Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2017., 18:29   #3841
figica otidji u poreznu i nek ti daju potvrdu o ukupnim primanjima. triba ti samo oib.
fairy wings is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 23:04   #3842
Hvala, da morat ću otići pa uložiti žalbu ako sam ja u pravu. Baš mi bio danas hladni tuš, Prvo rješenje za 2015 da imamo 56000 i da ostvarujemo pravo na 400 kn i sada dođe rješenje za 2016 sa cifrom 81000 a ja nisam radila ni imala nikakva primanja cijele 2016 a u 2015 još jesam pa mi nema logike
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 08:15   #3843
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
Što se sve gleda za ukupan dohodak za dječji doplatak?Ok plaća,porodiljna!Jednokratna naknada za novorođenče,dar od grada za bebu,regres,božićnica,dar od firme za okruglu godišnjicu rada,putni troškovi od Hzzo-a,zajam od banke...???Nemam pojma a uložila bi žalbu na rješenje jer mi se čini 80000 kn previše a ja nisam radila..Po Ip kartici ispadne 63 000 kn
možeš ju uložiti ali cisto sumnjam da ceš nešto postici a, izgubit ceš vrijeme hodajuci i cekajuci.
regres, božicnica, dar od firme ti sigurno ulaze s tim da ti je možda poslodavac prijavio za isplatu duplo veci iznos nego li si ga dobila.

ako imaš od porezne onu potvrdu o ukupnim primanjima, osim na prvoj strani, na drugoj su ti upisana sva ova sranja (božicnica, regres, dar klincu....itd..) zbroji iznose sa prve i druge strane i vjerojatno ce ti biti 81000...ako nije, onda se žali
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 17:27   #3844
http://www.mirovinsko.hr/default.aspx?id=100 na njihovoj stranici ne piše da to ulazi??? ma užas, ne znaš tko pije tko plaća u ovoj državi. Svakako ću uložit žalbu, ništa me ne košta, istipkat i poslat poštom. Nije mi logično da 2015 imamo 59 000 a onda slijedeće 80 000
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 13:43   #3845
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
imaš neku njegu preko centra za socijalnu skrb. to je za nezaposlene roditelje.
da, ovo na čemu sam ja, moraju biti oboje roditelja zaposleni

ali, mislim da je ta njega preko czss nekih 500kn, neka me netko ispravi, ako je tako onda je to puno manje nego ova moja koja je 2160kn
ali bolje išta nego ništa...
znaci imam pravo?!! e pa ja nemogu vjerovati!! jer kad smo bili na komisiji, poslali su nas na razgovor socijalnom radniku i nista nam nije rekao samo je postavljao pitanja.
naravno, i to je novac. barem ce mi pokriti troškove goriva.
vale2412 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 21:36   #3846
neće ti nitko ništa reći...
vi ste bili na vještačenju za to za šta ste predali zahtjev, zašto bi oni vama nešto drugo govorili da imate pravo...
sve znam
odi na czss i raspitaj se, taj dio ne znam baš jer sam zaposlena pa ja imam od zdravstva
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 11:58   #3847
Wink

Ima netko da je predao za djecji (njega) u 1.mj ili ranije, a da mu je stiglo rjesenje? Mi jos cekamo, nebi me brinulo da nisam procitala po grupama da je puno mama vec dobilo, a predavali su i kasnije. Nebi me uopce brinulo da imam normalnog postara i da u zadnje vrijeme apsolutno sa svim sta mi stize preko hrv.poste imam nekih problema...
Hvala

Zadnje uređivanje Marinne : 04.05.2017. at 12:24.
Marinne is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 12:00   #3848
rjesenje ces dobiti jedino ako se nesto mjenjalo sta se tice dd. ako ti je sve isto ko do sada nema rjesenja. mozes nazvati svoj HZMO pa pitat da ti provjere status tvog zahtjeva.
fairy wings is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 12:06   #3849
Prvi put smo predali. Pa mi je bitno ako je negativno da se zalim u onom zakonskom roku. A ne da mi je postar/posta opet nesto zeznula. E super, budem nazvala za status, hvala.
Marinne is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 22:07   #3850
ne znam da li dobro mislim
spomenula si da si dala zahtjev za dječji doplatak pa je u zagradi pisalo "njega"

da li si dala zahtjev za uvećani dječji doplatak?
onaj koji se odobrava (ili ne) za djecu za koju se koristi Njega djeteta ....?

Jer ako si prvi puta predavala za to, prvo ćeš biti pozvana na komisiju, ali to se čeka nekih godinu dana

pa eto, da znaš šta čekaš ako veliš da još nisi doma dobila nikakvo rješenje, prvo vještačenje, onda rješenje
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 23:21   #3851
Meni vratili dječji nakon što sam poslala žalbu,dal su slučajno pogriješili ili namjerno pa ako prođe prođe nemam pojma, uglavnom računaju se samo osnovna primanja-plaća,porodiljna... sve ostalo- božićnice,regres,dar od firme za dijete,dar od grada za dijete,putni troškovi... NE. I eto tako bi ja izgubila 400 kn mjesečno da se nisam žalila!! Tako da vam je moj savjet-ako vam se čini da su vam računali više lijepo sastaviti molbu i poslati,ništa ne košta

Rok za žalbu je 15 dana
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 14:57   #3852
Meni nije sjeo u 4mj, a sad saznala da nece ni danas nego tek u 6mj.
Suncana 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 22:48   #3853
Ja sam pod Rijekom, oni jako brzo rade, čula sam da su ove iz Zagreba katastrofa,još puno njih nije dobilo rješenje ili nije uopće obrađeno
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 23:29   #3854
Naravno kad ove u Zagrebu rade za Zagreb i hrpu okolnih gradova i sela a Rijeka? Ja sam tamo radila pa znam. Njih 12 a posla preko glave, oko 120000 zahtjeva. Pa si ti misli kak je nijma?

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
marta 29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 13:23   #3855
Molila bi ako netko zna kako se dobije uvecani doplatak? Da li to treba predati nalaze u centar za socijalnu skrb i onda cekati komisiju, ili za doplatak ide nekako drugacije? Znam da je vlovrec vec pisala o tome, ali sad ne mogu naci...
bela-12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 21:33   #3856
evo me
na mirovinskom se predaje
tamo ispuniš neki njihov formular i predaš kopije sve medicinske dokumentacije

čekaš vještačenje, cca godinu dana, i onda komisija odluči. ista ona komisija koja vještači njegu. ako ti odobre dobiješ zaostatke od datuma predaje


na centru za socijalnu skrb sam ja predavala za invalidninu
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 08:36   #3857
Hvala ti... njega mi ne treba, ona ima 3 godine i ide u vrtic. A ako imamo provo na doplatak, super, ionako moramo privatno na vjezbe. Znaci da idem cim prije, ako se ceka godinu dana... hvala.
bela-12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 15:23   #3858
a zašto ne tražiš njegu ako ide na vježbe
i moj ima 3 godine i ide u vrtić pa ja koristim njegu
kako se onda snalaziš sa poslom kad ju vodiš na vježbe? ja bi dobila momentalni otkaz...

da, odi čim prije, čujem da nekoj djeci bude osjetno bolje dok ne dočekaju vještačenje i onda im naravno ne odobre. jako nepravedno, tješimo se da je ipak sreća šta je djetetu stanje bolje nego da treba uvećani dječji, ali ipak...
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 21:35   #3859
Ne radim, nema mi tko cuvati dijete, tek smo ove godine dobili vrtic, od jedne place ne mozemo jos placati nekog da ju cuva i radi s njom i vodi na terapiju koju opet treba platiti, to ne bi mogli ni sa dvije place... A opet da ja trazim posao, i da kazem da imam malo dijete s problemima, posao necu dobiti sigurno... Bar da dobijemo taj doplatak da nam pokrije troskove terapije koju preko zdravstvenog kod nase defektologice moramo cekati 2 godine.
bela-12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 10:07   #3860
ok, onda je ti vodiš na vježbe, to sam htjela pitati

no, ima neka naknada preko centra za socijalnu skrb, baš za roditelje koji nisu zaposleni (za njegu moraju biti oboje, znači to ne ispunjavate), mislim da se isto zove njega i mislim (veliko mislim) da je naknada nekih 500kn mjesečno, mada sam negdje čitala da je 2500kn. No, odi na centar za socijalnu skrb i pitaj, niti 500kn nije za baciti
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:17.