Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2017., 23:50   #1
Prokletstvo, opacine predaka i slicno..

Nedavno nakon sta sam bila kod tete koja je sahranila i drugog sina, ona je samo prozborila mi smo prokleti, osjecam to. Iskreno i sama sam to pomislila jer nasa je familija sira i uza poznata po nizu nesretnih dogadjaja...nemam koga pitati za svoje pretke, osim sta se sjecam da je baka spominjala neko ubojstvo iz nehaja, ali to je bio neki praprapradjed,a bilo je i nekih svjezijih opacina,djed, pradjed, ali zar su u drugim familijama sveci...ne opravdavam i ne znam sta su cinili, ali neke pizdarije jesu, moja pokojna baka bi znala reci, bili su neznani 😁, ....zasto mi nevini koji nemamo veze s njihovim djelima ispastamo...iskreno neznam niti da li da vjerujem u to ??? Ali ajmo reci da jeste tako...kako i na koji nacin ako jeste prokletstvo prekinuti taj nesretluk.....gdje su ti nasi preci sada ? U cistilistu ? Mozda kroz nase trpljenje oni su blize odlasku Bogu, ne zamjerite lagano sam prolupala....da li bi molitva tim pretcima ubrzala proces iscjeljenja ?? Da li zaista postoje te stvari, prokletstvo i zasto ako jeste ,mi ispastamo ??? Hvala...
litka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 22:50   #2
Quote:
litka kaže: Pogledaj post
Nedavno nakon sta sam bila kod tete koja je sahranila i drugog sina, ona je samo prozborila mi smo prokleti, osjecam to. Iskreno i sama sam to pomislila jer nasa je familija sira i uza poznata po nizu nesretnih dogadjaja...nemam koga pitati za svoje pretke, osim sta se sjecam da je baka spominjala neko ubojstvo iz nehaja, ali to je bio neki praprapradjed,a bilo je i nekih svjezijih opacina,djed, pradjed, ali zar su u drugim familijama sveci...ne opravdavam i ne znam sta su cinili, ali neke pizdarije jesu, moja pokojna baka bi znala reci, bili su neznani 😁, ....zasto mi nevini koji nemamo veze s njihovim djelima ispastamo...iskreno neznam niti da li da vjerujem u to ??? Ali ajmo reci da jeste tako...kako i na koji nacin ako jeste prokletstvo prekinuti taj nesretluk.....gdje su ti nasi preci sada ? U cistilistu ? Mozda kroz nase trpljenje oni su blize odlasku Bogu, ne zamjerite lagano sam prolupala....da li bi molitva tim pretcima ubrzala proces iscjeljenja ?? Da li zaista postoje te stvari, prokletstvo i zasto ako jeste ,mi ispastamo ??? Hvala...
Evo , ovi nude pomoć na daljinu: http://www.iscjeljivanje.net/ciscenj...ljskog-stabla/
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 22:58   #3
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Hvala, izvrstan tekst....
litka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 10:22   #4
U mojoj (predkršćanskoj) tradiciji sreća se nasljeđuje od predaka i stječe hrabrim djelima. Govorim o sreći kao o "sretnoj slučajnosti", eng. "luck". Dakle, mrtvi su svoje životno (ne)djelo ostavili potomcima u nasljeđe i sad se mogu opustiti tamo gdje već jesu. To ne ovisi toliko o tome kako su živjeli nego na koji su način umrli, ali nebitno sad. Ako si dobila ime po baki (ili prabaki, itd.) onda ponajviše vučeš njezinu "karmu". Općenito, žene se više vuku na žensku liniju, muškarci na mušku tako da po svemu sudeći nemaš razloga za strah. Osim toga, bezrazložnim paničarenjem trošiš ovo malo sirotinje što imaš.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 09:44   #5
Prokletstva postoje ako vjeruješ u njih. Tvoja šira obitelj nije jedina po većem broju nesretnih događaja i nema veze s nekim lošim precima. Svak odgovara za svoje greške, ne patimo zbog tuđih grijeha koji bi bili "nasljeđeni".
Da bi mirisala ružu ne moraš se bosti na trnje.
__________________
U potražnji za mirom kroz pravdu i oprost.
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 10:54   #6
Quote:
litka kaže: Pogledaj post
.. Da li zaista postoje te stvari, prokletstvo i zasto ako jeste ,mi ispastamo ??? Hvala...
Tu su dva glavna utjecaja: karma, i s kakvim smo programom ušli u život. Oboje je povezano s prošlim životima, dakle treba shvatiti i proces reinkarnacije pa i da smo često kroz to onda i sami svoji preci.
Karma je ukratko, nakupljena negativna energija kroz neke loše postupke iz prošlosti, koja nam se vraća tako dugo dok ju na odgovarajući način ne neutraliziramo, a služi nam da bismo te situacije naučili riješiti na bolji način. Naučiti opraštati sebi i drugima, voljeti sebe, voljeti druge, voljeti Stvoritelja u sebi i drugima. Tako se rješavamo i karme za koju smo osobno odgovorni kao i kolektivno i globalno nakupljene negativne karme.
Drugi izvor naših nevolja je kako smo isprogramirali naš život prije ulaska u trenutnu inkarnaciju. Traume su najčešći oblik poticaja i katalizatora koji odabiremo zato jer pružaju jaku emocionalnu napetost i visoku razinu poticaja za učenje koje nam je najviše potrebno. Te nam se situacije stalno vraćaju tako dugo dok tu lekciju ne naučimo dovoljno dobro. Lekcije su pomno isplanirane i dobro prilagođene našim mogućnostima, a teške su zato jer ih želimo maksimalno iskoristiti za najbrže učenje pa su najčešće baždarene do krajnjih granica naših sposobnosti, ali uvijek unutar tih granica. Dakle treba shvatiti da smo već sada vrlo sposobne osobe i da će nam nevolje s kojima smo suočeni pomoći da još više napredujemo. U ovaj smo život pušteni zato jer imamo potencijal sada na kraju ciklusa prijeći granicu potrebnu za uznesenje.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 11:01   #7
Quote:
litka kaže: Pogledaj post
Nedavno nakon sta sam bila kod tete koja je sahranila i drugog sina, ona je samo prozborila mi smo prokleti, osjecam to. Iskreno i sama sam to pomislila jer nasa je familija sira i uza poznata po nizu nesretnih dogadjaja...nemam koga pitati za svoje pretke, osim sta se sjecam da je baka spominjala neko ubojstvo iz nehaja, ali to je bio neki praprapradjed,a bilo je i nekih svjezijih opacina,djed, pradjed, ali zar su u drugim familijama sveci...ne opravdavam i ne znam sta su cinili, ali neke pizdarije jesu, moja pokojna baka bi znala reci, bili su neznani ��, ....zasto mi nevini koji nemamo veze s njihovim djelima ispastamo...iskreno neznam niti da li da vjerujem u to ??? Ali ajmo reci da jeste tako...kako i na koji nacin ako jeste prokletstvo prekinuti taj nesretluk.....gdje su ti nasi preci sada ? U cistilistu ? Mozda kroz nase trpljenje oni su blize odlasku Bogu, ne zamjerite lagano sam prolupala....da li bi molitva tim pretcima ubrzala proces iscjeljenja ?? Da li zaista postoje te stvari, prokletstvo i zasto ako jeste ,mi ispastamo ??? Hvala...
Bez obzira na predake, da li je tvoja obitelj vjernička ili ste bili vjernici pa se udaljili od vjere?

Negdje sam čitala da se grijesi predaka zaista prenose, ali to se navodno može spriječiti pokajanjem i obraćenjem Bogu.

Ono što sam zapamtila:
- nemojte nikad nikoga preklinjati. Često roditelji u svađi ne razmišljajući znaju prokleti djecu, to navodno ostavlja duhovnog traga na njima i onda se čude ako djeci idu loše u životu

- ako je u obitelji bilo samoubojstvo, potomci će to osjetiti na duhovnoj razini (u smislu da nemaju duhovnog mira i razmišljaju o istom)

Na tvom mjestu ja bih otišla k nekom dobrom svećeniku da izmoli neku molitvu za vas ili bih misu dala.
Nemoj se moliti precima nego Bogu.
Meni to izgleda kao da vas Bog poziva da mu se obratite.

Znala sam jednu normalnu obitelj kojoj su se dogodile velike tragedije jedna za drugom.
Roditelji nisu više znali kako si pomoći, okrenuli se vjeri i sada, nakon par godina ljudi se čudi koliko lijepih plodova imaju
Tako da, nedaće su po meni uglavnom znak da se oslonimo na Boga.

Želim ti puno sreće i Božjeg blagoslova

Edit: ispravak boldanog. Htjela sam reći da potomci osjećaju posljedice grijeha predaka

Zadnje uređivanje Vitalina : 07.09.2017. at 11:12.
Vitalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 13:40   #8
Grijesi ne postoje. Postoje samo uzroci i posljedice. A od toga te ni Bog ne može osloboditi.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 14:20   #9
Quote:
litka kaže: Pogledaj post
Nedavno nakon sta sam bila kod tete koja je sahranila i drugog sina, ona je samo prozborila mi smo prokleti, osjecam to. Iskreno i sama sam to pomislila jer nasa je familija sira i uza poznata po nizu nesretnih dogadjaja...nemam koga pitati za svoje pretke, osim sta se sjecam da je baka spominjala neko ubojstvo iz nehaja, ali to je bio neki praprapradjed,a bilo je i nekih svjezijih opacina,djed, pradjed, ali zar su u drugim familijama sveci...ne opravdavam i ne znam sta su cinili, ali neke pizdarije jesu, moja pokojna baka bi znala reci, bili su neznani ��, ....zasto mi nevini koji nemamo veze s njihovim djelima ispastamo...iskreno neznam niti da li da vjerujem u to ??? Ali ajmo reci da jeste tako...kako i na koji nacin ako jeste prokletstvo prekinuti taj nesretluk.....gdje su ti nasi preci sada ? U cistilistu ? Mozda kroz nase trpljenje oni su blize odlasku Bogu, ne zamjerite lagano sam prolupala....da li bi molitva tim pretcima ubrzala proces iscjeljenja ?? Da li zaista postoje te stvari, prokletstvo i zasto ako jeste ,mi ispastamo ??? Hvala...
Ovdje nisi trebala postaviti temu već na psihologiji.
A psihologija jako lijepo to pisuje. Sve traume, boli i patnje koje doživimo a ne zaliječimo ostaju duboko u nama i upravljaju našim životima. Te boli mogu biti tako strašne i prenositi se na potomke sa koljena na koljeno (ubojstva, zlostavljanja, silovanja, ponižavanja, ovisnosti, bolest, smrt). U tom smislu možemo reći da prokletstvo postoji, dakle postoji užasan teret boli i patnje koja se nikad nije zaliječila kako treba i tu bol ljudi samo prenose dalje. Takve obitelji su duboko okrhnute i disfunkcionalne, oni su zatvoreni svjetovi, otoci, koji možda prema van izgledaju uobičajno i pružaju neku lijepu sliku a iznutra je to pakao kojeg svi članovi u očaju žive iz dana u dan.
Jedini način da se to prekine je da osoba sjedne, najbolje sa psihijatrom ili osobom koja poznaje problematiku i nastoji izbaciti svoju bol van i promjeniti svoje djelovanje na bolje, postati svjestan što radi sebi i drugima. Ako se taj lanac prekine buduća generacija ima šansu za normalan život, ukoliko ne krug se samo nastavlja. Mnogi ljudi i sami nekako pobjegnu iz tog pakla i integriraju svoj život ali obično je to jako rijetko, teško i mukotrpno. Vjera tu često pomaže da čovjek pronađe svoj smisao i iznese bol van i zalječi se. Moja psihijatrica koja je jako religiozno nastrojena ima jako lijepo objašnjenje tok začaranog kruga boli i patnje kojeg ti ovdje nazivaš prokletstvom..
__________________
Daj Mare pizde....

Zadnje uređivanje radical change : 07.09.2017. at 14:41.
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 14:54   #10
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Sve traume, boli i patnje koje doživimo a ne zaliječimo ostaju duboko u nama i upravljaju našim životima. Te boli mogu biti tako strašne i prenositi se na potomke sa koljena na koljeno (ubojstva, zlostavljanja, silovanja, ponižavanja, ovisnosti, bolest, smrt). U tom smislu možemo reći da prokletstvo postoji, dakle postoji užasan teret boli i patnje koja se nikad nije zaliječila kako treba i tu bol ljudi samo prenose dalje. Takve obitelji su duboko okrhnute i disfunkcionalne, oni su zatvoreni svjetovi, otoci, koji možda prema van izgledaju uobičajno i pružaju neku lijepu sliku a iznutra je to pakao kojeg svi članovi u očaju žive iz dana u dan...
Ili što bi rekli čišćenje obiteljskog stabla
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 15:24   #11
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Ili što bi rekli čišćenje obiteljskog stabla
Naravno, to je nužno napraviti. No da ljudi općenito više znaju o psihologiji po pitanju trauma i žalovanja zasigurno bi bili mnogo umjereniji prema drugim ljudima. Svako loše ponašanje, psihički poremećaj, mržnja, ljutnja, zavist, ljubomora, očaj, depresija, anksioznost nosi korijen u ranama koje smo si zaradili u djetinjstvu i za života. Silovatelj bez obzira koliko nam gnusan bio iz vlastitih rana siluje, žrtva ostaje zarobljena u očaju oskvrnuća ega i sexualnosti koju ju definira do kraja života, alkoholičar pije zbog rana u sebi a dijete alkoholičara prima bol i biva žrtvom tog ponašanja, pokušajući pobjeći iz vlastite kože - boli u bilo kojem smjeru, u sadizam, mazohizam, parafilije i konačno samo bude žrtvom zlostavljanja samog sebe, čestotakođer alkoholičar možda i gori nego je bio njegov otac.
Ljudi koji rade terapeutski sa takvim ljudima znaju koliko su ta stanja teška, zarobljavajuća, osuđujuća, degradirajuća i koliko je teško iz njih izaći. Vjerojatno samo psihijatri imaju iskreno razumjevanje prema ljudima koji su pedofili, zlostavljači, silovatelji, ubojice, ili onima koji su njihove žrtve. Mi ostali samo gledamo onako sastrane i licemjerno pljucamo i po jednima i po drugima..i to što jače što smo i sami povrijeđeni i pronalazimo se u takvim ulogama...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 15:43   #12
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Grijesi ne postoje. Postoje samo uzroci i posljedice. A od toga te ni Bog ne može osloboditi.
Ignoriranje grijeha je odbijanje preuzimanja odgovornosti.

Svi smo grešni već po prirodi, al to ne umanjuje činjenicu da grijeh ne postoji.

Iako bi realno svima nama bilo lakše da je tako... al onda nikad ne bi ni bili izbačeni iz raja
Vitalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 15:50   #13
Quote:
Vitalina kaže: Pogledaj post
Ignoriranje grijeha je odbijanje preuzimanja odgovornosti.

Svi smo grešni već po prirodi, al to ne umanjuje činjenicu da grijeh ne postoji.

Iako bi realno svima nama bilo lakše da je tako... al onda nikad ne bi ni bili izbačeni iz raja
Leteće misli da ćće joj krila otpasti ako na bilo kakav način prihvati bilo koji vjerski pojam. Ja sam ateist ali mi je koncept grijeha zaista logičan i smislen. Nije to pitanje nekih zapovijedi nego upravo logika uzroka i posljedica kako ona to spominje, svaki uzrok (grijeh) ima svoju posljedicu, kako dobru tako i lošu. U stvari se radi o istoj stvari sa različitim nazivima. Jedina je stvar što netko vjeruje da Bog gleda a netko drugi da ti karma ili prirodna lijepo servira logičan slijed stvari kroz statistiku..
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 17:21   #14
Quote:
Vitalina kaže: Pogledaj post
Ignoriranje grijeha je odbijanje preuzimanja odgovornosti.

Svi smo grešni već po prirodi, al to ne umanjuje činjenicu da grijeh ne postoji.

Iako bi realno svima nama bilo lakše da je tako... al onda nikad ne bi ni bili izbačeni iz raja
Nismo "griješni po prirodi". Nismo "izbačeni iz raja". To su bajke.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 22:51   #15
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Leteće misli da ćće joj krila otpasti ako na bilo kakav način prihvati bilo koji vjerski pojam. Ja sam ateist ali mi je koncept grijeha zaista logičan i smislen. Nije to pitanje nekih zapovijedi nego upravo logika uzroka i posljedica kako ona to spominje, svaki uzrok (grijeh) ima svoju posljedicu, kako dobru tako i lošu. U stvari se radi o istoj stvari sa različitim nazivima. Jedina je stvar što netko vjeruje da Bog gleda a netko drugi da ti karma ili prirodna lijepo servira logičan slijed stvari kroz statistiku..
Zato sam i bio otvorio ovu temu: https://www.forum.hr/showthread.php?t=647467

Kada sam imao oko 12-13 godina čuo sam prvi puta u životu slijedeće riječi: “Ako nema Boga, postoji priroda“. Tko je to i zašto rekao?
Djetinjstvo sam proveo na jednom malom Dalmatinskom otoku koji je brojao oko 300 stanovnika, gdje su se svi jako dobro poznavali. Jednog dana se dogodila teška nesreća. Čovjek star oko 30 godina je nastradao u moru. Nekoliko dana nakon toga sam slušao priče o tome događaju, o kojemu je brujalo cijelo selo. Taj čovjek je bio član jedne obitelji za koju se pričalo da su jako nepošteni i pokvareni. Navodno je najstariji član te obitelji komentirao slijedećim riječima taj nemili događaj: „Priroda se osvećuje“. Pitamo se zašto nije rekao “Bog se osvećuje“? Tako se nije izrazio, jer je on bio ateist. Njegova je izjava u stvari potvrđivala loše mišljenje o njihovoj obitelji, koju je imalo pučanstvo tog sela. Stoga je on smatrao da ih je zadesila zaslužena kazna. Slično toj uzrečici sam čuo par godina kasnije. Bilo je riječ o nekakvoj prevari vezano za nasljeđivanje zemlje. Prevarena gospođa je prijetila svojim su-nasljednicima, da paze što rade. Njezine su riječi bile slijedeće: “Bojte se Boga i njegove osvete. Ako ne postoji Bog, onda postoji Priroda. Ona se isto može osvećivati”.
Da li osveta pripada samo Jahvi, ili ona pripada i Prirodi !??


Quote:
Vitalina kaže: Pogledaj post
Ignoriranje grijeha je odbijanje preuzimanja odgovornosti.

Svi smo grešni već po prirodi, al to ne umanjuje činjenicu da grijeh ne postoji.
Što ja to imam biti odgovoran za grijehe mojih predaka ??? Recimo, prva žena moga djeda se objesila. Navodno da ju je mučio radom moj pradjed.
Zašto bih ja ispaštao za grijehe moga pradjeda ??
Jedino ako sam se okoristio time da je je moj djed dobio ogroman miraz koji nije vratio nakon što mu se žena ubila.
Ali moj je djed dobio jednu parcelicu pored svoje kuće od 120 m2.
A imao je svoje zemlje preko 12 hektara. Dakle, 1000 puta više.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 07:31   #16
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Leteće misli da ćće joj krila otpasti ako na bilo kakav način prihvati bilo koji vjerski pojam. Ja sam ateist ali mi je koncept grijeha zaista logičan i smislen. Nije to pitanje nekih zapovijedi nego upravo logika uzroka i posljedica kako ona to spominje, svaki uzrok (grijeh) ima svoju posljedicu, kako dobru tako i lošu. U stvari se radi o istoj stvari sa različitim nazivima. Jedina je stvar što netko vjeruje da Bog gleda a netko drugi da ti karma ili prirodna lijepo servira logičan slijed stvari kroz statistiku..
Ako prihvaćaš koncept grijeha onda nisi ateist, budući da se taj pojam definira u odnosu na boga i njegovu volju. Za činjenje štete sebi i drugima imamo brojne druge, preciznije riječi.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 09:47   #17
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Ako prihvaćaš koncept grijeha onda nisi ateist, budući da se taj pojam definira u odnosu na boga i njegovu volju. Za činjenje štete sebi i drugima imamo brojne druge, preciznije riječi.
Ne kužiš, vjernik svijet doživljava kroz vjeru u Boga, i njemu je to grijeh. Ti kao ateist pristupaš tvrdeći da se to drugačije zove : odaberiime, pričate o sličnoj stvari i koljete se oko naziva..bezveze
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 09:53   #18
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Zato sam i bio otvorio ovu temu: https://www.forum.hr/showthread.php?t=647467

Kada sam imao oko 12-13 godina čuo sam prvi puta u životu slijedeće riječi: “Ako nema Boga, postoji priroda“. Tko je to i zašto rekao?
Djetinjstvo sam proveo na jednom malom Dalmatinskom otoku koji je brojao oko 300 stanovnika, gdje su se svi jako dobro poznavali. Jednog dana se dogodila teška nesreća. Čovjek star oko 30 godina je nastradao u moru. Nekoliko dana nakon toga sam slušao priče o tome događaju, o kojemu je brujalo cijelo selo. Taj čovjek je bio član jedne obitelji za koju se pričalo da su jako nepošteni i pokvareni. Navodno je najstariji član te obitelji komentirao slijedećim riječima taj nemili događaj: „Priroda se osvećuje“. Pitamo se zašto nije rekao “Bog se osvećuje“? Tako se nije izrazio, jer je on bio ateist. Njegova je izjava u stvari potvrđivala loše mišljenje o njihovoj obitelji, koju je imalo pučanstvo tog sela. Stoga je on smatrao da ih je zadesila zaslužena kazna. Slično toj uzrečici sam čuo par godina kasnije. Bilo je riječ o nekakvoj prevari vezano za nasljeđivanje zemlje. Prevarena gospođa je prijetila svojim su-nasljednicima, da paze što rade. Njezine su riječi bile slijedeće: “Bojte se Boga i njegove osvete. Ako ne postoji Bog, onda postoji Priroda. Ona se isto može osvećivati”.
Da li osveta pripada samo Jahvi, ili ona pripada i Prirodi !??




Što ja to imam biti odgovoran za grijehe mojih predaka ??? Recimo, prva žena moga djeda se objesila. Navodno da ju je mučio radom moj pradjed.
Zašto bih ja ispaštao za grijehe moga pradjeda ??
Jedino ako sam se okoristio time da je je moj djed dobio ogroman miraz koji nije vratio nakon što mu se žena ubila.
Ali moj je djed dobio jednu parcelicu pored svoje kuće od 120 m2.
A imao je svoje zemlje preko 12 hektara. Dakle, 1000 puta više.
Kao što sam rekao različiti ljudi će prema vlastitom pogledu na život stvari tumačiti na svoj način. No vidiš da je suština zapravo ista. Bez obzira koliko se koncept prenošenja grijeha- zla-zločina-boli sa generacije na generaciju činio nelogičan to ipak nije tako. Naime, ja sad imam izbor, ukrasti 10 000 kn ili cijeli mjesec raditi za njih. Odluka koju ću donijeti utječe na moj cjelokupni budući život, pa tako i na moju djecu i buduće generacije. Moja odluka da grubo povrijedim partnera iz svoje boli, za godinu dana može kroz naviku značiti raspad obitelji i novu bol. To je dovoljan razlog da dobro razmislimo o svojim postupcima, čijih posljedica u budućnosti često nismo kadri biti svjesni.
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 11:47   #19
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Ne kužiš, vjernik svijet doživljava kroz vjeru u Boga, i njemu je to grijeh. Ti kao ateist pristupaš tvrdeći da se to drugačije zove : odaberiime, pričate o sličnoj stvari i koljete se oko naziva..bezveze
Ovo je forum i tu imamo samo riječi, za što bih se drugo kačila? I ne koljem se oko termina - nisam vjernica pa i nemam nekog razloga za klanje.

Vitalina ima svoj stav, ja imam svoj, a tvoj baš ne kužim. Advokatiraš ili što?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 12:04   #20
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Ovo je forum i tu imamo samo riječi, za što bih se drugo kačila? I ne koljem se oko termina - nisam vjernica pa i nemam nekog razloga za klanje.

Vitalina ima svoj stav, ja imam svoj, a tvoj baš ne kužim. Advokatiraš ili što?
To se naplaćuje, ja ne radim besplatno..
Čisto me nervira svađa oko iste stvari...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:42.