prokomentirala u stilu da pronadje si neku zensku, kad se zadnji put seksao, ne sican se tocne recenice, ali ja sam to uletila onako lezerno... kad je on se zacrvenio, ubola sam ga u slabu tocku, a ja sam to lezerno rekla!!!!
Znaci zacrvenio se, otisao od nas, posran bio i utucen, ja se mislim u sebi YES

Kasnije je okolo pricao gadosti o meni, a zajednicka frendica mi je govorila "aaa daaaj pa oprosti mu, njemu je zao"
Znaci ispred zajednicke frendice je glumio pokajnika, a ovoj trecoj je govorio protiv mene.

To su jadnici teski, takve triba odstranit iz zivota.

Jedno je kad je netko depresivan ili istraumatiziran pa radi loseg raspolozenja prisutstvo takve osobe djeluje negativno.
Drugo je kad neko bezobrazno ponizava sve ljude oko sebe ko razmazeno deriste!!!


Drugi slucaj bezobrazluka je bila osoba koja je patoloski lagala o svemu i lazno se predstavljala.

Vjerujem da osoba koja namjerno ponizava i vrijedna i smije se tome grohoto- takva osoba treba posjet psihijatru ili psihologu i ciao, nikome nemojte biti otiraci niti dozvoliti da vas itko ponizava.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2018., 03:41   #78
Quote:
Ivchy26 kaže: Pogledaj post

Da se maknem od takvih ljudi? Ili da im dam do znanja da me to boli?

Ja sam dugo vjerovala da mora biti riječ o nekakvom nesporazumu ili nedostatku samosvijesti i ako samo pronađem prave riječi, osoba će shvatiti težinu vlastitih riječi/djela i prestati, kao što bih i ja. Onda sam se dočepala literature o emocionalnom i drugom sadizmu. Nisam imala pojma da s druge strane može stajati netko kome je upravo cilj da te zaboli, kome je nečija bol fiks. Santa dying all over again.
Klosta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2018., 04:12   #79
Quote:
Darkyn kaže: Pogledaj post
Ukoliko te to emocionalno iscrpljuje, prekini kontakte s takvim ljudima.
Imala sam svojedobno 2-3 takva odnosa i jednostavno ih odrezala.
Zloća u ljudima, taman da se manifestira samo i isključivo u sitnoj pakosti, mi nije privlačna.
Odaje sitnu dušu i nesretnu osobu koja gušta u tuđoj nesreći.
Slažem se, u potpunosti.

Prije nego što prekinem kontakt, dajem osobi šansu da popravi dojam.
Ako nije shvatila (ili je odbila shvatiti) upozorenje, prekidam kontakt. Pogotovo ukoliko mi pomisao na tu osobu predstavlja tlaku.
Život je prekratak za gubitak energije na krive osobe.
fenix felix is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2018., 09:45   #80
Namjerna powrijeđžiwanja su dokazi welikih slabosti
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:41.