Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2017., 18:41   #21
Quote:
lalaporta kaže: Pogledaj post
Možda privuku nešto biračkog tijela prikupljenog oko HNS-a koji bi se, ne ispregovara li koaliciju s HDZ-om, napokon mogao pozdraviti.
Problem naših "novih" stranki je što recikliraju isti materijal, najćešće mentalno i stručno potkapacitiran i opterećen brojnim problemima. Okosnicu nove stranke sada čine Anka (Gunja, stanovi itd.), Goran (promjena prezimena na pr.) i Vesna (?), što govori nešto o novitetu na sceni. Osobno mi ne smeta niti jedno, ali nije snaga koja može okupiti oko sebe. ORaH je na pr., bio nov, Mirela nije bila loše prihvaćena u javnosti, ali su pali na sljedećoj razini, programu... valjda ona tiha većina koja apstinira očekuje nešto i na tom planu, ja jesam.
No to je fenomen oporbe kod nas, svi bježe od SDP-a koji je na svojim najnižim granama brojnim alternativama, no nakon što shvate da je sve to prenapuhani balon, vrate se u tor. Tako ni od ovih ne očekujem previše osim ako ne nastupe bok uz bok SDP-u, što mi ne bi bilo neočekivano, dosada im nije bio problem ući na njihovim listama.
Neče oni uz SDP...njihovi koaliciski partneri bu IDS, HSLS na lokalnoj razini i slične opcije...
Na nacionalnoj razini podrška od 2% ali lokalno sjeverozapda Hrvatske sigurno 3-5 mjesta u Saboru na sljedečim izborima....
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 18:43   #22
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Mene baš zanima što ih čeka (zanemarimo li činjenicu da ni kao jednistveni HNS već godinama ne dobivaju baš neke bajne postotke na izborima) - dosad su sve stranke koje su se izdvojile iz matične stranke propale. No ovdje imamo drugačiju situaciju, tu se matična stranka zapravo izdvojila pod drugim imenom.
A ne znam. Načelno jesi u pravu u ideološkom smislu, ali Varaždin i Međimurje jesu bili utvrde te stranke i lokalno vodstvo ali i članstvo je uglavnom ostalo.

Izašli su najjači igrači i najpoznatija imena, ali mislim da je većina važnih ogranaka ipak ostalo u stranci.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 18:45   #23
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
A ne znam. Načelno jesi u pravu u ideološkom smislu, ali Varaždin i Međimurje jesu bili utvrde tih stranaka i lokalno vodstvo je uglavnom ostalo.

Izašli su najjači igrači i najpoznatija imena, ali mislim da je većina važnih ogranaka ipak ostalo u stranci.
pa kud bi otišli kad nova stranka još nije formirana....
u sljedećih mjesec dana buš tek vidio šta bu ostalo u HNS-u a ostalo bu ništa
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 18:57   #24
Promjena prezimena.
jurkon is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 19:13   #25
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Neki dan sam vidjela neku obavijest da Ratimir Čačić razmišlja o spajanju reformista s ovima što su ostali u HNSu.
Na pitanje o tome tko ga je izbacio iz HNS-a, Čačić je izrijekom spomenuo Pusić i Štromara. To komplicira spajanje i s jednima i s drugima

I inače su ta spajanja stranaka zeznuta stvar zbog ljudskih taština. Dirichletov princip na djelu. Puno guzica, a malo fotelja .
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 20:28   #26
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Evo već slogana za novu stranku:

Iskoristi svoj glas, biraj GLAS.
Neka tvoj GLAS čini razliku.
GLASno za Hrvatsku!
Izađi i GLASaj.
GLASaj za bolju budućnost
GLAS za nas

izvor: twitteraš johnybstard
Evo budućnosti nove stranke:

Ni GLASa ni rezultata.

Ujedinjenjem s Josipovićem će vjerojatno dogurati do zavidnih 0,73%.
Page is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 20:30   #27
Quote:
jurkon kaže: Pogledaj post
Dobra stvar - riječi "liberalni" i "građanski" u nazivu. Bojao sam se da će biti neki neutralni naziv s kojekakvim frazetinama u nazivu.
Loša stvar - riječ u akronimu. Znamo kako su završili ORaH i HrID. Ne znam čemu služi to potenciranje lagano pamtljivih naziva - meni osobno samo upućuje na neozbiljnost. Puno bolji naziv bio bi samo GLS.
mercedes nije dao
Bench is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 00:29   #28
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Na pitanje o tome tko ga je izbacio iz HNS-a, Čačić je izrijekom spomenuo Pusić i Štromara. To komplicira spajanje i s jednima i s drugima

I inače su ta spajanja stranaka zeznuta stvar zbog ljudskih taština. Dirichletov princip na djelu. Puno guzica, a malo fotelja .
Dobro, Štromara bi se u tom slučaju vjerojatno marginaliziralo. On se ionako manje-više slučajno, ni kriv ni dužan, našao tu gdje jest, na mjestu ministra i potpredsjednika Vlade.

Ideju je iznijela neki dan na N1 televiziji Ankica Mamić koja je Čačiću radila PR.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 00:34   #29
pa neka netko kaže da u Hrvatskoj nema start-upa
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 09:13   #30
Ne kužim kaj će im slovo -A u kratici, nema smisla

trebalo bi biti GLS
__________________
zadnja aktivnost u: 04.01.2023. 09:50
maminho is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 10:18   #31
Naziv je dobar. Odudara od naziva drugih stranaka, posebno nema nikakve veze s HNS-om (vidi pod seljačke, pravaške i demokršćanske stranke koje redom imaju vrlo slične kratice) i ima potencijal za slogane - doduše, i za suptilno podjebavanje nekih čelnica (ni stasa ni GLASa i tako to ).

Međutim, osim u slučaju doista masovnoga prijelaza iz HNS-a i pripajanja nekih drugih manjih stranaka (nemam pojma kojih), izgledi za opstanak nisu bajni.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 11:30   #32
Quote:
maminho kaže: Pogledaj post
Ne kužim kaj će im slovo -A u kratici, nema smisla

trebalo bi biti GLS
a kao anacionalan? msm, radi se o stranci Pusićke...

:desničar:

Zadnje uređivanje DJTcro : 06.07.2017. at 11:46.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 12:29   #33
Je li ikome još čudno što nisu objavili gdje je osnivačka skupština? Namjeravaju imati zatvorenu skupštinu na kojoj bi trebalo biti 100 ljudi u funkciji osnivača?
sava007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 12:39   #34
Talking

Quote:
sava007 kaže: Pogledaj post
Je li ikome još čudno što nisu objavili gdje je osnivačka skupština? Namjeravaju imati zatvorenu skupštinu na kojoj bi trebalo biti 100 ljudi u funkciji osnivača?
Ma nije još sve dogovoreno ni posloženo za osnivačku skupštinu.
Sezona pomidora( a ne kiselih krastavaca).
Zlikavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 13:21   #35
Quote:
Zlikavac kaže: Pogledaj post
Ma nije još sve dogovoreno ni posloženo za osnivačku skupštinu.
Sezona pomidora( a ne kiselih krastavaca).
Nezavisni zastupnik i bivši HNS-ovac Goran Beus Richembergh otkrio je da će se ove nedjelje održati osnivačka skupština nove stranke u kojoj će biti bivši HNS-ovci, uključujući i Anku Mrak Taritaš, piše N1.

"Pritisak s terena mnoštva građana koji vjeruju u liberalnu opciju natjerao nas je razmišljanje da ljudima pružimo neku novu varijantu. U nedjelju će biti osnovana nova politička stranka građanskog centra. Ime koje ćemo predložiti će biti GLAS, Građansko liberalni savez", rekao je Goran Beus Richemberg.
sava007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 15:35   #36
Quote:
ViktorViktorija kaže: Pogledaj post
Ime je dobro.

Nažalost, mislim da ih čeka Josipovićeva sudbina. Niš od toga...
Ako ima nešto pameti u njega, onda je bolje da se ujedini s njima. Ili neka politički vegetira.

Quote:
Page kaže: Pogledaj post
Evo budućnosti nove stranke:

Ni GLASa ni rezultata.

Ujedinjenjem s Josipovićem će vjerojatno dogurati do zavidnih 0,73%.
Ne bi sigurno na prvim izborima.
Imran is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 01:29   #37
MUKE PO IMENU

Bivši zastupnici HNS-a osnivaju GLAS, Bunić iznenađen: Uzimaju naše ime

Nakon što su napustili HNS, istaknuti bivši članovi te stranke Anka Mrak-Taritaš, Goran Beus Richembergh, Vesna Pusić i Nada Turina Đurić najavili su osnivanje nove stranke.

Njezino ime bilo bi GLAS, objavio je portal Direktno.hr.

To je izazvalo zanimanje u Varaždinu budući da ovdje GLAS već postoji.

Naime, aktualni gradonačelnik Ivan Čehok, njegov aktualni zamjenik Zlatan Avar i gradski vijećnik Željko Bunić okupili su se u nadstranačkoj listi koju su nazvali GLAS – Građani lokalno aktivno surađuju.

Da, čuli smo za najave grupe bivših zastupnika HNS-a. Ako je točno da novu stranku namjeravaju nazvati GLAS, onda su odlučili uzeti naše ime, ime građanske liste koja je svoj program obznanila još u travnju ove godine – rekao je Željko Bunić. Varaždinski GLAS ima i vlastitu internetsku stranicu, a najavljuju da će bivše zastupnike HNS-a upozoriti na to da ne mogu uzeti isto ime.

http://regionalni.com/aktualno/bivsi...ase-ime-28030/
__________________
Domovinski rat temelj je hrvatske države.
dinamofan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 05:50   #38
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Naziv je dobar. Odudara od naziva drugih stranaka, posebno nema nikakve veze s HNS-om (vidi pod seljačke, pravaške i demokršćanske stranke koje redom imaju vrlo slične kratice) i ima potencijal za slogane - doduše, i za suptilno podjebavanje nekih čelnica (ni stasa ni GLASa i tako to ).

Međutim, osim u slučaju doista masovnoga prijelaza iz HNS-a i pripajanja nekih drugih manjih stranaka (nemam pojma kojih), izgledi za opstanak nisu bajni.
Za grad, ORaH, Pametno, GOGO, Naprijed Hrvatska?
Mada ove prve 4 stranke više ciljaju na neki treći put, pa bi im ex HNS-ovci mogli biti teret.
Quote:
Imran kaže: Pogledaj post
Ako ima nešto pameti u njega, onda je bolje da se ujedini s njima. Ili neka politički vegetira.



Ne bi sigurno na prvim izborima.
Ne znam, s jedne strane to bi moglo biti na obostranu korist, ali s druge, mislim da on, a i Pusićka imaju teret statusa "potrošenih političara", pa bi to moglo opet svesti stranku na SDP-ov satelit.
Quote:
dinamofan kaže: Pogledaj post
MUKE PO IMENU

Bivši zastupnici HNS-a osnivaju GLAS, Bunić iznenađen: Uzimaju naše ime

Nakon što su napustili HNS, istaknuti bivši članovi te stranke Anka Mrak-Taritaš, Goran Beus Richembergh, Vesna Pusić i Nada Turina Đurić najavili su osnivanje nove stranke.

Njezino ime bilo bi GLAS, objavio je portal Direktno.hr.

To je izazvalo zanimanje u Varaždinu budući da ovdje GLAS već postoji.

Naime, aktualni gradonačelnik Ivan Čehok, njegov aktualni zamjenik Zlatan Avar i gradski vijećnik Željko Bunić okupili su se u nadstranačkoj listi koju su nazvali GLAS – Građani lokalno aktivno surađuju.

Da, čuli smo za najave grupe bivših zastupnika HNS-a. Ako je točno da novu stranku namjeravaju nazvati GLAS, onda su odlučili uzeti naše ime, ime građanske liste koja je svoj program obznanila još u travnju ove godine – rekao je Željko Bunić. Varaždinski GLAS ima i vlastitu internetsku stranicu, a najavljuju da će bivše zastupnike HNS-a upozoriti na to da ne mogu uzeti isto ime.

http://regionalni.com/aktualno/bivsi...ase-ime-28030/
Jesu se oni uopće registrirali kao GLAS? Ako nisu (a koliko sam skužio, nisu), onda ih ne mogu prisiliti da promijene ime. A i da jesu, prošle godine je Zagorska demokratska stranka postala Hrvatska kajkavska stranka, pa se iz Hrvatske konzervativne stranke nisu bunili.
Nego, je li samo mene ovo podsjetilo na ovaj spot?
https://www.youtube.com/watch?v=na8-A6a6uLQ
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 11:34   #39
Quote:
maminho kaže: Pogledaj post
Ne kužim kaj će im slovo -A u kratici, nema smisla

trebalo bi biti GLS
Modža je Daimler-Benz zaštitio tu kraticu za svoj novi terenac...

Ipak, GLAS može biti glas naroda ,društva, pojedinca...
Dajte glas narodu/ GLAS..

Igra je riječi široka, a to kreativnom dijelu ex-HNS odgovara..Oni odista žele noviju i bolju Hrvatsku..
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 14:04   #40
Pusić za N1:
Snažni naglasak će biti na osobne slobode, političku jednakost na svim razinama, reafirmiranje solidarnosti kao društvene vrijednosti i slobodno tržište".

Dobro zvuči.
jurkon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:24.