Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2017., 12:01   #1
Filantrop i mizantrop u isto vreme?

Volim ljude zbog njihovih osecanja,a mrzim ljude zbog njihovog karaktera.Smatram da su ljudska osecanja ljubavi,empatije i humanosti iliti plemenitosti premo drugoj osobi nesto zaista uzviseno i vazno,ali mrzim ljude jer me psihicki opterecuju i iritiraju i zato ih izbegavam,jednostavno ne mogu da slusam njihove gluposti.Da li su pojmovi filantropija i mizantropija cesto pogresno shvaceni i kakva je vasa pozicija prema ljudima?
DavMla is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 01:22   #2
Quote:
DavMla kaže: Pogledaj post
Volim ljude zbog njihovih osecanja,a mrzim ljude zbog njihovog karaktera.Smatram da su ljudska osecanja ljubavi,empatije i humanosti iliti plemenitosti premo drugoj osobi nesto zaista uzviseno i vazno,ali mrzim ljude jer me psihicki opterecuju i iritiraju i zato ih izbegavam,jednostavno ne mogu da slusam njihove gluposti.Da li su pojmovi filantropija i mizantropija cesto pogresno shvaceni i kakva je vasa pozicija prema ljudima?
definicije su jasne .. bar bi trebale biti

interpretacije su na tebi .. svaku rijec mozes prihvatiti kako je tebi na volji

bez uvrede zvucis mi mlado i "tipicno" za mladog intelektualca uz svo postovanje prema tvojoj individualnosti ali pazi sad jedan ne toliko intelektualni osvrt na tvoje zapazanje;

nije mi jasno zasto mislis da bi se drugi ljudi tebi trebali svidjeti odnosno ispunjavati tvoje bice "dobrim" osjecajima

ili da te probam natjerati na razmisljanje a nadam se ne isprovocirati u isto vrijeme .. ocjkujes li od sebe da ti usrecujes sve ljude oko sebe (koliko god to zvucalo plemenito isto tako je i fanaticno da ne velim neki "tezi" pojam)

ja bi ti savjetovao da se pozabavis svojim osjecajima i dobro si ih definiras .. to su TVOJI osjecaji .. tvoga bica produkti .. nisu rezultat drugih ljudi nego tvojeg bica .. cinjenica .. ili mozda imas nekih argumenta .. evo ja se bas pokusavam samokritizirat pa .. dve su glave pametnije .. tako vele .. drugi ljudi koje niti mrzim niti volim .. cujem sto kazu imam misljenje o tome i ne razvijam osjecaje oko njihovih gluposti ili mudrosti .. shvacas?

mislim lako je sve to sam tak reci .. a jos lakse savjetovat .. vjestina je to .. sport .. znanost i umjetnost .. nema nista bez rada i discipline
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 02:17   #3
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
definicije su jasne .. bar bi trebale biti

interpretacije su na tebi .. svaku rijec mozes prihvatiti kako je tebi na volji

bez uvrede zvucis mi mlado i "tipicno" za mladog intelektualca uz svo postovanje prema tvojoj individualnosti ali pazi sad jedan ne toliko intelektualni osvrt na tvoje zapazanje;

nije mi jasno zasto mislis da bi se drugi ljudi tebi trebali svidjeti odnosno ispunjavati tvoje bice "dobrim" osjecajima

ili da te probam natjerati na razmisljanje a nadam se ne isprovocirati u isto vrijeme .. ocjkujes li od sebe da ti usrecujes sve ljude oko sebe (koliko god to zvucalo plemenito isto tako je i fanaticno da ne velim neki "tezi" pojam)

ja bi ti savjetovao da se pozabavis svojim osjecajima i dobro si ih definiras .. to su TVOJI osjecaji .. tvoga bica produkti .. nisu rezultat drugih ljudi nego tvojeg bica .. cinjenica .. ili mozda imas nekih argumenta .. evo ja se bas pokusavam samokritizirat pa .. dve su glave pametnije .. tako vele .. drugi ljudi koje niti mrzim niti volim .. cujem sto kazu imam misljenje o tome i ne razvijam osjecaje oko njihovih gluposti ili mudrosti .. shvacas?

mislim lako je sve to sam tak reci .. a jos lakse savjetovat .. vjestina je to .. sport .. znanost i umjetnost .. nema nista bez rada i discipline
Smatram da niko ne treba da mi nanosi zlo i da treba da mi pomogne ako moze.Naime,dobra dela plemenitih ljudi mogu da cenim,ali to je sve,ne zelim da ih slusam da pricaju o tome jer cu smatram da cu od njih verovatno cuti nesto sto ce me razocarati.Kada nekom pomognem recimo,meni je problem sto mi taj neko kaze ''hvala'' jer onda ta ista osoba iskreno ocekuje da bi ja njoj trebao da se zahvalim da je ona meni pomogla.Ako je tako onda ta osoba ne razume plemenitost, jer smatra da treba da bude nagradjena komplimentom iliti lepom recju,da treba dobiti nesto za uzvrat,pa makar i lepu rec.
DavMla is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 02:25   #4
Quote:
DavMla kaže: Pogledaj post
Smatram da niko ne treba da mi nanosi zlo i da treba da mi pomogne ako moze.
treba ti? kao obavezan je pomoci tebi .. bas tebi kada tebi treba .. ako moze .. kako znas tko moze a tko nemoze .. a sam si nemozes pomoc?

kako ti to zvuci?

Quote:
Naime,dobra dela plemenitih ljudi mogu da cenim,ali to je sve,ne zelim da ih slusam da pricaju o tome jer cu smatram da cu od njih verovatno cuti nesto sto ce me razocarati.
ti mozes .. netko drugi nemoze .. neki ljudi ni neznaju o cemu pricas .. kako ces im zamjeriti to sto neznaju .. nemogu znait .. nije ih nitko niti naucio niti objasnio niti su iskusili

Quote:
Kada nekom pomognem recimo,meni je problem sto mi taj neko kaze ''hvala'' jer onda ta ista osoba iskreno ocekuje da bi ja njoj trebao da se zahvalim da je ona meni pomogla.
ovdje nesto ne stima .. daj procitaj opet .. sto si rekao?

Quote:
Ako je tako onda ta osoba ne razume plemenitost, jer smatra da treba da bude nagradjena komplimentom iliti lepom recju,da treba dobiti nesto za uzvrat,pa makar i lepu rec.
jel bi ti zelio nauciti nesto ljude koji neznaju nesto sto ti mislis da bi oni trebali znati?

dali bi to znanje bilo dobro za njih kao sto je i za tebe?

dali selektivno procjenjujes sto je za koga dobro ili sve gledas iz svoje pozicije i sto mislis o kultu licnosti i totalitarizmu .. teroru .. tiraniji .. monarhiji i slicnim bezkompromisnim sustavima?

pitanje svih pitanja; jesu li svi(i TI) jednaki pred pravilima koje postavljas?

Zadnje uređivanje F.A.Q : 16.05.2017. at 02:47.
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:54.