Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2017., 01:06   #61
Quote:
bonecrusher kaže: Pogledaj post
... Zove se "Olympic".Prvi je je zaplovio od 3 sestrisnka broda. "Titanic" je glanc nov i dovršen. Treba novaca za izgradnju trećeg broda "Britannic" koji će isto tako biti nov, lijep i potpuno ispravan jer samo ispravan brod ovog tipa može vršiti svoju funkciju. pošto je "Olympic" identičan "Titanicu" zamjenili su samo imena i umjesto siće koja bi bila dobivena za "OLYMPIC"(a niti ga Nitko nije htio osigurati) za isti taj "OLYMPIC" dobivena je ogromna svota,firma je imala love za dovršenje "BRITANNICA" I ostao jOj je jOš I glaNc NOvi "TitaNIC".....ma nemam živaca ponovo pisati-uzalud je, isto kao što je uzalud "Nepoznatom" objašnjavati kakve su krupne "zvjerke" potonule sa brodom...zalud.
Sad samo probaj objasniti tko sad piše iza ovog nicka? Jer ti koji sad pišeš, ti "koji nemaš živaca pisati ponovo", probaj se koncentrirati pa pročitaj ove tri-četiri stranice, posebno SVOJE postove. Pa se skoncentriraj i nećeš griješiti u tekstu.

Prvo:
HMHS Britannic je bio treći i najveći brod iz serije brodova u kojoj su još bili RMS Titanic i RMS Olympic.
Duljina: 269 m
Početak gradnje: 30. studenoga 1911.

RMS Titanic
Brod Titanic je putnički brod koji je 14. travnja 1912. godine nakon sudara s ledenim brijegom potonuo u Atlantskom oceanu.

Dakle, glavni dio posla oko izgradnje Britannica je na dan potonuća Titanica već bio gotov. A brod se ne gradi ako nemaš zatvorenu financijsku konstrukciju. Nije ti to Hrvatska buraz. U ono doba, koliko si platio toliko si dobio. To tako stoji tamo i danas.

Drugo:
Quote:
bonecrusher kaže: Pogledaj post
... pošto je "Olympic" identičan "Titanicu" [/SIZE][/B]zamjenili su samo imena..
Zato ti i kažem da se koncentriraš jer je već dokazano da si se na toj "identičnosti" pokopao nekoliko puta. Nemoj opet.
I jesi našao snimku sa 14 otvora da bi dokazao tvrdnje? NISI.
Jesio se dogovorio koji je brod na dnu i zašto kraj olupine Titanica stoji propeler s oznakom Titanica, stvari donesene s olupine su s Titanica i nigdje nitko u nijednoj priči 100g. ne govori o nekakvim zamjenama? Osim tebe i lika koji voli retuširane fotografije?
I nisi se očitovao oko onog očitog fejka od fotke iz brodogradilišta. Naglo si tad utihnuo...pa molim.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 08:18   #62


Vidi se da uopće nisi pogledao slike pa ti evo još jednom rijetke slike pravog Titanica u brodogradilištu (desna slika). Obrati pažnju osim na 14 okruglih otvora na pramcu - na oblik prozora - jer se jasno vidi da su kockasti. Na lijevoj slici je pak "Olympic" (već premienovan u "Titanic") sa 16 otvora i pravokutnim prozorima kakav i leži na dnu mora.
bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 09:25   #63
Sad se samo ova slika stavlja, šta je s onim ostalim i ti vidio šta si uradio ?
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 09:44   #64
Zanimljiv nazovi dokumentarac, iako nema nikakvih "dokumenata", samo inisinuacije. Čak IMHO sam sebi skače u usta jer negdje oko 10:40 pokazuje plakat za "Olympic", a na slici je brod (slabo se vidi) s jednakim i širokim prozorima, za razliku od "Titanica". Na kraju nabrzinu daje nekakvu analizu olupine na dnu mora i navodna slova "originalnog" naziva broda na provi.

__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 10:34   #65
sta se ikome mijenja u zivotu ako je to tocno? ko se bavi ovim, kriste isusov
Xayah is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 10:37   #66
Pusti ljudi, svak ima svoje veselje.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 10:51   #67
Quote:
bonecrusher kaže: Pogledaj post


Vidi se da uopće nisi pogledao slike pa ti evo još jednom rijetke slike pravog Titanica u brodogradilištu (desna slika). Obrati pažnju osim na 14 okruglih otvora na pramcu - na oblik prozora - jer se jasno vidi da su kockasti. Na lijevoj slici je pak "Olympic" (već premienovan u "Titanic") sa 16 otvora i pravokutnim prozorima kakav i leži na dnu mora.
Već preimenovan, potopljen, izvučen, poslikan i opet potopljen? A ti točno znaš datum kad je fotografija snimljena jer sigurno imaš i negativ.
Daaaaj malo. A sad se koncentriraj na SVOJ post pa izmjeri (znaš kako se to radi) visinu pramca od vode i visinu rupe sidra od vode na obje fotografije i onda usporedi rupe od sidra na obje fotografije.
A tvrdiš da su bili identični?
Desni je brod za bar 5-10 metara niži (vidi visinu ljudi) i to nije isti brod. Ni sličan. Uspoređuješ kruške i muške.

I jesi našao podvodnu snimku 14 ili 16 rupa na brodu koji je pod morem?
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 11:40   #68
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Pusti ljudi, svak ima svoje veselje.
pitala sam ozbiljno

ne razumijem logiku.. cak i da nije bio titanic kada je usao u "radionu" il stogod, to mu je bilo ime i tako je izasao. kakve je bio kvalitete je druga prica, od kakvih dijelova napravljen, nebitno. sada je na dnu oceana, umrla je hrpa ljudi, poznat je pod imenom pod kojim je potonuo.

isto ko da imas brodic i zove se "pero". krepa ti motor, promijenis ga, prodas i netko ga preimenuje u "darko". brod potone. jel potonuo pero ili darko?

darko. potonuo je darko.
Xayah is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 01.09.2017., 12:04   #69
Rekla si jednu od najvećih istina. Jednostavno i kratko.

Brod je pod tim imenom potonuo, tamo je, mrtvi su tamo ostali i to je to. A sad raditi teorije zavjere... dobro da netko nije došao na ideju da je zapravo neki "supertajni unajmljeni brod" od strane nepoznatih iluminatogreyskorockfellerovskih rođaka namjerno tamo dovukao ledenjak.

monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 20:40   #70
Quote:
Xayah kaže: Pogledaj post
sta se ikome mijenja u zivotu ako je to tocno? ko se bavi ovim, kriste isusov
Pa MENI je ovo 100.000 puta zanimljivije nego ne znam - tema o politici - Plenković-Pupovac-MoSt-Petrov-Šeks-Ustaše-četnici-Jasenovac-dvojezične table-itd.....pa ljudi kad im je malo doasadno vole počavrljati o nečem što vide da nije normalno. Onda se Jave ovi "znanstvenici" i hoće te preodgojiti da postaneš "njihov učenik" jer tu nema baš ništa sumnjivog.
bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 20:52   #71
Quote:
monty-zg kaže: Pogledaj post
Rekla si jednu od najvećih istina. Jednostavno i kratko.

Brod je pod tim imenom potonuo, tamo je, mrtvi su tamo ostali i to je to. A sad raditi teorije zavjere... dobro da netko nije došao na ideju da je zapravo neki "supertajni unajmljeni brod" od strane nepoznatih iluminatogreyskorockfellerovskih rođaka namjerno tamo dovukao ledenjak.

hoću-neću ali eto moram se složiti sa time. Ajde da se bar jednom složimo oko nečega. Brod je dole. Ljudi su poginuli. Nije uopće bitno kako se brod zove.Ali bilo bi dobro da se ipak otkrije pozadina ovakve pogibije.Nitko od nas ne zna ništa o tome - jedino možemo na temelju onog što piše na netu ili u štampi donijeti svoj - stav o tome.
bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 20:58   #72
Quote:
Xayah kaže: Pogledaj post
pitala sam ozbiljno

ne razumijem logiku.. cak i da nije bio titanic kada je usao u "radionu" il stogod, to mu je bilo ime i tako je izasao. kakve je bio kvalitete je druga prica, od kakvih dijelova napravljen, nebitno. sada je na dnu oceana, umrla je hrpa ljudi, poznat je pod imenom pod kojim je potonuo.

isto ko da imas brodic i zove se "pero". krepa ti motor, promijenis ga, prodas i netko ga preimenuje u "darko". brod potone. jel potonuo pero ili darko?

darko. potonuo je darko.
ma da, potonuo je "Darko"-i sve je riješeno. Ali sa "Darkom" nije u smrt otišlo 1517 ljudskih duša.
bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 22:13   #73
Quote:
monty-zg kaže: Pogledaj post
dobro da netko nije došao na ideju da je zapravo neki "supertajni unajmljeni brod" od strane nepoznatih iluminatogreyskorockfellerovskih rođaka namjerno tamo dovukao ledenjak.

nemoj biti iracionalan. bila je to vatra koja je gorjela tri tjedna. vjerojatno djelo bozjih ruku, poput goruceg grma koji se ukazao mojsiju.

Quote:
bonecrusher kaže: Pogledaj post
Ali sa "Darkom" nije u smrt otišlo 1517 ljudskih duša.
sa darkom - ne. sa titanicom - da.
Xayah is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 10:52   #74
Quote:
Xayah kaže: Pogledaj post
Xayah:

sa darkom - ne. sa titanicom - da.
bonecrusher:
Eto vidiš da nije ista usporedba tvog "Darka" sa slučajem "Titanic". Kod "Darka" nema znakova zločina pa samim time niti elemenata za pokretanje istrage.
bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 11:30   #75
Quote:
bonecrusher kaže: Pogledaj post
.........Nitko od nas ne zna ništa o tome - jedino možemo na temelju onog što piše na netu ili u štampi donijeti svoj - stav o tome.
Quote:
bonecrusher kaže: Pogledaj post
bonecrusher:
Eto vidiš da nije ista usporedba tvog "Darka" sa slučajem "Titanic". Kod "Darka" nema znakova zločina pa samim time niti elemenata za pokretanje istrage.
Jaka je to istraga koju si ti pokrenuo, koji, kako sam priznaješ, ne znaš ništa o tome. Baš me zanima kamo će sad teme dovesti "potraga za istinom" jer ne priznaješ postojeće činjenice. Sretno.
HepokS2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 11:52   #76
Quote:
HepokS2 kaže: Pogledaj post
Jaka je to istraga koju si ti pokrenuo, koji, kako sam priznaješ, ne znaš ništa o tome. Baš me zanima kamo će sad teme dovesti "potraga za istinom" jer ne priznaješ postojeće činjenice. Sretno.
A eto ti se našo meni bukvice čitat umjesto da se držiš teme. Ako na ovu temu nemaš kaj za reči, a vidim da nemaš, onda se prebaci na onu temu gdje imaš kaj za reći. Ja naravno nisam bio svjedok u tim događajima, jer bi danas imao 127 godina, ali sam nešto malo pročitao o svjedočenju ljudi iz tog doba, o činjenicama i tako dalje jer mi je tema dosta interesantna i nikad ne zastarijeva, a dodatnu draž joj daje činjenica što se radi o najvećem brodu (brodovima) iz tog vremena i to "nepotopivim", pa kad se pridoda tome da je to bilo prvo (i posljednje) putovanje navodnog "Titanica"-i činjenica da je on imao već broda blizanca (Olympic) koji je bio "smrtno bolestan" vjerojatno je odluka bila - da se ipak "pokopa" smrtni bolesnik a da se "brat koji puca od zdravlja" tj. "Titanic" ostavi na životu. Razlog više je i to što su na "bolesniku" putovali i neki utjecajni ljudi koji su vlasniku broda radili o glavi i "nitko za njima zaplakati neće", a iber toga dodatni razlog je bila velika svota "vampum-zelembaća" od osiguranja kojim su napunjeni džepovi, firma se spasila i dovršen je novi sestrinski brod "Britannic".
bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 12:05   #77
Quote:
SinnFein kaže: Pogledaj post
SinnFein:Sad se samo ova slika stavlja, šta je s onim ostalim i ti vidio šta si uradio ?
Slika govori više nego tisuću riječi. Pogledaš sliku i sam doneseš zaključak.
bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 15:02   #78
Quote:
bonecrusher kaže: Pogledaj post
A eto ti se našo meni bukvice čitat umjesto da se držiš teme. Ako na ovu temu nemaš kaj za reči, a vidim da nemaš, onda se prebaci na onu temu gdje imaš kaj za reći. Ja naravno nisam bio svjedok u tim događajima, jer bi danas imao 127 godina, ali sam nešto malo pročitao o svjedočenju ljudi iz tog doba, o činjenicama i tako dalje jer mi je tema dosta interesantna i nikad ne zastarijeva, a dodatnu draž joj daje činjenica što se radi o najvećem brodu (brodovima) iz tog vremena i to "nepotopivim", pa kad se pridoda tome da je to bilo prvo (i posljednje) putovanje navodnog "Titanica"-i činjenica da je on imao već broda blizanca (Olympic) koji je bio "smrtno bolestan" vjerojatno je odluka bila - da se ipak "pokopa" smrtni bolesnik a da se "brat koji puca od zdravlja" tj. "Titanic" ostavi na životu. Razlog više je i to što su na "bolesniku" putovali i neki utjecajni ljudi koji su vlasniku broda radili o glavi i "nitko za njima zaplakati neće", a iber toga dodatni razlog je bila velika svota "vampum-zelembaća" od osiguranja kojim su napunjeni džepovi, firma se spasila i dovršen je novi sestrinski brod "Britannic".
Ne držim ti bukvice i držim se teme. "Dokazi" koje koristiš da bi potvrdio tvoju tvrdnju su ti netočni, neistiniti, promašeni. Stoga ni "činjenice" koje koristiš nisu istinite činjenice nego manipulativne. Zar ne misliš da bi James Cameroon, koji je uložio velike novce u potragu za Titanicom, bio presretan da je tvoja teorija istinita jer bi mogao snimiti novi film? Kad sve sagledaš, tvoje "argumente" i kontraargumente, onda se jednostavno može zaključiti da na dnu, na žalost, leži Titanic.

Quote:
bonecrusher kaže: Pogledaj post
Slika govori više nego tisuću riječi. Pogledaš sliku i sam doneseš zaključak.
Da. Kad shvatiš da su neke fotografije naknadno, i to u zandjih par godina, obrađene i retuširane kako bi se pokrenula ova teroija, onda ćeš shvatiti koliko nisi u pravu.
HepokS2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 15:45   #79
Quote:
bonecrusher kaže: Pogledaj post
Slika govori više nego tisuću riječi. Pogledaš sliku i sam doneseš zaključak.
Tebi nije 100 slika pomoglo da priznas svoju grešku.
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 16:02   #80
Quote:
HepokS2 kaže: Pogledaj post
Ne držim ti bukvice i držim se teme. "Dokazi" koje koristiš da bi potvrdio tvoju tvrdnju su ti netočni, neistiniti, promašeni. Stoga ni "činjenice" koje koristiš nisu istinite činjenice nego manipulativne. Zar ne misliš da bi James Cameroon, koji je uložio velike novce u potragu za Titanicom, bio presretan da je tvoja teorija istinita jer bi mogao snimiti novi film? Kad sve sagledaš, tvoje "argumente" i kontraargumente, onda se jednostavno može zaključiti da na dnu, na žalost, leži Titanic.


Da. Kad shvatiš da su neke fotografije naknadno, i to u zandjih par godina, obrađene i retuširane kako bi se pokrenula ova teroija, onda ćeš shvatiti koliko nisi u pravu.
Veliš - sav sam promašen,ispromašivan,manipulativan,netočan,neisti nit....činjenice koje koristim nisu istinite nego manipalutivne...eto zato sam stavo isamo sliku jer nemam snage niti živaca pisat "Biblije"i "Dostojevskog" a jedna slika sve govori. Na slici su 2 različita broda sa istim imenom "TITANIC".Na lijevoj slici Je onaj koji se pojavio u Southamptonu na prvom putovanju - i koji leži na Dnu mora (po pravokutnom obliKu prozora) i Ima "Olympicovih" 16 okruglih prozorčića na pramcu. Na desnoj Slici je pravi "Titanic" u brodoogradilištu sa svojih 14 okruglih prozorčića i većim pravilnim"kockastim"prozorima a brod sa takvim prozorima NE LEŽI na dnu mora. ZAKLJUČAK: pod morem je "OLYMPIC" a ne "TITANIC".



-
Brod na dnu mora ima "Olympicove" izdužene "pravokutne" prozore.
bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:49.