Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2009., 11:48   #201
Quote:
Maelys kaže: Pogledaj post
Što tu misliš pod "nova germanska medicina"?
Službena medicina?
Evo odgovorila ti je već DD7

Inače, s obzirom da je danas Svjetski dan borbe protiv AIDSa, evo jedan zanimljiv osvrt iz aspekta NGM:

http://www.nova-medicina.net/aids.htm
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 15:40   #202
neka mi netko objasni - KRATKOVIDNOST, uzrok je navodno kao i svih problema s očima još kod djece to što nešto ne žele vidjeti neke svađe u kući i slično pa zamute vid. kako se objasnjava da mnoga djeca u npr alkoholičarskim obiteljima, vrlo problematičnim i punim nasija i svađa imaju sasvim normalan vid?
__________________
if i only had a heart
All is full of love
mislim... is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 16:02   #203
Quote:
mislim... kaže: Pogledaj post
neka mi netko objasni - KRATKOVIDNOST, uzrok je navodno kao i svih problema s očima još kod djece to što nešto ne žele vidjeti neke svađe u kući i slično pa zamute vid. kako se objasnjava da mnoga djeca u npr alkoholičarskim obiteljima, vrlo problematičnim i punim nasija i svađa imaju sasvim normalan vid?
Zašto ne bi imali?
To ti je kao da pitaš zašto jako puno pušača nikada ne razvije karcinom pluća.
Pravo pitanje je zašto su ga određeni razvili.
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 13:42   #204
Quote:
mislim... kaže: Pogledaj post
neka mi netko objasni - KRATKOVIDNOST, kako se objasnjava da mnoga djeca u npr alkoholičarskim obiteljima, vrlo problematičnim i punim nasija i svađa imaju sasvim normalan vid?
Odgovor zasto neko , u istim uvjetima zivljenja oboli a drugi ne, zasluzit ce Nobelovu nagradu....
__________________
Da ist mehr Hunger nach Liebe und Wertschätzung auf der Welt, als nach Brot. - Mutter Teresa
emofree KJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 15:11   #205
Quote:
emofree KJ kaže: Pogledaj post
Odgovor zasto neko , u istim uvjetima zivljenja oboli a drugi ne, zasluzit ce Nobelovu nagradu....
Zato što nismo svi jednaki niti svi naše probleme doživljavamo na jednak način. Netko će se npr. jako razljutiti kad mu kažete da je smotan i patiti zbog te jedne jedine riječi još mjesecima poslije...i sjetit će se vaše uvrede podsvjesno kad god vas sretne , a nekome će to biti smiješan vic kojeg će uvijek koristiti kao simpatičan power ply u svakom susretu s vama...ili kad već prilika bude zgodna Oboljevaju uvijek osjetljivija..odnosno empatičnija djeca koja situaciju u kojoj se nalaze osječaju intenzivnije od one introvertnije, flegmatičnije..


Spomenutu nagradu mogu preuzeti ovdje..uz idući komentar hvala
želim najbolje is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 15:20   #206

Da, da... Mislim da je pitanje u pocetku i bilo, zasto je neko osjetljiviji ; a ostalo vec, manje -vise znamo.
Znaci , od nagrade nista
__________________
Da ist mehr Hunger nach Liebe und Wertschätzung auf der Welt, als nach Brot. - Mutter Teresa
emofree KJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2009., 14:36   #207
Quote:
emofree KJ kaže: Pogledaj post

Da, da... Mislim da je pitanje u pocetku i bilo, zasto je neko osjetljiviji ; a ostalo vec, manje -vise znamo.
Znaci , od nagrade nista
Điiiizs!!!
želim najbolje is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2009., 11:04   #208
Quote:
želim najbolje kaže: Pogledaj post
Zato što nismo svi jednaki niti svi naše probleme doživljavamo na jednak način. Netko će se npr. jako razljutiti kad mu kažete da je smotan i patiti zbog te jedne jedine riječi još mjesecima poslije...i sjetit će se vaše uvrede podsvjesno kad god vas sretne , a nekome će to biti smiješan vic kojeg će uvijek koristiti kao simpatičan power ply u svakom susretu s vama...ili kad već prilika bude zgodna Oboljevaju uvijek osjetljivija..odnosno empatičnija djeca koja situaciju u kojoj se nalaze osječaju intenzivnije od one introvertnije, flegmatičnije..


Spomenutu nagradu mogu preuzeti ovdje..uz idući komentar hvala
To jednostavno nije istina. Štoviše, to je vrlo opasna neistina.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2009., 19:31   #209
Quote:
plavva kaže: Pogledaj post
To jednostavno nije istina. Štoviše, to je vrlo opasna neistina.
pa jel mos usput objasniti osim sto si rekla da nije istina
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 13:05   #210
nije istina da obolijevaju samo senzibilna, empatična djeca.
bolest je znatno kompliciranija od podjele na empatične i neempatične.
mogu biti roditelji, može biti karmičko čišćenje, može biti energetski disbalans, može biti svrha rođenja... milijun stvari. empatičnost/neempatilčnost samo je dio.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 17:15   #211
Quote:
plavva kaže: Pogledaj post
nije istina da obolijevaju samo senzibilna, empatična djeca.
bolest je znatno kompliciranija od podjele na empatične i neempatične.
mogu biti roditelji, može biti karmičko čišćenje, može biti energetski disbalans, može biti svrha rođenja... milijun stvari. empatičnost/neempatilčnost samo je dio.
plavva, žeo mi je ali moram Vam reći - nemate apsolutnog pojma o pojmu. Nisam očekivala reagirati, ali moram (da ne dobijem grlobolju zbog vas i vaših mudrovanja) a i ne zaslužujete da šutim. Jednostavno je tako.
Podjela na empatične i neempatične je sveobuhvatna. A odnosi se i na primanje mantalnih obrazaca nametnutih od strane roditelja ili negativnih emocionalnih "mapa" koje dijete nesvjesno posprema u sebe npr."ti si glup", ili "nikada ništa nećeš postići" ili "jooj ti si stalno bolestan"..od kojih djeca (a kasnije ljudi "mentalno" slabe, poljuljano im je samopouzdanje, postaju "osjetljiviji" na uvrede iz okoline..slažu jednu na drugu dok ne popusti njihov duh, emocionalna razina i dok se na kraju fizički ne razbole. Karmičko čišćenje također se draga moja odnosi na isto (treba malo mučnuti glavom prije nego ustvrdite da drugi ne razumiju o čemu pišu...jer među ostalim, ne zaboravite da svoje nedostatke zrcalimo u drugima), Naravno, energetski disbalans, ali zbog čega dušo??? Zbog svega što sam već toliko puta navela! Pametnom dosta.
I ako smijem dodati...vaš je odgovor na ovom forumu daaaleko "opasniji" za neupućene čitatelje od mog općenitog. Svrha rođenja npr. vrlo je vrlo, opasna tema za nekoga tko se putem foruma s njom susreće i može dovesti do velikih problema labilnijih ljudi. Zar nije bezbolnije reći nekome da je osjetljiviji na energetske podražaje iz vana i pomoći mu "bildanjem njegovih dobrih strana i samopouzdanja, vjere u sebe i ozdravljenje i sl.) nego mu reći da je svrha njegovog rođenja da svi oko njega pate i nauče nešto kroz njegovu tešku, ne daj Bože smrtonosnu bolest.
Pročitajte poneku knjigu iz psihologije i psihijatrije, metafizike u životu. Ako nemate, rado ću Vam preporučiti.
I još nešto..ovdje pred svima (jer mi nije dozvoljeno na mojoj temi) jedina koja je dala ikakvu dijagnozu ikome na temi "To divno zdravlje" ste Vi, draga moja. I to je bilo vrlo, vrlo, vrlo ružno. Pozdrav!
želim najbolje is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 17:23   #212
Quote:
plavva kaže: Pogledaj post
nije istina da obolijevaju samo senzibilna, empatična djeca.
bolest je znatno kompliciranija od podjele na empatične i neempatične.
mogu biti roditelji, može biti karmičko čišćenje, može biti energetski disbalans, može biti svrha rođenja... milijun stvari. empatičnost/neempatilčnost samo je dio.
plavva, žeo mi je ali moram Vam reći - nemate apsolutnog pojma o pojmu. Nisam očekivala reagirati, ali moram (da ne dobijem grlobolju zbog vas i vaših mudrovanja) a i ne zaslužujete da šutim. Jednostavno je tako.
Podjela na empatične i neempatične je sveobuhvatna. A odnosi se i na primanje mantalnih obrazaca nametnutih od strane roditelja ili negativnih emocionalnih "mapa" koje dijete nesvjesno posprema u sebe npr."ti si glup", ili "nikada ništa nećeš postići" ili "jooj ti si stalno bolestan"..od kojih djeca (a kasnije ljudi "mentalno" slabe, poljuljano im je samopouzdanje, postaju "osjetljiviji" na uvrede iz okoline..slažu jednu na drugu dok ne popusti njihov duh, emocionalna razina i dok se na kraju fizički ne razbole. Karmičko čišćenje također se draga moja odnosi na isto (treba malo mučnuti glavom prije nego ustvrdite da drugi ne razumiju o čemu pišu...jer među ostalim, ne zaboravite da svoje nedostatke zrcalimo u drugima), Naravno, energetski disbalans, ali zbog čega dušo??? Zbog svega što sam već toliko puta navela! Pametnom dosta.
I ako smijem dodati...vaš je odgovor na ovom forumu daaaleko "opasniji" za neupućene čitatelje od mog općenitog. Svrha rođenja npr. vrlo je vrlo, opasna tema za nekoga tko se putem foruma s njom susreće i može dovesti do velikih problema labilnijih ljudi. Zar nije bezbolnije reći nekome da je osjetljiviji na energetske podražaje iz vana i pomoći mu "bildanjem njegovih dobrih strana i samopouzdanja, vjere u sebe i ozdravljenje i sl.) nego mu reći da je svrha njegovog rođenja da svi oko njega pate i nauče nešto kroz njegovu tešku, ne daj Bože smrtonosnu bolest.
Pročitajte poneku knjigu iz psihologije i psihijatrije, metafizike u životu. Ako nemate, rado ću Vam preporučiti.
I još nešto..ovdje pred svima (jer mi nije dozvoljeno na mojoj temi) jedina koja je dala ikakvu dijagnozu ikome na temi "To divno zdravlje" ste Vi, draga moja. I to je bilo vrlo, vrlo, vrlo ružno. Pozdrav!
želim najbolje is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 23:53   #213
Potpisujem ali ne ulazim u svađu
DD7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 13:06   #214
Quote:
želim najbolje kaže: Pogledaj post
plavva, žeo mi je ali moram Vam reći - nemate apsolutnog pojma o pojmu. Nisam očekivala reagirati, ali moram (da ne dobijem grlobolju zbog vas i vaših mudrovanja) a i ne zaslužujete da šutim. Jednostavno je tako.
Podjela na empatične i neempatične je sveobuhvatna. A odnosi se i na primanje mantalnih obrazaca nametnutih od strane roditelja ili negativnih emocionalnih "mapa" koje dijete nesvjesno posprema u sebe npr."ti si glup", ili "nikada ništa nećeš postići" ili "jooj ti si stalno bolestan"..od kojih djeca (a kasnije ljudi "mentalno" slabe, poljuljano im je samopouzdanje, postaju "osjetljiviji" na uvrede iz okoline..slažu jednu na drugu dok ne popusti njihov duh, emocionalna razina i dok se na kraju fizički ne razbole. Karmičko čišćenje također se draga moja odnosi na isto (treba malo mučnuti glavom prije nego ustvrdite da drugi ne razumiju o čemu pišu...jer među ostalim, ne zaboravite da svoje nedostatke zrcalimo u drugima), Naravno, energetski disbalans, ali zbog čega dušo??? Zbog svega što sam već toliko puta navela! Pametnom dosta.
I ako smijem dodati...vaš je odgovor na ovom forumu daaaleko "opasniji" za neupućene čitatelje od mog općenitog. Svrha rođenja npr. vrlo je vrlo, opasna tema za nekoga tko se putem foruma s njom susreće i može dovesti do velikih problema labilnijih ljudi. Zar nije bezbolnije reći nekome da je osjetljiviji na energetske podražaje iz vana i pomoći mu "bildanjem njegovih dobrih strana i samopouzdanja, vjere u sebe i ozdravljenje i sl.) nego mu reći da je svrha njegovog rođenja da svi oko njega pate i nauče nešto kroz njegovu tešku, ne daj Bože smrtonosnu bolest.
Pročitajte poneku knjigu iz psihologije i psihijatrije, metafizike u životu. Ako nemate, rado ću Vam preporučiti.
I još nešto..ovdje pred svima (jer mi nije dozvoljeno na mojoj temi) jedina koja je dala ikakvu dijagnozu ikome na temi "To divno zdravlje" ste Vi, draga moja. I to je bilo vrlo, vrlo, vrlo ružno. Pozdrav!

Joj daj ne lupaj.
Da, postoje empatični. Ne, ne obolijevaju samo empatični. Točka.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 13:34   #215
Quote:
plavva kaže: Pogledaj post
Joj daj ne lupaj.
Da, postoje empatični. Ne, ne obolijevaju samo empatični. Točka.
A vi se vidim nikada nećete uspjeti razboljeti ...joooj...svemir vam bio na pomoći. Izbrišite moju temu, kao što sam Vas već i zamolila. (i pročitajte, a sad ozbiljno - ponekad ponešto).

Hvala.
želim najbolje is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 15:38   #216
Quote:
želim najbolje kaže: Pogledaj post
A vi se vidim nikada nećete uspjeti razboljeti ...joooj...svemir vam bio na pomoći. Izbrišite moju temu, kao što sam Vas već i zamolila. (i pročitajte, a sad ozbiljno - ponekad ponešto).

Hvala.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 17:59   #217
Quote:
plavva kaže: Pogledaj post
želim najbolje is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 12:28   #218
Pozdrav svima,
Javljam vam se iz Beograda i jako me zanima ova tema jer autorku obozavam i procitala sam dosta njenog materijala. Iako me dosta toga zbinjuje i mnogo toga ne uspevam da sprovedem u delo iako bih volela. Ipomenna moram da priznam da sam zadivljena tvojom zrelošću, ako sam dobro shvatila da imas 20 godina? Svaka cast...
Za one koji vole da meditiraju i ne mislim samo na one koji boluju od necega (jer ja hvala bogu nemam neke bolesti ozbiljnije prirode) saljem vam ovaj link sa njenom meditacijom koja je na youtubu i koja smatram da je divna i jako opustajuća i smirujuca kao i sama Luise :

http://www.youtube.com/watch?v=B0PD4...olz&playnext=1

Stvarno sam oprezan tip i volim da gledam daleko ispred sebe (sto je i dobro i lose) pa mislim da je prevencija najbolje resenje za neke buduce bolesti ili probleme. S obzirom da sam imala prilike više puta da porazgovaram sa psiholozima (a zamislilte nisam nemam dijagnozu ) postoji veliki broj sličnosti sa načinima na koje psihologija vidi fizičke bolesti i veliki broj njih se i zvanično vodi da imaju korene u psihi. Mislim da bi mnogi bili iznenadjeni.... Elem jako mi se dopada tema i uspela sam da procitam...70% pa se nadam da cete me primiti u pozitivni deo polemike i da cemo moci da procaskamo jos malo na tu temu
veliki Pozdrav svima!!
Nevena123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2016., 15:52   #219
Divna tema! Nadam se da ćemo je ponovo oživjeti i da će se javiti što više ljudi kojima su ove afirmacije pomogle! Meni osobno jesu u područjima gdje mi je trebalo (što se tiče fizičkih bolova)
Betty Mo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 16:53   #220
Preminula je Louise L Hay...
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:12.